Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5. Nincs alapjárat szabályzó az autóban??? Akkor a fojtószelep csinálja az alapjáratot is? Hát akkor megszívtam, mert valami nem stimmel vele. Ha mégis lenne, hogy nézne ki és hol lenne? A pillangószelep mögött-alatt?

Ez a dolog engem továbbra is foglalkoztat. Az autóm 2004.04-es Z14XE. A gázpedál elektronikus, abban biztos vagyok.

Mi csinálja nekem az alapjáratot???

Maga a fojtószelep nyílik meg résnyire vagy van valami megkerülőcsatorna külön alapjáratszabályzóval. Ha van ilyen szabályzó külön, akkor az hogy néz ki és merrefelé keressem?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Ha a gázpedálod elektromos akkor gyújtás ráadása után kitámasztod a gázpedált valami nehéz tárggyal /pl. egy tégla/ és így nem kell feszítened a pillangószelepet. Gondolom ha bowdenes akkor is jó ez a megoldás csak akkor nem kell gyújtás.

Ez nekem is eszembe jutott, de két dolog miatt aggódtam:

1. Elmozdul a tégla és 1-2 ujjal kevesebbem lesz. :)

2. A rablásgátlóm letiltja a gyújtást, fojtószelep becsúkódik, nyissszzzz... :)

Más:

Tudja valaki így kapásból, hogy Z14XE-nél mennyi a bordásszíj csere periódusa?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, ez hasznos tanács.

Már csak annyi a kérdés, hogy vajon biztos a venti gombja, ami lehúzható? Nem akarnék eltörni valamit...

Szerszám kellett hozzá vagy kézzel le tudtad ráncigálni?

biztos.....

ha még nem volt cserélve izzó soha, akkor "célszerszám" szükséges...

Link to comment
Megosztás:

Hah, gyerekek!

A fórumozók tanácsát követve sikerült megtalálnom az Astrámon a pillangószelepet és meg is tudtam tisztítani! (Nálam ez azért nagy teljesítmény, mert utoljára kölyökkoromban tisztítottam ki apám Simsonjának a karburátorát :) )

Mit ne mondjak volt trutyi jócskán az Astrában, valószínűleg még sosem tisztították ki a 3,5 éves (92.000-es) élete során ezt az alkatrészt. Remélem most már rendben lesz minden a meleg indításkor. :)

Köszönöm mindenkinek, aki tanácsot adott :)

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is eszembe jutott, de két dolog miatt aggódtam:

1. Elmozdul a tégla és 1-2 ujjal kevesebbem lesz. :)

2. A rablásgátlóm letiltja a gyújtást, fojtószelep becsúkódik, nyissszzzz... :)

Más:

Tudja valaki így kapásból, hogy Z14XE-nél mennyi a bordásszíj csere periódusa?

90000km

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, ez tényleg nagyon jó leírás. Egyből rájöttem, hogy eszem ágában sincs nekiállni... :)

Szia!

Ne félj tőle, nem nehéz! Én is, főleg Opel16V leírása alapján szedtem szét a középkonzolt, mikor kiégett az izzó a fűtéstekergetőben. Óvatosan álltam neki, 1 órába telt, mire végeztem, de most, hogy tudom, hogy hol vannak a csavarok, hogyan lehet szétkapni, rövidebb idő is elég. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, ez hasznos tanács.

Már csak annyi a kérdés, hogy vajon biztos a venti gombja, ami lehúzható? Nem akarnék eltörni valamit...

Szerszám kellett hozzá vagy kézzel le tudtad ráncigálni?

Nekem másmilyen kialakítású a fűtésszabályzó modul, mert nem a ventillátor fokozatkapcsoló mögött van 1db izzó, hanem a modul hátuljában 2db zöld foglalatú. Ennek a cseréjéhez sajnos le kell bontani a középkonzolt.

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Ujonc forumos es G-Astras vagyok. Egy hete vettem egy 2001-es 2.0 DTI-t. Elotte '95F 1.6 volt...

Szerbiaban lakok, ha valakinek ebbol kifolyolag tudok segiteni, szivesen megteszem ( informacok, szervizek, stb.)

