Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nem érdemes, de eztr nem ezért irtam.

hanem ezt most komolyan is gondoltam........

mert haaz ember nem ért valamihez, de azért hozzányul, lehet hogy sokkal nagyobb gondja lesz késöbb.......

Hajaj, akkor nekem se kellett volna dobokat cserélnem házilag? :oops:

Link to comment
Megosztás:

igazad van.

Nem is fogom barmolni.

De akkor ideje lesz elvinni szerelőhöz, mert még lehet idén hideg. (lesz is)

Nem szeretek fagyoskodni... :wink:

Tégy úgy!

Azért a hideggel kapcsolatban remélem nem lesz annyira igazad... Már nagyon elegem van ebből a télből :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Erről még nem olvastam itt a fórumban, ezért gondolom felteszem nektek a következő kérdést, és bízom benne, hogy az öreg szakiktól kapok is rá megnyugtató választ.

A következőn gondolkoztam a napokban. Két éve vettünk egy 1,4-es G Astrát, használtat. Nagyon szuper a gép. Kevés km volt benne. Vásárlás után a szokott dolgok cseréje megtörtént. Ezt követően a 15E km-kénti előírás szerinti csere is. Minden rendben is van a kicsikével. Egyszer volt beteg csak a szegényke. A gyújtástrafót kellett cserélni. ( Ahogy érdeklődtem tőlem sokkal jobban hozzáértőktől, azt mondták: ez elég gyakori hibája ennek az alkatrésznek, hogy meghibásodik, és mivel egybeöntött műanyag az egész, ezért csak csere lehet.)

Megtörtént a vezérműszíj, görgő és miegymás csere is. Ekkor nem tudom, hogy a termosztátot cserélték-e.

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem. Az elején ( mikor hozzán került a gép ) a fogyasztása nagyon szuper volt. Főleg a rövid távú városi használat a jellemző. Egy tank kb. 650 km-re volt elég ( úgy értem, hogy ekkor tankoltam általában 45 litert ). Még az elöző télen is jó volt a fogyasztása, igaz, hogy akkor nem voltak ilyen nagy hidegek.

Manapság, hasonló használat mellett a fogyasztás az elözőhöz képest megnőtt. Éppen hogy 500 km-t tudok menni, és tankolni kell. Ehhez lehet köze annak, hogy a motor nem tud bemelegedni rendesen? Amikor hideg volt, mentem a városban kb 25 km-t, és hőfokmutató még ki sem mozdult. Mostanság is, amikor már a kinti hőmérséklet 0 körül van, alig hagyja el a 80-as jelzést. Ezért gondoltam a termosztátra. Ez ilyenkor ki kell cserélni? Ennek a hibája meg tudja növelni a fogyasztást? Mennyi időbe és pénzbe telik ennek a cseréje?

Bocs, ha egy kicsit hosszúra sikeredett, de megpróbáltam mindent leírni, hogy érthető legyen. Előre is köszi a segítségeteket:))

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudom, hogy új vagyok meg nincs meg a 100 hozzászólásom (uhuhu csak vicceltem ;-)), de szeretnék tanácsot, illetve segítséget kérni Tőletek. Előre is elnézést kérek a hosszú hozzászólásért, de lehet, hogyha kihagyok valamit, az lesz a jelentős infomáció.

Januárban lecseréltem a Corsa C-met egy Astra G-re. Az autó teljesen új 0 km-es volt. Szalonbol első út autóvillamosságis ismerőshöz, riasztó beszerelésre vezetett. Úgy kértem, hogy a riasztó vezérelje a központi zárat is és két impulzust küldjön, hogy a komfort zár (reteszelés) is automatikusan működjön, illetve az ablakokat is felhúzza (külön modul nélkül).

A lényeg, hogy egy ideje nem működik a retesz funkció. A központi zár ugyan bezár, de nincs reteszelés. Amikor bejöttek a nagy hidegek, akkor kezdődött, hogy néha ment, néha nem. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, a hidegre fogtam (mert néha működött) :-). Viszont most már egyáltalán nem működik. :D . Amit még észre vettem, és lehet, hogy összefüggésben van a dologgal, hogy nem működik a bekapcsolva hagyott fényszóró és az indtóban hagyott kulcs figyelmeztető hang. Lehet, hogy nem érzékeli, hogy kivettem a kulcsot és ezért nem enged reteszelni sem?

