Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv. Mindenkinek!

Segítséget kérnék egy hibaok kiderítésében. Adott egy 98-as Astra G melyben a mai napon kb. 100 km autózás után megszünt a sebességmérő müködése. Pár óra elteltével újra mentem vele néhány km-t és akkor időnként fel-fel ugrott a sebességmérő mutatója de csak erőtlen próbálkozás volt. Ezt a tünetet egyszer már csinálta kb. 1 éve, de akkor a kövtkező indulás után minden rendbe jött. Nem tudom van-e összefüggés de a mostani sebességmérő-halál után egy váltásnál még a motor is leállt. Sürgős lenne a hiba orvoslása mert a jövő héten mennék a családdal nyaralni, de így nem igazán merek elindulni. Mennyire nehéz és költséges kijavítani a hibát, vagy egy kis kézügyeséggel otthon is javítható, ill. cserélhető a hibás alkatrész. Köszönettel veszek minden tanácsot és segítséget.

Link to comment
Megosztás:

A magam részéről erősen gyanakodnék a kerékcsapágyra, ugyanis abban van az ABS jeladója amiből a sebességértéket veszi az autó. Hogy pontosan melyik kerékcsapágy az, azt majd a többiek elmondják, de valamelyik oldali elülső lesz az. És igen, sajnos a komplett kerékcsapágyat cserélni kell ilyenkor, nem lehet belőle kiszedni a jeladót. Sajna jó drága.

Link to comment
Megosztás:

jó lenne egy motor kód :)

elsőre szelepszorulásra vagy trafó hídra gondolnék ...

de ez csak nagy találgatás :)

egy hibakód is segítene sokat ..

ha Z akármi a motorkód eleje :

fék+gázpedál tövig nyom ,és nyomva tart folyamatosan és ráad a gyújtás..

és számolni mennyit villog a sárga gonosz

Z12XE a motorkód. A motorellenőrző lámpa folyamatosan világít.

(Trafó híd? A trafófedelet lemostam, na nem gőzborotvával, hanem víz ráönt és rongy, viszont utána mentem még, a hiba másnap jelentkezett)

Ezt a fék+gázpedált nem egészen értem, sőt egyáltalán nem :) se a kivitelezést se az értelmét.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valamelyik csatlakozó kontakthibája okozhatja-e a hibát, vagy mindenképp a kerékcsapágyra gyanakodjak?

Igen, esetleg okozhatja az is, de helyesbíteném kicsit amit tgabika írt, ugyanis 98-as évjáratú autóban még nem biztos, hogy ABS jeladóról veszi (egyébként ha arról, akkor a bal-elsőről). Ezt onnan tudom, hogy az enyém is 98-as, és nincs benne ABS-es kerékagy, a váltóról veszi a jelet. Ezt könnyen tudod ellenőrizni, hogy ha kitekered a kormányt, és benézel a kerék mögé, akkor látnod kéne a jeladó vezetékét ami a kerékagybamegy, ha nincs ilyen, akkor a tied is a váltóról veszi.

Link to comment
Megosztás:

Z12XE a motorkód. A motorellenőrző lámpa folyamatosan világít.

(Trafó híd? A trafófedelet lemostam, na nem gőzborotvával, hanem víz ráönt és rongy, viszont utána mentem még, a hiba másnap jelentkezett)

Ezt a fék+gázpedált nem egészen értem, sőt egyáltalán nem :) se a kivitelezést se az értelmét.

aha z12xe nem jellemző a trafóhíd behalása..

tehát

ez kell látnod közben :) ha villog a kulcs akkor jól csinálod

fék pedált nyomod tökig

gáz pedált nyomod tökig

majd gyújtás ráad

és számol mennyit villan :)

Link to comment
Megosztás:

Z12XE a motorkód. A motorellenőrző lámpa folyamatosan világít.

(Trafó híd? A trafófedelet lemostam, na nem gőzborotvával, hanem víz ráönt és rongy, viszont utána mentem még, a hiba másnap jelentkezett)

Ezt a fék+gázpedált nem egészen értem, sőt egyáltalán nem :) se a kivitelezést se az értelmét.

