Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem sárga lámpázik? Gondolom szeretnétek tudni hogy kell kiolvasni hibát Tech 2 nélkül.Én tudom a választ.:-)

Nem sárgalámpázik. Mást nem vettem észre.... Vagyis mégis. Van egy olyan dolog, hogy amikor indítózok, minden mutató (benzin, vízhőfok - ha meleg motorra indítózok) visszaesik, ABS lámpa és egyéb diagnosztikai lámpák felvillannak, mint közvetlenül gyújtás ráadása után. Ezzel lehet összefüggésben?

Link to comment
Megosztás:

mint a régi c motoroknál a kivilogtatás ugyanaz. Tehát az obd hibakód 4 számjegyből áll.

Példa: mondjuk Egr szelep hiba . az P0400.------ villog 10-et majd 4-et majd 10,10., mivel 0 -at csak igy tudja kivillogtatni.

Hibakodok pedig az interneten rajta vannak.

Sajnos Én csak EZEKET találtam, mást nem.

Valaki esetleg tud segíteni? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem sárgalámpázik. Mást nem vettem észre.... Vagyis mégis. Van egy olyan dolog, hogy amikor indítózok, minden mutató (benzin, vízhőfok - ha meleg motorra indítózok) visszaesik, ABS lámpa és egyéb diagnosztikai lámpák felvillannak, mint közvetlenül gyújtás ráadása után. Ezzel lehet összefüggésben?

Egyértelmü gyenge az akkumulátor.

És ez csak a müszerrel van összefüggésben.

Link to comment
Megosztás:

motorkód? megtett km? használt olaj?

én inkább egyébként a szelepszárszimmeringre gondolnék először.

Bocsi de nem voltam sokáig.

ne tom motorkodot 14 16 szelepes ugy 105000 km van benne. valoszinű uj olaj de azt tom hogy 15-40 et használ. Szelepszár szimering hibára hogyan lehet rájönni? Viz bevezetésről hallottál már?

Link to comment
Megosztás:

Bocsi de nem voltam sokáig.

ne tom motorkodot 14 16 szelepes ugy 105000 km van benne. valoszinű uj olaj de azt tom hogy 15-40 et használ. Szelepszár szimering hibára hogyan lehet rájönni? Viz bevezetésről hallottál már?

Na akkor meg is van a hiba. Mióta használ 15W40-es olajat? Mert azzal gyilkolta meg a motort!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Visszatérően látom az olajfogyasztásos problémákat (16V). Talán itt írtam, hogy nekem mintha elvágták

volna a szelepszár szimering csere után. Jelenség: -a szelepszár szimering kimozdul a helyéről, és együtt

mozog a szeleppel. Szerintem nem kell megijedni a javítástól, és az ára se ördögi, csak ne szakszervíben!

Az előző oldalakon termosztát cseréről írtatok, meg, hogy házzal, vagy a nélkül. Ne ijedjetek meg a 12-13

ezres "házas" áraktól, majd ha az 50. ezres ASTRA G 1,6 XEP 103LE 2005 kombi termosztát cserével

..ívtok! Én már két hónapja nem szánom rá magam a cserére. Ez az ár egyenesen felháborító. Apropó!

Még most sincs valakinek egy olcsóbb ötlete erre?!

ÜDVÖZLETTEL: Bosszankodó

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Visszatérően látom az olajfogyasztásos problémákat (16V). Talán itt írtam, hogy nekem mintha elvágták

volna a szelepszár szimering csere után. Jelenség: -a szelepszár szimering kimozdul a helyéről, és együtt

mozog a szeleppel. Szerintem nem kell megijedni a javítástól, és az ára se ördögi, csak ne szakszervíben!

Az előző oldalakon termosztát cseréről írtatok, meg, hogy házzal, vagy a nélkül. Ne ijedjetek meg a 12-13

ezres "házas" áraktól, majd ha az 50. ezres ASTRA G 1,6 XEP 103LE 2005 kombi termosztát cserével

..ívtok! Én már két hónapja nem szánom rá magam a cserére. Ez az ár egyenesen felháborító. Apropó!

Még most sincs valakinek egy olcsóbb ötlete erre?!

ÜDVÖZLETTEL: Bosszankodó

Hoszabb távon megtérül a termosztátcsere!

Kevesebbet fog enni, mivel hamarabb eléri, vagyis télen eléri az üzemi hőmérsékletet.

De mivel lasabban, vagy el sem éri az üzemi hőmérsékletet, ezért a kopás is nagyobb, ami a motor gyorsabb tönkremenetelét idézi elő.

Termosztát árán, azaz 1 tank benzin árán ne spórolj! Ugyanugy olajjal sem szabad!(hogyha már ilyen olajozottan írok :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ahogy hallottam, XEP twinport motoroknál tényleg nem egy, hanem 4-5 tank a termosztát ára :huh:

Ha úgy vesszük, akkor azért megéri, ha hosszú távra tervez az ember, mert a kopás és többlet fogyasztás nem épp kifizetődő.

generál 2-300, és közben meg 6-7 lityi helyett mondjuk 8-10... szal, akár 100 km-enként is 6-800 Ft lehet a többlet a rossz termosztát miatt. Ha így számolunk, alig több, mint 5000 km alatt megtérül a termosztát ára.

Link to comment
Megosztás:

Egy tuti gyerekek!Ha valakiben felmerül a termosztáthiba gyanúja , ne hallagasson senkire, a felső csőnek jég hidegnek kell lennie a nyitási hőfokig.Nincs átszivárgás a kis lyukon, nincs jólvanazúgymertopel.Ezt megtanultuk az elmúlt héten. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Visszatérően látom az olajfogyasztásos problémákat (16V). Talán itt írtam, hogy nekem mintha elvágták

volna a szelepszár szimering csere után. Jelenség: -a szelepszár szimering kimozdul a helyéről, és együtt

mozog a szeleppel. Szerintem nem kell megijedni a javítástól, és az ára se ördögi, csak ne szakszervíben!

Az előző oldalakon termosztát cseréről írtatok, meg, hogy házzal, vagy a nélkül. Ne ijedjetek meg a 12-13

ezres "házas" áraktól, majd ha az 50. ezres ASTRA G 1,6 XEP 103LE 2005 kombi termosztát cserével

..ívtok! Én már két hónapja nem szánom rá magam a cserére. Ez az ár egyenesen felháborító. Apropó!

Még most sincs valakinek egy olcsóbb ötlete erre?!

ÜDVÖZLETTEL: Bosszankodó

Ötlet lenne.

Beszerzési árként odatudom neked adni.

Z16XEP termosztátot.

Kérdés mennyit szánnál rá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.