A központi zár reset-elését és az akku levételét már próbáltam, de nem segített. :P .

Mi lehet a probléma? A riasztó tönkretehetett valamit? (Bár ezt nem hiszem mert egy darabig működött és a srác tényleg profi, rengeteg opelbe és más autóba tett riasztót, és nagyon szépen is dolgozik). Azért kérdezem, mert a szakszervízben riogattak, hogy ha a riasztó miatt van, akkor az nem garis javítás, illetve lehet, hogy valami otthon is orvosolható probléma és akkor felelslegesen nem akarom szervízbe vinni.

Még egyszer sorry, ha hosszú voltam és előre is köszönök minden segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Először én megkérdezném azt aki beépítette a risztót! Ha tényleg olyan profi (és én hiszek neked) akkor hátha tudja mi a gond! Nekem lövésem sincs! :D

Köszi a gyors reakciót.

Én is azzal kezdtem és viszem is hozzá szombaton. Azt mondta, hogy 99,99%,hogy nem a riasztó a ludas, de ha mégis, akkor G*****snál van valami ismerőse... :P .

Azért várom uhuhu-t is, hátha el tud keseríteni, hogy a fél elektronikát ki kell cserélni :wink: (ma vicces kedvemben vagyok, bocsesz).

OFF: Ettől függetlenül, illetve attól is, hogy a Corsa-mon 25 ekm-nél ki kellett cserélni a váltórudazat egy részét (konstrukciós hiba volt), még nagyon szeretem az Opel-t. :D .

Legközelebbi talin be is lépeka a klubba, sőt az 1%-on is gondolkodom. Bár lehet, hogy karitatívabb megoldást keresek :wink: ON.

Link to comment
Megosztás:

Hi Jim74!

Nem írtad, hogy az eredeti kulcsos távirányítót kiktattátok-e? Ha nem, azzal működik-e a reteszelés?

Esetleg megkukkantom neked a G elektromos rajzait, hátha találok vmit, ami segíthet.

Köszönöm a reakciót!

Az eredeti kulcsos távirányító is működteti csak centrálzárat, de azzal sem megy a reteszelés :P .

Ha esetleg az elektromos rajzok meg lennének elektronikus formában (ezt jól megfogalmaztam... :D ), akkor megköszönném, ha el tudnád küldeni.

Link to comment
Megosztás:

ez igy igaz.

Nagyon Danke a megerősítésért. :wink:

Esetleg lehetek olyan szemtelen, hogy feltegyek még pár kérdést? :wink:

1. Ez tipikus hiba, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?

2. Javítható házilag, vagy inkább mivel garis az autó, bízzam a szervízre?

3. Okozhatta-e a hibát a riasztó? (gondolok itt arra, hogy valami elektromos modult tönkretett volna. De nem hinném...)

4. Pontosan hol keletkezhetett a hiba?

Sorry, hogy ennyit kérdezek, de kicsit láma vagyok az autószerelésben, viszont szeretnék minél több tudást magamba szívni :D

És még egy kérdés. A riasztóm olyan, hogy azt is le tudja vezérelni, hogy gyújtás ráadásnál bezárja a központi zárat, illetve levételkor nyitja. (szeretem magam bezárni az autóba :P ). De mivel a távirányító gyújtás alatt szinkronizációs állapotban van, ezért központi zár gyújtás alatt nem reagál a jelre, illetve szinkronizál és nem a zárszerkezetet működteti. Erre van valami megoldás, hogy tudjam ezt a funkcióját is használni a riasztónak? Jelenleg nincs aktiválva a funkció, hogy ne szinkronizáljon minden gyújtásráadásnál :D .

Előre is köszönöm a segítséget.

