Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

A megoldás nem az, hogy egyre sűrűbb olajat teszünk a motorba, hanem az, hogy egy idő után sajnos fel kell újítani. Nemcsak a motor miatt van meghatározva az olaj a-tól-Z-ig. Egy sűrűbb olajat már nem biztos, hogy az olajpumpa úgy visz, mint azt ami belevaló, meg a különböző járatok (amik lehet már kisebb keresztmetszetűek a lerakódásoktól) sem biztos, hogy egy sűrűbb olajnak vannak tervezve. És akkor már a kenés sem ugyanolyan lesz, meg a hidegindításnál is nehezebben jár köreb az olaj.

Én nem is 15w30 olajat akarok bele önteni.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én nem is 15w30 olajat akarok bele önteni.....

Ha érdekel, hogy én mit tennék... Ha a legjobbat akarnám, én megvenném valamelyik általam linkelt Mobil 1-es olajat (akkor is ha akár 1 millió km lenne az autómban)... Ha pedig nem ragaszkodom a legkorszerűbb dolgokhoz, nekem a GM olaj is elég, az előírást teljesíti, 150ezret már mentem vele, mondhatni bevált...

Nem értem a km függvényében miért tartasz a nullás olajtól, manapság én már nem látok összefüggést, ráadásul a meleg oldali viszkozitásuk 40-es, így az esetleges "csipegetéstől" való félelem is kisebb lehet...

Castrolból nekem is csak az Fst (mára Titanium-Fst) termékcsalád vált be, a Magnatec nekem sem tetszett... Persze ez csak szubjektív...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Holnap tervezem lecseréltetni a fékfolyadékod és a fagyállót az astrában.

Fékfolyadék az trw lett a fagyálló pedig majd a gyári gm. A gyári fagyállóból mennyi kell 4-5 liter? Kell hígítani ha igen akkor sima vagy desztillált vízzel?

A gyújtógyertyáimat is kicseréltem Bosch-ra , Ngk volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Holnap tervezem lecseréltetni a fékfolyadékod és a fagyállót az astrában.

Fékfolyadék az trw lett a fagyálló pedig majd a gyári gm. A gyári fagyállóból mennyi kell 4-5 liter? Kell hígítani ha igen akkor sima vagy desztillált vízzel?

A gyújtógyertyáimat is kicseréltem Bosch-ra , Ngk volt benne.

Szia!

Fékfolyadéknál a lényeg, hogy minimum Dot4 legyen, a márka gyakorlatilag mindegy, de a TRW azért jó minőség...

Az 1,6-os hűtőjébe 6,9 liter folyadék kell, fele-fele arányban ahogyan mantec írja :) Bár én 4 flakonnal beleöntenék a maradékot (3 liter) tölteném ioncserélt vízzel...

Gyertyából én csak és kizárólag a gyári GM feliratút venném, mert bár az is Bosch gyártmány, szervizvezető ismerősöm mondta, hogy úgy tapasztalta, hogy a nem gyári gyertyák esetében gyakrabban pusztultak el a trafók... Én, hiszek neki, ráadásul a gyári olcsóbb is mint a Bosch...

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600190-gyujtogyertya/141188-gyujtogyertya-opel-fqr8leu2-egypolusu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gyertyából én csak és kizárólag a gyári GM feliratút venném, mert bár az is Bosch gyártmány, szervizvezető ismerősöm mondta, hogy úgy tapasztalta, hogy a nem gyári gyertyák esetében gyakrabban pusztultak el a trafók... Én, hiszek neki, ráadásul a gyári olcsóbb is mint a Bosch...

Így van, a számból vetted ki a szót. :)

Egy másik fórumon pont a napokban volt erről szó. Sőt, ott valakinek rángatott az autója és kicserélte a gyertyákat GM-re és egyből megjavult. A trafó szerencsére még bírta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Opel kollégák ! kicsit össze zavarodtam a sok olvasgatásba de a legjobbat szeretném a kocsinak . Olaj csere lesz a kocsiba 9000 mindig cserélem . Opel Vectra b !1.6 8v !1997 289000 km . Jelenleg 10w40 félszintetikus Stateoil van benne , előző tulaj rakta bele .ELőtte végig castrol volt . Kérdésem a következő , mehet bele szintetikus vagy felesleges ? 10w40 ? 5w40 ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

1 hónapja vettem egy 2004 -es Opel astra h 1,6 twinport esaytronic váltós autót. Azt szeretném kérdezni ha a műszakija a vétel előtti héttől él, kell e foglalkoznom átnézetéssel és olajcserével. Ha pedig foglalkoznom kell vele ami nem lenne jó mert így sem volt olcsó ( nekem), akkor mi az amit feltétlen cseréltessek benne és miket ajánlotok hogy ne legyen sok gondom vele. Óra szerint 109200 ???:):) km van benne Z16xep motor. Tényleg 1000 km-ként fél liter olajat eszik?

