Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én viszont havi 800-1000km körül megyek biztosan, pluszba jönnek még az egyéb kiruccanások, nyaralás stb... 1 éve van meg a járgány de 16000km-t sikerült is beletolni! :D Szóval én ezért gondolkodom a dolgon.. :D

Amúgy hogy megy ez az etanolos dolog?? Az első 1000km után szűrőt kell cserélni s ennyi?? Vagy ha már etanolozok (persze megfelelő arányban) akkor sűrűbben kell szűrőt cserélni??

Eltérőek a tapasztalatok. Én felesbe rakom amikor olyan helyen tankolok ahol van etanol.Mentem vele télen is meg nyáron is eddig nem volt gondom vele. Télen talán picit nehezebben indult nem első fordulatra hanem második harmadikra.

Egy cimbora a központi injektoros astrával átalakítóval (csak a befecskendezés idejét nyújtja meg) 40-50000 km ment már gond nélkül. Másik ismerősnek valami tömítések mentek tönkre a Toyotáján, mert száraz az etanol.

Szerelő ismerős nem ajánlotta. De ennek ellenére használom mert olcsó.

Én 3-4000 km mentem vele eddig gond nélkül. Most van ez a rángatás kicsi fordulaton. Érdekes hogy a végsebességgel nincs gondom. Pedig oda is kell üzemanyag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tegnap előjött egy szerintem hibának nevezhető jelenség, mert előtte ezt nem tapasztaltam és eddig úgy néz ki magától nem is akar elmúlni, tehát szívesen várom a tippeket, ötleteket erre a dologra. Tehát tegnap reggel első indításnál nem röffent be elsőre az autó, 2.-ra viszont már igen, valamint a BC-n a pillanatnyi álló helyzetben lévő fogyi mérőm az eddigi 1.5-1.6 literről 2.2-2.3-ra növekedett. Ez a hibajelenség ma szintén előjött az autó legelső indításánál és ugyanúgy sokat mutatott a BC. De menet; akár város akár országút után a 3.-4. -stb további indításoknál ezt nem tapasztaltam talán a fogyasztás mérő mutat még mindig szerintem túlzóan magas értéket közvetlenül indítás után. Üzemanyag nyomásszabályzók, AC-pumpa és relé, benya szűrő, tankszellőztető szelep, alapjárati motor stb.. tehát elviekben és gyakorlatilag aminek ehhez köze lehet azt az elmúlt 1-1.5 évben cserélve lettek így ezek majdnem kizárhatók hogy könnyebb legyen a hiba kutatás ! Köszönöm szépen !

Link to comment
Megosztás:

Ja egyéb kisérő vagy fennálló más hibajelenség nincs menet közben sem és hibakód sincs. Amúgy nem rángat nem fulladozik vagy ilyesmi. Gyújtás része is renben van tehát gyertyák, kábelek. elosztó rotor is bár nem tudom ez közvetve vagy közvetlenül ok okozói lehetne-e ennek de azért leírtam. Ja amúgy érzésre az tapasztalható az első indítózás közben hogy kb. a 3.-4. mp-ben olyan mintha valami lekapcsolta volna az autót és maga az indítózás is megszakította. Ez ahogy írtam a 2. és soron következő indításoknál nincs. Akku testkábelt (-) cseréltem 2 napja ( a régi korrodált és szakadozott volt) de ott nem lehet mellényúlni talán mármint a cserénél, de mivel ez a dolog utána jelentkezett rá 1 napra még leírom hátha alapon... Na ennyi lenne; köszi még1x a segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tegnap előjött egy szerintem hibának nevezhető jelenség, mert előtte ezt nem tapasztaltam és eddig úgy néz ki magától nem is akar elmúlni, tehát szívesen várom a tippeket, ötleteket erre a dologra. Tehát tegnap reggel első indításnál nem röffent be elsőre az autó, 2.-ra viszont már igen, valamint a BC-n a pillanatnyi álló helyzetben lévő fogyi mérőm az eddigi 1.5-1.6 literről 2.2-2.3-ra növekedett. Ez a hibajelenség ma szintén előjött az autó legelső indításánál és ugyanúgy sokat mutatott a BC. De menet; akár város akár országút után a 3.-4. -stb további indításoknál ezt nem tapasztaltam talán a fogyasztás mérő mutat még mindig szerintem túlzóan magas értéket közvetlenül indítás után. Üzemanyag nyomásszabályzók, AC-pumpa és relé, benya szűrő, tankszellőztető szelep, alapjárati motor stb.. tehát elviekben és gyakorlatilag aminek ehhez köze lehet azt az elmúlt 1-1.5 évben cserélve lettek így ezek majdnem kizárhatók hogy könnyebb legyen a hiba kutatás ! Köszönöm szépen !

