Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Én még nem nagyon hallottam megfőtt Z16XEP-ről. Másfelől a klímának tutira semmi köze nem szabadna hogy legyen a vízhűtő ventijéhez. Az lehet, hogy kikapcsolt klíma mellett nem adja rá a klimahűtő ventijét is, de ez azért akkora nagy tragédiához csak igen extrém esetben vezethet. Állandó vízhőfok visszajelzés pedig valóban nincs, de túlmelegedésre ettől még tud figyelmeztetni.

Ha valakinek van kapcs. rajza nézze már meg legyen oly jó, mert nekem ez a sztori sánta.

Szia!

Az egész autóban egy darab venti van. A klímahűtő a vízhűtő elé van szerelve. Közösen használják azt az egy darabot. Ha jól tudom, két sebességi fokozata van a ventilátornak.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az egész autóban egy darab venti van. A klímahűtő a vízhűtő elé van szerelve. Közösen használják azt az egy darabot. Ha jól tudom, két sebességi fokozata van a ventilátornak.

Szia!

Ebből sikerült nekik kettőt kiszerelni, erre számítottam volna. De igazad van!

Opel-Astra-H-1152x768-54f24dffeeafd9d9.j

Persze ez egy CDTI, de ha nem így van a Z16XEP-nél akkor eleve el kéne verni a kedves mérnökurak kezét! :)

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az egész autóban egy darab venti van. A klímahűtő a vízhűtő elé van szerelve. Közösen használják azt az egy darabot. Ha jól tudom, két sebességi fokozata van a ventilátornak.

Jól tudod, egy ventillátor van két fokozattal.

kisp113

Nekem már egyszer megfőtt a Z16XEP egy eldurrant vízcső miatt..

Link to comment
Megosztás:

UPDATE:

Kitisztították az EGR szelepet, még mindig rossz az autó. Kicserélték a gyertyákat, még mindig rángat az autó. Rákötöttük gépre, ilyen hibakódokat dobott ki.

B1S1 levegü/ü. anyagarány (1. hengersor, 1-es érzékelő) - SZEGÉNY

B1S2 lambda-szonda fűtés (1. hengersor, 2-es érzékelő) - AKTÍV

B1S1 O2 érzékelő (hengersor 1, érzékelő 2) - 156

B1S2 levegő/ü. anyagarány(1. hengersor, 2-es érzékelő) - Szegény

B1 O2 érzékelő kör(1. sor) - Zárt

B1 rövid távú üzemanyag korrekció (hengersor 1) - 31

KÉSŐBB mikor adtam neki egy kis gázt, akkor ilyen értékeket adott

B1S1 levegü/ü. anyagarány (1. hengersor, 1-es érzékelő) - SZEGÉNY

B1S2 lambda-szonda fűtés (1. hengersor, 2-es érzékelő) - AKTÍV

B1S1 O2 érzékelő (hengersor 1, érzékelő 2) - 293

B1S2 levegő/ü. anyagarány(1. hengersor, 2-es érzékelő) - Szegény

B1 O2 érzékelő kör(1. sor) - Zárt

B1 rövid távú üzemanyag korrekció (hengersor 1) - 2

Ha minden igaz lambdaszonda lesz a vége, remélem :)

UPDATE: EGR szelepet is cseréltek, vagy valamilyen EGR szelep csövet, még mindig fent áll a hiba. Holnap megy viszza a szervizbe. Talán annyival javult a dolog, hogyha már elkezd nagyon rángatni, akkor az nem annyira durva, de ezenkívül a majdnem folytonos pici rángás, és a fordulatszám folytonos ingadozása látszik 1800< felett. :( Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Benzines motorok.

astra_h_motorok_benzin.jpg

Az első pár oldal (1-6) és 2013-2014 közötti hozzászólások (90-92 és 100-127) átnézve. Tekintve a rengeteg (több mint 2400) hozzászólásra, lassan haladok. Probálom átnézzni ,nem ígérem, hogy minden hozzászólást átrakok. Meg nyitom a fórumot. Ezt beírom a Benzinesbe is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tapasztalt Opelosok segítségét kérném a következő problémára:

Az autó (2001-es gyártású B Vectra, Z16XE motorkód) minden esetben - az indítás utáni perceket leszámítva, mikor még magasabb az alapjárati fordulat - akármelyik sebességi fokozatban, lámpához gurulva, lejtőn lefelé, stb. (lényeg, hogy sebességi fokozatban és általában nem vízszintesen futva) benyomott kuplunggal fékezve a motor lefullad. Ha időben eszembe jut és alkalom is van rá üresbe tenni akkor ez a probléma nem fordul elő, de akkor is leesik a fordulatszám olyan 200-300-ra és onnan rántja vissza valami által a vezérlés a normál alapjáratra. Kiolvasható, diagnosztikus jele nincs a hibának, eddig négy szerelőn vagyunk túl, a hiba folymatosan fennáll.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tapasztalt Opelosok segítségét kérném a következő problémára:

