Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A légszűrőházba 3 helyről áramlik be a levegő: 1. a hűtőrács felől 2. leömlő felől 3. a jobb első kerék elől, a légszűrőház alatt.

Az volna a kérdésem, hogy a harmadiknak mi a funkciója?

Valamint annak a házban a légterelő "alagútnak" van valami komoly szerepe, vagy kikaphatom?

Az ott a kerékjáratnál egy rezonátordoboz. Gondolom bizonyos levegőmozgásoknál van valami jelentősége (pl. egy adott fordulatszámnál javítja a levegőáramlást), de nem tudom, mennyire lényeges.

Link to comment
Megosztás:

A légszűrőházba 3 helyről áramlik be a levegő: 1. a hűtőrács felől 2. leömlő felől 3. a jobb első kerék elől, a légszűrőház alatt.

Az volna a kérdésem, hogy a harmadiknak mi a funkciója?

Valamint annak a házban a légterelő "alagútnak" van valami komoly szerepe, vagy kikaphatom?

3-dik helyről nem áramlik be levegő, amúgy mint pepe mondta. Miért akarod kiszedni?

Link to comment
Megosztás:

3-dik helyről nem áramlik be levegő, amúgy mint pepe mondta. Miért akarod kiszedni?

Nem azt szeretném kiszedni, csak érdekelt mi is az.

Amit szeretnék kiszedni, az a szűrőházban egy kis alagútszerűség, ami az egyik sarokhoz tereli a bejövő levegőt. Úgy hallottam felesleges cucc, de nem igazán merek csinálni bármit is anélkül hogy ne lennék benne biztos jót vagy rosszat teszek vele.

Link to comment
Megosztás:

Nem azt szeretném kiszedni, csak érdekelt mi is az.

Amit szeretnék kiszedni, az a szűrőházban egy kis alagútszerűség, ami az egyik sarokhoz tereli a bejövő levegőt. Úgy hallottam felesleges cucc, de nem igazán merek csinálni bármit is anélkül hogy ne lennék benne biztos jót vagy rosszat teszek vele.

Tudom, hogy nem azt akartad kiszedni.

Nekem éppen nincs benne, de csak azért ne szedd ki mert azt hallottad felesleges. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam jobb helyet.

Most volt a híradóban, hogy a rendőrök rászállnak a lejárt elsősegély dobozokra. Ki mit tud erről?

Megnéztem az enyémet már vagy 4 éve lejárt (valószínűleg mindenkinek, aki nem vett az elműlt 3 évben ;) ), most kezdjek ezen is izgulni? Venni nem akarok, bár nem kerül sokba teljesen feleslegesnek tartom, főleg miután megnéztem mi a tartalma.

De most őszintén mi a lótúró romlik meg ezen? Az olló vagy a biztosítótű? :D Vagy azért a 6 db 1 milis jódos bigyóért kell egy egész dobozt kicserélni? :P

Igaz a hírekben volt szó feltöltésről is, de bővebbet nem mondtak róla hogy hogyan és miként, az érvényességi matrica meg a dobozon van. (egyébként egy ilyen matricát egy valamirevaló nyomtatóval lehet készíteni, de a végén még lecsuknának okirathamaisításért :D )

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam jobb helyet.

Most volt a híradóban, hogy a rendőrök rászállnak a lejárt elsősegély dobozokra. Ki mit tud erről?

Megnéztem az enyémet már vagy 4 éve lejárt (valószínűleg mindenkinek, aki nem vett az elműlt 3 évben B) ), most kezdjek ezen is izgulni? Venni nem akarok, bár nem kerül sokba teljesen feleslegesnek tartom, főleg miután megnéztem mi a tartalma.

De most őszintén mi a lótúró romlik meg ezen? Az olló vagy a biztosítótű? :D Vagy azért a 6 db 1 milis jódos bigyóért kell egy egész dobozt kicserélni? :P

Igaz a hírekben volt szó feltöltésről is, de bővebbet nem mondtak róla hogy hogyan és miként, az érvényességi matrica meg a dobozon van. (egyébként egy ilyen matricát egy valamirevaló nyomtatóval lehet készíteni, de a végén még lecsuknának okirathamaisításért :D )

Szomszédomat pár napja büntették meg érte 25e Ft-ra, plusz az izzókészlete hiányos volt, még 10e Ft! Egyébként állítólag a rendőr kibontja az eü csomagot, és megnézi belül is az érvényességet.

Nekem még a gyári eü csomag van a kocsiban, szerintetek érvényes még? ;)

Link to comment
Megosztás:

Már megszokhattuk, hogy mindig az abszolút értelmetlen dolgokra igyekeznek rábukni, mint a

rossz örömlány a fizetésképtelen vendégre... :D

Amúgy itt Budaörsön pár napja megjelentek a rendőrautók anyósűlésein a kamerás állványok, és

most így cikáznak le-fel egész nap itt. Szal valszeg komolyan veszik az új lehetőségeiket...

