Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

igen igen igen.....

most probálkozom new-kat szerezni baráti áron de még csak telefonálgatás

6db kellenne multhét óta.

Mi van, Ecu-szezon van? :huh:

Először azt hittem bennem van a hiba, hogy megint elromlott a gyújtás.

Wessz, ha nem haragszol azért nem megyek le hozzád Mátészalkára. Kicsit so(k)kba kerülne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi van, Ecu-szezon van? :lol:

Először azt hittem bennem van a hiba, hogy megint elromlott a gyújtás.

Wessz, ha nem haragszol azért nem megyek le hozzád Mátészalkára. Kicsit so(k)kba kerülne :)

hát te tudod.

nézd meg a litaárát:280Eft az ecu

nálam 150-160eft

az új

számlával.

Elgondolkodtató

:huh:

Link to comment
Megosztás:

hát te tudod.

nézd meg a litaárát:280Eft az ecu

nálam 150-160eft

az új

számlával.

Elgondolkodtató

:huh:

Igen. De úgy értettem, hogy most az autó ilyen állapotában nem vállalnám be az utat. Elég volt nekem a reggeli gázadásra-->villogás, főleg mert egy barom amikor ki akartam állni az útról, majdnem még az autó hátulját is összetörte, mert ő előzni akart mindenáron és zavarta, hogy indexelek és fékezek.

Link to comment
Megosztás:

Igen. De úgy értettem, hogy most az autó ilyen állapotában nem vállalnám be az utat. Elég volt nekem a reggeli gázadásra-->villogás, főleg mert egy barom amikor ki akartam állni az útról, majdnem még az autó hátulját is összetörte, mert ő előzni akart mindenáron és zavarta, hogy indexelek és fékezek.

értelek.

hogy lenne neked a legjobb?

használtat nem ajánlok ugyanezek a tünetek lesznek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még semmi az ecu-val. Szerintetek egy ilyen usb interfész kábel, melynek segítségével és a laptopom + tech2 for windows segítségével esetleg menetközben is megfigyelhetném a kop-szenzort, nos egy ilyen madzag elkészíthető itthon, vagy szigoruan rendelés?

A másik kérdésem, ha valaki tud segítsen abban, hogy a tavaly lett feltéve vonóhorog az autóra. A szerelő esetlenkedett mindenféle ketyerék bekötésével, de nem sikerült neki visszajalző fényt, ledet létrehozni. A műszerfalbe a helyére szeretném bekötni, ha ez lehetséges. Műszakin megtoltuk, de azért szeretném megcsináltatni. Előre is kösz a válaszokat!

Ennyit nem ér meg. Ha tudsz szerválni (akár kölcsön) másik kopogásszenzort, akkor egy próbát megér :)

De mint mondtam, azt is érdemes megnézni, nem-e lazult ki :D

Az a nagy problémám az opelemmel (1.4 16V G astra 2001-es), hogy már negyedszerre gyullad ki a motordiagnosztika hibát jelző lámpa. És általában 2-es 4-es henger gyújtáshibát jelez. Már volt trafó, gyertyák cserélve. Csere után jó is volt egy évig, de most a télen megint hibát jelzett, kiütötték a hibakódot, azután jó is lett egy hónapig, de most megint hibát jelez, sőt ma reggel már nagyobb gázadáskor már villogott is. Aztán egy idő után már nem villogott nagyobb gázadáskor.

Mi lehet a hiba? Trafó megint? Az lehet gond, hogy mostanában (főleg nagy hidegben) nagyon rövid távokat mentem vele (5km alatt)?

Biztos ugyanaz most a hibakód? Trafó gyári lett bele a cserekor?

Lehet ám lambda vagy AGR szelep hiba is.

azért kérdeztem mert nem te leszel az első akinek az ecuja vágja ki a trafót.

azt megkérdezhetem, hogy ezt hogy tenné? :lol:

abszolút nem látok rá lehetőséget, hogy az ecu bármilyen akarattal is ki tudná lőni a trafót.

inkább a trafók (főleg az utángyáriak) silány minősége, vagy a gyertyazárlatok a ludasak érte ;)

látom nagyon nem szereted te az ecucat :) (azt mondjuk aláírom, hogy lehet pár hibás darab :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Ennyit nem ér meg. Ha tudsz szerválni (akár kölcsön) másik kopogásszenzort, akkor egy próbát megér :)

De mint mondtam, azt is érdemes megnézni, nem-e lazult ki :D

Biztos ugyanaz most a hibakód? Trafó gyári lett bele a cserekor?

