Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

10 perce, sasa58 írta:

Egy másik fórumon egy autószerelő végzettségű fórumtárs szerint a szíjon lévő feliratok kopottságából lehet következtetni a szíj futásteljesítményére. Félig-meddig igaz lehet.

Sot, a feliratok kozott tobbnyire a gyartasi ido is ott van, ugyhogy lehet tobb alapon is saccolgatni; a kerdes az, mekkora a tulaj kockazatvallalo hajlama :)

Voltak itt olyanok is, akik bizonyos koru, vagy futasteljesitmenyu (de amugy karbantartott es jol mukodo) autoik helyett uj(abb)at akartak venni a lerobbanas kockazatanak csokkentesere. Az ismeretlen futasteljesitmenyu vezerles megtartasa a masik veglet :)

Link to comment
Megosztás:

3 perce, csaba66 írta:

Sot, a feliratok kozott tobbnyire a gyartasi ido is ott van, ugyhogy lehet tobb alapon is saccolgatni; a kerdes az, mekkora a tulaj kockazatvallalo hajlama :)

Voltak itt olyanok is, akik bizonyos koru, vagy futasteljesitmenyu (de amugy karbantartott es jol mukodo) autoik helyett uj(abb)at akartak venni a lerobbanas kockazatanak csokkentesere. Az ismeretlen futasteljesitmenyu vezerles megtartasa a masik veglet :)

"Voltak itt olyanok is, akik bizonyos koru, vagy futasteljesitmenyu (de amugy karbantartott es jol mukodo) autoik helyett uj(abb)at akartak venni a lerobbanas kockazatanak csokkentesere"

Na igen, én is így jártam. vettem a jól karbantartott problémamentes 9 éves G-m helyett egy 3 éves problémahalmazt, 1.6-os benzines H képében. Ez a vezérműszíj kérdés is azért foglalkoztat, mert óra szerint 82 ezer van a kocsimban, de gyanítom, hogy több. Viszont már 1,5 év alatt kétszer annyit költöttem rá, mint a G-re 7 év alatt.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, sasa58 írta:

Egy másik fórumon egy autószerelő végzettségű fórumtárs szerint a szíjon lévő feliratok kopottságából lehet következtetni a szíj futásteljesítményére. Félig-meddig igaz lehet.

Hát végülis lehet...ezen például még mindíg remekül lehet olvasni a Gates feliratot:

2420044-20161217-yOEBky.jpg

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kisp113 írta:

Vezérlésből 40 körül már gyári(csomagolású-)t vagy SKF-et kaphatsz. 

A kuplungra én is kíváncsi lennék. Emlékeim szerint a kinyomócsapágy dobhatja meg az árat, legalábbis az én szerelőm annál az egynél köti az ebet és mást nem hajlandó beszerelni csak gyárit.

Szakszerviz z16xer be 61000et mondott munkadíjjall vezérléscserére

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Lehet, hogy öregszem és a látásommal is baj van, de én nem látok ezen semmiféle feliratot.

Semmi baj a látásoddal, azon a képen nem látszik a felirat, mert a szakadt végeket fényképeztem és nem ott van rajta. Ezen látszik, nézd el nekem hogy homályos, ha szeretnéd ( remélem még megvan valahol) készítenek neked róla élesebbet:

2420307-20161217-KqS8Xz.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Semmi baj a látásoddal, azon a képen nem látszik a felirat, mert a szakadt végeket fényképeztem és nem ott van rajta. Ezen látszik, nézd el nekem hogy homályos, ha szeretnéd ( remélem még megvan valahol) készítenek neked róla élesebbet:

2420307-20161217-KqS8Xz.jpg

 

Ok, rendben. Akkor ez az elmélet megdőlt. És ez valóban Gates szíj volt?  Nálad szakadt el? Milyen károkat okozott?

Link to comment
Megosztás:

17 perce, sasa58 írta:

Ok, rendben. Akkor ez az elmélet megdőlt. És ez valóban Gates szíj volt?  Nálad szakadt el? Milyen károkat okozott?

Az az ovális felirat ott a Gates logó csak ugye nehéz kivenni. Nálam szakadt el, egy himba tört el ,és két kipufogó szelep görbült el.

