Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

T.Fórumozók!

Azt olvastam itt a neten hogy az NGK gyertya kinyírja a Z16xep motor trafósort, mert a szikraátadó köz 1,1mm. A gyárié meg 0,9mm.

Ha ez igaz, akkor miért írják helyettesítő gyertyaként és hogy jó bele? Van tapasztalata valakinek erről ?

Üdv: R

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki arról valami okosat, mi a különbség a Z16XEP és a Z16XER között fizikailag, mármint 'hardver' oldalon... azaz a kérdés arra vonatkozik, van-e ilyen különbség, vagy csak az ECU programozása más?

Pl. amennyire én tudom a XER változó szelepvezérlésű, a XEP nem. Biztos, hogy sok egyező alkatrész van, de szerintem minden esetben le kell csekkolni, hogy passzol-e

Szóval szerintem(!) van, mert akkor a motorkód is ugyanaz lenne, és csak az ECU gyári száma, vagy szoftverszáma lenne más.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók,

tudna valaki segíteni nekem abban hogy az olajszűrő házban lévő szelepnek zárt állapotban meg kell tartani a házban lévő olajat? ( A16XER)

Az enyém a benne lévő mennyiséget visszaengedi, és erre a hibára gyanakszom hogy az olajnyomás lámpa hideg indításkor elalszik, majd megint felvillan. Cserélhető a szelep vagy a házzal együtt van?

Ha cserélhető hogyan lehet kivenni?

Előre is köszönom a segítséget.

Üdv.: Tibi

Link to comment
Megosztás:

301,302,303,304 és 314 hibakódot ír ki, kiüttettem de egy idő után újra ez a jelenség. volt már valakinél ilyen, valami ötlet? Előre is köszi!

Szia,

Nem tudom, aktuális-e még a problémád, de nekem 2,5 éve ugyanez volt.

Ezek a hibakódok jöttek.

Én elvittem Novoth Tibihez, aki megállapította, hogy a kipufogó szelepek ragadnak, azaz hengerfej felújítás kellett, a szelepszár szimeringek lettek cserélve, ill. a szelepek megtisztítva (ill. a hengerfej felújítással járó dolgok). Mivel a hibával nem sokat jártam, ezért a szelepek megmaradhattak, nem volt velük gond.

De ha sokat jársz ezzel a hibakóddal, akkor állítólag a kipufogó szelepek is kukák, ami nem olcsó (4-8eFt/db).

Amúgy egy ilyen bontás 150-200eFt körül van (nekem gyári alkatrészekkel, amiben vezérlés csere is volt 110e Ft volt, de én nem fizettem szerelési díjat).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nem tudom, aktuális-e még a problémád, de nekem 2,5 éve ugyanez volt.

Ezek a hibakódok jöttek.

Én elvittem Novoth Tibihez, aki megállapította, hogy a kipufogó szelepek ragadnak, azaz hengerfej felújítás kellett, a szelepszár szimeringek lettek cserélve, ill. a szelepek megtisztítva (ill. a hengerfej felújítással járó dolgok). Mivel a hibával nem sokat jártam, ezért a szelepek megmaradhattak, nem volt velük gond.

De ha sokat jársz ezzel a hibakóddal, akkor állítólag a kipufogó szelepek is kukák, ami nem olcsó (4-8eFt/db).

Amúgy egy ilyen bontás 150-200eFt körül van (nekem gyári alkatrészekkel, amiben vezérlés csere is volt 110e Ft volt, de én nem fizettem szerelési díjat).

Szia Grep!

Köszi a hozzászólásod, igen még aktuális mert még folyamatosan égő és néha villogó visszajelző lámpával járok, bár már gyertya (NGK) és trafósor ( Delphi ) csere meg volt de akkor nem is az volt a probléma. És kissé elszomorodtam mert 1 hónapja vettem ezt a kocsit nem is olyan olcsón és most meg egy teljes szívműtét :(..... Tök jól megy, kényelmes, meg minden (suzuki swift után, fényév :) ) igaz folyamatosan világít a károsanyag növekedés visszajelző és amikor villog akkor nem veszi a tempomatot.

