Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

6 órája, agyszivacs írta:

A multiméter lehet rossz?

Ha igen, azt hogyan tudom cserélni? Egyáltalán hol van az?

 

Köszönettel, István

 

 

A multiméter az egy univerzális digitális mérőműszer, szerintem potmétert akartál írni. A szabályzó potméter a világítás kapcsoló egységben van, az alsó panelen a jobb oldali potméter szemből az előlap felől nézve. A panel kiszerelésénél vigyázz mert 7 db rugóval csatlakozik  különböző érintkezési pontokhoz, hajlamos szétugrani, aztán lehet keresgélni. Végső esetben tollbetét rugóval jobb híján pótolhatók... ;)  egy fogaskerekes áttételen keresztül forgatja a PIHER potmétert. Mivel ahogy DarthVödör is írta porvédett, ezért elég nehézkesen lehet bele kenőanyagot fújni, de véleményem szerint sem az a hibás. Önmagában a potméter hibája ilyen jellegű (kb 1 sec enként villogó háttérvilágítás..) nem okoz.  Ha eljutottál a potméterig mérd meg a teljes értékét, majd a középső lábhoz képest a két oldalt. A két oldali érték összegének meg kell egyeznie a teljes értékével. Így ki tudod zárni hogy szakadt e, de ettől még lehet valamelyik részén pl. kontakthibás is..  A potméter DarthVödör rajza alapján 5Kohm os, és célszerű a vele soros 5,6 és 50 k, és a 2,7K bázis ellenállás megmérése is ha már ott méregetsz. Egyébként az egész kapcsolás 3 aktív elemet tartalmaz (D1, D2, Q1 mind kommersz...) esetleg az 1u s elko (ha az..? ) lehet még kiszáradva vagy lehet zárlatos ami lehúzza az egész kütyü tápját. Ezt cseréld ki vagy mérd meg ESR mérővel h. jó e?  (Egyszerűbb ha kapásból cseréled...) , sok hiba lehetőség ebben a kapcsolásban nincsen, de a forrasztásokat én átnézném! Sok sikert, remélem segítettem valamennyit.

 

Help by DarthVödör pages... :

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/vilagitaskapcsolo

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

35 perce, rfamp írta:

A multiméter az egy univerzális digitális mérőműszer, szerintem potmétert akartál írni. A szabályzó potméter a világítás kapcsoló egységben van, az alsó panelen a jobb oldali potméter szemből az előlap felől nézve. A panel kiszerelésénél vigyázz mert 7 db rugóval csatlakozik  különböző érintkezési pontokhoz, hajlamos szétugrani, aztán lehet keresgélni. Végső esetben tollbetét rugóval jobb híján pótolhatók... ;)  egy fogaskerekes áttételen keresztül forgatja a PIHER potmétert. Mivel ahogy DarthVödör is írta porvédett, ezért elég nehézkesen lehet bele kenőanyagot fújni, de véleményem szerint sem az a hibás. Önmagában a potméter hibája ilyen jellegű (kb 1 sec enként villogó háttérvilágítás..) nem okoz.  Ha eljutottál a potméterig mérd meg a teljes értékét, majd a középső lábhoz képest a két oldalt. A két oldali érték összegének meg kell egyeznie a teljes értékével. Így ki tudod zárni hogy szakadt e, de ettől még lehet valamelyik részén pl. kontakthibás is..  A potméter DarthVödör rajza alapján 5Kohm os, és célszerű a vele soros 5,6 és 50 k, és a 2,7K bázis ellenállás megmérése is ha már ott méregetsz. Egyébként az egész kapcsolás 3 aktív elemet tartalmaz (D1, D2, Q1 mind kommersz...) esetleg az 1u s elko (ha az..? ) lehet még kiszáradva vagy lehet zárlatos ami lehúzza az egész kütyü tápját. Ezt cseréld ki vagy mérd meg ESR mérővel h. jó e?  (Egyszerűbb ha kapásból cseréled...) , sok hiba lehetőség ebben a kapcsolásban nincsen, de a forrasztásokat én átnézném! Sok sikert, remélem segítettem valamennyit.

 

Help by DarthVödör pages... :

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/vilagitaskapcsolo

Köszönöm!

 

Mindenképp segítettél, mert legalább tudok valamerre elindulni, és nem tétlenül nézem a villogó háttérvilágítást.

