Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok. Felmerült egy problémám a téli nyári gumicserével kapcsolatban. Ugye mivel külön felnin vannak ezért otthon csináltam. A téli 195/65 R15 a nyári meg 195/60 R15. A téiek 2 évesek good year P7 V mintás. A nyáriak Bridgestone B390 esek és kb 5-6 évesek (hasznátan vettem). Sajnos a gumicsere után a jobb első kerék felől búgó hangot hallok. Cserélgettem össze vissza kereket (mivel nem lett megirva honnan jött le) de a búgás csak maradt. A jobb kerékagycsapágy cserélve lett 2 éve, dúrva behatás nem érte. Tehát remélem nem az a rossz. Szeretetek a nyáriak annyival hangosabbak?? Vagy miért búghat. A csere gond nélkül ment nem kellet feszegetni ütni verni simán lejött. Mi lehet az oka ennek. Ránézésre nem púpos talán nem szövetszál szakadt. Tavaly nem volt hangos legalábbis én úgy emlékszem nem búgott.

Tedd vissza télit, hogy azok búgnak e? Ha a forgásiránytól eltérsz, tehát a másik oldalra teszed a gumit, akkor szokott búgni a mintázat . Legalábbis mintha ezt mondta volna a gumisom anno. Miért nem jelölted meg, hogy honnan lett levéve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Felmerült egy problémám a téli nyári gumicserével kapcsolatban. Ugye mivel külön felnin vannak ezért otthon csináltam. A téli 195/65 R15 a nyári meg 195/60 R15. A téiek 2 évesek good year P7 V mintás. A nyáriak Bridgestone B390 esek és kb 5-6 évesek (hasznátan vettem). Sajnos a gumicsere után a jobb első kerék felől búgó hangot hallok. Cserélgettem össze vissza kereket (mivel nem lett megirva honnan jött le) de a búgás csak maradt. A jobb kerékagycsapágy cserélve lett 2 éve, dúrva behatás nem érte. Tehát remélem nem az a rossz. Szeretetek a nyáriak annyival hangosabbak?? Vagy miért búghat. A csere gond nélkül ment nem kellet feszegetni ütni verni simán lejött. Mi lehet az oka ennek. Ránézésre nem púpos talán nem szövetszál szakadt. Tavaly nem volt hangos legalábbis én úgy emlékszem nem búgott.

Nekem is búg a nyárigumi.Good Year NCT5.Azok is 6 évesek A télivel nincsen semmi hangja.Szerintem csak elöregedett a gumi és azért van hangja.Hangossabra veszem a zenét és már nem is hallom :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Astra G autómba 30cm hosszú akkumulátort akarok tenni .

De a gyári akkumulátor alatt lévő "tálca" csak 28cm-t tesz lehetővé .

Van/létezik Astra G-hez hosszabb 30cm-es akkumulátortálca ?

Vagy esetleg másik OPEL modellnek van olyan 30cm-es akkumulátortálcája, ami passzol az Astra G-be ?

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Astra G autómba 30cm hosszú akkumulátort akarok tenni .

De a gyári akkumulátor alatt lévő "tálca" csak 28cm-t tesz lehetővé .

Van/létezik Astra G-hez hosszabb 30cm-es akkumulátortálca ?

Vagy esetleg másik OPEL modellnek van olyan 30cm-es akkumulátortálcája, ami passzol az Astra G-be ?

Üdv.

Astra

Minek nagyobb bele mint a gyári? Amúgy milyen motor van a kocsidba, hogy indokolja a nagyobb kapacitást/indító áramot?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 60 Ah-ás van benne, de még egy mérettel nagyobb szerintem belefér, ez nem tölti ki teljesen. Annak meg elégnek kell lennie bármihez.

Én most 55Ah-st vettem. Amúgy meg az indító áram a lényeg, ugyhogy... ;) Meg nekem az kis 1.4-hez nem kell nagy.

(motoromban 8Ah-t tettem bele, az is elindítja, és amúgy 10Ah-s kellene bele, és az sem kicsi V2 650... )

Link to comment
Megosztás:

Hali! Zűrös volt az Őszöm (vállóper gyerektartás melós balhék) ezért nem tudtam már otthon cserélni hanem, eléggé megkésve a céges garázsba hipp hopp kellet csinálni. Ezért sajna a megírás elmaradt. Cserélgettem össze vissza mind a 4et már majdnem be....tam annyira fájt derekam,de a búgás maradt. Ami tuti akkor leszek nagyon pipa ha a 20 ezer km-t futott normálisan használt kerékagycsapágy tönkrement.