Ezek alapján akkor kellene valaki megbízható szerelőt keresnem, aki ezt a munkát normálisan el tudja végezni.... Garanciát adtak a motorfelújításra? A motor felújítás után szerinted meddig fog üzembiztosan működni, és még egy kérdés, az olaj és a benzin fogyasztásod milyen volt előtte és hogy alakult a felújítás után? Nekem az olaj az első 1000 km után a pálcán kb egy bordát csökkent, a benzin fogyasztásom városban 8,2 hosszú távon 6,5-7,2.

Vagy keressek rá én is egy lyen balekot és szabaduljak meg tőle, de van rá 2 év műszaki....?! És tök jól megy....

Ha nem csináltatok motorfelújítást, milyen következményei lesznek és meddig lehet vele menni, egy opel szunás szerelő azt mondta, ő nem szedné szét ezért a motort, magasabb oktánszámú benzinnel járna és szeleptisztítót tenne bele....

Minden hasonló korú Astra H-ál motorfelújítás kell, vagy én csak belenyúltam a közepébe?

Szerintetek....?

Link to comment
Megosztás:

Szia Grep!

Köszi a hozzászólásod, igen még aktuális mert még folyamatosan égő és néha villogó visszajelző lámpával járok, bár már gyertya (NGK) és trafósor ( Delphi ) csere meg volt de akkor nem is az volt a probléma. És kissé elszomorodtam mert 1 hónapja vettem ezt a kocsit nem is olyan olcsón és most meg egy teljes szívműtét :(..... Tök jól megy, kényelmes, meg minden (suzuki swift után, fényév :) ) igaz folyamatosan világít a károsanyag növekedés visszajelző és amikor villog akkor nem veszi a tempomatot.

Ezek alapján akkor kellene valaki megbízható szerelőt keresnem, aki ezt a munkát normálisan el tudja végezni.... Garanciát adtak a motorfelújításra? A motor felújítás után szerinted meddig fog üzembiztosan működni, és még egy kérdés, az olaj és a benzin fogyasztásod milyen volt előtte és hogy alakult a felújítás után? Nekem az olaj az első 1000 km után a pálcán kb egy bordát csökkent, a benzin fogyasztásom városban 8,2 hosszú távon 6,5-7,2.

Vagy keressek rá én is egy lyen balekot és szabaduljak meg tőle, de van rá 2 év műszaki....?! És tök jól megy....

Ha nem csináltatok motorfelújítást, milyen következményei lesznek és meddig lehet vele menni, egy opel szunás szerelő azt mondta, ő nem szedné szét ezért a motort, magasabb oktánszámú benzinnel járna és szeleptisztítót tenne bele....

Minden hasonló korú Astra H-ál motorfelújítás kell, vagy én csak belenyúltam a közepébe?

Szerintetek....?

Nekem nem volt nagy olajfogyasztásom. 0W30-as olajból 11e km alatt (ennyit megyek kb. 1 évben) nem fogyott fél liter. Évente cserélem az olajat.

Fogyasztásom magasabb volt, átlag olyan 8,1.

Állítólag a szelepszár szimeringek bekeményednek és mellettük folyik az olaj, ami ráég a szelepre, és utána már nem zár rendesen.

Azt mondják, hogy sok városi használatnál fordul elő, ezért időnként meg kell járatni autópályán nagy fordulaton, hogy leégjen.

Ezzel csak az a baj, hogy én 2-3 hetente 200km-t autópályáztam, tehát ez az elmélet nem igazán állja meg a helyét. Legalábbis nekem nem jött be...

Ha villog a lámpád, akkor vészüzem módba megy a motor, azért nincs tempomat. Ilyenkor ha jól emlékszem 2500 (vagy 3000?) fölé nem is pörög.

A szerelő, aki szeleptiszítót ajánl, azért arra nem hallgatnék, mivel a magas olajfogyasztás miatt már valószínű neked is a szelepszár szimeringekkel van gond. Azt meg szeleptisztító nem javítja. Sem magas oktánszámú benzin. Szerintem csak felesleges pénzkidobás. Persze ezt innen a monitor másik oldaláról nem lehet egyértelműen kijelenteni.