Hát érdekes a probléma.

Nem lehet, hogy valami hőmérséklet jeladó ad rossz infót?

Amúgy nekem is több mint kétszeresét írja közvetlen a hidegindítás után, de szépen lassan csökkenni kezd.

Link to comment
Megosztás:

Hát érdekes a probléma.

Nem lehet, hogy valami hőmérséklet jeladó ad rossz infót?

Amúgy nekem is több mint kétszeresét írja közvetlen a hidegindítás után, de szépen lassan csökkenni kezd.

Nincs azzal semmi baj, ha utána csökken. Nekem is ezt mutatja, sőt többet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello szépestét mindenkinek,srácok kérdés (Vectra A müanyag tank)

ami érzékeli a üzemanyag szintet hogykell benne állnia? mert a szokásos betegség kicseréltem a gumi gyűrűt és rosszúl mutat a tankjelzőm szal hülyeségeket jelez nemtud valaki esetleg egy képet be linkelni hogykellene álnia a két csőnek

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges, hogy a vectába jó mondjuk az astra szívócsöve (levegőszűrő után a harmónika). Az enyém sajna szétfoszlott (nem túlzás), és talán érdemesebb lenne egy valamivel figatalabb típuséval pótolni bontóból.

Ha nem megy akkor persze kibírok 5000 Ft-t, de miért adnék érte annyit, ha máshogy is megoldható.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges, hogy a vectába jó mondjuk az astra szívócsöve (levegőszűrő után a harmónika). Az enyém sajna szétfoszlott (nem túlzás), és talán érdemesebb lenne egy valamivel figatalabb típuséval pótolni bontóból.

Ha nem megy akkor persze kibírok 5000 Ft-t, de miért adnék érte annyit, ha máshogy is megoldható.

Előre is köszi!

Én is most vettem az enyémbe. Sztem nem elég hosszú az astráé.

Bontót megpróbálhatod persze, de az új mindíg jobb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Megrepedt a leömlő a Vectrán, és vennem kell másikat. Van valakinek tapasztalata x16sz ügyben? Csak ezen motorkód alapján keressek bontóban (az új gondolom vagyon), vagy más típusú motoré is rámegy? Van amit érdemesebb felrakni, ha már cserélem? :D Hátha új erőre kapna a 71 lovas erőmű :D :D

Link to comment
Megosztás:

Én is most vettem az enyémbe. Sztem nem elég hosszú az astráé.

Bontót megpróbálhatod persze, de az új mindíg jobb.

Erre gondoltam én is.

Bontóban felesleges 10 év fölötti gumi alkatrészt guberálni. Marad az új.

Köszi a gyors választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mi szívhatja le az aksit egy hét alatt? Nem hagytam rajta a gyujtást, nem zártam be központi zárral és nem maradt bekapcsolva a magnó sem.

Nem használtuk az autót egy hétig és nem indul. Nem bírja betekerni ezért be kellett tolni. Néhány perc kocsikázás után már tökéletesen működik a motor, indul - leáll - indul.

Valakinek valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

Mikori az akksid? Az nem lehet gyenge?

Sziasztok!

Szerintetek mi szívhatja le az aksit egy hét alatt? Nem hagytam rajta a gyujtást, nem zártam be központi zárral és nem maradt bekapcsolva a magnó sem.

Nem használtuk az autót egy hétig és nem indul. Nem bírja betekerni ezért be kellett tolni. Néhány perc kocsikázás után már tökéletesen működik a motor, indul - leáll - indul.

Valakinek valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mi szívhatja le az aksit egy hét alatt? Nem hagytam rajta a gyujtást, nem zártam be központi zárral és nem maradt bekapcsolva a magnó sem.

Nem használtuk az autót egy hétig és nem indul. Nem bírja betekerni ezért be kellett tolni. Néhány perc kocsikázás után már tökéletesen működik a motor, indul - leáll - indul.

Valakinek valami tipp?

Savszint rendben? Mikor volt utoljára fullra feltöltve, vagy hosszabb úton mikor voltál vele?

Link to comment
Megosztás:

Savszint rendben? Mikor volt utoljára fullra feltöltve, vagy hosszabb úton mikor voltál vele?

Mivel újonnan vettem egy olyan helyről ahol nem marad polcon aksi 2 hétnél tovább így nem foglalkoztam a savszinttel.

Majd meglesem. Töltve még nem volt egyszer sem csak amit a generátor tölt rajta. Hosszabb úton kb. 2 hete voltunk vele ~ 300 km-t.

