Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Üdv urak. Nos megpróbáltam kicserélni a kilométerórában a hagyományos izzókat ledes baszásra. Hát hiba volt. Mindenkit lebeszélnék róla, egyszerűen lehetetlen volt ugy beletekerni a ledes b8.5d az órába, hogy ne sérüljön, essen le a feje. Borzalmak ezek a kínai szarok, bár sejtettem, hogy ez lesz. Vagy tud esetleg ebből valaki valami minőségibb darabokat, amelyekkel nem csak az idegeskedés van?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv urak. Nos megpróbáltam kicserélni a kilométerórában a hagyományos izzókat ledes baszásra. Hát hiba volt. Mindenkit lebeszélnék róla, egyszerűen lehetetlen volt ugy beletekerni a ledes b8.5d az órába, hogy ne sérüljön, essen le a feje. Borzalmak ezek a kínai szarok, bár sejtettem, hogy ez lesz. Vagy tud esetleg ebből valaki valami minőségibb darabokat, amelyekkel nem csak az idegeskedés van?

Üdv!

Én nálluk vettem a kilóméter órába ledet! http://www.xenon.hu/ Egy az egyben stimmelt a helyére és szépen foltmentesen bevilágítja a fehér számlapomat is szép kék fénnyel! Nem olcsó de legalább nem gagyi használhatatlan vacakot árulnak(a 3db led 3000ft volt)!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én nálluk vettem a kilóméter órába ledet! http://www.xenon.hu/ Egy az egyben stimmelt a helyére és szépen foltmentesen bevilágítja a fehér számlapomat is szép kék fénnyel! Nem olcsó de legalább nem gagyi használhatatlan vacakot árulnak(a 3db led 3000ft volt)!

Üdv. Köszi. Időközben már megoldottam, beforrasztottam fixre igy nem lehet gond. S mivel ehhez szét kellett kapni az órát rendesen, legalább beállítottam a mutatókat is, hogy a helyes értékeket mutassa.

Itt egy kép: WP_20140928_026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 2008-as G Astra-m van. A középkonzolban a klíma/fűtés állító mögötti izzót cserélném.

Nem ledezés, egyszerűen kiegéett. Hol kaphatok ilyet Bp-n azonnali átvétellel? Valakinek tipp? Köszönöm!

Itt egy kép arról amit kivettem:

http://kepfeltoltes.hu/141007/t5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem egy mezei autósbóltba ha bemész és kérsz egy rízsizzót adnak pár forintért. Azt a műanyagot meg át kell tenni rá.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy mezei autósbóltba ha bemész és kérsz egy rízsizzót adnak pár forintért. Azt a műanyagot meg át kell tenni rá.

Köszi, ezt tettem tegnap. Csak amilyen bénán szedtem ki (fogó híján ollóba szorítva) a rizsszem izzót, sérült a sárga gumi. De végülis nem lett gáz, a szín megvan, a sérülés a kupakon nem látszik a légkondi állító mögött. A sárga gumikupak lett volna érdekes inkább, ha nem sikerült átraknom.

Módosítva : kotipaf
Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezt tettem tegnap. Csak amilyen bénán szedtem ki (fogó híján ollóba szorítva) a rizsszem izzót, sérült a sárga gumi. De végülis nem lett gáz, a szín megvan, a sérülés a kupakon nem látszik a légkondi állító mögött. A sárga gumikupak lett volna érdekes inkább, ha nem sikerült átraknom.

szia,

arra meg egy retró megoldás, bár nem tudom mennyire lenne szép...

Apámék mesélték, hogy régen lehetett ilyen lakkot venni amibe 2X-3X belemártottad az izzót és készen is volt a színezett izzó.

Bár mág 1X mondom, nem tudom mennyire lenne szép.

üdv Petya

Link to comment
Megosztás:

szia,

arra meg egy retró megoldás, bár nem tudom mennyire lenne szép...

Apámék mesélték, hogy régen lehetett ilyen lakkot venni amibe 2X-3X belemártottad az izzót és készen is volt a színezett izzó.