Nekem mikor előjött többször a hiba (2x törölve lett, de visszajött), az volt az első dolgom, hogy elvittem az autót Novoth Tibi-hez, hogy mondjon véleményt. Korábban volt rossz tasztalatom szerelőkkel (márkával és egyénivel is); volt szívótorok kopogásos hibám, és 5 szerelő 5 különböző dolgot mondott hallásra, anélkül, hogy meg akraták volna közelebbről vizsgálni (benzinadaléktól, motorszétszedésig, ill. ez ilyen, ne foglalkozzak vele változatokig minden volt; persze egyik sem vállalt garanciát, hogy a hibát megjavítják), végül itt a fórumon adott valaki tanácsot, hogy meglazult két csavar a szívócsőben, azt kell meghúzni. Egy délután szétszedtük és valóban az volt a hiba, azóta jó.

Szóval nem akartam a motort kontár kisérletezőkre bízni, azért mentem egyből hozzá. Sok jót olvastam róla. Ill. még mindig olcsóbbnak gondoltam, mintha egy szerelő elkezd nekem alkatrészeket találomra cserélni az autón. Ő méregette kb. 2,5 órát, és az volt a diagnózis, hogy ragadnak a kipufogó szelepek.

Aztán szét lett szedve. Egy ismerőssel együtt csináltuk. Én is sokat segítettem. Az egész szívó és kipofogó oldal ki lett tiszítva, EGR, stb. (olyan volt minden alkatrész az összeszerelésnél, mintha új alkatrészek lettek volna visszarakva; ezeket a tisztításokat rám bízta, el is szüttyögtem vele 2 napot; ezt nem tudtam volna megfizetni, de így gazdaságosan kijött, magamnak nem kellet fizetni :) igaz neki sem).

A hengerfej felújítást meg Eger-ben csinálták. Állítólag az az egyike a legjobb ilyen műhelyeknek. Elég sok munkájuk volt, de mivel ismerősön keresztül mentem, olcsóbb is volt, meg gyorsan is megvolt. Szóval szerencsém is volt. Az alkatrészeket meg én vettem, mindenből gyárit, de megkerestem, hol a legolcsóbb.

Így is fájt a felújítás, de ennél olcsóbban nem lehetett kihozni, viszont rendesen meg lett csinálva. Van szervízprogramom, az alapján csináltunk mindent, nem engedtem, hogy lazáskodjunk. :) Vezérléscsere is volt, ha már szét volt bombázva. Ez volt 2,5 éve, azóta minden jó. Ill. most cseréltem lambda szondát, mert ugyan működött és a feszültsége is megvolt, de nagyon be volt lassulva. Van egy olyan sejtésem, hogy emaitt is volt magasabb a fogyasztásom, mert most igaz csak 500km mentem az újjal, de úgy tűnik kb. 10%-ot csökkent a fogyasztás. Most azt kell írjam, hogy nagyon jó a motorom, elégedett vagyok vele. Még mindig 0W30-as olajat kap, de nem nagyon eszi. Legalábbis nem többet, mint új korában (0km-esen vettem).

A felújítás után én még beszereltem egy kartergáz lecsapatót, mert sajnos hiába van a kartergáz szelep a szelepfedélbe, azért csak átenged olajat is és egyébb dzsuvát, ami végül mind a hengerbe kerül, ami szintén nem tesz jót a motornak (szerintem). Télen 1000km-erenként 2-3 deci dzsuva jön össze ebbe a kartergáz lecsapatóba. Vízes, savas, olajos trutyi, ami mind a motorba menne és égne el (vagy nem), vagy égne rá valamire.

Ha nem csináltatod meg, és hosszabb távon így jársz vele, akkor nekem azt mondták, hogy a szelepek is valószínű kuka. Egy gyári szelep, ha jól emlékszem olyan 6e körül van, tehát hozzájön a szereplési díjhoz jó esetben 8x6 ~ 50eFt (ha csak a kipofogó szelepeket kell cserélni), vagy rosszabb esetben 16x6 ~ 100eFt.

Mondjuk nekem mikor villogott a lámpa, akkor iszonyat gyenge is volt az autó. Mikor először előjött a hiba, az volt a szerencsém, hogy városban közlekedtem, kb. 30-al. El sem tudom képzelni mi lett volna, ha egy előzés közben kapom. Mivel nem folyamatosan villogott, hanem csak időnként (ekkor megy vészüzemben), ezért elég veszélyes szitúk voltak, de mivel már számítottam rá, hogy lehet ilyen, ezért amíg rossz volt nem előzgettem, meg lasabban is közlekedtem. Igaz nem is mentem égő lámpával még 500km-t sem.