Köszönettel, István

Link to comment
Megosztás:

3 órája, rfamp írta:

A multiméter az egy univerzális digitális mérőműszer, szerintem potmétert akartál írni. A szabályzó potméter a világítás kapcsoló egységben van, az alsó panelen a jobb oldali potméter szemből az előlap felől nézve. A panel kiszerelésénél vigyázz mert 7 db rugóval csatlakozik  különböző érintkezési pontokhoz, hajlamos szétugrani, aztán lehet keresgélni. Végső esetben tollbetét rugóval jobb híján pótolhatók... ;)  egy fogaskerekes áttételen keresztül forgatja a PIHER potmétert. Mivel ahogy DarthVödör is írta porvédett, ezért elég nehézkesen lehet bele kenőanyagot fújni, de véleményem szerint sem az a hibás. Önmagában a potméter hibája ilyen jellegű (kb 1 sec enként villogó háttérvilágítás..) nem okoz.  Ha eljutottál a potméterig mérd meg a teljes értékét, majd a középső lábhoz képest a két oldalt. A két oldali érték összegének meg kell egyeznie a teljes értékével. Így ki tudod zárni hogy szakadt e, de ettől még lehet valamelyik részén pl. kontakthibás is..  A potméter DarthVödör rajza alapján 5Kohm os, és célszerű a vele soros 5,6 és 50 k, és a 2,7K bázis ellenállás megmérése is ha már ott méregetsz. Egyébként az egész kapcsolás 3 aktív elemet tartalmaz (D1, D2, Q1 mind kommersz...) esetleg az 1u s elko (ha az..? ) lehet még kiszáradva vagy lehet zárlatos ami lehúzza az egész kütyü tápját. Ezt cseréld ki vagy mérd meg ESR mérővel h. jó e?  (Egyszerűbb ha kapásból cseréled...) , sok hiba lehetőség ebben a kapcsolásban nincsen, de a forrasztásokat én átnézném! Sok sikert, remélem segítettem valamennyit.

 

Help by DarthVödör pages... :

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/vilagitaskapcsolo

A MULTITIMER-re gondolt, ami a biztosítéktáblában van. Ahogy DV is írta korábban. Ez az egység nagyon sok mindenért felel.

Első körben visszarakom a régi világításkapcsolót, és megnézem az én hibámat az megoldja-e. Ha nem akkor lesz érdekes....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, Stofl írta:

A MULTITIMER-re gondolt, ami a biztosítéktáblában van. Ahogy DV is írta korábban. Ez az egység nagyon sok mindenért felel.

Első körben visszarakom a régi világításkapcsolót, és megnézem az én hibámat az megoldja-e. Ha nem akkor lesz érdekes....

Jah... MultiTimer... Nah, azt pl. én se vágom hol van és mit művel az autóban. :confused: A multimétert nem nagyon értettem, de sejtettem hogy csak valami elírás lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

1 perc, rfamp írta:

Jah... MultiTimer... Nah, azt pl. én se vágom hol van és mit művel az autóban. :confused: A multimétert nem nagyon értettem, de sejtettem hogy csak valami elírás lehet. :)

A biztosítéktáblába csúsztatott külön egység. Szinte minden időzítésért felel. Világítások, relék kapcsolása stb...

Link to comment
Megosztás:

3 perce, DarthVödör írta:

Ez az új fórum felület egy agyrém! 

MULTITIMER nem azonos a multiméterrel! google a barátod: https://www.google.hu/search?q=multitimer+astra+g&biw=1440&bih=775&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjh0YvpxMfLAhVhJ5oKHd_JCa4Q_AUIBigB

Nem igazán értem a potméter kimérésének a leírását, de 1 esetbe lehet igaz: ha középre van állítva a tekerentyű. A két érték nem lesz azonos (minimális az esélye hogy pont középen áll) de a két értéket összeadva kijön az 5K Ohm.

Az értékeket nem jól adod meg. Félrevezető. A poti 5KOhm. Ellenállás a testre: 500 Ohm. (K50) Ellenállás előtét: 5K6. Soros ellenállás: 2K7 .zavarszűrő kondenzátor ami a gyújtás 15 szálon van u1 vagyis 0.1 mikrofarád. De ez biztosan nem okoz hibát. Ha zárlatos akkor ott elfüstölt volna a fólia is...

Még egyszer megírom,hogy szerintem NEM a kapcsolóegység a hibás!

