Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mostmár látod a képen hogy néz ki döntsd el magad....szerintem aki nem 5 kilóssal szerelő műszerész az gond nélkűl szét bírja szedni...a tömítéssen meg ne aggódj...takarítsd ki, legfeljebb kenjél rá vékonyan a felületre tömítő anyagot és rakd össze....nekem QH ment bele...a típusszámot is meg tudnám mondani, ha lemennék a garázsba...de ma is lusta vagyok...de csak el kell mennem, szóval ha eszembe jut akkor még ma felteszema QH típusszámát....ami nekem belement... :D

Nah szóval...Szintén félvállrólvevős szerelő kollega utánnanézett forgalmi alapján és felhomályosított, hogy tud ugyan külön termot szerezni házzal egybeépített termo cseréhez, de az enyém fajta 2000-es kiadás még nem szerelhető, csak az újabbak. :lol: Tehát hiába hoz olyan termot, amit linkeltél, ha az én házam nem bontható.No problem!Találtam a helyi alkatrészcsárdában (B.G.M.)8500-ért házzal együtt. :huh: Jövök képekkel és végeredménnyel, ha kész vagyok vele :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor mostmár csak egy kérdés maradt: külön is lehet kapni ilyen termosztátot? :lol: Mert nekem gyanús, hogy mindenhol a házas változatot akarják majd rádtukmálni, mert azt nem kell keresgélni az elavult kézzel lapozgatós 10 centi vastag alkatrészkatalógusokban.

ja és mégvalami!Biztos, hogy sérülésmentesen meg lehet oldani a termo ki-és beszerelését a házból?Tömítés?

Most, hogy végre döntöttem a csere mellett, itt az újabb dilemma:házzal, avagy ház nélkül? :huh: :D

ház nélkül és új tömítéssel... :D

Link to comment
Megosztás:

Nah szóval...Szintén félvállrólvevős szerelő kollega utánnanézett forgalmi alapján és felhomályosított, hogy tud külön termot szerezni házzal egybeépített termo cseréhez, de nem az enyém fajta 2000-es kiadás még nem szerelhető, csak az újabbak. :lol: Tehát hiába hoz olyan termot, amit linkeltél, ha az én házam nem bontható.No problem!Találtam a helyi alkatrészcsárdában (B.G.M.)8500-ért házzal együtt. :huh: Jövök képekkel és végeredménnyel, ha kész vagyok vele :D

várjuk... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A ház nélküli termohoz is van tömitőgyűrű.

Sőt! Különböző méretü O gyűrűk, hogy különböző tipusu házakhoz is passzoljon.

Plusz kiszerelő papirhenger, plusz zsir egy kis tasakba, plusz szerelési útmutató.

A QH márkájú száma a Bárdinál : QTH 600 K

Link to comment
Megosztás:

Na szép!Még a boltban is majdnem lebeszéltek a cseréről.Azt mondták az úgy a jó, ha kicsit melegszik a felső cső.Hát mondom ilyen nincs.Autóba pattantam és go az opel szervizes szaktekintély műhelyébe.Ő végleg feltette az i-re a pontot. :huh: Minden kétséget kizárva rávágta, hogy szar a termo, viszont azt is hozzátette, hogy ki lehet venni a cuccot a házból, de nem érdemes, mert egyrészt nem igen kapok bele másikat, másrészt valami stifttel illeszkedik a termo a házba és az ki szokott kopni.Szóval megrendeltem a házas témát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

én kb 1 vagy 2 éve cseréltem és uhuhu-t meg kell hogy cáfoljam..semmi bajonettzár!!!!

A rugó ellenében van egy "u" alakú lap, azt kell csak simán megnyomni és elfordítani és kint is van a termosztát----legalábbis szerintem ez nem bajonettzár...

1-2 kép róla...

1.jpg

2.jpg

Akkor megpróbálom linkeléssel... :huh:

1.kép

2.kép

na akkor így kő... jól meg lettem cáfolva :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na szép!Még a boltban is majdnem lebeszéltek a cseréről.Azt mondták az úgy a jó, ha kicsit melegszik a felső cső.Hát mondom ilyen nincs.Autóba pattantam és go az opel szervizes szaktekintély műhelyébe.Ő végleg feltette az i-re a pontot. :huh: Minden kétséget kizárva rávágta, hogy szar a termo, viszont azt is hozzátette, hogy ki lehet venni a cuccot a házból, de nem érdemes, mert egyrészt nem igen kapok bele másikat, másrészt valami stifttel illeszkedik a termo a házba és az ki szokott kopni.Szóval megrendeltem a házas témát. :lol:

cseréld cseréld..

nem tudom hogy ki hogy van vele, én eléggé ismerem az autóm müködését, mutatóim mozgását, mert érdekel, és figyelem, és megtanulom idővel hogy mikor milyen és hogyan és mért. és bátran merem mondani, hogy 1,5 - 2 év után már nem úgy müködik a termosztát mint az új. a mutató mozgásából simán meg lehet ismerni mikor kezd el fáradniu...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A minap vettem észre, hogy közvetlenül gázadáskor rángat az autóm. Csak akkor, ha a motorféket használom és utána a gázra lépek. Ha tartok egy sebességet és lenyomom a gázpedált akkor nem. A kérdésem az lenne, hogy vigyem szervízbe, vagy esetleg előtte próbáljak ki valami üzemanyag-adalékot? Találkozott már valaki hasonló hibával? Astra G 1.4 Twinport

Link to comment
Megosztás:

...és lám egycsapásra megoldódott minden problematika :huh: Kicseréltem a termot, kb 5 percig járattam, hogy nem-e szivárog valahol a fagyálló, a felső cső pedig még mindig hideg. :D Ez mind semmi.Mire kiértem szervízből, már megmozdult a mutató, ami hetek óta csak fekszik.Kb. 4 km után megvolt az üzemi hőfok is. :lol: Erről ennyit.Köszönöm a rábeszélést. :D (képet nem linkelek, mert a termoról már mindent tudunk , a régin pedig nem látszik semmi, egyszerűen csak szar. :D

Link to comment
Megosztás:

...és lám egycsapásra megoldódott minden problematika :huh: Kicseréltem a termot, kb 5 percig járattam, hogy nem-e szivárog valahol a fagyálló, a felső cső pedig még mindig hideg. :D Ez mind semmi.Mire kiértem szervízből, már megmozdult a mutató, ami hetek óta csak fekszik.Kb. 4 km után megvolt az üzemi hőfok is. :lol: Erről ennyit.Köszönöm a rábeszélést. :D (képet nem linkelek, mert a termoról már mindent tudunk , a régin pedig nem látszik semmi, egyszerűen csak szar. :D

legközelebb így kell hallgatni arra a szervizesre, meg azokra a boltosokra :P

Link to comment
Megosztás:

...és lám egycsapásra megoldódott minden problematika :huh: Kicseréltem a termot, kb 5 percig járattam, hogy nem-e szivárog valahol a fagyálló, a felső cső pedig még mindig hideg. :D Ez mind semmi.Mire kiértem szervízből, már megmozdult a mutató, ami hetek óta csak fekszik.Kb. 4 km után megvolt az üzemi hőfok is. :lol: Erről ennyit.Köszönöm a rábeszélést. :D (képet nem linkelek, mert a termoról már mindent tudunk , a régin pedig nem látszik semmi, egyszerűen csak szar. :P

Örülök, hogy megoldódott a probléma... :D

Megnéztéttek , hogy a házból kivehető a betét?????

És most mennyi az üzemi hőfok????

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy megoldódott a probléma... :lol:

Megnéztéttek , hogy a házból kivehető a betét?????

És most mennyi az üzemi hőfok????

Köszönöm, hogy örültök :D Higyjétek el, én örülök a legjobban, hogy nem volt fölösleges a kiadás.

hasu!A házból egy határozott mozdulattal kivehető szinte kézzel a cucc.Üzemi hőfok hazáig (5km) 85 c-on állapodott meg.

Ezek szerint jelentős fogyasztáscsökkenést kell majd tapasztalnom.Úgy legyen :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A minap vettem észre, hogy közvetlenül gázadáskor rángat az autóm. Csak akkor, ha a motorféket használom és utána a gázra lépek. Ha tartok egy sebességet és lenyomom a gázpedált akkor nem. A kérdésem az lenne, hogy vigyem szervízbe, vagy esetleg előtte próbáljak ki valami üzemanyag-adalékot? Találkozott már valaki hasonló hibával? Astra G 1.4 Twinport

Nem sárga lámpázik? Gondolom szeretnétek tudni hogy kell kiolvasni hibát Tech 2 nélkül.Én tudom a választ.:-)

Link to comment
Megosztás:

okééééé

Y és Z motorkóddal jelölt opeleknél lehet kiolvasni, úgy hogy fék és fullgáz pedál benyomásával, utána gyujtást ráadni aztán lön világosság a jószág kivillogja a hibakódot.

És mi és hogyan villog? Mitől meddig tart egy hibakod vilogással kiadott üzenete?

Hol vannak leírva a hibakodok?

Link to comment
Megosztás:

És mi és hogyan villog? Mitől meddig tart egy hibakod vilogással kiadott üzenete?

Hol vannak leírva a hibakodok?

mint a régi c motoroknál a kivilogtatás ugyanaz. Tehát az obd hibakód 4 számjegyből áll.

Példa: mondjuk Egr szelep hiba . az P0400.------ villog 10-et majd 4-et majd 10,10., mivel 0 -at csak igy tudja kivillogtatni.

Hibakodok pedig az interneten rajta vannak.

Link to comment
Megosztás:

na erre kíváncsi leszek, hogy kinek mi lesz az eredmény. Amúgy C motoroknál inkább még csak 2 jegyűek voltak a kódok. X-nél jöttek be a 4 jegyűek. Szerintem.

Senki nem mondta hogy 4 számjegyű a c motoroknál. Ezt mindenki tudja.Csak ugyanugy kell kivilogtatni szinte.(nem kábellel, hanem szofverbe mész bele ezzel a trükkel.)

Nem most kezdtük itt a fiúkkal az opelezést.Evidens.Amúgy még egy trükk van Opel Isuzu Y17dt adagoló vezérlőegység javítására.

Mindenkinek akinek leááll az autója és kidob egy hibát:P0251. Az adagooló vezérlőegységes.

Azokat tudjuk javítani.

Link to comment
Megosztás:

Senki nem mondta hogy 4 számjegyű a c motoroknál. Ezt mindenki tudja.Csak ugyanugy kell kivilogtatni szinte.(nem kábellel, hanem szofverbe mész bele ezzel a trükkel.)

Nem most kezdtük itt a fiúkkal az opelezést.Evidens.Amúgy még egy trükk van Opel Isuzu Y17dt adagoló vezérlőegység javítására.

Mindenkinek akinek leááll az autója és kidob egy hibát:P0251. Az adagooló vezérlőegységes.

Azokat tudjuk javítani.

mint a régi c motoroknál a kivilogtatás ugyanaz. Tehát az obd hibakód 4 számjegyből áll....

lehet csak én értettem félre, de nem lényeges

és mi kincsért javítjátok azokat az adagolókat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.