Tedd vissza télit, hogy azok búgnak e? Ha a forgásiránytól eltérsz, tehát a másik oldalra teszed a gumit, akkor szokott búgni a mintázat . Legalábbis mintha ezt mondta volna a gumisom anno. Miért nem jelölted meg, hogy honnan lett levéve?

Link to comment
Megosztás:

Én most 55Ah-st vettem. Amúgy meg az indító áram a lényeg, ugyhogy... ;) Meg nekem az kis 1.4-hez nem kell nagy.

(motoromban 8Ah-t tettem bele, az is elindítja, és amúgy 10Ah-s kellene bele, és az sem kicsi V2 650... )

Ki tudja mire kell neki, lehet hogy hifihez.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Zűrös volt az Őszöm (vállóper gyerektartás melós balhék) ezért nem tudtam már otthon cserélni hanem, eléggé megkésve a céges garázsba hipp hopp kellet csinálni. Ezért sajna a megírás elmaradt. Cserélgettem össze vissza mind a 4et már majdnem be....tam annyira fájt derekam,de a búgás maradt. Ami tuti akkor leszek nagyon pipa ha a 20 ezer km-t futott normálisan használt kerékagycsapágy tönkrement.

Ha a csapágy adta meg magát, azt felemelt állapotban a kereket megpörgetve lehet hallani, érezni.

Link to comment
Megosztás:

Én most 55Ah-st vettem. Amúgy meg az indító áram a lényeg, ugyhogy... ;) Meg nekem az kis 1.4-hez nem kell nagy.

(motoromban 8Ah-t tettem bele, az is elindítja, és amúgy 10Ah-s kellene bele, és az sem kicsi V2 650... )

Nálam szerdán halt meg az 5,5 éves GM akksi. Minden előzmény nélkül. Gyorsan kellett gondoskodni az utódról, egy 44 Ah-s Banner (420A indítóáram) került bele. Eddig is mindig 44 Ah GM volt benne új korától. Az első 6 évet bírt ki, aztán a második a 2. évében megadta magát, garanciában cserélték a most tönkrementre. Szívem szerint most is GM ment volna bele, de 24 ezerért volt 60 Ah-s, úgyhogy a kisebb Banner mellett döntöttem. Remélem, megkarcolja ez is az 5-6 évet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén kaptam ajándékba egy 0335 hibát (főtengely jeladó ha igaz). Piros lámpánál annak rendje módja szerint leállt. Két indítás után hiba nincs jelen.

Kb mennyi időm lehet, míg nem leszek ilyen szerencsés, hogy beindul? Persze hétvégén kéne a kocsi.

Készülök a cserére, de pl a FACET utángyárit szabad választani? Vagy mint mindig a gyári az igazi és kész. Nyilván nem fél évre tervezve Z14xep -vel.

És végül hun lehet megtalálni ezt a kis gyöngyszemet

Kösz X

Módosítva : xenof
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén kaptam ajándékba egy 0335 hibát (főtengely jeladó ha igaz). Piros lámpánál annak rendje módja szerint leállt. Két indítás után hiba nincs jelen.

Kb mennyi időm lehet, míg nem leszek ilyen szerencsés, hogy beindul? Persze hétvégén kéne a kocsi.

Készülök a cserére, de pl a FACET utángyárit szabad választani? Vagy mint mindig a gyári az igazi és kész. Nyilván nem fél évre tervezve Z14xep -vel.

És végül hun lehet megtalálni ezt a kis gyöngyszemet

Kösz X

Üdv.

nos ugyan ez volt nekem is, én nem halogattam.

ha biztosra mész akkor Bosch vagy gyári, ennyi!

elvileg az önindító környékén van, egy csavar tartja, ilyen hülye fordított trox vagy hogy hívják.

ezekből szemezgethetsz.

azért nem véletlen, hogy ennyivel drágább az utolsó kettő.

vagy csak a nevet fizettetik meg?

én nem kockáztattam és Bosch ment bele.

Módosítva : wakond
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Minek nagyobb bele mint a gyári? Amúgy milyen motor van a kocsidba, hogy indokolja a nagyobb kapacitást/indító áramot?

Hali !

2010 őszén tettem bele gyári GM 60Ah, és már döglődik, épphogy kibírta a telet .

Nem kellene nagyobb bele, de van egy VW Golf IV PD TDI-m gyári (Varta 12V 80Ah 1J0 915 105 AG) akkuval, abból akarom áttenni az Astra-ba, és a Golf IV-be vennék újat .

Astra G Caravan 2004 Z18XE motorral .

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Astra G autómba 30cm hosszú akkumulátort akarok tenni .