Nem tudom mitől, kinek jön elő ez a fajta hiba. Nekem 2004-es a vas. El tudom képzelni, hogy mivel akkor ez egy viszonylag új motor volt, ezért talán nem megfelelő anyagú volt a szelepszár szimering. A korábbi 1,6-os Opel motoroknak volt típushibája a túlzott olajfogyasztás a rossz szelepszár szimering miatt. Szerintem ezen a 16XEP-en ezen módosítottak, mert ezen nem jelentkezett már a túlzott olajfogyasztás hiba, viszont lehet, hogy bejött ez a másik. Ez csak saját tipp, konkrétumot nem tudok, hogy ez valóban így lenne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia Grep!

Köszi a hozzászólásod, igen még aktuális mert még folyamatosan égő és néha villogó visszajelző lámpával járok, bár már gyertya (NGK) és trafósor ( Delphi ) csere meg volt de akkor nem is az volt a probléma. És kissé elszomorodtam mert 1 hónapja vettem ezt a kocsit nem is olyan olcsón és most meg egy teljes szívműtét :(..... Tök jól megy, kényelmes, meg minden (suzuki swift után, fényév :) ) igaz folyamatosan világít a károsanyag növekedés visszajelző és amikor villog akkor nem veszi a tempomatot.

Ezek alapján akkor kellene valaki megbízható szerelőt keresnem, aki ezt a munkát normálisan el tudja végezni.... Garanciát adtak a motorfelújításra? A motor felújítás után szerinted meddig fog üzembiztosan működni, és még egy kérdés, az olaj és a benzin fogyasztásod milyen volt előtte és hogy alakult a felújítás után? Nekem az olaj az első 1000 km után a pálcán kb egy bordát csökkent, a benzin fogyasztásom városban 8,2 hosszú távon 6,5-7,2.

Vagy keressek rá én is egy lyen balekot és szabaduljak meg tőle, de van rá 2 év műszaki....?! És tök jól megy....

Ha nem csináltatok motorfelújítást, milyen következményei lesznek és meddig lehet vele menni, egy opel szunás szerelő azt mondta, ő nem szedné szét ezért a motort, magasabb oktánszámú benzinnel járna és szeleptisztítót tenne bele....

Minden hasonló korú Astra H-ál motorfelújítás kell, vagy én csak belenyúltam a közepébe?

Szerintetek....?

Nem jó az NGK!

Kizárólag gyári gyertyát használnék! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a probléma, Z16XER H Astra, Op-commal olvasva P0014-es ismeretlen hibát tárol az ECU. Ez alapján úgy tűnt az egyik szolenoid szelep adta meg magát, bent a gyárban ránéztem Tech2-vel, szintén ez a hibakód, ami meglepő, hogy ő is ismeretlennek veszi a hibát (egy gyári műszer?!), csináltam egy pedál tesztet, ECN szerint pedig 1463-as hibakódom van, ez úgy tudom az egyik vezérműtengely beállító.

Kérdésem az lenne, merre érdemes elindulni a hibakeresésben?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z18XER opel astra h-m. És olyan problémára lettem figyelmes, hogy alapjáraton elkezd valami kopogni a motortérben. Gázpedál lenyomásával ez a kopogás elkezd gyorsulni. Ez alacsony sebességnél menet közben is hallható.

Valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja ezt?

Köszi, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
nemrég vettem egy astra H z14xep kombit.
Olyan problémám lenne, hogy hidegben az első elindulásnál akármilyen finoman engedem a kuplungot, rángat az autó.

Felmelegedés után illetve nyári melegben nem csinálja. 160E km, de szervizkönyv szerint 120-nál már volt kuplungcsere.
Mi lehet a gond vele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nemrég vettem egy astra H z14xep kombit.

Olyan problémám lenne, hogy hidegben az első elindulásnál akármilyen finoman engedem a kuplungot, rángat az autó.

Felmelegedés után illetve nyári melegben nem csinálja. 160E km, de szervizkönyv szerint 120-nál már volt kuplungcsere.

Mi lehet a gond vele?

Szia!