2420329-20161217-VK3xGy.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, zotya975 said:

Nálam szakadt el, egy himba tört el ,és két kipufogó szelep görbült el.

Lehet tudni, hogy hány év és/vagy Km után adta meg magát? Ez a gyári szíj volt? Vajon szabad megvárni a gyári ajánlást? Estemben (A16XER) 10 év vagy 150.000 Km?

Link to comment
Megosztás:

18 órája, quad405 írta:

Lehet tudni, hogy hány év és/vagy Km után adta meg magát? Ez a gyári szíj volt? Vajon szabad megvárni a gyári ajánlást? Estemben (A16XER) 10 év vagy 150.000 Km?

Nem, megvettem a kocsit, elvittem egy ismerős szerelőhöz, ránézésre még nem volt cserés a szíj, aztán elszakadt. Ezért ha az ember autót vesz és nem tudja 100%-osan mikor volt cserélve a vezérlés akkor azonnal kell. 

16 órája, csaba66 írta:

A C14NZ-n szakadt el? Egy modernebb motornal nehez ennyivel meguszni...

Igen, azon. Van itthon 6-7 vezérműszíj, kábé felén látszik még a felirat a felén nem, gondolom nyomtatják, egyik festék tovább a másik kevesebb  ideig marad meg.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

 Ezért ha az ember autót vesz és nem tudja 100%-osan mikor volt cserélve a vezérlés akkor azonnal kell. 

Sőt!

Az előző autómnál számlával igazolt új(5e km) vezérműszíj ellenére inkább lebontattam a burkolatot az én szerelőmmel a vétel után. Szarul volt összerakva és az egyik feszítő ette a szíjat, a tök új szíj már alig fele széles volt! Mázli

Link to comment
Megosztás:

1 perc, kisp113 írta:

Sőt!

Az előző autómnál számlával igazolt új(5e km) vezérműszíj ellenére inkább lebontattam a burkolatot az én szerelőmmel a vétel után. Szarul volt összerakva és az egyik feszítő ette a szíjat, a tök új szíj már alig fele széles volt! Mázli

Hát ilyen van sajnos. Ennek a dieselnek lógott az adagolója, meg volt kopva a tengely és kifelé terelte a szíjat, amit elkoptatott már félig a burkolat. Ez mondjuk öregebb autóknál szokott előfordulni szerintem.

2420857-20161218-gUJ51H.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Van egy 2008-as H Astram 1'6 benzin twport, nemrég vásárolt autó.

Kérem szépen utána jutott hozzám az információ hogy volt hogy vizet főzött a masina..Ki is lett cserélve a hengerfej pakolás rajta ..Ez a jövőben meg fog számítani nekem valahol?

2. Nincs fűtése az autónak, előre egy okos szerelő kicserélte az olaj hűtőt mert ott picit eresztette a vizet meg olajat és rá fogta hogy ott levegő jön meg hogy azert nincs fűtés (én startból termosztát problémát sugalltam neki, de hát ő az okos...)..300 euromba került.

Így hogy nincs fűtés , befolyásolja a belső elektronikát miszerint a gombokkal való állításnál pont az ellenkező válaszokat észleltem a monitorba(ha rafujattam gombbal a szélvédőre, fújta a lábamhoz a gomb szerint)...Teljes káosz...

Kicsit még bántam hogy Opel vettem, nyugtassatok meg, hogy nincs igazam és jó autók 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Jocoka1899 írta:

Sziasztok

Van egy 2008-as H Astram 1'6 benzin twport, nemrég vásárolt autó.

Kérem szépen utána jutott hozzám az információ hogy volt hogy vizet főzött a masina..Ki is lett cserélve a hengerfej pakolás rajta ..Ez a jövőben meg fog számítani nekem valahol?

2. Nincs fűtése az autónak, előre egy okos szerelő kicserélte az olaj hűtőt mert ott picit eresztette a vizet meg olajat és rá fogta hogy ott levegő jön meg hogy azert nincs fűtés (én startból termosztát problémát sugalltam neki, de hát ő az okos...)..300 euromba került.