Multitimer, aminek a kimenetét megvizsgálnám Ohmikusan. Lehet, az egység tilt le a nagy terhelés miatt. Még nem tapasztaltam, de ezt is el tudom képzelni.

Ez a fórum motor nálam is szórakozik, pl most nem enged idézni (kézzel kopiztam be... ) Mobilról meg nem működik pl a backspace, amit leírtam az már úgy marad, korrigálni nem lehet..stb. Szóval ha még Neked se tetszik akkor úgy tűnik már a múltkor se véletlenül és ok nélkül hisztiztem be... :doze:

A potméter kimérésének esetében lehet nem voltam egyértelmű. Én úgy értettem hogy a "középső lába és a jobb lába", valamint a "középső láb és bal lába" között mért ellenállásértékek összegének egyeznie kell a "bal és jobb láb" (két szélső láb)  között mért értékkel (potméter teljes értéke). Tehát ahogy Te is írtad, a két mért értéket összeadva ki kell jöjjön az 5KOhm. Kicsit lehet túlbonyiztam, próbáltam leírni úgy hogy pl. a hentes is megértse de visszanyalt a fagyi. :) Az 5K6 az 5,6 kOhm ismereteim (igaz a K betűt lehagytam "5,6 és 50 KOhm", azaz úgy értettem 5,6kOhm és 50 KOhm, nekem egyértelmű volt. )  szerint tehát ez stimmel, 500 ohmot és a 100nF ot benéztem, erre nincs mentségem... Kösz a helyreigazítást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült szereznem egy kapcsolóegységet próbára. Sajna nem oldotta meg a problémát. Beraktam a leírások alapján, de nem változott semmit sem.

A multimétert elírtam, az az én saram, bocsánat mindenkitől ezért.

Tehát akkor mit kell ellenőriznem cserélnem a kapcsolótáblában? Hogy néz ki ez az egész?

 

 

Köszönettel, Imre Istán

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, agyszivacs írta:

Sziasztok!

Sikerült szereznem egy kapcsolóegységet próbára. Sajna nem oldotta meg a problémát. Beraktam a leírások alapján, de nem változott semmit sem.

A multimétert elírtam, az az én saram, bocsánat mindenkitől ezért.

Tehát akkor mit kell ellenőriznem cserélnem a kapcsolótáblában? Hogy néz ki ez az egész?

 

 

Köszönettel, Imre Istán

 

A bal oldali a multitimer.

Van itthon egy!

7ersi06zoglldh3bog5w.jpg

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Ez a multitimer (és nem MULTIMÉTER ahogy korábban elírtam :) ) ez a kapcsolótábla oldalába csúszik be, jól látom? Ott van fizikailag elhelyezve?

Akkor le kell szerelnem a kapcsolótáblát, hogy odaférjek, vagy még mást is le kell, hogy szereljek?

És egyébként ez az egység jó, amit kínálsz? Az a sok elvágott kábel mit keres ott? Az egy csatlakozósorból kilógó kábelrengeteg esetleg?

Mennyiért adod?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 17. at 12:02, DarthVödör írta:

 

Hali!

 

Hogyan tudom megvizsgálni a multitimer kimnetét, ráadásul ohmikusan?

Tudsz ebben segíteni? Most lenne egy ilyen egység, amit baráti áron adnának, de előbb azért érdekelne, hogy hogyan lehet leellenőrizni, hogy az-e a hibás, vagy valami más által generál hibát.

A kapcsolótáblában levő biztik vagy relék vagy nem tudom mik vannak még ott, ezek hibája is okozhatja ennek az egységnek az ilyen irányú rendellenes működését?

Hogyan is kellene ohmikusan a kimenetét mérni?

 

Köszönettel, István

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 18. at 20:07, DarthVödör írta:

Amit mérni akarsz: a háttérvilágítás. Kiveszed az egyik izzót, és amikor nincs felkapcsolva, megméred hány Ohm. Ez azOhmikus érték az izzók terhelése, fogyasztása.

Sajnos 20W-nál 12V mellett ez 7,2 OHm, ami elég hogy "mezei" multiméterrel tudd mérni.

