Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Sziasztok, használtam a keresőt, meg át is olvasgattam a topikot, de vagy béna vagyok, vagy vak, mert nem találtam a kérdésemre a választ, úgyhogy kérdezek. Bocs, ha már megválaszoltátok.

Szóval két tünetem van, 2005-ös Z19DTH.

Mikor májusban megvettem, átvizsgáltattam, és mondták, hogy szívósor csere. Nem kell sietni vele, de majd valamikor sort kell kerítsek rá.

Decemberre terveztem, de néhány napja hidegen eléggé kopog a motor, fémes kattogással, de amint bemelegszik, sima lesz a járása, eltűnik a kopogás. A másik hoba, hogy ha üresbe teszem, és úgy fékezek 50-60-ról, akkor amint majdnem megálltam, erős fémes koppanássorozatot hallok a motorból. Ezt is csak hidegen csinálja, bemelegszik, eltűnik a hiba.

Lehet, hogy a szívósor miatt produkálja ezeket a tüneteket? Vagy független ettől? És ha jövő héten elviszem szervízbe, számítsak egy combosabb kiadásra? (Szívósor cserét mindenképpen megcsináltatom jövő héten, összeraktam rá a pénzt.)

Hab a tortán, hogy csütörtökön be is törtek hozzánk, mondhatom, jó kis hetem van. Plusz 5 hét múlva szül a párom, gondolhatjátok, mennyi tartalék van a családi kasszában. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, használtam a keresőt, meg át is olvasgattam a topikot, de vagy béna vagyok, vagy vak, mert nem találtam a kérdésemre a választ, úgyhogy kérdezek. Bocs, ha már megválaszoltátok.

Szóval két tünetem van, 2005-ös Z19DTH.

Mikor májusban megvettem, átvizsgáltattam, és mondták, hogy szívósor csere. Nem kell sietni vele, de majd valamikor sort kell kerítsek rá.

Decemberre terveztem, de néhány napja hidegen eléggé kopog a motor, fémes kattogással, de amint bemelegszik, sima lesz a járása, eltűnik a kopogás. A másik hoba, hogy ha üresbe teszem, és úgy fékezek 50-60-ról, akkor amint majdnem megálltam, erős fémes koppanássorozatot hallok a motorból. Ezt is csak hidegen csinálja, bemelegszik, eltűnik a hiba.

Lehet, hogy a szívósor miatt produkálja ezeket a tüneteket? Vagy független ettől? És ha jövő héten elviszem szervízbe, számítsak egy combosabb kiadásra? (Szívósor cserét mindenképpen megcsináltatom jövő héten, összeraktam rá a pénzt.)

Hab a tortán, hogy csütörtökön be is törtek hozzánk, mondhatom, jó kis hetem van. Plusz 5 hét múlva szül a párom, gondolhatjátok, mennyi tartalék van a családi kasszában. :)

Üdv!

Hát, nem irigyellek. Szívósor csere valóban nem olyan, hogy most azonnal, kivéve, ha van részecskeszűrőd akkor nem árt minél hamarabb elvégezni. Amúgy is illik vele sietni, mert szívhat be minden koszt a motor. Sajnos én laikus azt mondom neked, a kopogás nem a szívósor miatt van. Ez a kisebbik rossz hír, mert lehet akár hidrotőke is, de ilyen kopogások akkor szoktak lenni, amikor a kettős tömegű lendkerék elromlik, az pedig nagyon drága javítás. Leállításkor nem csattanik?

Link to comment
Megosztás:

Leállításnál nem csattan.

Részecskeszűrőm van.

Gondoltam én is kuplungra vagy kettőstömegű lendkerékre... remélem nem az lesz, mert az komoly pénz lesz. :(

Ha van részecskeszűrőd, akkor azért eléggé fontos a jó szívósor, nem részletezem miért, a lényeg, hogy azt is tönkreteheti, és az meg még drágább mint a lendkerék. Majd írj a fejleményekről, hogy mi volt a csattogás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!
Mostanában tapasztalom, hogy kisebb terhelésnél,elindulásnál alacsony sebességnél magasabb fokozatban gázadásnál kerepelő ciripelő hangot hallok nem is halk,alapjáraton is.. Én hosszbordás szij feszítőre gondolok,csak időm meg alkalmam nem volt bele kukkantani..
Szerintetek? Z19DT
Üdv, Imi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma volt egy kis időm és gondoltam kipucolok pár dolgot az autómon (EGR, fojtószelep, MAP szenzor).