Az autó (2001-es gyártású B Vectra, Z16XE motorkód) minden esetben - az indítás utáni perceket leszámítva, mikor még magasabb az alapjárati fordulat - akármelyik sebességi fokozatban, lámpához gurulva, lejtőn lefelé, stb. (lényeg, hogy sebességi fokozatban és általában nem vízszintesen futva) benyomott kuplunggal fékezve a motor lefullad. Ha időben eszembe jut és alkalom is van rá üresbe tenni akkor ez a probléma nem fordul elő, de akkor is leesik a fordulatszám olyan 200-300-ra és onnan rántja vissza valami által a vezérlés a normál alapjáratra. Kiolvasható, diagnosztikus jele nincs a hibának, eddig négy szerelőn vagyunk túl, a hiba folymatosan fennáll.

Pillangószelepház mikor volt kitakarítva? Ha koszos, akkor az generál leeső és felpörgő alapjáratot...

Link to comment
Megosztás:

Hali! :)

Benzines Astráknál normális ez a viselkedés?

Indítózás után ahogy beindul a motor egyből felpörög kb 2000-ig, de szinte azonnal vissza is esik és onnantól van normál alapjárat. Természetesen értem ezt úgy, hogy a gázpedálhoz hozzá sem érek.

Konkréten ezt egy Z14XEP motoros H Astrán tapasztaltam, de a dízelem nem így indul. A benzines másnál is ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Hali! :)

Benzines Astráknál normális ez a viselkedés?

Indítózás után ahogy beindul a motor egyből felpörög kb 2000-ig, de szinte azonnal vissza is esik és onnantól van normál alapjárat. Természetesen értem ezt úgy, hogy a gázpedálhoz hozzá sem érek.

Konkréten ezt egy Z14XEP motoros H Astrán tapasztaltam, de a dízelem nem így indul. A benzines másnál is ilyen?

Szia !

Az enyém is szokott így csinálni főleg reggel az első indításkor, utána csak olyan 1500 ig pörög fel. Az enyém is Z14XEP a haverom Z16XER motorú autója is így indul sőtt a X14XE G astra is így indul :)

Módosítva : Pyte
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia !

Az enyém is szokott így csinálni főleg reggel az első indításkor, utána csak olyan 1500 ig pörög fel. Az enyém is Z14XEP a haverom Z16XER motorú autója is így indul sőtt a X14XE G astra is így indul :)

Szia!

Köszi. Akkor ezek szerint ezek így indulnak...

Lehet nem pont 2000-ig pörög fel, mert annyira nem sikerült megfigyelnem, de megemelkedik a fordulat egy pillanatra mikor beröffen.

Link to comment
Megosztás:

Hali! :)

Benzines Astráknál normális ez a viselkedés?

Indítózás után ahogy beindul a motor egyből felpörög kb 2000-ig, de szinte azonnal vissza is esik és onnantól van normál alapjárat. Természetesen értem ezt úgy, hogy a gázpedálhoz hozzá sem érek.

Konkréten ezt egy Z14XEP motoros H Astrán tapasztaltam, de a dízelem nem így indul. A benzines másnál is ilyen?

Nekünk is ilyen mind a 2 autónk!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi, mielőtt felgyújtom az autómat! :)

2 nagyon idegesítő szokástól szeretnék megszabadulni, de 4 autószerelő (köztük márkaszervíz) mind mást mondtak és eddig semmi nem oldotta meg a problémákat, csak a pénzt talicskázom az autóba.

A "huzasd 140-el 4-esben 20 km-en" -től a "Motorfelújjítás, 400K, viszlát"-ig minden elhangzott már.

H Astra Z16XEP 1.6 benzin

Első probléma, hogy zabálja az olajat. Folyás sehol, füst sehol, csak ?elpárolog? belőle az olaj, vékony-vastag egyaránt, ugyanabban a tempóban.

Amit még nem próbáltam (nem én persze, hanem a szerelők), amit csak a netes keresgélés adott ki, miszerint "Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!" Engem ez meglep, mert eddig senki nem mondta. Ez mennyire reális?

A másik, hogy kis fordulaton (1500-2000) rángat / ugrál az autó. Volt légtömegmérő hibakód, túl gyenge keverék hibakód, most, hogy lambdaszonda is lett benne cserélve, az is bejelzett (P0171). Légtömegmérő és lambda szondák cserélve (gyári alkatrésszel), olaj + szűrők cserélve, 150K-s szervíz nem régen volt, pillangó szelep kitakarítva, semmi nem változott, leszámítva, hogy most már panaszkodik a lambda feszültségére is.