Ha világít a motorhiba lámpa, akkor eltárolt valamilyen hibakódot a motorvezérlő, amiből megtudható, hogy merre kéne keresni a hibát. Ezt úgy tudod kiolvasni, hogy benyomott fék és gázpedál mellett ráadod a gyújtást. Ekkor a motorellenőrző lámpa elkezd villogni, és a felvillanások számából tudod kiolvasni a hibakódot. Egy hibakódnál 4 számjegyet villog ki egymás után, 10 felvillanás 0-nak számít a többi értelem szerűen annyinak, ahányat villant. Ezt kéne előszöris eljátszanod, és bepötyögni ide a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

aha z12xe nem jellemző a trafóhíd behalása..

tehát

ez kell látnod közben :) ha villog a kulcs akkor jól csinálod

fék pedált nyomod tökig

gáz pedált nyomod tökig

majd gyújtás ráad

és számol mennyit villan :)

Hibakódom: 1530

z12xe

Rejtélyes okokból a klímám se jó, azaz szakember szerint minden jó de mégse jó de ez a kisebb gond.

Ha egyszerre 2 esetleg egymástól független hibám van melyik kódot kapom meg?

Link to comment
Megosztás:

Hibakódom: 1530

z12xe

Rejtélyes okokból a klímám se jó, azaz szakember szerint minden jó de mégse jó de ez a kisebb gond.

Ha egyszerre 2 esetleg egymástól független hibám van melyik kódot kapom meg?

Itt van a hibakódok listája:

http://www.obd-diag....id=30&Itemid=49

Ilyen kódot ebben én nem látok. Biztos jól olvastad ki? (hopsz, közben látom a privát üzenetben, hogy már megtaláltad a jelentését, ezekszerint ez a lista nem teljes)

Ha több hibakódod is van, akkor egymás után kivillogja mindet.

Link to comment
Megosztás:

Itt van a hibakódok listája:

http://www.obd-diag....id=30&Itemid=49

Ilyen kódot ebben én nem látok. Biztos jól olvastad ki? (hopsz, közben látom a privát üzenetben, hogy már megtaláltad a jelentését, ezekszerint ez a lista nem teljes)

Ha több hibakódod is van, akkor egymás után kivillogja mindet.

Jól hangzik.

Ezt találtam hibakódokra:

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/index.php?threads/astra-mk4-g-reading-fault-codes.164990/page-6

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A következő jelenségre tud valaki magyarázatot adni? Vízhőfok klíma nélkül felmegy 90-ig és nem kapcsol be az egyetlen ventilátor, hogy hűtse a vizet, viszont 85 fok fölött ha rányomom a klímát akkor egyből bekapcsolt a venti is. Ez mitől lehet? Klíma nélkül miért nem kapcsol be? Ötlet?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hibakódom: 1530

z12xe

Rejtélyes okokból a klímám se jó, azaz szakember szerint minden jó de mégse jó de ez a kisebb gond.

Ha egyszerre 2 esetleg egymástól független hibám van melyik kódot kapom meg?

Z12XE

P1530 A/C relé feszültség alacsony

P1530 A/C relé feszültség magas

P1530 A/C relé nyitott áramkör

ez a három meghatározás van hozzá :)

sok sikert :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astránk vezérműszíj csere előtt áll.

5,5éve van rajta egy szíj ami után gyártott, kb. 52ezret futott km-ben. 5 és fél éve természetesen volt cserélve vezérműszíj, feszítő és vezető görgők, vízpumpával és hosszbordás szíj is.

Szóval csak cserélnénk, ha lenne rá pénz. Azóta pihen a gép a garázsban (egy hónapja) lassan össze is gyűlik a cserére a pénz.

A lényeg:

Néha beindítom vagy 20percre vagy megyek vele egy kört hogy töltsek az akksira is.

Ha a motor eléri az üzemi hőfokot kb. akkor fordulatszám függvényében a vezérléstől visító hang jön ki.

Fordulat szám függvényében is hallható. Olyan, mintha egy tunig Astrám lenne, mintha kimpresszor lenne a motoron :)

Ez minek lehet az előjele?

Gondoltam a vízpumpára, néztem fogyott-e a vízből, talán a tartályban kevesebb is van, de régóta nem néztem, nem tudom mennyi volt benne, szóval ez nem mérv adó. Vagy a megnyúlt vezérműszíjnak a hangja ez?

Csak üzemi hőmérsékleten kezd rá. Ha leállítom a motort és lehűl, újra beindítom nem hallható a probléma.

Mi lehet a hiba?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astránk vezérműszíj csere előtt áll.

