Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

sziasztok, van egy G Astra-m, és meghalt benne az első ablaktörlőnek az a funkciója ami végigviszi az ablaktörlőt.

ahol megállitom ott áll meg és nem megy végig.

több szakit megkérdeztem, de mindenki mást mondott, hogy a motor halt meg, mert abban van az "időzitő", más meg azt hogy a kapcsolóban van az "időzitő" és az a hibás.

ha valaki járt már hasonló cipőben és tájékoztatna, nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Üdv !

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat ,de reggel nem volt már türelmem többet írni , mert elkapott az idegesség , sokat gondoltam a javítási költségekre !

Az autó 1.6 16V Caravan 2002. 05. havi. Amikor magvettem azzal kezdtem hogy vízpumpa+ vezérlés teljes cseréje, mivel nem bíztam a kilométerórában . Így értelemszerűen oda vittem most is , ahol a vezérlést kicserélték ! Meg is mondták hogy nem vezérlés . A lerakódás érdekelne, ha már olajat nem fogyasztott , mitől lehet !? Sejtésem van, de azt meg nem tudom bizonyítani , de az is lehet hogy ok nélkül vádaskodnék !

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlőszerkezetben van egy "programtárcsa", ami addig ad neki tápot, amíg végig nem viszi.

Az döglött meg. Tehát szét kell szedni, megnézni, valszeg cserés az ablaktörlőmechanikád.

Kedves Futó Gábor ugy látszik A Táncsics Mihály Gimnáziumból csak okos értelmes emberek kerülnek ki...???? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv !

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat ,de reggel nem volt már türelmem többet írni , mert elkapott az idegesség , sokat gondoltam a javítási költségekre !

Az autó 1.6 16V Caravan 2002. 05. havi. Amikor magvettem azzal kezdtem hogy vízpumpa+ vezérlés teljes cseréje, mivel nem bíztam a kilométerórában . Így értelemszerűen oda vittem most is , ahol a vezérlést kicserélték ! Meg is mondták hogy nem vezérlés . A lerakódás érdekelne, ha már olajat nem fogyasztott , mitől lehet !? Sejtésem van, de azt meg nem tudom bizonyítani , de az is lehet hogy ok nélkül vádaskodnék !

Pedig mindenképpen a vezérlés ugrott át, még ha nem is szakadt el a szíj.

És ebben leginkább a feszítő vagy a vízpumpa szokott hibás lenni.

Feszítő is lett cserélve? Eredeti GM dolgok kerültek bele akkor, vagy gagyi utángyári?

Számlát láttál a cuccokról?

Lehet van egy kis sumák annál a szervíznél...

Link to comment
Megosztás:

Pedig mindenképpen a vezérlés ugrott át, még ha nem is szakadt el a szíj.

És ebben leginkább a feszítő vagy a vízpumpa szokott hibás lenni.

Feszítő is lett cserélve? Eredeti GM dolgok kerültek bele akkor, vagy gagyi utángyári?

Számlát láttál a cuccokról?

Lehet van egy kis sumák annál a szervíznél...

Nem tudom ennek már több mint egy éve , a számlák viszont el vannak téve, most megyek és előkeresem mindet !

A feszítő , vizpumpa , a szíj ha jól írom Gates ,( gétsz-nek hallottam) mind cserélve.

Link to comment
Megosztás:

A szíj mint Gates, az jó (ugye nem is az a gond most).

A feszítő és a vízpumpa lehet akkor érdekes, hogy milyen került bele...

Illetve másik lehetőségnek még felvetődik az is, hogy a hidrotőkék támasztották ki

a szelepeket, ez akkor lehetséges, ha kiakad az olajpumpa nyomásszabályzója, ilyenkor

a tőkék a 3bar helyett 6-8bart is kapnak, és teljesen kinyitnak. Arra is érdemes ránézni,

hátha. Ami még lehet, hogy rosszul állították be a szervízben a feszítőt.

Link to comment
Megosztás:

Valam nagyon fontosat elgófelejtettem, köszönöm, hogy időt és minden egyebet nem sajnálva igyekeztek segíteni nekem. Ez klassz dolog, ha tudnék én is szivesen segítenék, de nem értek a motorokhoz. Egy g astrához hol lehetne olcsó interfészt kapni, usb, mert csak az van a laptopomon, vagy olyan, hogy olcsó interfész nem létezik?

Olvasás törlés feladatra!

Hali!

Tegnap a Vaterán láttam.

http://www.vatera.hu/iso_diag_interfesz_mi...2_49556134.html

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlőszerkezetben van egy "programtárcsa", ami addig ad neki tápot, amíg végig nem viszi.

Az döglött meg. Tehát szét kell szedni, megnézni, valszeg cserés az ablaktörlőmechanikád.

köszi az infót, remélem ez lesz a gond, mert a relé az biztos ok

Link to comment
Megosztás:

Örülök nektek - Wessz és Opel16v -, hogy az eddigi "csókoltatlak" viszonyból lassan csókolózás :huh: lesz. Bár ez nem általános műszaki probléma volt, hanem műszakiak személyeskedő problémája.

Üdv a gyökerektől, Kaposvárról

Szeretnék elnézést kérni mindenkitől akiket untattam ezzekkel a sorozatos egymásba hajba tépős kicsináljuk a másikat ha beledöglünk... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is üdv mindenkinek, lenni új belépő, és egyben büszke G Astra tulajdonos immáron 4 hónapja!

A fórumot olvasgatva megakadt a szemem egy bajtársunkon, akinek a garázsból kiállva megállt a motor! Többen kérdeztétek tőle, h cserélt e vezérmű szíjat 60000 km után!

Nekem az lenne a kérdésem h ez minden esetben kötelező? Nekem 68000 van az autóba, és a szerelő azt mondta, hogy rá érek 80000 körül kicserélni egyébként 1,7 dti röl van szó Y17D motor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.