Van valakinek hasonló tapasztalat, vagy gyújtsam fel a ******-ba, mert ilyen ramaty állapotban eladni sem tudom...

Köszönöm előre is!

Módosítva : Gecsa
Link to comment
Megosztás:

"Sziasztok!

Van egy H Astra 1.6 Twinport z16xep motorral 2006-os évj., mely a következő érdekes dolgot műveli kb. 1 éve.

Hidegen pöc-röf. Aztán elindulsz, majd megállsz a piroslámpánál és leáll.
Nincs alapjárat.
Újra indítod minden oké.
Ha felmelegedett, városban nincs vele gond."

Próbáld meg a pillangószelepet / szelepházat kitakarítani, mert lehet nem tud rendesen nyitni. Az enyémnek volt hasonló baja, lefulladt, leállt, stb. és ez megoldotta.

Nem nagy meló, pár csavar meg egy kis tisztítóspray az egész.

Módosítva : Gecsa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi, mielőtt felgyújtom az autómat! :)

2 nagyon idegesítő szokástól szeretnék megszabadulni, de 4 autószerelő (köztük márkaszervíz) mind mást mondtak és eddig semmi nem oldotta meg a problémákat, csak a pénzt talicskázom az autóba.

A "huzasd 140-el 4-esben 20 km-en" -től a "Motorfelújjítás, 400K, viszlát"-ig minden elhangzott már.

H Astra Z16XEP 1.6 benzin

Első probléma, hogy zabálja az olajat. Folyás sehol, füst sehol, csak ?elpárolog? belőle az olaj, vékony-vastag egyaránt, ugyanabban a tempóban.

Amit még nem próbáltam (nem én persze, hanem a szerelők), amit csak a netes keresgélés adott ki, miszerint "Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!" Engem ez meglep, mert eddig senki nem mondta. Ez mennyire reális?

A másik, hogy kis fordulaton (1500-2000) rángat / ugrál az autó. Volt légtömegmérő hibakód, túl gyenge keverék hibakód, most, hogy lambdaszonda is lett benne cserélve, az is bejelzett (P0171). Légtömegmérő és lambda szondák cserélve (gyári alkatrésszel), olaj + szűrők cserélve, 150K-s szervíz nem régen volt, pillangó szelep kitakarítva, semmi nem változott, leszámítva, hogy most már panaszkodik a lambda feszültségére is.

Van valakinek hasonló tapasztalat, vagy gyújtsam fel a ******-ba, mert ilyen ramaty állapotban eladni sem tudom...

Köszönöm előre is!

Nézzétek meg a szelepfedélben a kartergáz szelepet,az szokott néha ilyen hibát produkálni! Állítólag csak komplett szelepfedél cserével orvosolható a hiba.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi, mielőtt felgyújtom az autómat! :)

2 nagyon idegesítő szokástól szeretnék megszabadulni, de 4 autószerelő (köztük márkaszervíz) mind mást mondtak és eddig semmi nem oldotta meg a problémákat, csak a pénzt talicskázom az autóba.

A "huzasd 140-el 4-esben 20 km-en" -től a "Motorfelújjítás, 400K, viszlát"-ig minden elhangzott már.

H Astra Z16XEP 1.6 benzin

Első probléma, hogy zabálja az olajat. Folyás sehol, füst sehol, csak ?elpárolog? belőle az olaj, vékony-vastag egyaránt, ugyanabban a tempóban.

Amit még nem próbáltam (nem én persze, hanem a szerelők), amit csak a netes keresgélés adott ki, miszerint "Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!" Engem ez meglep, mert eddig senki nem mondta. Ez mennyire reális?

A másik, hogy kis fordulaton (1500-2000) rángat / ugrál az autó. Volt légtömegmérő hibakód, túl gyenge keverék hibakód, most, hogy lambdaszonda is lett benne cserélve, az is bejelzett (P0171). Légtömegmérő és lambda szondák cserélve (gyári alkatrésszel), olaj + szűrők cserélve, 150K-s szervíz nem régen volt, pillangó szelep kitakarítva, semmi nem változott, leszámítva, hogy most már panaszkodik a lambda feszültségére is.

Van valakinek hasonló tapasztalat, vagy gyújtsam fel a ******-ba, mert ilyen ramaty állapotban eladni sem tudom...