Tehát, hogy képben legyek: kiveszek egy izzót a műszerfal azon részéből, ami villog, majd az izzó helyén megmérem lekapcsolt állapotban az ellenállását az egész egységnek. Ha ez így van, akkor azt nem értem, hogy miért írtad, hogy: " Sajnos 20W-nál 12V mellett ez 7,2 OHm, ami elég hogy "mezei" multiméterrel tudd mérni." Miért sajnos az, hogy mezei multiméterrel tudom mérni??

Mit javasolsz, melyik izzót vegyem ki, melyik izzóhoz a legegyszerűbb hozzáférni?

 

Köszönettel, István

Módosítva : agyszivacs
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 20. at 18:39, agyszivacs írta:

Ma meg olyat csinált, hogy két egymás utáni tempósabb kanyarkombináció után nem villogott tovább. Haza értünk Szegedről - már Szegeden is, és még mindig úgy működött, ahogy kell.

Ebből mire lehet következtetni?

 

Köszönettel, István

Esetleg kábelszakadásra tudok gondolni, ami az ide oda kormány tekergetés által hol összeér hol nem. Esetleg laza csatlakozó, hibás forrasztás ami menet közben a rezgéstől hol átvezet hol nem vagy csak részlegesen. De ez csak tipp a részemről... Passz, én ilyennel még nem találkoztam. Esetleg próbáld meg álló helyzetben járó motornál a kormányt forgatni...hátha produkálja a hibát. Ha meg végképp megjavult a kanyaroktól akkor örülés van és hagyd a fenébe az egészet. :)

Link to comment
Megosztás:

Én pedig kérdezném az Urakat, hogy a központi zár vezérlő hol van egy 2005 ös G Astra kombiban? Az anyósülés alatt (by DarthVödör)  mellett csak az a kis ajtócska van amit a vizsgán ki szoktak szedni az alvázszám ellenőrzése végett. De azt kipattintva nem látok semmi kütyüt ott. A kézifék mögött a műanyag borítás alatt viszont van valami bosch feliratú hűtőbordás fémtokos gezemice... Az volna az?  Meg szeretném csinálni a komfort ablak funkciót, szimplán az átkötéses módszerrel. Csak két első ablakom van ami motoros... A hátsókat majd a család fiatal sarjai tekergetik alkar erősítésként, ha már katonák úgyse lesznek. :-)

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

12 perce, rfamp írta:

Én pedig kérdezném az Urakat, hogy a központi zár vezérlő hol van egy 2005 ös G Astra kombiban? Az anyósülés alatt (by DarthVödör)  mellett csak az a kis ajtócska van amit a vizsgán ki szoktak szedni az alvázszám ellenőrzése végett. De azt kipattintva nem látok semmi kütyüt ott. A kézifék mögött a műanyag borítás alatt viszont van valami bosch feliratú hűtőbordás fémtokos gezemice... Az volna az?  Meg szeretném csinálni a komfort ablak funkciót, szimplán az átkötéses módszerrel. Csak két első ablakom van ami motoros... A hátsókat majd a család fiatal sarjai tekergetik alkar erősítésként, ha már katonák úgyse lesznek. :-)

 

Köszi

Az anyós ülés előtt a jobb lábnál lévő ívelt műanyag burkolat mögött.

zf2ksrb9yttau4mw7c3l.jpg

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Talán kicsit OFF a kérdés, de az szülte hogy ki van szerelve az utastér világítás a tükör felett LED ezéshez, és erről eszembe jutott...

Találtam itthon pár kütyüt amit szeretnék beszerelni, és mind szivargyújtó csatlakozós.Csinálnék egy 5V os  3 - 5 A es DC - DC konvertert ami a műszerfal alatt lenne és onnét szeretném kivezetni az 5V ot a kütyüknek mert nem szeretnék kábel dzsumbujt a szivargyújtótól a szélvédőig, Minden kütyühöz egy szivartyújtó? Hogy nézne az ki meg hová dugom őket, a s***mbe? Hol érdemes kivezetni a szélvédő felé kábelt a kütyüknek? Én vagy az utastér világításra gondoltam a tető kárpitból a lámpa mellett (ott elférne a konverter is..) vagy esetleg a középkonzol felső kipattintható részére, talán ott kiférne egykét kábel... Kéne táp a GPS nek, mobiltöltőnek, menetkamerának, és a radarjelzőnek (tényleg... ezek engedélyezett cuccok (kamera és a radar jelző) vagy tiltott eszközök jelenleg? A jelző az csak jelez és nem blokkoló... És szerintem az új FÁMA radart nem is jelzi, egy 6 éves 9 sávos COBRA radar + 360fokos lézer jelző. Zsír új, jól néz ki, sajnálnám ha a fiókban ragadna, így inkább berakom a kocsiba...) Egyben érdekelne hogy honnét lehet olyan szélvédőre tapasztható vákumos tartót venni, ami nem esik le a hidegben... Eddig mind leesett télen míg be nem melegedett az autó. :hehe: Sorry az OFF ért.