A Magyarorszagi szerviz-munkadijak szamomra megdobbentoen magasak. Itt sokkal olcsobban dolgoznak a szervizek, csereben

viszon valszeg nem annyira felszereltek...Szeged kornyekieknek mindenkeppen erdemes meggondolni hogy egy-egy nagyobb javitast

hol vegeztetnek el.

Amiert eredetileg irok az a kovetkezo gond :

Eszrevettem egy futomu-hibat ami vasarlaskor nem tunt fel. Nem tunik veszesnek a dolog, de

azert zavar, es kivancsi vagyok a velemenyetekre.

Rossz uton (foldesut, vagy egy katyu ) a jobb elso futomu felol surlodo zajt hallok rugozaskor. Leginkabb akkor ha egy bukkanon ( Pl. fekvorendor ) athajtok,

es a masik oldalon torteno "leerkezes"-kor hallatszik ez a hang. Bal oldali futomu zajtalan, fekvorendoron

kiprobaltam ugy hogy csak a bal kerekkel mentem at rajta. Leginkabb ugy hangzik mintha ket muanyag alkatresz surolodna egymashoz.

Semmilyen erezheto hibajat nem vettem eszre a futomunek. A rugozas mindket oldalon ugyanolyannak tunik,

egyenesfutas tokeletes, barhogy rangatom a kormanyt jobbra-balra sima uton nem tudom elohozni ezt

a hangot. Probaltam kezzel is billegtetni a karosszeriat, de nem jott elo a hang...

Elore is kosz minden segitseget, es Uhuhu-t megnyugtatom hogy aktiv forumozo kivanok lenni, es nem szandekozok

eltunni. Eddig is sokat tanultam tole. Csak sajnos akkor jut az ember eszebe eloszor irni mikor baj van. Egyebkent mar 4-5 napja olvasgatom

a hozzaszolasokat, neha hajnalokig...sok hasznos info van itt.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem tegnap este a kocsim sztrájkot hirdetett és nem volt hajlandó beindulni (X17DTL). Akárhogy izzítóztam, többször, indítottam, csak köhögött és semmi hajlandóságot nem mutatott arra, hogy beinduljon, úgyhogy haver ágyból kellet kirángatnm, hogy vigyen be dolgozni. Valszeg a sok indítózástól az aksit is sikerült lemerítenem. AZ izzításkor felvillant a motorvisszajelző fény is, úgyhogy több mint valószínű, hogy a gyertyák mondták be az unalmast. Keddig kellett volna kibírnia.

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Ujonc forumos es G-Astras vagyok. Egy hete vettem egy 2001-es 2.0 DTI-t. Elotte '95F 1.6 volt...

Szerbiaban lakok, ha valakinek ebbol kifolyolag tudok segiteni, szivesen megteszem ( informacok, szervizek, stb.)

A Magyarorszagi szerviz-munkadijak szamomra megdobbentoen magasak. Itt sokkal olcsobban dolgoznak a szervizek, csereben

viszon valszeg nem annyira felszereltek...Szeged kornyekieknek mindenkeppen erdemes meggondolni hogy egy-egy nagyobb javitast

hol vegeztetnek el.

Amiert eredetileg irok az a kovetkezo gond :

Eszrevettem egy futomu-hibat ami vasarlaskor nem tunt fel. Nem tunik veszesnek a dolog, de

azert zavar, es kivancsi vagyok a velemenyetekre.

Rossz uton (foldesut, vagy egy katyu ) a jobb elso futomu felol surlodo zajt hallok rugozaskor. Leginkabb akkor ha egy bukkanon ( Pl. fekvorendor ) athajtok,

es a masik oldalon torteno "leerkezes"-kor hallatszik ez a hang. Bal oldali futomu zajtalan, fekvorendoron

kiprobaltam ugy hogy csak a bal kerekkel mentem at rajta. Leginkabb ugy hangzik mintha ket muanyag alkatresz surolodna egymashoz.