5,5éve van rajta egy szíj ami után gyártott, kb. 52ezret futott km-ben. 5 és fél éve természetesen volt cserélve vezérműszíj, feszítő és vezető görgők, vízpumpával és hosszbordás szíj is.

Szóval csak cserélnénk, ha lenne rá pénz. Azóta pihen a gép a garázsban (egy hónapja) lassan össze is gyűlik a cserére a pénz.

A lényeg:

Néha beindítom vagy 20percre vagy megyek vele egy kört hogy töltsek az akksira is.

Ha a motor eléri az üzemi hőfokot kb. akkor fordulatszám függvényében a vezérléstől visító hang jön ki.

Fordulat szám függvényében is hallható. Olyan, mintha egy tunig Astrám lenne, mintha kimpresszor lenne a motoron :)

Ez minek lehet az előjele?

Gondoltam a vízpumpára, néztem fogyott-e a vízből, talán a tartályban kevesebb is van, de régóta nem néztem, nem tudom mennyi volt benne, szóval ez nem mérv adó. Vagy a megnyúlt vezérműszíjnak a hangja ez?

Csak üzemi hőmérsékleten kezd rá. Ha leállítom a motort és lehűl, újra beindítom nem hallható a probléma.

Mi lehet a hiba?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt meg tudja mondani valaki, hogy annak a ketyerének és vezetéknek mi a neve, amit itthon is rá tudok kötni az autóra, hogy laptopon meg tudjam nézni a hibakódokat és esetleg ki is tudjam vele szedni azokat? Mintha itt a fórumon olvastam volna valahol, de nem tudom hol. Mert van egy olyan problémám, hogy mozgássérültként belehuppanok elég erősen az ülésbe és folyton kigyullad a légzsák visszajelzője. Na ezt szeretném kiszedni, hogy ne keljen folyton 2-3000-ret fizetnem, hogy kiszedessem. És esetleg azt is meg tudja valaki mondani, hogy hol és mennyiért lehet ilyet venni?

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Segítséget kérnék egy hibaok kiderítésében. Adott egy 98-as Astra G melyben a mai napon kb. 100 km autózás után megszünt a sebességmérő müködése. Pár óra elteltével újra mentem vele néhány km-t és akkor időnként fel-fel ugrott a sebességmérő mutatója de csak erőtlen próbálkozás volt. Ezt a tünetet egyszer már csinálta kb. 1 éve, de akkor a kövtkező indulás után minden rendbe jött. Nem tudom van-e összefüggés de a mostani sebességmérő-halál után egy váltásnál még a motor is leállt. Sürgős lenne a hiba orvoslása mert a jövő héten mennék a családdal nyaralni, de így nem igazán merek elindulni. Mennyire nehéz és költséges kijavítani a hibát, vagy egy kis kézügyeséggel otthon is javítható, ill. cserélhető a hibás alkatrész. Köszönettel veszek minden tanácsot és segítséget.

Sziasztok!

Köszönöm mindenki segítségét, ma megtaláltam jeladót a váltón, de mivel nagyon idétlen helyen van csak a csatlakozó tisztítása, kontaktspray kezelése volt lehetőségem. Megtettem, jött a teszt: az első 5 km-en tökéletesen működött a sebességmérő aztán a következő 10 km-en ugrált 0 és aktuális sebesség között, 15 km után beállt a teljes halál. Úgy gondolom összefüggés van az üzemi hőfok elérése és a jeladó halála között. Hibakód kiolvasása után remélem okosabb leszek, de nem reménykedek a jeladó cseréjének elkerülésében. Ha esetleg valaki tud tippet mondani, hogy lehet kedvező áron újat beszerezni, azt szívesen veszem, vagy esetleg érdemes-e bontottat keresni.

Link to comment
Megosztás:

Kiolvastam a hibakódokat: P0300, P0303, gyújtáskimaradás mint sokan másoknak. Van hogy jónak tűnik vagy csak ütemek maradnak ki, majd teljesen leállhat a 3-as henger mert erős rázás, + teljesítmény visszaesés. Rövid városi utakra használom és alacsony fordulaton. Benzinszűrő nem régi, a gyertyában 46ezer km van, tehát ezt gondolom cserélni kellene első körben.

Milyen gyertyát érdemes venni?

Ha ez nem használ akkor meghajtsam vagy inkább kipucolás? És pontosan miket kellene kipucolni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.