Köszönöm előr

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nekem is hasonlók a problémáim, rángat, annyiban másabb, hogy nekem szerintem nem eszi az olajat, illetve nekem még a fogyasztása is sok. (9-10l melegen autópályán) Én is voltam már szervizben, de eddig nem oldódott meg. Ajánlották wesszt, innen a fórumról, és ma beszéltem is vele, szerdán pedig viszem hozzá. Remélem megoldódik a probléma! :)

Z16XEP motor, neked eddig mik voltak cserélve? Nekem valami EGR dolog, illetve 3 kábel a motortérben + szoftverfrissítés.

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi, mielőtt felgyújtom az autómat! :)

2 nagyon idegesítő szokástól szeretnék megszabadulni, de 4 autószerelő (köztük márkaszervíz) mind mást mondtak és eddig semmi nem oldotta meg a problémákat, csak a pénzt talicskázom az autóba.

A "huzasd 140-el 4-esben 20 km-en" -től a "Motorfelújjítás, 400K, viszlát"-ig minden elhangzott már.

H Astra Z16XEP 1.6 benzin

Első probléma, hogy zabálja az olajat. Folyás sehol, füst sehol, csak ?elpárolog? belőle az olaj, vékony-vastag egyaránt, ugyanabban a tempóban.

Amit még nem próbáltam (nem én persze, hanem a szerelők), amit csak a netes keresgélés adott ki, miszerint "Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!" Engem ez meglep, mert eddig senki nem mondta. Ez mennyire reális?

A másik, hogy kis fordulaton (1500-2000) rángat / ugrál az autó. Volt légtömegmérő hibakód, túl gyenge keverék hibakód, most, hogy lambdaszonda is lett benne cserélve, az is bejelzett (P0171). Légtömegmérő és lambda szondák cserélve (gyári alkatrésszel), olaj + szűrők cserélve, 150K-s szervíz nem régen volt, pillangó szelep kitakarítva, semmi nem változott, leszámítva, hogy most már panaszkodik a lambda feszültségére is.

Van valakinek hasonló tapasztalat, vagy gyújtsam fel a ******-ba, mert ilyen ramaty állapotban eladni sem tudom...

Köszönöm előre is!

Szia. Sajna itt egy motorfelújítás lesz....de nekem megállt 230e-ből. Ugyanígy jött a P0171 hiba, olajzabálás, stb......én ide vittem: http://www.novothauto.hu/

akár ez is lehet, de szerintem motorfelújítás lesz.....

Módosítva : Maybal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. Sajna itt egy motorfelújítás lesz....de nekem megállt 230e-ből. Ugyanígy jött a P0171 hiba, olajzabálás, stb......én ide vittem: http://www.novothauto.hu/

akár ez is lehet, de szerintem motorfelújítás lesz.....

Novoth "Boschtechnikus" Tibinél nem derült ki nálad az eredeti okozat ami oda vezetett, hogy generálozni kellett?

Kiváncsi lennék mi volt a tippje, hogy egy egyébként manapság fagolyónak számító blokk mitől dobja be a törcsit. Mekkora futás után kellett beavatkozni?

Link to comment
Megosztás:

Novoth "Boschtechnikus" Tibinél nem derült ki nálad az eredeti okozat ami oda vezetett, hogy generálozni kellett?

Kiváncsi lennék mi volt a tippje, hogy egy egyébként manapság fagolyónak számító blokk mitől dobja be a törcsit. Mekkora futás után kellett beavatkozni?

Van ebben egy kis irónia, ha nem tévedek...alapvetően szelepszár szimering lett megjelölve hibának...de ha már szét lett szedve, ki lett pucolva minden, vezérlés lett cserélve, és a hengerfejet is kipucolták, síkolták, stb....teszek fel képet, mit "művelt" az olaj....

SAM_1754_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Van ebben egy kis irónia, ha nem tévedek...alapvetően szelepszár szimering lett megjelölve hibának...de ha már szét lett szedve, ki lett pucolva minden, vezérlés lett cserélve, és a hengerfejet is kipucolták, síkolták, stb....teszek fel képet, mit "művelt" az olaj....

Ha iróniát éreztél félreértés történt. Én elsősorban nem azért becsülöm az embert, mert most jó a PR-ja, hanem amikor még csak "Boschtechnikus" nick-ként fórumozott, már akkoriban többször kaptam tőle önzetlen szakmai segítséget. Csak azért írtam így, hogy hátha valakinek nem lenne meg hogy egyébként ő az.

Nézem a képet, ejha.

Szelepszárszimeringtől ennyire? Hirtelen ütött be vagy azért inkább úgy történt, hogy halogattad a dolgot és végül elharapózott? Mennyi volt a km?

Azért vagyok ennyire kíváncsi, mert most már csak pár hét és érkezik hozzám is a Z16XEP. Jó lenne tisztábban látni mikre lehet mikor számítani...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.