Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Persze, hogy jó a sárga lámpám :huh: , csak arra akartam ezzel utalni, hogy a legtöbb helyen (szervizesek is) azt mondják, hogy ez így nem természetes (mondjuk nekem az... :) ); világítani, be-be kellene villogni a hibajelzőnek. Szóval, ha eddig nem csinálta, reménykedem benne, hogy ezután is „csöndben” fog maradni. Zöldkártyás jövőre lesz a gép (Z14XE), legalább addig nyugalmam van... :lol:

AGR tesztet csak hosszú motorfék üzemben kezd néha csinálni, ezek szerint nálad nem sokszor

fordul elő ilyen állapot :)

Link to comment
Megosztás:

tehát hogy mindenkinek világos legyen ujbol aki eddig nem figyelt

Z és Y motorkoddal felszerelt opeles autokból hibakód kiolvasás Tech 2 nélkül a következö:

fék meg full gázpedál benyomása utána gyujtás.

ha folyamatosan villog megszakitás nélkül akkor nincs hiba .

Megpróbáltam a módszeredet alkalmazni C Corsában.

Nem hogy villogna vmi, de meg sem mozdulnak a kijelzőn a számok, olyan mint ha simán csak ráadtam volna a gyújtást és megjelenik a szokásos képernyő: dátum, pontos idő, hőmérséklet.

De semmi változás vagy villogás vagy vonalkák.....

Corsa C ( Z 1.2 twinport )

Link to comment
Megosztás:

Megpróbáltam a módszeredet alkalmazni C Corsában.

Nem hogy villogna vmi, de meg sem mozdulnak a kijelzőn a számok, olyan mint ha simán csak ráadtam volna a gyújtást és megjelenik a szokásos képernyő: dátum, pontos idő, hőmérséklet.

De semmi változás vagy villogás vagy vonalkák.....

Corsa C ( Z 1.2 twinport )

igy van ez a másik fajta amiben nincs hibakód amieben nem villog a kis kulcs

Link to comment
Megosztás:

Megpróbáltam a módszeredet alkalmazni C Corsában.

Nem hogy villogna vmi, de meg sem mozdulnak a kijelzőn a számok, olyan mint ha simán csak ráadtam volna a gyújtást és megjelenik a szokásos képernyő: dátum, pontos idő, hőmérséklet.

De semmi változás vagy villogás vagy vonalkák.....

Corsa C ( Z 1.2 twinport )

áááááá

nem ott kell nézni

rájöttem a hibádra

müszeregységen kell nézni

villogtatni

Link to comment
Megosztás:

A féktisztító tökéletes a tisztításra, meg a brigéciol is :lol: nem kell hozzá drága ilyenolyan csodatisztító :huh:

Be kell áztatni egy napra, és csodaszép fémtiszta lesz :)

Helló!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az AGR-t hogyan lehet tisztítani? Azt értem, hogy fékfolyadék, Brigéciol stb. de én kiszedtem a szelepet de csak a külső felületét tudtam letakaritani. Hogyan lehet kinyitni a szelepet, mert szerintem alatta sem ártana kitisztítani, hogy normálisan zárjon. Elég ha egy tálkában beáztatom?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

A féktisztító tökéletes a tisztításra, meg a brigéciol is :lol: nem kell hozzá drága ilyenolyan csodatisztító :huh:

Be kell áztatni egy napra, és csodaszép fémtiszta lesz :)

Helló!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az AGR-t hogyan lehet tisztítani? Azt értem, hogy fékfolyadék, Brigéciol stb. de én kiszedtem a szelepet de csak a külső felületét tudtam letakaritani. Hogyan lehet kinyitni a szelepet, mert szerintem alatta sem ártana kitisztítani, hogy normálisan zárjon. Elég ha egy tálkában beáztatom?

Köszi a segítséget!

Nálam sem lehet szétszedni (le van peremezve /2001-es Z14XE/), a hosszabb áztató fürdő jött be.

Link to comment
Megosztás:

A féktisztító tökéletes a tisztításra, meg a brigéciol is :lol: nem kell hozzá drága ilyenolyan csodatisztító :huh:

Be kell áztatni egy napra, és csodaszép fémtiszta lesz :)

Helló!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az AGR-t hogyan lehet tisztítani? Azt értem, hogy fékfolyadék, Brigéciol stb. de én kiszedtem a szelepet de csak a külső felületét tudtam letakaritani. Hogyan lehet kinyitni a szelepet, mert szerintem alatta sem ártana kitisztítani, hogy normálisan zárjon. Elég ha egy tálkában beáztatom?

Köszi a segítséget!

Pontosan, jó időre be kell áztatni, majd egy pici ecsettel át kell futni rajta (belül is).

Van több típusa is szinte ugyanolyan kinézettel, a legtöbbnél szabadon lehet

mozgatni a tengelyt befelé nyomva, akkor még szebben ki lehet pucolni.