Lehet ám lambda vagy AGR szelep hiba is.

azt megkérdezhetem, hogy ezt hogy tenné? :lol:

abszolút nem látok rá lehetőséget, hogy az ecu bármilyen akarattal is ki tudná lőni a trafót.

inkább a trafók (főleg az utángyáriak) silány minősége, vagy a gyertyazárlatok a ludasak érte ;)

látom nagyon nem szereted te az ecucat :) (azt mondjuk aláírom, hogy lehet pár hibás darab :huh: )

sajnos nem osztom véleményed

fussatok pár kört aztán ne legyen az hogy én megmondtam.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ennyi utánajárást még megér, mielőtt százezres összeget dob ki az ablakon esetleg :huh:

Csatlakozom... OFF Mivel már velem cseréltettek ecu-t (több más elektromos alkatrésszel együtt), mondjuk az nem Opel volt

Aztán elvittem egy másik szerelőhöz a rossz ecu-t csak úgy kiváncsiságból, visszaraktuk és azóta is jó. Egy III-as GTI volt, elég nehezen találtam hozzá bontottat, kb 1 hónapot állt az autó emiatt. ON

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom emlékeztek-e, hogy feltettem egy kérdést, hogy indításkor levő suhogó/sziszoló hang mitől lehet. Lánchangra gondoltam... Kiderül, hogy a generátor ékszíj lesz lassan cserés. Csak mondom, ha esetleg másnál is jelentkezne. A szerelőm most befújta valami anyaggal, így egyenlőre jó (elmondása szerint nem sokáig)

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom... OFF Mivel már velem cseréltettek ecu-t (több más elektromos alkatrésszel együtt), mondjuk az nem Opel volt

Aztán elvittem egy másik szerelőhöz a rossz ecu-t csak úgy kiváncsiságból, visszaraktuk és azóta is jó. Egy III-as GTI volt, elég nehezen találtam hozzá bontottat, kb 1 hónapot állt az autó emiatt. ON

ne keverd a Golf3-at ezzel astra-G vel

itt sorba veri ki a trafókat(1208307)

nem véletlenül volt gyártási sorozat széria(hibás)

ezért nem kell venni bele bontottat. Mert lehetséges hogy bele esett ebbe a szériába.

De van egy ötletem

vegyen még egy trafót aztán azt is kivágja.Egy idő után.

Lehet sokáig húzni akár gyárival akár utángyártottal.Vége igy is ugy :lol: :huh: is egy lesz.

Link to comment
Megosztás:

Apropó a tegnap előtt ismét 100 oktánszámú üzemenyagot tete a kocsiba és tegnap jól ment. Persze lehet, hogy csak véletlen. Én is nagyon rövid távon használom az autót a szomszédfaluba megyek vele dolgozni, úgy 5 kilóméter. Reggel odamegyek este haza ennyi a napi használat, és még tán az is baj, hogy elég alacsonyfordulatszámon használom az autót 2-2500. Na majd lesz valahogy, ha egyébb nem majd wesz. Ha találsz new-ot jó áron szólj mindeképp.

Link to comment
Megosztás:

Apropó a tegnap előtt ismét 100 oktánszámú üzemenyagot tete a kocsiba és tegnap jól ment. Persze lehet, hogy csak véletlen. Én is nagyon rövid távon használom az autót a szomszédfaluba megyek vele dolgozni, úgy 5 kilóméter. Reggel odamegyek este haza ennyi a napi használat, és még tán az is baj, hogy elég alacsonyfordulatszámon használom az autót 2-2500. Na majd lesz valahogy, ha egyébb nem majd wesz. Ha találsz new-ot jó áron szólj mindeképp.

könyebb begyúlasztani nagyobb oktánszámú bezint kisebb szikra teljesítménnyel.

Link to comment
Megosztás:

Egyik haverom opleja 1,7 disel y motorkód, 270.000 kilóméter, sorozatban dobálja akövetkezző hibakódokat. 0335, 0380 ,0216. A fötengely jeladót most cserélték, de egy hét után ismét dobta a kódot. Enyit tartott volna. Izzíógyergyát is cserélt már.? Talán el kellene adni?

Link to comment
Megosztás:

értelek.

hogy lenne neked a legjobb?

használtat nem ajánlok ugyanezek a tünetek lesznek

Kiolvastatom a hibakódot, aztán annak a függvényében meglátjuk mi lesz. Mert jelenleg a költségvetésem nem bír ki ekkora kiadást. Ha mégis cserés lenne, akkor úgyis jelzek itt a fórumon. Köszönöm amúgy a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

könyebb begyúlasztani nagyobb oktánszámú bezint kisebb szikra teljesítménnyel.

és ennek mi köze az ecuhoz? :lol:

pont erre a jelenségre utalva mondom azt, hogy érdemes megpróbálni a kopogásszenzort,

mert lehet hogy amint bekopog a motor az alacsonyabb oktánnál, tartományon kívüli jelet

küld a kopogásszenzor az ecunak, és ezért a gyújtáshiba jelzés :)

és erre utal az is, hogy balallaca emlékszik ilyen tartományon kívüli jelre a tech-es mérésen...

mégegyszer meg kéne egyébként mérni, azzal már okosabbak lehetnénk.