A miénk ugyanezt csinálja újkora óta, sokaktól hallottam már ugyanezt úgyhogy a miénkben ki sem lett cserélve. A szerelőm is inkább eltanácsolt tőle, mondván hogy jó eséllyel megmarad a dolog. Szerinte ha mindenáron bolygatni akarom akkor a lendkerék felszabályozásával kellene kezdeni. Igazából 8 év alatt megtanultunk együtt élni vele. Napi első indulásra kicsit óvatosabb hosszabb kuplungolás és kész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z18XER opel astra h-m. És olyan problémára lettem figyelmes, hogy alapjáraton elkezd valami kopogni a motortérben. Gázpedál lenyomásával ez a kopogás elkezd gyorsulni. Ez alacsony sebességnél menet közben is hallható.

Valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja ezt?

Köszi, Gábor

Ezernyi dolog lehet.

Főtengely fordulattal egyező vagy annál lassabb? Emelkedő vagy csökkenő fordulatszám mellett halkabb/hangosabb?

Fogj egy hosszúszárú csavarhúzót, krova hosszúszárat ... akármit és használd sztetoszkópnak.

Odaérintgeted a blokk egyik másik végéhez, hengerfej, generátor ... stb Jól meg lehet találni hogy honnan jön, csak vigyázz hogy a szíj nehogy kikapja a kezedből.

B verzió: szerelő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Astra H 1.4 "boldog" tulajdonosa vagyok . Két éves korában vásároltam őt kb. 30e km-rel,jelenleg 7 éves(72e km) és már a harmadik vezérműláncot cserélem benne!! Lassan kezd dühítővé válni a dolog már nem az alkatrészárak miatt hanem azért mert a jó pár évvel ezelőtt 30 évesen eladott zsigulimba sztem. soha de max. 1x cseréltem.Másik problémám még a festés. Az autó tetején a motorháztetőtől kezdődően egészen a hátáig három egy árnyalattal világosabb nagyon szabályosan párhuzamosan futó kb.10cm.-es csík jelent meg nemrégiben. Ötlet, megoldás valakinek?

Előre is köszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Astra H 1.4 "boldog" tulajdonosa vagyok . Két éves korában vásároltam őt kb. 30e km-rel,jelenleg 7 éves(72e km) és már a harmadik vezérműláncot cserélem benne!! Lassan kezd dühítővé válni a dolog már nem az alkatrészárak miatt hanem azért mert a jó pár évvel ezelőtt 30 évesen eladott zsigulimba sztem. soha de max. 1x cseréltem.Másik problémám még a festés. Az autó tetején a motorháztetőtől kezdődően egészen a hátáig három egy árnyalattal világosabb nagyon szabályosan párhuzamosan futó kb.10cm.-es csík jelent meg nemrégiben. Ötlet, megoldás valakinek?

Előre is köszönöm!

Üdv

Szia!

A vezérlés kompletten lett cserélve vagy csak a lánc?

A festésre viszont ötletem.

Módosítva : Pyte
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol tudnék szakértői vizsgálatot és véleményt kapni arról hogy az Opel AstraH 1,6 2004-es kocsim amit májusban használtan vettem, már a vétel előtt rendszertelen gyújtáskimaradás hibakódokkal volt eladva amit kiütöttek és ez miatt feltételezhető hengerfej felújítást kellene végezni. Az eladó fél év szavatossággal tartozik az eladott járműre. De vajon hogyan tudom bizonyítani, hogy ez a hiba már akkor is fenn állt. Sajnos opelos szerelőtől vettem és szerintem a a fedélzeti számítógépet tisztára törölte. Valakinek valami ötlete? Megköszönném a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol tudnék szakértői vizsgálatot és véleményt kapni arról hogy az Opel AstraH 1,6 2004-es kocsim amit májusban használtan vettem, már a vétel előtt rendszertelen gyújtáskimaradás hibakódokkal volt eladva amit kiütöttek és ez miatt feltételezhető hengerfej felújítást kellene végezni. Az eladó fél év szavatossággal tartozik az eladott járműre. De vajon hogyan tudom bizonyítani, hogy ez a hiba már akkor is fenn állt. Sajnos opelos szerelőtől vettem és szerintem a a fedélzeti számítógépet tisztára törölte. Valakinek valami ötlete? Megköszönném a segítséget.

Ha törölték, akkor az ilyen hibakód nagyon gyorsan visszajön.

Nekem is volt ilyen hibám, 2x törölték. Először kb. 10km után visszajött, a második esetben meg nagyjából ki sem jutottam a szervízből, visszajött.