Én nem az aksira gyanakszom. Van valami ami álló helyben is szívja az aksit. De mi lehet az?

Link to comment
Megosztás:

Mivel újonnan vettem egy olyan helyről ahol nem marad polcon aksi 2 hétnél tovább így nem foglalkoztam a savszinttel.

Majd meglesem. Töltve még nem volt egyszer sem csak amit a generátor tölt rajta. Hosszabb úton kb. 2 hete voltunk vele ~ 300 km-t.

Én nem az aksira gyanakszom. Van valami ami álló helyben is szívja az aksit. De mi lehet az?

Anno a Polskimnál a "diódahídnál" folyt vissza az áram, lehet itt is hasonló a helyzet :D

Szerk.:

G Astrásoknál volt ugyanilyen probléma.

Érdemes lenne kimérni, hogy mi szlopálja az áramot.

Link to comment
Megosztás:

Anno a Polskimnál a "diódahídnál" folyt vissza az áram, lehet itt is hasonló a helyzet :D

Szerk.:

G Astrásoknál volt ugyanilyen probléma.

Érdemes lenne kimérni, hogy mi szlopálja az áramot.

Pontosan ugyan ilyent művel az én járgányom is.

Ha 1 hétig nem inditom, valami leszivja az aksit.

Próbáltam kimérni hogy hol a gubanc,de nem találtam semmit.

Engem is érdekelne, hogy mi lehet vele kezdeni a villamossági szerelőn kivül,

mert az egy vagyon.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap sikeresen megszívatott a gépezet. Jöttem balatonra aztán egyszer csak 90fokig felment a vízhőmérséklet, gondoltam oké mivel elég nagy emelkedők voltak. Elkezdtem nyomatni a fűtést melegen lehúzott ablaknál, gondoltam leviszi, hát csak nem megy lejjebb, oda teszem a kezem hideget fúj be érdekes, aztán egyszer csak visszább hűlt, mentem tovább megint 90 lassítok még mentem 1-2 km-t megállok mondom megnézem mi van, felnyitottam a motortetőt, mi fogadott a kiegyenlítőn a vissza nyomó cső nem volt rajt, ledobta szépen vizet kitolta, pár hete buheráltam két komponensű ragasztóval mert olyan nagyon jól van gyárilag megoldva és már majdnem letört, na most végleg. Se víz nálam se kicsi bilincs, király ismerőst felhív még jó, hogy 10km-re lakott, hozott vizet 2 liter ment bele szóval valamennyi volt bent, talán nem nyomta ki a pakolást, bilincs rá, nagy nehezen elmentünk hozzá és ki kellett szikével vágni a tartályból egy darabot ami merevítésnek van ott ahol a cső rámegy és így rá húztam cakk pakk a csövet, bilincs rá, jobb mint gyárilag nem is értem, hogy miért nem így csinálták meg. Tipp ha más is így járna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem is tudom melyik topicba írjam, mert Corsáról van szó, de Vectra motorral :D A lényeg: a motor egy c18nz, nagy lelkesen vettem bele egy 272fokos vezérműtengelyt. Nyomatékkal nincs is probléma, nagyon megy, de fent elfogy. Megmérettem, kiderült, hogy keveset kap, gondolom a tengely miatt több nafta kéne neki. Találtam leírást, hogy lehet növelni az üzemanyag nyomást alátétes hekkeléssel, attól sem lett igazán jobb. Gondoltam chip tuningra, de akiket találtam, csak számítógép bűvészek OBD csatin keresztül, itt olyan meg nincs. Vkinek esetleg valami használható ötlete, hogy lehet rávenni a több benya bejuttatására az injektort? Karbit nem akarok rátenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem is tudom melyik topicba írjam, mert Corsáról van szó, de Vectra motorral :D A lényeg: a motor egy c18nz, nagy lelkesen vettem bele egy 272fokos vezérműtengelyt. Nyomatékkal nincs is probléma, nagyon megy, de fent elfogy. Megmérettem, kiderült, hogy keveset kap, gondolom a tengely miatt több nafta kéne neki. Találtam leírást, hogy lehet növelni az üzemanyag nyomást alátétes hekkeléssel, attól sem lett igazán jobb. Gondoltam chip tuningra, de akiket találtam, csak számítógép bűvészek OBD csatin keresztül, itt olyan meg nincs. Vkinek esetleg valami használható ötlete, hogy lehet rávenni a több benya bejuttatására az injektort? Karbit nem akarok rátenni.

Itt Pesten tudok ajánlani egy Mókust aki lehet tud segíteni chip ügyben. Nekem is ő csinálta és nem OBD-n keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.