De meg lehetne kérdezni Uhuhu Ákost, ők vajon két hét alatt szoktak 6db ecu-t cserélni

a danubiában G Astrákon? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Még egy dolog eszembe jutott: bár kicsi esélyes hogy ne bukjon ki a dolog a hétköznapokban, de érdemes

ellenőrizni a hűtőventillátor működését is. Ugyanis az ecu akkor is bekapcsolja, ha kezd túlmelegedni az ecu (ez

természetes jelenség), és az hűti. Ha nincs rendes hűtése, akkor csinálhat hülyeségeket.

Ez csak egy ilyen kósza ötlet :huh:

Link to comment
Megosztás:

és ennek mi köze az ecuhoz? :lol:

pont erre a jelenségre utalva mondom azt, hogy érdemes megpróbálni a kopogásszenzort,

mert lehet hogy amint bekopog a motor az alacsonyabb oktánnál, tartományon kívüli jelet

küld a kopogásszenzor az ecunak, és ezért a gyújtáshiba jelzés :)

és erre utal az is, hogy balallaca emlékszik ilyen tartományon kívüli jelre a tech-es mérésen...

mégegyszer meg kéne egyébként mérni, azzal már okosabbak lehetnénk.

De meg lehetne kérdezni Uhuhu Ákost, ők vajon két hét alatt szoktak 6db ecu-t cserélni

a danubiában G Astrákon? :huh:

aha látom nem érted még mindig nem világos

hozzánk az országból jönnek igy lett 6db.

Link to comment
Megosztás:

Még egy dolog eszembe jutott: bár kicsi esélyes hogy ne bukjon ki a dolog a hétköznapokban, de érdemes

ellenőrizni a hűtőventillátor működését is. Ugyanis az ecu akkor is bekapcsolja, ha kezd túlmelegedni az ecu (ez

természetes jelenség), és az hűti. Ha nincs rendes hűtése, akkor csinálhat hülyeségeket.

Ez csak egy ilyen kósza ötlet :huh:

ok-okozat

bejött Hozzánk Astra-G

gyujtás kimaradás volt 2 henger

Csere volt 4 db gyertya egyiedig jó volt

2napig.

aztán gyújtáshíd csere lett és jó lett

de ha 2, 3szor volt cserélve gyújtáshíd akkor az ecu is tönkre ment.

Ha nem megy másképp

cseréljen gyertyát BALaLLACA 4db ot probálja ki és ha megy 95-ös bezinnel egy ideig és utána kezdi a hülyeséget akkor ecu.

és trafó csere.Ennyi köze van csupán.

Link to comment
Megosztás:

ok-okozat

bejött Hozzánk Astra-G

gyujtás kimaradás volt 2 henger

Csere volt 4 db gyertya egyiedig jó volt

2napig.

aztán gyújtáshíd csere lett és jó lett

de ha 2, 3szor volt cserélve gyújtáshíd akkor az ecu is tönkre ment.

Ha nem megy másképp

cseréljen gyertyát BALaLLACA 4db ot probálja ki és ha megy 95-ös bezinnel egy ideig és utána kezdi a hülyeséget akkor ecu.

és trafó csere.Ennyi köze van csupán.

Amig Pesten voltam addig nem volt olyan sok ecu csere de itt lent aztán románoktól kezdve akik behozzák az autókat nem semmi milyen sok ment "szarrá".

Nem véletlenül küldik ide az edukat

azért hülyeségeket nem szeretek beszélni.De abban igazad van ha az én astrám lenne én sem zárnék ki minden lehetőséget.

Link to comment
Megosztás:

aha látom nem érted még mindig nem világos

hozzánk az országból jönnek igy lett 6db.

tényleg nem vitázni akarok, de szerintem Ákoséknál azért megfordul jópár G Astra naponta :lol:

így én most pl nagyon kíváncsi lennék a véleményére az ügyben, ők biztos jobban ismerik

ezt a hibajelenséget (és ők azért "megmütyürgetik" biztos rendesen a tech2-vel) :)

ez a cseréljünk ecut és valszeg jó lesz hozzáállás nem az én világom, főleg nem ilyen nagy

számban. szeretem kizárni inkább a többi lehetséges okot, mielőtt a userek költekeznek több

százezres összegeket. ha cseréled az ecut, és utána jónak tűnik, az még lehet pl attól is, hogy

az újabb ecu jobban tolerálja a tartományon kívüli jeleket, és nem irogat rá rögtön hibát.

neked sem ártana mondjuk vigyázni ezzel a sok ecu cserével, mert lehet hogy nem ez a hiba

oka, csak ideiglenesen tünetileg kezelted a problémát, és ha újra előjön, bizony a userek

vissza fognak jönni, és tartják a markukat a kidobott pénzért :huh:

kell mondanom azt, hogy ezzel a "vitaműsorral" csak segíteni akarok? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.