De a gyári akkumulátor alatt lévő "tálca" csak 28cm-t tesz lehetővé .

Van/létezik Astra G-hez hosszabb 30cm-es akkumulátortálca ?

Vagy esetleg másik OPEL modellnek van olyan 30cm-es akkumulátortálcája, ami passzol az Astra G-be ?

Üdv.

Astra

Miután ecseteltem az okot, kaphatok esetleg választ az eredeti kérdésre ?

Van/létezik Astra G-hez 30cm-es akkumulátortálca, vagy esetleg más OPEL modellből adaptálható ?

Üdv.

Astra

Módosítva : AstraCDX
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

újra felteszem a kérdést, hátha tud valaki segíteni, illetve kiegészítem mert gyarapodott a hibák száma... :(

"Kis segítségre lenne szükségem.

Adott G Astrám, amit nem rég vettem.Az autó 1.6 Z16XEP motorkód...

1000km után kigyulladt a check engine lámpa.Elvittük szerelőhöz aki kiolvasta a hibakódot, ami katalizátor hibát diagnosztizált.

A katalizátor 173ezer, de max. kedvezménnyel is 93 ezer lenne, mert ebbe a leömlővel együtt kell cserélni.

Szerintem már rossz volt a kereskedőnél is, csak kiüttette a hibakódot úgy ahogy most én is.

Vissza lehet keresni valahogy, hogy ki lett e ütve a hiba és mikor?

Szeretnék bele hengerenkénti leömlőt, de így, hogy egybeépített a katalizátorral meg lehet valahogy oldani?Gondolok itt arra is, hogy a lambda-szondákat áthelyezni a rendszerben, és egy univerzális katalizátort beiktatni....vagy a katalizátort ki lehet e hagyni valahogy, hogy ne világítson a check engine?

Természetesen a check lámpa kikötése szóba sem jöhet... :("

Ha tudnátok segíteni...

Új hiba, hogy ma egy 380km es túra után jöttünk hazafelé, és üresbe rakva a lámpa felé gurulva leállt.

Újraindít, beindul, majd megint leállt.Gázzal beindult, és gond nélkül haza is hozott, de az udvarba betolatva kuplung kinyom és megint leállt.Hibakód és check lámpa nincs.

5let?Főtengely jeladó lenne, alapjárati léptető motor, más?Meleg motornál meg nehezen indul, teker 3-4 et mire beröffen... :(

Pls Help!

Gábor

Módosítva : Gaba80
Link to comment
Megosztás:

Srácok,kicserélték nemrég a hidrotőkéket,ina hidrotőkékre és megint csattog indulásnál(menet közbe most még nem).most tettem bele új olajat,de igy is.Sőt kapott szelepes olajszürőt is.szerintetek meg lehet csinálni úgy a motort hogy ne csattogjon !?mert 70 ezerbe fájt a hidrotőke csere,olajnyomás megvan....mi a bünbánat miatt csattog?????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

újra felteszem a kérdést, hátha tud valaki segíteni, illetve kiegészítem mert gyarapodott a hibák száma... :(

"Kis segítségre lenne szükségem.

Adott G Astrám, amit nem rég vettem.Az autó 1.6 Z16XEP motorkód...

1000km után kigyulladt a check engine lámpa.Elvittük szerelőhöz aki kiolvasta a hibakódot, ami katalizátor hibát diagnosztizált.

A katalizátor 173ezer, de max. kedvezménnyel is 93 ezer lenne, mert ebbe a leömlővel együtt kell cserélni.

Szerintem már rossz volt a kereskedőnél is, csak kiüttette a hibakódot úgy ahogy most én is.

Vissza lehet keresni valahogy, hogy ki lett e ütve a hiba és mikor?

Szeretnék bele hengerenkénti leömlőt, de így, hogy egybeépített a katalizátorral meg lehet valahogy oldani?Gondolok itt arra is, hogy a lambda-szondákat áthelyezni a rendszerben, és egy univerzális katalizátort beiktatni....vagy a katalizátort ki lehet e hagyni valahogy, hogy ne világítson a check engine?

Természetesen a check lámpa kikötése szóba sem jöhet... :("

Ha tudnátok segíteni...

Új hiba, hogy ma egy 380km es túra után jöttünk hazafelé, és üresbe rakva a lámpa felé gurulva leállt.

Újraindít, beindul, majd megint leállt.Gázzal beindult, és gond nélkül haza is hozott, de az udvarba betolatva kuplung kinyom és megint leállt.Hibakód és check lámpa nincs.