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

10 órája, rfamp írta:

Talán kicsit OFF a kérdés, de az szülte hogy ki van szerelve az utastér világítás a tükör felett LED ezéshez, és erről eszembe jutott...

Találtam itthon pár kütyüt amit szeretnék beszerelni, és mind szivargyújtó csatlakozós.Csinálnék egy 5V os  3 - 5 A es DC - DC konvertert ami a műszerfal alatt lenne és onnét szeretném kivezetni az 5V ot a kütyüknek mert nem szeretnék kábel dzsumbujt a szivargyújtótól a szélvédőig, Minden kütyühöz egy szivartyújtó? Hogy nézne az ki meg hová dugom őket, a s***mbe? Hol érdemes kivezetni a szélvédő felé kábelt a kütyüknek? Én vagy az utastér világításra gondoltam a tető kárpitból a lámpa mellett (ott elférne a konverter is..) vagy esetleg a középkonzol felső kipattintható részére, talán ott kiférne egykét kábel... Kéne táp a GPS nek, mobiltöltőnek, menetkamerának, és a radarjelzőnek (tényleg... ezek engedélyezett cuccok (kamera és a radar jelző) vagy tiltott eszközök jelenleg? A jelző az csak jelez és nem blokkoló... És szerintem az új FÁMA radart nem is jelzi, egy 6 éves 9 sávos COBRA radar + 360fokos lézer jelző. Zsír új, jól néz ki, sajnálnám ha a fiókban ragadna, így inkább berakom a kocsiba...) Egyben érdekelne hogy honnét lehet olyan szélvédőre tapasztható vákumos tartót venni, ami nem esik le a hidegben... Eddig mind leesett télen míg be nem melegedett az autó. :hehe: Sorry az OFF ért.

Kíánából vettünk ilyet: http://www.ebay.com/itm/360-Rotation-Mount-Holder-Bracket-Universal-Car-Windshield-For-Mobile-Phone-GPS-/381217552916?hash=item58c2563a14:g:Ce8AAOSwrklVHkDV

2db-ot, egyik jó télen nyáron, másik már az első használatkor sem tapadt fel :D

Link to comment
Megosztás:

16 órája, kobraCode írta:

Kíánából vettünk ilyet: http://www.ebay.com/itm/360-Rotation-Mount-Holder-Bracket-Universal-Car-Windshield-For-Mobile-Phone-GPS-/381217552916?hash=item58c2563a14:g:Ce8AAOSwrklVHkDV

2db-ot, egyik jó télen nyáron, másik már az első használatkor sem tapadt fel :D

Na pont ezért kérdeztem milyet érdemes venni ami ott marad ahová felraktam.

Kis tanulságos történet...:

Kimentem külföldre dolgozni, a kocsit itthon hagytam. Felrakva a GPS..stb. Nem vettem le, hiszen az udvaron fedett helyen áll, teli kerités van... minek? 2 hét múlva munka közben keres a nejem telefonon hogy "reggelre valamitől villog a vészvillogó folyamatosan", kocsi lezárva..stb. A közelébe se mentek a gyerekek, kulcsok eldugva. Mitől? Mindezt 2200 Km ről oldjam meg... Hívtam pár ismerőst akik odáig jutottak hogy lehet lemerült az akku és a riasztó szórakozik...stb. A vége az lett hogy levették az akku sarut, probléma megoldva. Hazajövök karácsonyra, mondom meglesem mi lehet ez. Akku saru vissza, villogó villog, de a jármű pöccre indul. Tehát ez az akku dolog kilőve. Ami gyanús volt, hogy a GPS tartó a váltó mellett leeseve... Volt már ilyen, ezért nem gondoltam semmi rosszra. Nézem a vészvillogó kapcsolóját hát az bizony kiáll, tehát valamitől bekapcsolt "magától". Biztosan a hidegtől elvetemedett valami elkopott műanyag arretáló pöcök a kapcsolóban és kiugrott a helyéről, majd kicserélem..stb. Elindultunk vásárolni, GPS felrak. kb 300m után leesett tartóstul mindenestül, pont rá a vészvillogó kapcsolójára amit bekapcsolt!! Na ennyit a probléma megoldásáról... :-)