Semmilyen erezheto hibajat nem vettem eszre a futomunek. A rugozas mindket oldalon ugyanolyannak tunik,

egyenesfutas tokeletes, barhogy rangatom a kormanyt jobbra-balra sima uton nem tudom elohozni ezt

a hangot. Probaltam kezzel is billegtetni a karosszeriat, de nem jott elo a hang...

Elore is kosz minden segitseget, es Uhuhu-t megnyugtatom hogy aktiv forumozo kivanok lenni, es nem szandekozok

eltunni. Eddig is sokat tanultam tole. Csak sajnos akkor jut az ember eszebe eloszor irni mikor baj van. Egyebkent mar 4-5 napja olvasgatom

a hozzaszolasokat, neha hajnalokig...sok hasznos info van itt.

Mindig hallható ? vagy csak az elindulás után egy ideig ...

Link to comment
Megosztás:

Mindig hallhato. Nincs köze ahhoz hogy előtte mennyit mentem vele. Az F Astramat 13 evesen adtam el, es soha ra sem nezett senki

a futomure, megsem volt ilyen...Talan valamelyik silent lehet? Holnap tobbet tudok majd amikor egy havernal ala tudok nezni...talan

kepet is csinalok ha talalok valami "disznosagot".

Na..ma reggel probalgattam : van az udvaromban egy 5-6cm-es szintkulonbseg ket betonreteg kozt ( nem eles a szele ). Ha felfele

megyek at rajta : semmi hang. Hatramenetben lefele : jelentkezik a hang, kiveve ha nagyon ovatosan kuplungolva csinalom. Nem

er le az alja, ahhoz messze van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha megjelenik indításnál az Insp kiírás - tudom, hogy szervízbe kell vinni - de azon kívül ez vmilyen hibát is jelent vagy csak vmilyen periódushoz közeledek? Azért kérdezem, mert nem tudom, hogy most milyen kötelezőm lenne - 3000 km van benne és fél éves a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Mielött ráadod a gyujtást, nyomd le a napi számláló gombját, tartsd nyomva és add rá a gyujtást amikor eltünik a felirat elengedheted..... :D

Ez csak figyelmeztető jelzés, semmiféle hibára nem utal.....úgy tudom ez változtatható, hogy mennyi km. megtétele után jelezzen.

nekem 15-ezrenként szokott jelezni.... :)

Link to comment
Megosztás:

Kalinka!

Nálam ugyanez a gond, de nem foglalkozok vele, mert sikerült izolálni a hang eredetét (Ha egyről beszélünk).A leírtak alapján nagyon hasonló.Fekvőrendőr nagyon jó példa.Berugózáskor olyan hangja van, mintha beleérne a kerék a dobba :D .Műhelybe álltunk vele, jól meghimbáltuk, de mire kifigyeltem volna, hogy ,melyik lengőkar szilent nyiszorgása hallatszott surlódásnak(mert az volt, ez kiderült) addigra elhallgatott.Ez kb 3 perc leforgása alatt.A műhely hőmérséklete elég volt ahoz, hogy a "fázós" szilent elhallgasson.Ez csak -1, -2 C alatt jellemző nálam.Fölötte megszűnik.Ráadásul csak erős berugózáskor, mondhatni ütésszerű rugómunkánál hallatszik.Ha ugyanez a probléma nálad is, akkor nem érdemes vele foglalkozni.Úgyis jön a tavasz :D Mondjuk elég gáz hangja van kívülről :)

Link to comment
Megosztás:

Kalinka!

Nálam ugyanez a gond, de nem foglalkozok vele, mert sikerült izolálni a hang eredetét (Ha egyről beszélünk).A leírtak alapján nagyon hasonló.Fekvőrendőr nagyon jó példa.Berugózáskor olyan hangja van, mintha beleérne a kerék a dobba :D .Műhelybe álltunk vele, jól meghimbáltuk, de mire kifigyeltem volna, hogy ,melyik lengőkar szilent nyiszorgása hallatszott surlódásnak(mert az volt, ez kiderült) addigra elhallgatott.Ez kb 3 perc leforgása alatt.A műhely hőmérséklete elég volt ahoz, hogy a "fázós" szilent elhallgasson.Ez csak -1, -2 C alatt jellemző nálam.Fölötte megszűnik.Ráadásul csak erős berugózáskor, mondhatni ütésszerű rugómunkánál hallatszik.Ha ugyanez a probléma nálad is, akkor nem érdemes vele foglalkozni.Úgyis jön a tavasz :D Mondjuk elég gáz hangja van kívülről :)

Szepi!