Mennyi idő telt el a vétel és a hiba előjövetele (hibajelzés megjelenés) között?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol tudnék szakértői vizsgálatot és véleményt kapni arról hogy az Opel AstraH 1,6 2004-es kocsim amit májusban használtan vettem, már a vétel előtt rendszertelen gyújtáskimaradás hibakódokkal volt eladva amit kiütöttek és ez miatt feltételezhető hengerfej felújítást kellene végezni. Az eladó fél év szavatossággal tartozik az eladott járműre. De vajon hogyan tudom bizonyítani, hogy ez a hiba már akkor is fenn állt. Sajnos opelos szerelőtől vettem és szerintem a a fedélzeti számítógépet tisztára törölte. Valakinek valami ötlete? Megköszönném a segítséget.

Szia!

Szerintem előbb mindenképpen próbálj beszélni az illetővel, hátha sikerül megegyezni.

Ha nem, akkor egy szakértőt kell felkérni, aki megállapítja, hogy ez a hiba okozhatott e hengerfej problémát, ha igen, akkor mennyi idő alatt jutott el ebbe az állapotba. Itt az a gond, hogy ahhoz meg kell bontani az autót, hogy meg tudja állapítani, mekkora a baj. Ettől az autót még úgyis meg kell csináltatnod, ráadásul a szakértő sem olcsó mulatság, megkéri az árát rendesen és még akkor sem biztos, hogy neked lesz igazad, vagy éppen nem tudja megerősíteni a feltételezésedet.

Itt egy másik sztori, csak ez kicsit költségesebb:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/10/10/soha_tobbe_bmw-t/

Link to comment
Megosztás:

Ha törölték, akkor az ilyen hibakód nagyon gyorsan visszajön.

Nekem is volt ilyen hibám, 2x törölték. Először kb. 10km után visszajött, a második esetben meg nagyjából ki sem jutottam a szervízből, visszajött.

Mennyi idő telt el a vétel és a hiba előjövetele (hibajelzés megjelenés) között?

Szia!

Mennyi idő, hát kb 1 nap. Felhívtam azonnal a tulajt ő azt mondta hogy szar benzint tankoltam bele, mert ő 100-al járt folyamatosan és hogy ne az Auchannál tankoljak. Na most mire kifogyott az 52 l benzin és feltankoltam 100-al addig így jártam, de utánna sem változott semmi. És akkor újra hívtam és akkor mondta a szeleptisztító folyadékot és a spuri adalékot. De folyamatosan azt mondta, hogy simán járhatok az autóval mert nem lesz semmi baja, én hittem neki hiszen egy opel szakszervíz szerelője... és most itt tartok, hogy el kezdtem utánna nézegetni ennek a problémának és egyre szélesebb körből kapott infók alapján már nem is tudom hogy elmerjek e indulni a kocsival. Azóta mondom, gyertya és trafó csere volt és folyamatosan nézem az olajfogyást és utánna töltök. Sajnos az autó munkaeszköz nem tudom letenni így inkább finoman megyek vele 90 felett szinte már soha. Tudsz javasolni valakit Fejér vagy Veszprém megyében aki független, nem szakszervízes opel tudor, vagy inkább csináltassam meg vele ott ahol dolgozik a szakszervízben? Már teljesen tanácstalan vagyok, és szinte mindegyik szerelővel bizalmatlan...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mennyi idő, hát kb 1 nap. Felhívtam azonnal a tulajt ő azt mondta hogy szar benzint tankoltam bele, mert ő 100-al járt folyamatosan és hogy ne az Auchannál tankoljak. Na most mire kifogyott az 52 l benzin és feltankoltam 100-al addig így jártam, de utánna sem változott semmi. És akkor újra hívtam és akkor mondta a szeleptisztító folyadékot és a spuri adalékot. De folyamatosan azt mondta, hogy simán járhatok az autóval mert nem lesz semmi baja, én hittem neki hiszen egy opel szakszervíz szerelője... és most itt tartok, hogy el kezdtem utánna nézegetni ennek a problémának és egyre szélesebb körből kapott infók alapján már nem is tudom hogy elmerjek e indulni a kocsival. Azóta mondom, gyertya és trafó csere volt és folyamatosan nézem az olajfogyást és utánna töltök. Sajnos az autó munkaeszköz nem tudom letenni így inkább finoman megyek vele 90 felett szinte már soha. Tudsz javasolni valakit Fejér vagy Veszprém megyében aki független, nem szakszervízes opel tudor, vagy inkább csináltassam meg vele ott ahol dolgozik a szakszervízben? Már teljesen tanácstalan vagyok, és szinte mindegyik szerelővel bizalmatlan...

