Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Ha az egyik kezed a fenekedbe dugod, akkor sem több fél percnél. :D Kell egy pici lapfejü csavarhúzó,müanyag búra leszed, kiszeded a gyári szofitát, és beleteszel egy ledeset, amilyet szeretnél. Ha nem tévedek nagyot 42mm kell bele.

pl. igy néz ki:

Őőőő ezt most nem mondod komolyan?! :D tényleg nem tűnik nagy melónak, viszont a fényével kapcsolatban hadd kérdezzek már. Lesz azért olyan mint a gyári a fénye? Mármint magára a bevilágításra gondolok, mert azért este én szoktam használni keresgélésre hasonlókra. Vagy ez is választás kérdése hogy mennyire kell a fényesség? Illetve még annyi hogy a multitimer az megmarad ugye? Szépen fog nekem halványulni meg lassan felkapcsolni is igaz? (Nekem ez nagyon tetszik benne, tudom sokaknak nem, de én azon kevesek közé tartozom akinek ez tényleg bejön)

Link to comment
Megosztás:

Őőőő ezt most nem mondod komolyan?! :D tényleg nem tűnik nagy melónak, viszont a fényével kapcsolatban hadd kérdezzek már. Lesz azért olyan mint a gyári a fénye? Mármint magára a bevilágításra gondolok, mert azért este én szoktam használni keresgélésre hasonlókra. Vagy ez is választás kérdése hogy mennyire kell a fényesség? Illetve még annyi hogy a multitimer az megmarad ugye? Szépen fog nekem halványulni meg lassan felkapcsolni is igaz? (Nekem ez nagyon tetszik benne, tudom sokaknak nem, de én azon kevesek közé tartozom akinek ez tényleg bejön)

Nekem ilyen van benn! A hátsókat is kicseréltem. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Szerintem erősebb a fénye mint a normál izzóé.

A halványodás is megmaradt!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Őőőő ezt most nem mondod komolyan?! :D tényleg nem tűnik nagy melónak, viszont a fényével kapcsolatban hadd kérdezzek már. Lesz azért olyan mint a gyári a fénye? Mármint magára a bevilágításra gondolok, mert azért este én szoktam használni keresgélésre hasonlókra. Vagy ez is választás kérdése hogy mennyire kell a fényesség? Illetve még annyi hogy a multitimer az megmarad ugye? Szépen fog nekem halványulni meg lassan felkapcsolni is igaz? (Nekem ez nagyon tetszik benne, tudom sokaknak nem, de én azon kevesek közé tartozom akinek ez tényleg bejön)

Minden ugyan olyan marad, csak nagyobb lesz a fényerő. Én pont azért cseréltem ki, nekem az volt a fontos. Bár azóta már van lábtér világitás is. Ahogy Gezoli is , ugy én is kicseréltem a hátsó ajtók felett is ledesre, illetve a kesztyűtartót, és ami még fontos volt az a csomagtartó, Szinte műteni lehetne a verdában. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Őőőő ezt most nem mondod komolyan?! :D tényleg nem tűnik nagy melónak, viszont a fényével kapcsolatban hadd kérdezzek már. Lesz azért olyan mint a gyári a fénye? Mármint magára a bevilágításra gondolok, mert azért este én szoktam használni keresgélésre hasonlókra. Vagy ez is választás kérdése hogy mennyire kell a fényesség? Illetve még annyi hogy a multitimer az megmarad ugye? Szépen fog nekem halványulni meg lassan felkapcsolni is igaz? (Nekem ez nagyon tetszik benne, tudom sokaknak nem, de én azon kevesek közé tartozom akinek ez tényleg bejön)

Ha esetleg nem aludna ki, akkor az izzóval párhuzamosan tegyél 1.0-1.2K 0,6W-os ellenállást. ;) (mert szokott kelleni)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv

Lampakapcsolo vilagitas csereben szeretnek segitseget kerni. Anno megcsinaltam de elfelejtettem hogyan kell es ujraptobalkozasnal nem sikerült. A kapcsolot le kell húzni azt tudom es megy is de hogyan jutok el az izzoig ? Koszi elore is

Szia,

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/vilagitaskapcsolo

Darth Vödör kartárs leírása alapján csináltam én is.

üdv Petya

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia,

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/vilagitaskapcsolo

Darth Vödör kartárs leírása alapján csináltam én is.

üdv Petya

esetleg olyan infó hogy milyen izzó kell majd bele? T5 vagy T3 például ? és ugyanezt kérdezném az el.ablakemelő gombjainak világításánál is. nem a hogyan, hanem hogy mi van benne gyárilag, hátha valaki tudja, így én is megtudom még szétszedés előtt

valamint... fűtéskapcsoló a középkonzolon... nekem nincs benne az a fényvezető műanyag... ezért anno beletettem 3 ledet, T5 vagy 3 nem emlékszem... mára 1 maradt mert ... mindegy, egy amit középre kell bedugni, ahol a gyári is volt... na most az nem világítja be az egész teret így nagyon halványak a fények... erre valami pofon egyszerű megoldás valakinek? más fajta izzó pl? homorú vagy smd? ... átálltam smd-kre mert a régebbiek kiégtek hamar, ezek már évek óta működnek. műszerfal meg középkonzolon is az megy... szép.

köszi előre is bárki is válaszol

szerk : aztaa dedruva, olvasgatom a doksikat amit írtál

https://sites.google.com/site/opelccled/cc-led

kumabushi én vagyok, voltam :D

jéééé :D

na csak ennyi :P

Módosítva : mihalyvig
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Saját leírásod (pdf) alapján T5.