Na kezdeném a folytószeleppel és itt meg is ragadtam mivel nem tudtam lelezítani a 3 csavarját ami tartja, próbáltam hatlapfejű meg torzfejű csavarvéggel de nem ment, igazából nem passzoltak bele igazából és nagyon nem is mertem erőltetni na hogy szétcsesszem a csavarfejeket.

Valaki tudna segíteni hogy ezekhez a csavarokhoz milyen sépci csavarfej vagy szerszám kell (fojtószelep a szívósor végén, 1.9 dieselnél)?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

egy Z19DTH- 1.9 CDTi m van és állandó hibaként p1902 hibakódot ír, az mi lehet?

Nemrég tisztíttattam a részecskeszűrőt akkor jelent meg a kulcsjel először, villogott, eltűnt 300km autópálya leállítom másnap indítom és azóta folyamatos a kulcsjel világítás.

Köszi a segítséget!


Link to comment
Megosztás:

Külföldi fórumok szerint a P1902 = kipufogógáz hőmérséklet szenzor 2 - feszültség magas.

Ez a katalizátor utáni szenzort jelenti, és azt hogy ott magas a kipufogógáz hőmérséklete. Hogy ez a részecskeszűrő-tisztítás következménye-e azt nem tudom, és azt sem hogy mitől múlik el, ott ahol a hibakód jelentésére rábukkantam, éppen a DPF tisztítás szüntette meg a hibajelet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autó vásárlás elött állok, és egy 2006 utáni vectra c caravan 1,9 cdtdi a kiszemelt. Erről már sok jót olvastam, inkább azt nem tudom eldönteni, hogy milyen motorral legyen.

- 120 vagy 150 Le-ős motor a megbízhatóbb, ill probléma mentesebb? (valahol azt olvastam, hogy a 120-asba kevesebb szelep van, ezért kevesebb lehet vele a probléma...?)

- nagyjából egy áron inkább 220ezer km-es bontatlan motorost, vagy 180ezer km-es cserélt kettős tömegű lendkerekest?

- gondolkodom a chippeltetésen, ezzel hosszú távon ártanék a motornak? (valahol 3 év garit adnak rá)

Köszi a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

olvass jobban utána milyen kafa motor ez a fiat multijet motor :)

inkább vegyél 1.8 benzint

szerintem

Az a baj, hogy nincs... én is 1.8-ast akartam, de nincs csak 1-2 db azok is elég fapadosak.

Ezért 2.2-es lett kicsit többet eszik, de nem megyek sokat.

Szerintem nem olyan rosszak az 1.9 d-k. Találni kell egy magyar márkaszervizest...

A fogyasztása nagyon jó és ha sokat megy simán behozza a magassabb szervizelési költségeket.

Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autó vásárlás elött állok, és egy 2006 utáni vectra c caravan 1,9 cdtdi a kiszemelt. Erről már sok jót olvastam, inkább azt nem tudom eldönteni, hogy milyen motorral legyen.

- 120 vagy 150 Le-ős motor a megbízhatóbb, ill probléma mentesebb? (valahol azt olvastam, hogy a 120-asba kevesebb szelep van, ezért kevesebb lehet vele a probléma...?)

- nagyjából egy áron inkább 220ezer km-es bontatlan motorost, vagy 180ezer km-es cserélt kettős tömegű lendkerekest?

- gondolkodom a chippeltetésen, ezzel hosszú távon ártanék a motornak? (valahol 3 év garit adnak rá)

Köszi a tanácsokat!

Nekem 1.9 150 lovas van. Kategóriája legjobban fogyasztó autója. És nagyon megy. Amire figyelni kell, szívósor, legyen jó, a turbó, a lendkerék, EGR, és a befecskendezők. Ezeket át kell vizsgáltatni, na meg persze a szokásos dolgokat, futómű, fék stb. Vannak neki nyűgjei az igaz, de páratlanul jól megy, engem még sehol nem hagyott ott, és jól fogyaszt, és jó vezetni. Ja, és ha lehet DPF nélkül vedd, egy gonddal kevesebb. :)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy nincs... én is 1.8-ast akartam, de nincs csak 1-2 db azok is elég fapadosak.