Link to comment
Megosztás:

Imádom, hogy a hatóság mindig alulról, a legkisebbekkel kezdi el a társadalom kigyomlálását...

Nemrég engem bringával piroson átsurranásért jelentettek fel és nyomtak meg 15k-ra. Miközben az uraság töltötte ki a feljelentést, egy BMW száguldott el mellettünk...őt persze sosem állítják meg.

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam jobb helyet.

Most volt a híradóban, hogy a rendőrök rászállnak a lejárt elsősegély dobozokra. Ki mit tud erről?

Megnéztem az enyémet már vagy 4 éve lejárt (valószínűleg mindenkinek, aki nem vett az elműlt 3 évben B) ), most kezdjek ezen is izgulni? Venni nem akarok, bár nem kerül sokba teljesen feleslegesnek tartom, főleg miután megnéztem mi a tartalma.

De most őszintén mi a lótúró romlik meg ezen? Az olló vagy a biztosítótű? :D Vagy azért a 6 db 1 milis jódos bigyóért kell egy egész dobozt kicserélni? :P

Igaz a hírekben volt szó feltöltésről is, de bővebbet nem mondtak róla hogy hogyan és miként, az érvényességi matrica meg a dobozon van. (egyébként egy ilyen matricát egy valamirevaló nyomtatóval lehet készíteni, de a végén még lecsuknának okirathamaisításért :D )

Erről én is hallottam.. egy ismerős is rendőrség közelében dolgozik, és ő is hallotta tőlük.. ;)

Anno nekem is megnézték egyszer.. csak néztem mi a szent kukacot nézeget az EÜ dobozon...

Nekem is most jár, vagy járt le valamelyik nap.. no meg izzókészletett se ártana szerválnom...csak darabokban van...itt ott egy egy égő, meg egy marék biztosíték B)

ui: melyik adón volt? esetleg megnézném, ha van netes cuccuk..

Link to comment
Megosztás:

Persze... Nem adták ki ukázba, hogy most ezt is ellenőrizni kell. Csak érdekes módon, mióta szigorították a szabályokat, azóta vhogy többet mérnek, meg igazoltatnak. De csak véletlenül...

Véletlenül kérik az egészségügyi dobozt is.

Kíváncsi lennék kinek a kije gyártya ezeket a dobozokat.

Az érdekes módon nem fontos, hogy az utak állapota mennyi kárt / balesetet okoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy hátsó kipufogódobot és az előtte lévő csővet kell cserélnem. Milyen hátsó dobot érdemes venni? Igazság szerint mindenképp savállót akarok ami nem rohad szét 1 év után. De úgy hallotam, hogy saválló csak sportdobban van. Hol lehetne viszonylag jó árban találni egy jó saválló dobot? Rémusz, bossal, sebring baromi drága, meg igazából nem is akarok annyira elmenni abba az irányba. Ti mit ajánlotok? Milyet érdemes választani? És hol lehetne azt beszerezni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy hátsó kipufogódobot és az előtte lévő csővet kell cserélnem. Milyen hátsó dobot érdemes venni? Igazság szerint mindenképp savállót akarok ami nem rohad szét 1 év után. De úgy hallotam, hogy saválló csak sportdobban van. Hol lehetne viszonylag jó árban találni egy jó saválló dobot? Rémusz, bossal, sebring baromi drága, meg igazából nem is akarok annyira elmenni abba az irányba. Ti mit ajánlotok? Milyet érdemes választani? És hol lehetne azt beszerezni?

Az enyémen Proex van.Hangolt dob, kicsi hangja van, de inkább csak melegen lehet valamicskét hallani.Így vettem már vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát eléggé új vagyok a forumozásban. Van egy király opel Astra F x14nz-m. Eltört a vezetőoldali kilincsben egy rugó. Le kéne szednem a belső ajtóburkolatot a javításhoz, de nem bírok az ablakemelőkarral! Hogyan kee aztatat levenni? Tudja Valaki

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát eléggé új vagyok a forumozásban. Van egy király opel Astra F x14nz-m. Eltört a vezetőoldali kilincsben egy rugó. Le kéne szednem a belső ajtóburkolatot a javításhoz, de nem bírok az ablakemelőkarral! Hogyan kee aztatat levenni? Tudja Valaki

van rajta egy biztosító fém félgyűrű

csavarhúzóval ki tudod pattintani és akkor már le is jön

ha nem akarsz vele sokat szórakozni, akkor csináld úgy, ahoy én: pajszerral :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.