Így hogy nincs fűtés , befolyásolja a belső elektronikát miszerint a gombokkal való állításnál pont az ellenkező válaszokat észleltem a monitorba(ha rafujattam gombbal a szélvédőre, fújta a lábamhoz a gomb szerint)...Teljes káosz...

Kicsit még bántam hogy Opel vettem, nyugtassatok meg, hogy nincs igazam és jó autók 

 

 

 

 

Azért mert az előző tulaj vagy valami idióta összeb..szta az autót akkor miért egyből az Opel a szar. Az autó olyan lesz mint a tulajdonosa.

Rejtett menüben nézd meg a hőmérsékletet, ha nem megy fel legalább 95 fokig akkor kuka a termosztát, azért nincs fűtésed.

A klíma vezérlő, meg nem biztos hogy rossz csak rosszul érzed, 100%-ra sehol nem tud lezárni, ha nyél gázod nyomatod jut máshova is.

Milyen klímád van? Manuál, Digit?

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Jocoka1899 írta:

Digitális klíma van rajta ...Rendeltem termosztátot kipróbálni legalább..

A vízhőmérsékletet meg azóta sem tudom követni mert nem tudom hol kell...

Settings gombot nyomva tartani amig pittyenést hallasz,majd a BC gombbal lépkedni addig mìg nem látod a coolant szót,az mutatja a hütöviz aktuális hömérsékletét

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Jocoka1899 írta:

Félóra alapjáraton plusz 1 km után 57 fokig jutott el...

Nagyon kevés, bár alapjáraton nem ajánlott melegíteni, mert nem melegszik rendesen. 5-6 km (10-12 perc) után 80 fok fölé kellene mennie télen is.

Egy keresztkérdés: a kiegyenlítő tartályban van hűtőfolyadék?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Z16XER motorkódú astrámnál vettem észre, hogy amikor hidegen (0 fok) beindítom az alapjárata 1000 körül forog, majd mikor bemelegszik akkor 900 lesz. Hidegen indulás után kicsit fulladozik a motor, de csak 1-2 percig. Ez normális? Korábbi kocsim hideg inditáskor kb 2000 fordulaton ment. Válaszokat köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, laacus1 írta:

Sziasztok! 

Z16XER motorkódú astrámnál vettem észre, hogy amikor hidegen (0 fok) beindítom az alapjárata 1000 körül forog, majd mikor bemelegszik akkor 900 lesz. Hidegen indulás után kicsit fulladozik a motor, de csak 1-2 percig. Ez normális? Korábbi kocsim hideg inditáskor kb 2000 fordulaton ment. Válaszokat köszönöm.

Az hogy fulladozik az nem ok,de a fordulat az normális igy

2000 ford sok,max a karbisok pörögtek hidegen többet,de ott is csak 1300-1500 volt a normális max.legalábbis igy emlékszem:)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Jocoka1899 írta:

Félóra alapjáraton plusz 1 km után 57 fokig jutott el...

Nekem új termosztáttal kb.6-7km kell 90 fokig ha kinnt 0fok körül van...alapjáraton nem járatom

Cseréltess termosztátot,Wahlert vegyél

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, laacus1 said:

Z16XER motorkódú astrámnál vettem észre, hogy amikor hidegen (0 fok) beindítom az alapjárata 1000 körül forog, majd mikor bemelegszik akkor 900 lesz. Hidegen indulás után kicsit fulladozik a motor, de csak 1-2 percig. Ez normális? Korábbi kocsim hideg inditáskor kb 2000 fordulaton ment. Válaszokat köszönöm.

Normálisnak nem normális, de ha megnyugtat az én A16XER-em is hasonlóan viselkedik :-) de nem csak 0 fok körül hanem már magasabb hőmérsékleten is, annyi kölönbséggel, hogy ha bemelegedett akkot a 3. jelig (kb. 750) esik vissza. Ja meg olyat csinál, hogy szinte le akar állni, majd hirtelen erőt vesz magán és utána szépen tartja 1000-en.  2000 szerintem is sok. A szerelő fojtószelep tisztítást emlegetett, én az alapjárati motorra gyanakszom. Egyértelmű válszt még nem találtam. Ha hidegindítás után pár mp-en belül indulsz, esetleg nem erőtlen a motor és esik le nagyon a fordulatszám, annyira, hogy szinte leáll?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.