Ezért 2.2-es lett kicsit többet eszik, de nem megyek sokat.

Szerintem nem olyan rosszak az 1.9 d-k. Találni kell egy magyar márkaszervizest...

A fogyasztása nagyon jó és ha sokat megy simán behozza a magassabb szervizelési költségeket.

Szerintem...

:)

én a fogyasztásán kívül más érvet nemtudok hozzni mellé :)

csak olvasom itt , a h-ba, a fészbukosvectrásoldalon hogy milyen kedves dolgokat tud tartogatni :)

ahogy írja Gee is , csak ilyen bajok tudnak lenni vele .... egyiksem aprópénz

Link to comment
Megosztás:

:)

én a fogyasztásán kívül más érvet nemtudok hozzni mellé :)

csak olvasom itt , a h-ba, a fészbukosvectrásoldalon hogy milyen kedves dolgokat tud tartogatni :)

ahogy írja Gee is , csak ilyen bajok tudnak lenni vele .... egyiksem aprópénz

True-true

Én sem tudok mást a fogyasztáson kivül.

De aki tényleg sokat megy annak talán megérheti...

"fészbukosvectrásoldalon"

Ennek a linkét el tudod küldeni?

Link to comment
Megosztás:

nekem az 1.9-be 280.000 km van és eredeti a kettőstömegű benne,és semmi baja

Értem. Csak is azért gondoltam a 2.2-esre mert (ha jól informálódtam) abban nem kettős tömegű van, az 1.9-esbe pedig az, de ha tévedek javítsatok ki :) A Passatnak tetszik a belseje , meg elég megbízhatóra tették a motorját, jópár ismerősöm jár 5-össel, semmi gond velük, kivéve a rohadás ennél is, aki nem figyel rá rendesen az kasznizhatja körbe, a Vectránál ilyentöl talán nem kell félni....

Thommy lehet mindegyikkel vannak gondok , csak az nem mindegy hogy hány km után és mennyi zseton.... eléggé márkafüggő...

Link to comment
Megosztás:

:)

én a fogyasztásán kívül más érvet nemtudok hozzni mellé :)

csak olvasom itt , a h-ba, a fészbukosvectrásoldalon hogy milyen kedves dolgokat tud tartogatni :)

ahogy írja Gee is , csak ilyen bajok tudnak lenni vele .... egyiksem aprópénz

Normális, hogy sok hibát olvasol, mert tízszer annyi van 1.9 Diesel Vectrából, mint az összes benzinest együttvéve, és tízszer annyit is mennek vele, mert keveset eszik, ezeket azért veszi az ember, mert sokat akar menni nagy nyomatékkal, kevés fogyasztással. Ezt tudja is. És az, hogy sokat olvasol relatív. Ahogy előttem is írták, 200.000 fölött is mennek ezek normális használat mellett eredeti turbóval, lendkerékkel, injektorokkal, EGR-el stb. Ezt meg tudom erősíteni 240.000 van az enyémbe. A motoron egyedül a szívósort, és a generátort kellett cserélni. A futóművel ,elektronikával többet szívtam. Olvasol 4 lendkerék cserét, és 996 meg nem cserét, csak az nem írja be. :) Nekem az is feltűnt, hogy a futómű problémák, amiket beírnak is szinte 10-ből kilencszer csak diesleknél jönnek. :) Ennek is az az oka.

Akkor a számok:

100 km alatt spórol nekem legalább! 1000 Ft-ot a benzines 1.4-es Astrámhoz képest. 1000 km alatt az már 10.000 Ft, 10.000 Km alatt meg 100.000 Ft! És még nem értük el a 15.000 km-es olajcsere periódust se! És ennek a töredékét se kell rákölteni csak azért mert diesel... Számokban bőven megéri, nem csak az én számításom szerint, hanem sok megjelent autós újságírók számításai alapján is, amiket cégautókon végeztek, amiket újan vettek, csak márkaszervizbe jártak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Gondolkodom egy 1.9CDTi Opel Vectra C vásárlásán. Nem tudom melyik motorral szerelt lenne jobb? A 150LE vagy a 120LE? Illetve mennyire megbízhatóak ezek a motorok?

Sokszor volt már kérdés, rengeteg hasznos választ tudsz elolvasni, ha visszaolvasol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.