Ha viszont nagyon nem akar beljebb kerülni, akkor ne erőltesd.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan, jó időre be kell áztatni, majd egy pici ecsettel át kell futni rajta (belül is).

Van több típusa is szinte ugyanolyan kinézettel, a legtöbbnél szabadon lehet

mozgatni a tengelyt befelé nyomva, akkor még szebben ki lehet pucolni.

Ha viszont nagyon nem akar beljebb kerülni, akkor ne erőltesd.

Köszi! :huh:

Okozhatja ez az alpjárat ingadozást /dadogás/? Ez azóta jelentkezett amióta gyertyákat cseréltem. A gyári Bosch helyett NGK BKR5EK került bele. A motor Z14XE.

Link to comment
Megosztás:

Bele kéne próbálni gyári GM nem kínai típusú gyertyákat, lehet az megoldaná a gondot :huh:

Én is arra gondoltam, hogy vissza teszem a gyári /Bosch/ gyertyákat, ugyanis azokat elraktam, és ha akkor megszűnik a hiba akkor kukába megy az NGK. A gyáriakkal elmentem 50.000!km-t minden gond nélkül. Azért cseréltem ki őket mert attól féltem, hogy egyszer útközben adják meg magukat.

Link to comment
Megosztás:

Jó az NGK is általában, de ez az érték pl biztos ehhez a motorhoz való?

Nos, nagy unalmamban vissza pakoltam a régi gyertyákat és láss csodát most úgy néz ki, hogy megszűnt a dadogás.

Az NGK értékét az "Így csináld"-ból néztem ki, és az üzletben is a gép ezt a típust hozta.

Esetleg ha valakit érdekel és pont ilyen gyertyát akar venni akkor szívesen oda adom, ha veszi a fáradtságot és eljön érte /Szolnok/. Én nem fogom bele tenni mégegyszer az autóba. K.b. 1500km.t mentem vele.

Köszi a segítséget "opel16V" :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali.A hűtőrács alján lévő krómozott "dizájncsíkot"( :))Külön is lehet bizniszelni, vagy csak ráccsal együtt?Szerintem sokat dob a verda arcán, de 25ropi kicsit sok egy új rácsért.

(Egy buta kérdés :lol: :Hogy tudom beállítani, hogy ne tömje a fórum az emailemet? Nem győzöm törölgetni. :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Hali.A hűtőrács alján lévő krómozott "dizájncsíkot"( :))Külön is lehet bizniszelni, vagy csak ráccsal együtt?Szerintem sokat dob a verda arcán, de 25ropi kicsit sok egy új rácsért.

(Egy buta kérdés :lol: :Hogy tudom beállítani, hogy ne tömje a fórum az emailemet? Nem győzöm törölgetni. :huh: )

Mennyit érne meg neked? Nekem fekszik 1 a garázsban... Csak meg kellene keresni...De csak cserében gondolkodhatsz...

Íme mikor még az autón volt:

gallery_1421_54_37049.jpg

De szerintem bontókban is érdemes körülnézni...

pl:opelbonto.hu

Link to comment
Megosztás:

Hali.A hűtőrács alján lévő krómozott "dizájncsíkot"( :))Külön is lehet bizniszelni, vagy csak ráccsal együtt?Szerintem sokat dob a verda arcán, de 25ropi kicsit sok egy új rácsért.

(Egy buta kérdés :lol: :Hogy tudom beállítani, hogy ne tömje a fórum az emailemet? Nem győzöm törölgetni. :huh: )

Esetleg valamelyik, univerzális felhasználásra...

krómcsík1

krómcsík2

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem Mindenkinek!

Picit eltüntem, de sajnos az autóval semmi nem történt. Korábban írtam arról, hogy 2002 Z14XE motorkóddal ellátot autoról van szó, amely fogja magát és menet közben egy henger leáll. A következő ujraindításig igy is marad, de ujraindítás után minden rendben. A szerviben trafóhídcsrét javasoltak, amit megtettünk, igaz nem új került bele. Gyertyákat is cseréltünk. Ugyanaz. Amikor egyet gondol bedobja a cselt. Sárga lámpa ternészetesen villog. A szerelő szerint komputer csere lesz, vagy javítás, de az sem tudjuk biztosan azzal van-e a baj? Azt is megfigyeltem jobb üzemanyaggal, nem 95 nincs semmi baja. Ötlet valakinek, esetleg valaki aki nálunk jobban ért hozzá?

Ez olvasható a tárolóban: hármas hengernél gyujtáshiba

több hengernél gyujtáshiba r

Ez volt a régi trafóval is meg az ujjal is.

Segítség mert agyamra megy

Link to comment
Megosztás:

Most foglak sajnálni nagyon és nem rossz indulatbol irom de tényleg sajnálom

Ecu csere.

Most keresek 2 ilyen ecut és nem találok olcson new-t

itt áll 2db G-astra és ez a hibája mind a 2-nek.

apropó Z16XE és Z14XE ecu ugyanaz.

de azért villogd ki a hibát hátha tudok segiteni.

(fék gáz) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.