Bár mág 1X mondom, nem tudom mennyire lenne szép.

üdv Petya

A szép nekem nem is fontos, csak hogy a színe stimmeljen a műszerfalon. A klímaszabályzó gomb alatt úgysem látszik semmi. Még körömlakkra gondoltam én is, csak nem találtam senkit akinek sárga körme lenne :D

Módosítva : kotipaf
Link to comment
Megosztás:

Nekem is kiégett a fűtés tekerő gombnál, meg a belső levegő állító gombnál az égő.

Ahogy néztem ezt belülről kéne leszedni,m mivel a gombot akár hogyan próbálom nem tudom lehúzni.

Ha már leszedem akkor a klíma gomb égőjét is ki szeretném cserélni valami erősebbre mert nem nagyon látni hogy világít amikor megy a klíma.

Oda milyen égő kell?A fűtés tekerőhöz mi az égő pontos megnevezése? Csak hogy ne mondja hülyeséget a boltban....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kiégett a fűtés tekerő gombnál, meg a belső levegő állító gombnál az égő.

Ahogy néztem ezt belülről kéne leszedni,m mivel a gombot akár hogyan próbálom nem tudom lehúzni.

Ha már leszedem akkor a klíma gomb égőjét is ki szeretném cserélni valami erősebbre mert nem nagyon látni hogy világít amikor megy a klíma.

Oda milyen égő kell?A fűtés tekerőhöz mi az égő pontos megnevezése? Csak hogy ne mondja hülyeséget a boltban....

Szia,

nem szeretnélek tévútra vinni de szerintem az led.

az astrában digitklímám van de anno a C Comboban úgy volt h a három alsó kapcsoló led volt a háttér világítás meg rizsizzó.

bár megint Darth Vödör munkájából idézve:

"A LED cseréhez: a nyomógombokat levenni, 3 rugó, a LED-eket kiforrasztani, ami benne van a fehér -házban-. Jegyezd meg a polaritást, mert ha fordítva teszed be a LED-et, nem fog világítani!

Ide, csak 3mm átmérőjű LED-et lehet betenni!"

innen idézve:

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/fute

üdv Petya

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A megvilágítása izzó. Behr 1 db középső gomb alatt, Delphi 2db kibontva hátulról cserélhető.

A nyomógombok visszajelzése LED, ezek (Behr) vannak a fehér házban.

A Delphi panelra felépített "egyszerűbben" cserélhető.

A digitklímában persze az összes LED-es.

Most hogy leírtad már beugrott..tényleg így volt a combonál is. Nem akartam hülyíteni, bocsánat. De köszi, hogy tisztáztad.

üdv Petya.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A szép nekem nem is fontos, csak hogy a színe stimmeljen a műszerfalon. A klímaszabályzó gomb alatt úgysem látszik semmi. Még körömlakkra gondoltam én is, csak nem találtam senkit akinek sárga körme lenne :D

A Garancia lámpaboltban kapsz izzófestéket.Van sárga,piros kék,zöld. Van vagy 500 Ft. Nekem is van itthon,még a motorhoz vettem,mikor szürke burákat vettem rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elkezdtem ledezni a középkonzolt. Fűtésszabályzónál kész, szivargyújtónál kész, TID-nél viszont nem. Az egy dolog, hogy kb. be se lehet tenni ezt a "plug and play" ledet a helyére, most ott állok, hogy visszaraktam a gyári izzókat és azzal is teljes sötétségben van a kijelző. Mit ronthattam el?

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdONzRmNDMzNzItODFjNy00MjZlLWExMGItMDYzZTZiYzA5MmJi/edit?hl=en_US&pli=1

Ez alapján csináltam, én sem húztam le a csatlakozót mikor cseréltem ledre, aztán később mégis lehúztuk, mivel nem lehetett rendesen hozzáférni úgy, hogy rajta van. De ennek elvileg nem kéne, hogy köze legyen hozzá, nem?