Majd elfelejtettem, hogy a figyelmeztető jelzések hiányáról (bekapcsolt fényszóró, kulcs az indítóban) mi a véleményetek? Köze lehet a központi záras problémának ehhez?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon Danke a megerősítésért. :wink:

Esetleg lehetek olyan szemtelen, hogy feltegyek még pár kérdést? :wink:

1. Ez tipikus hiba, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?

2. Javítható házilag, vagy inkább mivel garis az autó, bízzam a szervízre?

3. Okozhatta-e a hibát a riasztó? (gondolok itt arra, hogy valami elektromos modult tönkretett volna. De nem hinném...)

4. Pontosan hol keletkezhetett a hiba?

Sorry, hogy ennyit kérdezek, de kicsit láma vagyok az autószerelésben, viszont szeretnék minél több tudást magamba szívni :D

És még egy kérdés. A riasztóm olyan, hogy azt is le tudja vezérelni, hogy gyújtás ráadásnál bezárja a központi zárat, illetve levételkor nyitja. (szeretem magam bezárni az autóba :P ). De mivel a távirányító gyújtás alatt szinkronizációs állapotban van, ezért központi zár gyújtás alatt nem reagál a jelre, illetve szinkronizál és nem a zárszerkezetet működteti. Erre van valami megoldás, hogy tudjam ezt a funkcióját is használni a riasztónak? Jelenleg nincs aktiválva a funkció, hogy ne szinkronizáljon minden gyújtásráadásnál :D .

Előre is köszönöm a segítséget.

Majd elfelejtettem, hogy a figyelmeztető jelzések hiányáról (bekapcsolt fényszóró, kulcs az indítóban) mi a véleményetek? Köze lehet a központi záras problémának ehhez?

ha garis, akkor szerviz.

Reménykedj, hogy nem a riaszto okozta, mert akkor zsebbenyúlós lesz.

van benne egy modul, ami ezeket figyeli, és ez mehetett tönkre.

a központi zár biztosan megoldható egy gyujtás pozitiv leválasztásával, de én ilyet még sose csináltam.

Link to comment
Megosztás:

[ha garis, akkor szerviz.

Reménykedj, hogy nem a riaszto okozta, mert akkor zsebbenyúlós lesz.

van benne egy modul, ami ezeket figyeli, és ez mehetett tönkre.

a központi zár biztosan megoldható egy gyujtás pozitiv leválasztásával, de én ilyet még sose csináltam.

Köszönöm a válaszokat!

Inkább nem piszkáljuk ezt a gyújtás pozitív szálat. Annyira még nem vagyok lusta, hogy egy gombot ne tudjak lenyomni, illetve felhúzni. :D

És azt vajon ki tudja eldönteni, hogy a riasztó volt-e a ludas, vagy sem? :roll:

Ez a modul mennyibe fájhat nekem, ha mégis zsebbe kell nyúlni?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Inkább nem piszkáljuk ezt a gyújtás pozitív szálat. Annyira még nem vagyok lusta, hogy egy gombot ne tudjak lenyomni, illetve felhúzni. :D

És azt vajon ki tudja eldönteni, hogy a riasztó volt-e a ludas, vagy sem? :roll:

Ez a modul mennyibe fájhat nekem, ha mégis zsebbe kell nyúlni?

ezt passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Még annyit sikerült meg tudnom a riasztós ismerősömtől, hogy a riasztó azzal a két vezetékkel csatlakozik a rendszerre (központi zárral kapcsolatban), ahol az impulzust kapja a zár. Hátha ettől jön valakinek alami ötlete... :roll:

Illetve az is eszembe jutott, hogy a központi zárnak van-e valami vezérlő modulja, ami figyeli, hogy 1, vagy 2 impulzust kapott-e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám kulcsával van problémám. Két gomb van rajta az egyik nyitja másik zárja a centrálzárt ezenkivűl egy piros led van még. (Gondolom mindenkinek ilyen van gyárilag). Szóval a gond az hogy nem nyitja és a led se villan fel (az elem jó benne :D ). Szétszedtem és arra jutottam hogy szétszedve működik, de mikor összepattintom szerintem elmozdul az elemtartó-rész és emiatt ezután nem működik. Vagy egyből nem jó vagy egy kis idő után (gondolom amikor elmozdul bent). Az agyrém az egészben, hogy mind2 kulcs ezt csinálja. Van valakinek valamilyen ötlete mit csináljak ugyanis nem olyan kényelmes mindig kulccsal nyitni-zárni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Még annyit sikerült meg tudnom a riasztós ismerősömtől, hogy a riasztó azzal a két vezetékkel csatlakozik a rendszerre (központi zárral kapcsolatban), ahol az impulzust kapja a zár. Hátha ettől jön valakinek alami ötlete... :roll:

Illetve az is eszembe jutott, hogy a központi zárnak van-e valami vezérlő modulja, ami figyeli, hogy 1, vagy 2 impulzust kapott-e?