Azóta keresek jó minőségű vákumos univerzális tartót de nem találok. Volt egy ASUS PDA m régebben na amit ahhoz adtak tartót,  azon kívül hogy vákumos volt valami ragacs is volt a gumikorongon. Hátránya volt hogy kb 4-5 le fel rakás után már nem ragadt rendesen az se... De miért kéne levenni a tartót? Hát azért mert ha fent hagyom akkor abból a sok kocsifeltörő kispályás szemétláda felé azt üzenem hogy "egyébként van a kocsiban GPS csak épp levettem és a kesztyűtartóban vagy az ülés alatt van..." stb. Tehát én ha leveszem a GPS t és egyéb kütyüt, akkor tartóval együtt veszem le, ezért. Magyarország én így szeretlek. Érdekes hogy kint Németországban nem volt ilyen gondom, igaz az ottani verdákban már multimádiás konzol van, beépített GPS stb.  így nem kell a tartó sem a szélvédőre. Kevesen járnak már G astrával, de ha mégis akkor sokszor be sem zárják éjjelre mert minek?

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

10 órája, rfamp írta:

Na pont ezért kérdeztem milyet érdemes venni ami ott marad ahová felraktam.

Kis tanulságos történet...:

Kimentem külföldre dolgozni, a kocsit itthon hagytam. Felrakva a GPS..stb. Nem vettem le, hiszen az udvaron fedett helyen áll, teli kerités van... minek? 2 hét múlva munka közben keres a nejem telefonon hogy "reggelre valamitől villog a vészvillogó folyamatosan", kocsi lezárva..stb. A közelébe se mentek a gyerekek, kulcsok eldugva. Mitől? Mindezt 2200 Km ről oldjam meg... Hívtam pár ismerőst akik odáig jutottak hogy lehet lemerült az akku és a riasztó szórakozik...stb. A vége az lett hogy levették az akku sarut, probléma megoldva. Hazajövök karácsonyra, mondom meglesem mi lehet ez. Akku saru vissza, villogó villog, de a jármű pöccre indul. Tehát ez az akku dolog kilőve. Ami gyanús volt, hogy a GPS tartó a váltó mellett leeseve... Volt már ilyen, ezért nem gondoltam semmi rosszra. Nézem a vészvillogó kapcsolóját hát az bizony kiáll, tehát valamitől bekapcsolt "magától". Biztosan a hidegtől elvetemedett valami elkopott műanyag arretáló pöcök a kapcsolóban és kiugrott a helyéről, majd kicserélem..stb. Elindultunk vásárolni, GPS felrak. kb 300m után leesett tartóstul mindenestül, pont rá a vészvillogó kapcsolójára amit bekapcsolt!! Na ennyit a probléma megoldásáról... :-)

Azóta keresek jó minőségű vákumos univerzális tartót de nem találok. Volt egy ASUS PDA m régebben na amit ahhoz adtak tartót,  azon kívül hogy vákumos volt valami ragacs is volt a gumikorongon. Hátránya volt hogy kb 4-5 le fel rakás után már nem ragadt rendesen az se... De miért kéne levenni a tartót? Hát azért mert ha fent hagyom akkor abból a sok kocsifeltörő kispályás szemétláda felé azt üzenem hogy "egyébként van a kocsiban GPS csak épp levettem és a kesztyűtartóban vagy az ülés alatt van..." stb. Tehát én ha leveszem a GPS t és egyéb kütyüt, akkor tartóval együtt veszem le, ezért. Magyarország én így szeretlek. Érdekes hogy kint Németországban nem volt ilyen gondom, igaz az ottani verdákban már multimádiás konzol van, beépített GPS stb.  így nem kell a tartó sem a szélvédőre. Kevesen járnak már G astrával, de ha mégis akkor sokszor be sem zárják éjjelre mert minek?

Én tartó nélkül használom a gps-t.Oda rakom a kijelző elé fektetve.Átállítom a nézetet vízszintesre és kész.Bár nekem régi mitac mio-m van.Az pont elfér ott.Még le sem esett onnan:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.