5let?Főtengely jeladó lenne, alapjárati léptető motor, más?Meleg motornál meg nehezen indul, teker 3-4 et mire beröffen... :(

Pls Help!

Gábor

Katalizátor hiba fel tudja borítani a motor lelkivilagat, a lefulladast is okozhatja. Bontottat érdemes venni, 50-60 ezer körül ment régebben, csak nehéz találni, mert keresik.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Új hiba, hogy ma egy 380km es túra után jöttünk hazafelé, és üresbe rakva a lámpa felé gurulva leállt.

Újraindít, beindul, majd megint leállt.Gázzal beindult, és gond nélkül haza is hozott, de az udvarba betolatva kuplung kinyom és megint leállt.Hibakód és check lámpa nincs.

5let?Főtengely jeladó lenne, alapjárati léptető motor, más?Meleg motornál meg nehezen indul, teker 3-4 et mire beröffen... :(

Pls Help!

Gábor

Szia!

X12XE-vel van tapasztalatom. Kinyomott kuplungnal, gurulas kozbeni leallast a legtomegmero hibaja okozta.

Melegen nehezen indulast, illetve gazzal indulast az egr takaritasa es gyertyacsere oldotta meg. Ezekhez meg tartozott gazadasra megtorpanas is. De ezek cserejevel megoldodott az is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy az EGR szelep lefalazása mennyire károsítja a motort? Kb. 3 hónapja falaztuk le,mert már olyan idegesítő volt hogy alacsony alapjáraton rángat! Kitisztítottam vagy kétszer de az is csak pár napig volt hatásos! Nekem nem jelzett hibakódot és ezért is próbáltam ki a lefalazást mert azért elég drága móka ez az EGR szelep. Most nincs rángatás és nincs hibakód, de parázok hogy esetleg hosszútávon valami baja lehet a motornak! Ezért kérek tanácsot tőletek! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy az EGR szelep lefalazása mennyire károsítja a motort? Kb. 3 hónapja falaztuk le,mert már olyan idegesítő volt hogy alacsony alapjáraton rángat! Kitisztítottam vagy kétszer de az is csak pár napig volt hatásos! Nekem nem jelzett hibakódot és ezért is próbáltam ki a lefalazást mert azért elég drága móka ez az EGR szelep. Most nincs rángatás és nincs hibakód, de parázok hogy esetleg hosszútávon valami baja lehet a motornak! Ezért kérek tanácsot tőletek! Előre is köszönöm!

Dehogy lesz baja! Nem kell neki újra elégetni a kipufogógáz egy részét. Ez a motornak csak hasznos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szeretnék bele hengerenkénti leömlőt, de így, hogy egybeépített a katalizátorral meg lehet valahogy oldani?Gondolok itt arra is, hogy a lambda-szondákat áthelyezni a rendszerben, és egy univerzális katalizátort beiktatni....vagy a katalizátort ki lehet e hagyni valahogy, hogy ne világítson a check engine?

Ezt egy kipufogós szaki biztos meg tudja oldani. Nekem csináltak hengerenkénti leömlőt, 50 ezerbe fájt. Plusz még ha hozzászámolod a katalizátort, pillanatnyilag valószínűleg nem lesz sokkal olcsóbb mint a gyári kedvezményes, de ha sokáig meg akarod tartani, szerintem érdemes. A köv. katalizátor csere már olcsó lenne.

Link to comment
Megosztás:

Srácok,kicserélték nemrég a hidrotőkéket,ina hidrotőkékre és megint csattog indulásnál(menet közbe most még nem).most tettem bele új olajat,de igy is.Sőt kapott szelepes olajszürőt is.szerintetek meg lehet csinálni úgy a motort hogy ne csattogjon !?mert 70 ezerbe fájt a hidrotőke csere,olajnyomás megvan....mi a bünbánat miatt csattog?????

Én is ezzel szopok!Nálam az olaj nyomás hidegen 4.5 melegen meg 2.2 alapjáraton.És mégis kopog alapjáraton.Szerintem el van tömődve a furat valahol és ez okozza a problémát:Másik tipp a szelepek lógnak a vezetőben és ezért kopog.Ma szedtem le a szelepfedelet megnyomkodtam az összeset egyik sem mozog mondjuk ezzel elméletileg csak a teljessen döglöttet lehet kiszűrni.Mindeggyik jónak bizonyúlt!Lehet még hogy ki van kopva a tőke fészke a hengerfejben.De ehhez mondjuk kell pár km.Nekem 120e van benne csomó z14xe van ezzel a problémával 1.6 még nem láttam érdekes módon!De ami az érdekes elindítom és nincs hangja megy 1-2 km és már hallom hogy koporászik alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.