Bele gabalyodtam a sok olaj és adalék féleségekbe, ebbe mit javasoltok, motor, váltó és még mire kell készülnöm pénztárcailag? Hogy tudom megnézetni hogy vajon mennyi volt a valós futása az autónak?

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

1 hónapja vettem egy 2004 -es Opel astra h 1,6 twinport esaytronic váltós autót. Azt szeretném kérdezni ha a műszakija a vétel előtti héttől él, kell e foglalkoznom átnézetéssel és olajcserével. Ha pedig foglalkoznom kell vele ami nem lenne jó mert így sem volt olcsó ( nekem), akkor mi az amit feltétlen cseréltessek benne és miket ajánlotok hogy ne legyen sok gondom vele. Óra szerint 109200 ??? :):) km van benne Z16xep motor. Tényleg 1000 km-ként fél liter olajat eszik?

Bele gabalyodtam a sok olaj és adalék féleségekbe, ebbe mit javasoltok, motor, váltó és még mire kell készülnöm pénztárcailag? Hogy tudom megnézetni hogy vajon mennyi volt a valós futása az autónak?

Köszi !

Szia!

Egy nagy kalappal az autóhoz! :icon1:

A műszakinak semmi köze az olajcseréhez. Ha nem ismered az autó előéletét, akkor egy olajcsere, vezérléscsere mindenképpen ajánlott, bár én átnézetném egy jó szerelővel, mert lehet, hogy nem árt mást is cserélni (pl. hosszbordás szíj), vagy éppen fogyóban van a fékbetét, vagy a tárcsa. Olajból csakis a Dexos2 előírást teljesítő olajat tedd bele. Létezik gyári olaj is, ez egy "alapolaj", átlagos használathoz bőven elég és nem is drága.

Az olajfogyasztása 6dl/1000 km, a gyár szerint ez a megadott adat, azonban ez már bőven a normális felett van. Szóval, ha ekkora a fogyasztása, akkor el kell gondolkodni egy motor felújításon.

Alkatrészek tekintetében a gyári cuccok jók, de vannak különböző márkák, akik vagy gyári beszállítók, vagy gyártanak ilyen alkatrészt. Neten elég jól lehet böngészni, sok célirányos kereső van, és lehet spórolni a kereséssel, nem is keveset.

Az óra szerinti állás véleményem szerint kicsit karcsú, évente kb. 10.000. km elég ritka, persze nem kizárt, hogy egy svájci katolikus pap az unokáit látogatta vele karácsonyonként. :icon1: Az autóról sajnos nem adnak ki adatot, legalábbis én most regisztráltattam az autót, de azt mondták, hogy csak azt fogom látni, ami mostantól történik az autóval.

Pénz tekintetében annyit, hogy pl. egy olajcsere kb. 11 ezer Ft. + a munkadíj, a vezérlés cseréje kb. 40 ezer Ft+ munkadíj.

Ha van még kérdésed, ne kímélj minket.... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy akinek fogyaszt morolajat a kocsi annak mennyi fogy 1000km-en?

Én azt vettem észre, hogy autópályán nagy sebességnél es igy nagy fordulaton jobban fogy. Városban szinte semmit.

Köszi!

Hali!

Az én 1.4 xep-m 180000 Km-ig nem evett egy kicsit sem.Volt benne Svájci hosszú túra és rövid városi használat is.A fent említett kilométer megtétele után elkezdte fogyasztani az olajat.Jött a hengerfej felújítás,de nem segített most 224000 km van benne és jön a motor felújítás.Jelenleg 1000 km/1 liter.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy akinek fogyaszt morolajat a kocsi annak mennyi fogy 1000km-en?