Koszi az infot! Megnyugtato amit irtal. Mondjuk en sem gondoltam hogy valami nagy a gond, de azert idegesito. Ha mar masnal is elofordult ugyanezekkel

a tunetekkel, akkor valszeg ugyanarrol beszelunk. Ma -7C alatt autoztam es most jobban hallatszott, es is alatamasztja az elmeleted. Na meg az is hogy

amiota megvettem meg nem nagyon ment 0C fole a homerseklet...Holnap azert meg alanezunk, mivel meg van mar beszelve a dolog. Majd beszamolok hogy mire

jutottunk! Esetleg meg lehetne kenni valamivel a szilenteket ?

Link to comment
Megosztás:

Szepi!

Koszi az infot! Megnyugtato amit irtal. Mondjuk en sem gondoltam hogy valami nagy a gond, de azert idegesito. Ha mar masnal is elofordult ugyanezekkel

a tunetekkel, akkor valszeg ugyanarrol beszelunk. Ma -7C alatt autoztam es most jobban hallatszott, es is alatamasztja az elmeleted. Na meg az is hogy

amiota megvettem meg nem nagyon ment 0C fole a homerseklet...Holnap azert meg alanezunk, mivel meg van mar beszelve a dolog. Majd beszamolok hogy mire

jutottunk! Esetleg meg lehetne kenni valamivel a szilenteket ?

Egy kis szilikon nem árthat neki.Néha elég az is.

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem ismerem oket. Eddig nem akartam ilyen dolgokban reszt venni.

Amugy meg itt (HU) sokkal jobbak a forumok, es egyebkent is, nekem Magyarorszag

sokkal kozelebb van mindenfele szempontbol :D mint egy belgradi klub. Azert a helyi viszonyokat ( szervizek, uzletek, stb )

eleg jol ismerem, ezert is irtam hogy ilyesmiben segithetek.

Link to comment
Megosztás:

Mielött ráadod a gyujtást, nyomd le a napi számláló gombját, tartsd nyomva és add rá a gyujtást amikor eltünik a felirat elengedheted..... :D

Ez csak figyelmeztető jelzés, semmiféle hibára nem utal.....úgy tudom ez változtatható, hogy mennyi km. megtétele után jelezzen.

nekem 15-ezrenként szokott jelezni.... :D

szerintem épp itt a lényeg.....(ha igaz :D ) változtatható.....elvileg 1év vagy 15-30 ekm a jelzés, de neki még lehet ezt be kellene állítnai szervízben és most ez lesz neki az első...addig ne babrálja...irány a szervíz...ott majd beállítják neki... :)

Link to comment
Megosztás:

szerintem épp itt a lényeg.....(ha igaz :D ) változtatható.....elvileg 1év vagy 15-30 ekm a jelzés, de neki még lehet ezt be kellene állítnai szervízben és most ez lesz neki az első...addig ne babrálja...irány a szervíz...ott majd beállítják neki... :)

Köszönöm - akkor teszek egy bemutatkozó látogatást a szervízben :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megkérdezném a hozzáértő Urakat, hogy egy '99-es G Astra 1.4 (X14XE) autóhoz ki a gyári lambdaszonda gyártója? Lehetőségem lenne Bosch gyártmányú szondához hozzájutni, de eddig mindenki mást mondott, hogy ez a gyári-e vagy sem.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megkérdezném a hozzáértő Urakat, hogy egy '99-es G Astra 1.4 (X14XE) autóhoz ki a gyári lambdaszonda gyártója? Lehetőségem lenne Bosch gyártmányú szondához hozzájutni, de eddig mindenki mást mondott, hogy ez a gyári-e vagy sem.

Köszi!

Bosch gyári beszállító

az....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.