A központizárnak természetesen van vezérlőmodulja. A jobboldali első ajtó előtt a burkolat alatt van. Két típusa van: 1. csak kp. zár vezérlő 2.kp.zár vezérlő+riasztó

Egyébként az ajtócsatlakozón a15. és 28. pontok között mérhető annak a kapcsolónak az állapota, ami a retesz helyzetet jelzi. Eza két szál pedig az X62 csatlakozó 6. és 2. pontjaira megy. X62= 12-pólusú csatlakozó, a baloldali a modul alján. A másik az X61=28 pólusú.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám kulcsával van problémám. Két gomb van rajta az egyik nyitja másik zárja a centrálzárt ezenkivűl egy piros led van még. (Gondolom mindenkinek ilyen van gyárilag). Szóval a gond az hogy nem nyitja és a led se villan fel (az elem jó benne :D ). Szétszedtem és arra jutottam hogy szétszedve működik, de mikor összepattintom szerintem elmozdul az elemtartó-rész és emiatt ezután nem működik. Vagy egyből nem jó vagy egy kis idő után (gondolom amikor elmozdul bent). Az agyrém az egészben, hogy mind2 kulcs ezt csinálja. Van valakinek valamilyen ötlete mit csináljak ugyanis nem olyan kényelmes mindig kulccsal nyitni-zárni az autót.

Mit jelent, hogy jó az elem?? Mekkora feszültséget mértél rajta? Pontosan mondd meg!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám kulcsával van problémám. Két gomb van rajta az egyik nyitja másik zárja a centrálzárt ezenkivűl egy piros led van még. (Gondolom mindenkinek ilyen van gyárilag). Szóval a gond az hogy nem nyitja és a led se villan fel (az elem jó benne :D ). Szétszedtem és arra jutottam hogy szétszedve működik, de mikor összepattintom szerintem elmozdul az elemtartó-rész és emiatt ezután nem működik. Vagy egyből nem jó vagy egy kis idő után (gondolom amikor elmozdul bent). Az agyrém az egészben, hogy mind2 kulcs ezt csinálja. Van valakinek valamilyen ötlete mit csináljak ugyanis nem olyan kényelmes mindig kulccsal nyitni-zárni az autót.

Fredocica! :P

A kulcsot tul sokszor ejtetted le, és letört a panelről az elemtartó!

szétszed, megforraszt, összerak.

ha nem tudod megforrasztani, akkor tévirányitó csere elött, még meg lehet próbálni papirral kiékelni az elmozdulás ellen.... ha nem megy akkor csere-bere.

npasi!

te valami "hozzáértő" vagy??? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Alelnök Úr!

Annyira vagyok hozzáértő, amennyire bárki, aki műszaki téren dolgozik és esetleg foglalkozik a dolgokkal, amik érdeklik.

Pár hete cseréltem egy ismerősnek, ugyanez volt a problémája. A LED még világított, de nagyon gyengén. A feszültsége a névleges 3,3 V helyett alapban már csak 2,9 körül volt. De mikor terhelted, lement 2 voltra. Egyértelmű, hogy szinte soha nem nyitott.

Ezért mertem arra gondolni, hogy esetleg gyenge már az elem. Bocsánat, hogy beleszóltam a NAGYOK dolgába.. Azt hittem, hogy ez a fórumos dolog arra is szolgál, hogy képességeinkhez mérten megpróbáljunk segíteni bárkinek, aki normálisan kéri ezt. (egyébként szerintem ritka az, hogy valaki mindkettőt használja, általában az egyik kulcs tartalék, amit évekig elő se vesz általában az emberfia. De biztos Neked van igazad!)

Mégegyszer bocsánat, hogy meg mertem szólalni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.