Én azt vettem észre, hogy autópályán nagy sebességnél es igy nagy fordulaton jobban fogy. Városban szinte semmit.

Köszi!

Szia!

Kifejezetten városban volt használva a kocsi, plusz 1 külföldi út (2000 km), és néha pályázás (2000 km), azonkívül városi használat (10000 km), azóta elfogyott 3/4 dl, ha minden igaz az olajból. Az autóban most van benne 62.000 km, az olaj meg 14.000 km-ert ment, és 1 évet. Lassan cserélem! :) A motor pedig Z16XEP.

zsambek`

Módosítva : zsambek
Link to comment
Megosztás:

Minden motorra ez az 1000km/0,6l érték van megadva, ami kicsit érdekes.

Nálunk a céges Z14XEP és Z16XEP is csipegeti rendesen az olajat. Nem tudom lemérni hogy mennyit, mert mindig másnál van. Így nem tudom hogy más is szokott-e rátölteni, de nekem már többször jelzett hogy kevés az olaj. És tényleg, a nívópálca nem ért bele az olajba...

A sajátomnál (Z17DTH) 15.000km alatt nincs szemmel látható szintcsökkenés a nívópálcán a gyári olajból. Pedig 90%-ban pályán járok, berakom a tempomatot 3000-es motorfordulatnak megfelelő sebességre és megyek folyamatos 2 órákat. Az autó 208.000km-nél tart, a komplett blokk hengerfejjel valahol 155.000 körül.

Minél kevesebbet fogyaszt, annál jobb. A tűréshatár (nálam) mondjuk 0,5l/15.000km. Ekkor ha betöltöm a gyári mennyiséget, a 15.000-es cserére még minimumon van és nem kellett rátöltögetni.

Link to comment
Megosztás:

Az óra szerinti állás véleményem szerint kicsit karcsú, évente kb. 10.000. km elég ritka, persze nem kizárt, hogy egy svájci katolikus pap az unokáit látogatta vele karácsonyonként. :icon1:

Nekem is 2004-es és kb. ennyit ment (115e van most benne) és ez biztos mert 0km-tól nálam van és más még nem nem ült a volán mögött.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk a céges Z14XEP és Z16XEP is csipegeti rendesen az olajat.

Szerintem sok függ attól, hogy milyen módon bánnak azzal a szerencsétlen motorral. Egy motor/autó szempontjából nincs rosszabb egy közös használatú céges autónál báe egyénfüggő is.

Nekem volt egy munkatársam, akinek egy Z14XEP-es autója volt. Kb. az enyémmel egy idős volt (az ővé pár hónappal idősebb).

Ő a legnagyobb hidegben is hideg motornál is nyomta neki, pörgette rendesen, nem vigyázott rá. Olajat is sem tudom mikor cserélt benne, mert soha nem tudta, mikor volt a legutolsó. Szerinte elég lenne mindig utántölteni. Mondanom sem kell, hogy már néhány 10e km után minden baja volt a motornak és zabálta az olajat. Nem győzte szerelőhöz hordani, aztán eladta, hogy milyen egy sza.r. Mondjuk nem kezdtem el neki magyarázni, hogy a hiba az ülés és a volán között van.

Nekem 10 éves az autó, van benne 115e, mindig Castrol Edge 0w30-at kapott, évente cserélem, hidegen megvárom, hogy kicsit 'összetörje' alapjáraton az olajat (várok 20-30 másodpercet az indítás után, míg elindulok). Most is annyit eszik olajból két csere között, mint amikor hozzám került.

Szóval nem hiszem, hogy ilyen különbségek lennének a motoron között. Inkább a karbantartás, ill. a kezelés az amitől ez egyik motor ilyen, a másik meg olyan.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sok függ attól, hogy milyen módon bánnak azzal a szerencsétlen motorral.

Persze, ez így van. Itt ütik-vágják szerencsétleneket. A karbantartás meg kritikán aluli. Azt csodálom, hogy így bírják még.

Használják őket néhány évig, aztán olyan 300.000km-nél leselejtezik őket. A mostani Opelek is csak azért vannak meg 2008 óta, mert annak ellenére, hogy "az ország jobban teljesít és dübörög a gazdaság" évek óta autóbeszerzési stop van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 10 éves az autó, van benne 115e, mindig Castrol Edge 0w30-at kapott, évente cserélem, hidegen megvárom, hogy kicsit 'összetörje' alapjáraton az olajat (várok 20-30 másodpercet az indítás után, míg elindulok). Most is annyit eszik olajból két csere között, mint amikor hozzám került.