Sokat így járni valóban nem szabad, mert sokkal nagyobb lehet a kár. Az meg hülység, hogy 100-assal kell járni vele. Ne hidd el neki.

Ő az eladó, mindegy, hogy milyen szerelő, nem fogja sajnos azt mondani, hogy egy sz.rt adtam el, de ne hidd el neki, amit mond mert csak rosszabb lesz a helyzet. Egy idő után (ha még nem történt meg) csak vészüzemmódban fog járni a motor. Mondjuk elég inkorrekt az eladó így a leírás alapján, főleg ha tényleg opel szakszervíz szerelő (neki kellene a legjobban tudnia, hogy így nem szabad járni vele). Sajnos egy ilyen javítási "móka" 100-150eFt.

Ha nem akar egyezkedni (fizesse a javítás költségét, vagy vegye vissza azon az áron, amin vetted):

Szerintem gépjármű igazszágügyi szakértőt kellene felkérned, de azt ki kell fizetni (utána persze leverni az eladón a költségét).

Esetleg nem tudom, hogy a fogyasztóvédelem ilyen esetben játszik-e?

Vagy ha nem akar egyezkedni, akkor megfenyegteni, hogy beperled. Ha beperled, akkor hivataloból rendelnek ki szakértőt, de akkor meg az ügyvédet kell fizetni. :( És ki tudja meddig tart...

Én mindenképpen odamennék kinyomtatva az ide vonatkozó rendelkezésekkel (fél év garancia, stb.), esetleg arra az időre (1-2 óra) egy ügyvédet is vinni és addig nem jönnék el, míg vissza nem veszi az autót. Talán jobb észre tér, ha elmagyarázoid neki, hogy pereskedés esetén rámegy a gatyája is, mert fizetheti a sajár ügyvédet, az eljárási díjat, és még a saját ügyvédi költégedet is levered rajta és esélye sincs, hogy ne veszítsen. Ha vele dmegy egy ügyvég, akkor azzal nehéz lesz vitatkoznia, ill. látja, hogy nem viccelszé s már megtetted az első lépést az ügyben és talán nem is kerül sokba, főleg, ha esetleg van ügyvéd ismerősöd.

(persze így a monitor mellől könnyű, de nekem is volt egy hasonló esetem autószerelővel a barátnőm auójával kapcsolatban. Ott a csávó az átvizsgálásra beadott autót nem akarta kiadni, keménykedett, a végén már villáskulccsal hadonászott előttem. Mivel tudtam, hogy feketén dolgozik, ott a rendőrök és a NAV kihívásával lehetett jobb belátásra bírni, hogy úgy is ő húzza a rövidebbet)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mennyi idő, hát kb 1 nap. Felhívtam azonnal a tulajt ő azt mondta hogy szar benzint tankoltam bele, mert ő 100-al járt folyamatosan és hogy ne az Auchannál tankoljak. Na most mire kifogyott az 52 l benzin és feltankoltam 100-al addig így jártam, de utánna sem változott semmi. És akkor újra hívtam és akkor mondta a szeleptisztító folyadékot és a spuri adalékot. De folyamatosan azt mondta, hogy simán járhatok az autóval mert nem lesz semmi baja, én hittem neki hiszen egy opel szakszervíz szerelője... és most itt tartok, hogy el kezdtem utánna nézegetni ennek a problémának és egyre szélesebb körből kapott infók alapján már nem is tudom hogy elmerjek e indulni a kocsival. Azóta mondom, gyertya és trafó csere volt és folyamatosan nézem az olajfogyást és utánna töltök. Sajnos az autó munkaeszköz nem tudom letenni így inkább finoman megyek vele 90 felett szinte már soha. Tudsz javasolni valakit Fejér vagy Veszprém megyében aki független, nem szakszervízes opel tudor, vagy inkább csináltassam meg vele ott ahol dolgozik a szakszervízben? Már teljesen tanácstalan vagyok, és szinte mindegyik szerelővel bizalmatlan...