Egy-két infó még: kulcs nem volt a zárban, fejegységem nem gyári, helyén van minden, biztosíték jó, de azért letesztelem egy másikkal majd.

Mi lehet a hiba?

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elkezdtem ledezni a középkonzolt. Fűtésszabályzónál kész, szivargyújtónál kész, MID-nél viszont nem. Az egy dolog, hogy kb. be se lehet tenni ezt a "plug and play" ledet a helyére, most ott állok, hogy visszaraktam a gyári izzókat és azzal is teljes sötétségben van a kijelző. Mit ronthattam el?

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdONzRmNDMzNzItODFjNy00MjZlLWExMGItMDYzZTZiYzA5MmJi/edit?hl=en_US&pli=1

Ez alapján csináltam, én sem húztam le a csatlakozót mikor cseréltem ledre, aztán később mégis lehúztuk, mivel nem lehetett rendesen hozzáférni úgy, hogy rajta van. De ennek elvileg nem kéne, hogy köze legyen hozzá, nem?

Egy-két infó még: kulcs nem volt a zárban, fejegységem nem gyári, helyén van minden, biztosíték jó, de azért letesztelem egy másikkal majd.

Mi lehet a hiba?

Fényerő szabályozó poti? Nem rúgtad le lábbal? Bár csak fölkapcsolt világításnál van szerepe!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem rúgtam le, biztosíték ép, és sikerült meglesni úgy, hogy látom, hogy kiírja a dolgokat, csak épp nincs háttérvilágítás, pedig az izzók tuti, hogy jók.

Szia,

szerintem próbáld meg, hogy hátha a ledes izzót fordítva tetted bele (polaritás miatt), ha igen akkor még 180 fokot fordíts rajta), bár attól még a sima izzót visszatéve világítania kellene. megnézted, hogy kimegy e a 12V?

üdv Petya

Módosítva : astragpetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

szerintem próbáld meg, hogy hátha a ledes izzót fordítva tetted bele (polaritás miatt), ha igen akkor még 180 fokot fordíts rajta), bár attól még a sima izzót visszatéve világítania kellene. megnézted, hogy kimegy e a 12V?

üdv Petya

Szia!

Köszi szépen, már megoldódott a probléma, led szalag lesz helyette.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Én egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok (egyelőre tényleg még csak érdeklődés szinten) Hogy a belső mennyezeti lámpát mennyire bonyolult sárga ledről hideg fehérré alakítani? Olvastam DV leírását, viszont nekem nem ilyen az a lámpa, nekem csak szimplán multitimer felkapcsolja, lekapcsolja, se gombok se további ledek, se mikrofon, szoval értitek, egyszerű :D (Laikus vagyok, nem tudom minek nevezik ezt a fajtát, mert olvasgattam itt visszább hogy ezekből is van ezer meg egy fajta) Szoval hogy ebbe hány led van és mekkora munka lenne ezt a sárgát hideg fehérré alakítani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok (egyelőre tényleg még csak érdeklődés szinten) Hogy a belső mennyezeti lámpát mennyire bonyolult sárga ledről hideg fehérré alakítani? Olvastam DV leírását, viszont nekem nem ilyen az a lámpa, nekem csak szimplán multitimer felkapcsolja, lekapcsolja, se gombok se további ledek, se mikrofon, szoval értitek, egyszerű :D (Laikus vagyok, nem tudom minek nevezik ezt a fajtát, mert olvasgattam itt visszább hogy ezekből is van ezer meg egy fajta) Szoval hogy ebbe hány led van és mekkora munka lenne ezt a sárgát hideg fehérré alakítani?

Ha az egyik kezed a fenekedbe dugod, akkor sem több fél percnél. :D Kell egy pici lapfejü csavarhúzó,müanyag búra leszed, kiszeded a gyári szofitát, és beleteszel egy ledeset, amilyet szeretnél. Ha nem tévedek nagyot 42mm kell bele.

pl. igy néz ki: 17496361_1_644x461_szofita-sofita-39mm-1

Módosítva : scream24
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.