Szóval nem hiszem, hogy ilyen különbségek lennének a motoron között. Inkább a karbantartás, ill. a kezelés az amitől ez egyik motor ilyen, a másik meg olyan.

Nem azt irtad nemreg, hogy mar volt egy hengerfej felujitas? En ettol is el vagyok kepedve, 100ezret meg egy Zsiguli is elment megbontas nelkul...

Nalam csak vezermuszij cserek voltak, es a turbo, meg garanciaban, de mas modon nem kellett a motorhoz nyulni (Z17DTH, 280ezer km). Az olajat sem eszi, biztos nem izlik neki, mert csak azt a pocsek gyarit kapja, de azt is csak 30ezrenkent :)

Link to comment
Megosztás:

Nem azt irtad nemreg, hogy mar volt egy hengerfej felujitas? En ettol is el vagyok kepedve, 100ezret meg egy Zsiguli is elment megbontas nelkul...

Nalam csak vezermuszij cserek voltak, es a turbo, meg garanciaban, de mas modon nem kellett a motorhoz nyulni (Z17DTH, 280ezer km). Az olajat sem eszi, biztos nem izlik neki, mert csak azt a pocsek gyarit kapja, de azt is csak 30ezrenkent :)

De. Viszont nem látom az összefüggést.

Nem azért volt a felújítás, mert az olajat ette. Ha figyelmesen elolvastad, akkor ez is benne volt. ;)

Itt viszont az volt a lényege az írásnak, hogy a túlzott olajzabálás nem feltétlen a technika számlájára írható.

Link to comment
Megosztás:

De. Viszont nem látom az összefüggést.

Nem csak teljesen direkt osszefuggesek vannak :) A tema olyasmi volt, hogy a hasznalat modjatol nagyon fugg, mi lesz egy motorral. Egy kifejezetten kimelt darabnak azert illene elmenni 100ezret gond nelkul, ezert lepett meg az ezzel ellentetes tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy akinek fogyaszt morolajat a kocsi annak mennyi fogy 1000km-en?

Én azt vettem észre, hogy autópályán nagy sebességnél es igy nagy fordulaton jobban fogy. Városban szinte semmit.

Köszi!

Amit én normálisnak tartok, ha az olajcsere periódus alatt a maximum jelzéstől a minimum jelzésig lecsökken az olajszint... Egyébként az enyémben 163000km van, zömmel GM olajjal használva 2-3 éves koráig az első gazdánál 30ezrenként, nálam 10-15 ezrenként cserélve, nem tapasztalok olajfogyasztást, igaz autópályán ritkán megyek... :)

Ellenben érdekes módon a dízel autónkban ahol mondhatni a konstrukció velejárója az olajfogyasztás, tehát normális ( 1-1,5 liter/25000 km, VW Touran 1.9 PD-TDI, 0-km kora óta nálunk van, átadáskor már egy flakon olaj a csomagtartóba volt készítve), ha hosszabb autópályás utazás előtt (oda-vissza általában 1,5-2 ezer km) a maximumra töltöm az olajat, mondjuk az első 500 km után megint olajat kér... Utána hiába megyünk hasonló körülmények között, akár még többet is mint addig, nem kell után tölteni... Hülyeség lenne, hogy mivel általában városi-elővárosi használatú az autó, a tartós relatíve magas fordulaton való használat során a motorolajba keveredett üzemanyag elpárolog és azért van ez a jelenség? Ti nem tapasztaltok ilyet? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy akinek fogyaszt morolajat a kocsi annak mennyi fogy 1000km-en?

Én azt vettem észre, hogy autópályán nagy sebességnél es igy nagy fordulaton jobban fogy. Városban szinte semmit.

Köszi!

Az 1.4 XEP és az 1.8 XER sem eszi az olajat nálunk.

Tehát szemmel nem lehet látni semmilyen csökkenést, mondjuk 10-15 ezer kilométerenként cserélve van az olaj újkora óta mindkettőben. Szerintem ez karbantartás kérdése is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.