Szerintem beszélj vele, hogy mit reagál. Aztán, ha nem együttműködő, akkor fel lehet jelenteni.

Kellene egy márkaszerviztől, vagy olyan szerelőtől, aki vizsgázott Opel motorokkal kapcsolatosan, szakvélemény, hogy ezt a hibát mi okozhatta és fennállhatott e a vásárlás időpontjában.

Polgári per esetén 200 eFt-ig fizetési meghagyással működik a dolog. Ha felette van az összeg, akkor be kell perelned. Ügyvéd nem mindig szükséges az eljárás során, akár egy jogban jártas ismerős is tud neked segíteni, hogy mit mondj a bíróságon.

Fizetési meghagyás úgy működik, hogy a bíróságon keresztül megküldöd neki a kitöltött nyomtatvány, röviden leírva, hogy miért és mennyit követelsz és bekell fizetned az illetéket is. Neki 15 napja van arra, hogy válaszoljon. Ha nem, akkor már nyert ügyed van. Ha tagad, akkor perré alakul a dolog. Viszont neked már lesz egy adu a kezedben, egy szakvélemény, egy Opeles szerelőtől. Ha még mindig vakarózik, akkor a bíróság rendel ki szakértőt.

A végén a perköltséget meg az fizeti, aki bukta a pert.

Sőt, ha bizonyítható, hogy tudott a hibáról, akkor akár csalás vétsége miatt fel lehet jelenteni a rendőrségen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sokat így járni valóban nem szabad, mert sokkal nagyobb lehet a kár. Az meg hülység, hogy 100-assal kell járni vele. Ne hidd el neki.

Ő az eladó, mindegy, hogy milyen szerelő, nem fogja sajnos azt mondani, hogy egy sz.rt adtam el, de ne hidd el neki, amit mond mert csak rosszabb lesz a helyzet. Egy idő után (ha még nem történt meg) csak vészüzemmódban fog járni a motor. Mondjuk elég inkorrekt az eladó így a leírás alapján, főleg ha tényleg opel szakszervíz szerelő (neki kellene a legjobban tudnia, hogy így nem szabad járni vele). Sajnos egy ilyen javítási "móka" 100-150eFt.

Ha nem akar egyezkedni (fizesse a javítás költségét, vagy vegye vissza azon az áron, amin vetted):

Szerintem gépjármű igazszágügyi szakértőt kellene felkérned, de azt ki kell fizetni (utána persze leverni az eladón a költségét).

Esetleg nem tudom, hogy a fogyasztóvédelem ilyen esetben játszik-e?

Vagy ha nem akar egyezkedni, akkor megfenyegteni, hogy beperled. Ha beperled, akkor hivataloból rendelnek ki szakértőt, de akkor meg az ügyvédet kell fizetni. :( És ki tudja meddig tart...

Én mindenképpen odamennék kinyomtatva az ide vonatkozó rendelkezésekkel (fél év garancia, stb.), esetleg arra az időre (1-2 óra) egy ügyvédet is vinni és addig nem jönnék el, míg vissza nem veszi az autót. Talán jobb észre tér, ha elmagyarázoid neki, hogy pereskedés esetén rámegy a gatyája is, mert fizetheti a sajár ügyvédet, az eljárási díjat, és még a saját ügyvédi költégedet is levered rajta és esélye sincs, hogy ne veszítsen. Ha vele dmegy egy ügyvég, akkor azzal nehéz lesz vitatkoznia, ill. látja, hogy nem viccelszé s már megtetted az első lépést az ügyben és talán nem is kerül sokba, főleg, ha esetleg van ügyvéd ismerősöd.

(persze így a monitor mellől könnyű, de nekem is volt egy hasonló esetem autószerelővel a barátnőm auójával kapcsolatban. Ott a csávó az átvizsgálásra beadott autót nem akarta kiadni, keménykedett, a végén már villáskulccsal hadonászott előttem. Mivel tudtam, hogy feketén dolgozik, ott a rendőrök és a NAV kihívásával lehetett jobb belátásra bírni, hogy úgy is ő húzza a rövidebbet)

És mit kéne tapasztalnom a vész üzem módban működő motornál, az autómnál. Jelenleg semmi olyasmi nem jelentkezik a világító lámpán kívül és azon hogy ha villog ez a motor lámpa akkor a tempomat nem megy. de amúgy nincs rángatás, se füst semmi...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.