Ablakemelő gombok: LED-es gyárilag. (sárga)

Fényvezető nélküli, középen 1 izzós: BEHR fűtésbox

A LEDszalaggal az a baj, hogy +12V-ra vannak méretezve.

Menet közben jó töltéssel 14,4V.

Ezért az aláméretezett alkatrészek hamar elromlanak.

LED esetében elhalványul/kiég.

Víg Mihály=kumabushi

Figyellek egy ideje...

:D

nem találtam a saját leírásomat, köszi...

fűtésboxot akkor hagyom így, max erősebb smd, csak az meg "lapos" , pláne nem szór fényt de majd meglátom. Nem akarok nagyon szerelgetni...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Ki szeretném cserélni a sárga égőket a középkonzolban kék ledesre, de nem forrasztani szeretnék, hanem csak szimplán kicserélni. Valaki tudna adni nekem egy konkrét linket, hogy honnan tudnék rendelni bele ilyet? És, hány darabot.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Módosítva : brebus9615
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ki szeretném cserélni a sárga égőket a középkonzolban kék ledesre, de nem forrasztani szeretnék, hanem csak szimplán kicserélni. Valaki tudna adni nekem egy konkrét linket, hogy honnan tudnék rendelni bele ilyet? És, hány darabot.

Köszönöm előre is a válaszokat!

A kék nem biztos, hogy működőképes lesz, ha nálad is sárga fényvezető van már benne.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=5108614

Tőle érdemes venni ledeket (megtalálod facebookon is ugyanilyen néven)

a középkonzolhoz kell:

1db T5 szivargyújtóhoz

1 vagy 2 db T5 a fűtésboxhoz (ha BEHR, akkor 1, ha DELPHI akkor 2)

kijelzőhöz 2 db B8.5D, vagy B8.4D-t is sikerült már belerakni, ezekkel kicsit ügyeskedni kell, hogy be tudd rakni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Középkonzol LEDezésre akarom rávenni magam, nézegettem is a leírásokat, illetve próbáltam keresni hozzávalókat. Viszont nem találtam olyan oldalt ahol a megfelelő színű (piros / kék) LED-eket tudnám megrendelni, tudna valaki segíteni hol tudnék esetleg rendelni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

A kék nem biztos, hogy működőképes lesz, ha nálad is sárga fényvezető van már benne.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=5108614

Tőle érdemes venni ledeket (megtalálod facebookon is ugyanilyen néven)

a középkonzolhoz kell:

1db T5 szivargyújtóhoz

1 vagy 2 db T5 a fűtésboxhoz (ha BEHR, akkor 1, ha DELPHI akkor 2)

kijelzőhöz 2 db B8.5D, vagy B8.4D-t is sikerült már belerakni, ezekkel kicsit ügyeskedni kell, hogy be tudd rakni.

Azt nem tudod véletlenül hogy ezt a sárga fényvezetőt évjárattól függően lehet valahogy visszakövetni (hogy ne kelljen szétbontani semmit) Vagy felszereltség függő esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudod véletlenül hogy ezt a sárga fényvezetőt évjárattól függően lehet valahogy visszakövetni (hogy ne kelljen szétbontani semmit) Vagy felszereltség függő esetleg?

Évjárattól függ. Ha sűrű osztású órád van, akkor neked is sárga lesz szerintem.

http://www.opelforum.hu/topic/459-koezepkonzol-kivetele/page-8#entry614782

Módosítva : peacetrang
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kicseréltem az utastér világítást LED-esre.

Nem alszik ki teljesen, hanem halványan világít.

Van valami megoldás rá, hogy teljesen kialudjon, azon kívül, hogy kihajítom? :D

A válaszokat előre is köszönöm. :)

Canbus-os terméket vegyél.

A mostanit dobd ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kicseréltem az utastér világítást LED-esre.

Nem alszik ki teljesen, hanem halványan világít.

Van valami megoldás rá, hogy teljesen kialudjon, azon kívül, hogy kihajítom? :D

A válaszokat előre is köszönöm. :)

Canbus-os terméket vegyél.

A mostanit dobd ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kicseréltem az utastér világítást LED-esre.

Nem alszik ki teljesen, hanem halványan világít.

Van valami megoldás rá, hogy teljesen kialudjon, azon kívül, hogy kihajítom? :D

A válaszokat előre is köszönöm. :)

Canbus-os terméket vegyél.

A mostanit dobd ki.

Tudtommal egy ellenállás ráforrasztása elég neki, akkor kialszik..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.