Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha már ennyire/ismét EGR a téma: nekem -egyelőre/eddig- nincs hibajelenség, de gondolkozom a lefalazáson (már egy jó ideje). Azt tudja valaki, hogy ez a szelep mikor lép működésbe (csak üzemmelegen, motorfék, kigyorsítás, lejtmenet-hegymenet stb...)???

Ne gondolkozz sokáig rajta le kell falazni,motor szeretni fogja felélénkül,nincsenek rángások,emissziót nem viszi el,sárgalámpát nem ad :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ne gondolkozz sokáig rajta le kell falazni,motor szeretni fogja felélénkül,nincsenek rángások,emissziót nem viszi el,sárgalámpát nem ad :icon1:

Az én EGR-em is haldoklott. Rángatott, takarítás után kb. 2-3 hetet bírt. A neten találtam egy vadiúj gyári EGR-t "baráti" áron.

A Cromax-ban megvettem a lezáró lemezt és az új EGR-rel lezártam. Azóta hibamentes a járgány. Én ezt a "felélénkülést nem vettem észre, de már azért megérte, hogy elmúlt a rángatás!

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire/ismét EGR a téma: nekem -egyelőre/eddig- nincs hibajelenség, de gondolkozom a lefalazáson (már egy jó ideje). Azt tudja valaki, hogy ez a szelep mikor lép működésbe (csak üzemmelegen, motorfék, kigyorsítás, lejtmenet-hegymenet stb...)???

Igen, jól írod: egyelőre... Ha sok a városi kis fordulatú meneted, esetleg az olajat is csippenti a motor, akkor rövid idő, és jön az EGR a szokásos vacakolásával. Az EGR lezárva az „igazi”...

Link to comment
Megosztás:

Na az príma lenne! A szonda se egy olcsó mulatság de a katalizátor! :(

Hogyan lehet ezt kiszürni hogy konkrétan melyik is halt meg?

Na igen, a bontott leömlős katalizátort 50-60 ezerért mérik. De ez egy dolog, ugyanis általában hiánycikk, a bontósok nem győzik kielégíteni az igényeket...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali G astrám van 6 éve pár éve télen normális az elindulás de nyáron amikor elindul magasabb a fordulat szám kb 1400 pár percig addig nem lehet elindulni rángat dadog de pár perc után vissza áll normál fordulatra Mi lehet a probléma elöre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Hali G astrám van 6 éve pár éve télen normális az elindulás de nyáron amikor elindul magasabb a fordulat szám kb 1400 pár percig addig nem lehet elindulni rángat dadog de pár perc után vissza áll normál fordulatra Mi lehet a probléma elöre is köszönöm a segitséget.

Kellene egy motorkód, évjárat.

Nincs hibakódod, nem villogtattál?

Fura, hogy 1400rpm-es hidegen az alapjárat, nekem hidegen 1000rpm, és azt ejti 750rpm-re, ahogy melegszik.

Link to comment
Megosztás:

A visszavezetett kipufogógáz a tökéletes égéshez biztos nem kell.

Az a jó emisszió értékekhez kell. (illetve 2004 után már ahhoz se, bár azokba már állítólag más katalizátor ment)

A katalizátor előtti szondának folyton változtatnia kell az értékét 0-1V között.

Idővel ezek ellustulnak, a érzékelés sebessége lecsökken...

A másik katalizátor utáni szonda nekem mindig "lean" szegény keveréket mutat.

Ha nem jól működik, nem jó értéket vesz fel, akkor az látszik majd a műszeren.

A lassulás viszont csak oszcilloszkóppal mérhető.

Bár szerintem az ennél a szondánál nem annyira lényeges.

Benzinszűrőt, üzemanyag nyomást is érdemes megnézni.

Mehet bele injektortisztító adalék, vagy adalékos benzin.

Én már egy ideje csak MaxxMotion 95-öt használok. (állítólag amennyivel drágább, az visszajön a kisebb fogyasztáson)

3000E km után javulás érzékelhető (legalábbis nem tudom másra fogni), alacsonyabb fordulatokon jóval fürgébb.

EGR lefalazást érdemes megfontolni, de ahhoz kell egy működő EGR, ha nincs.

Vagy "EGR cheater", az olcsóbb, de nem tudom használt-e már itt valaki...

Égéskimaradásra is jó sok okozat van.

Gondolom megvan az öröm a háznál, hogy frissen vásárolt cucc egyből ezzel indít...

Üdv!

Na ja, meg van az öröm....

Köszi az ötletet.

Eddig a trafó sor jó, gyertyák jók.

(Ha valakit érdekel csereszabatos a z14xe z16xe trafósor )

egr-t még nem cseréltük át időhiányában, de lefalaztam neki azóta.

Remélem nem a szelepekkel lesz gond, a hengerfejezést nem vállalom be.

Levegő, vagy vízhő jeladó nem tud ilyesmi hibát produkálni?

Kicsit olyan mintha nem lenne jó a keverék képzés.

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy motorkód, évjárat.

Nincs hibakódod, nem villogtattál?

Fura, hogy 1400rpm-es hidegen az alapjárat, nekem hidegen 1000rpm, és azt ejti 750rpm-re, ahogy melegszik.

köszi a segitséget motorkód x16xel évjárat 1999 érthetetlen amig"jó idő van" addig van ez a probléma amint hidegebek vannak akkor nincs semmi hiba kódot nem add be.

Link to comment
Megosztás:

Azon agyaltam hogy az EGR lefalazásnak nem lehet köze ehhez a hibához? Nem lehet az hogy így hogy nincs visszavezetve a kipufogógáz nem jó értéket kap a szonda?

Lehet hogy mégiscsak kell a visszavezetett kipufogógáz a tökéletes égéshez? A hátvégén felrakjuk műszerre és megnézzük hogy dolgozik a szonda vagy tényleg egyszercsak meghalt semmi előzmény nélkül!

Na ma kiderült hogy szar 2-es lambdaszondám(O2szenzor). Teljesen halott! 0 mv mutatott és egyáltalán nem mozogott ez az érték!

A kérdés az hogy ide is be lehet rakni univerzális Bosch szondát? Vagy csak a gyári lenne jó hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Na ma kiderült hogy szar 2-es lambdaszondám(O2szenzor). Teljesen halott! 0 mv mutatott és egyáltalán nem mozogott ez az érték!

A kérdés az hogy ide is be lehet rakni univerzális Bosch szondát? Vagy csak a gyári lenne jó hozzá?

Persze, tedd be! ;)

A gyári nem olcsó mulatság, azaz az univerzális kb fele.... https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40870000-motor-erzekelokjeladok/40870240-lambdaszonda/141422-lambda-szonda-opel

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma megyek a szondát venni. A kérdésem hogy az 1-es és a 2-es szonda egyforma? Úgy értem hogy az 1-es szondát is be lehet rakni a 2-es helyére és jól fog vele működni? Vagy a két szonda teljesen más és csak a saját helyére lehet rakni!

Ha jól tudom egyformák.

Én a csatlakozó nélküli Bosch univerzális ( 0258006953 ) szondát raktam be.

Kb 12e Huf volt.

Nem voltam olyan precíz mint DV, levágtam a csatit kábelestöl a tégi szondáról,

és ráforrasztottam az újra. zsugorcsővel leszigeteltem és kész.

DV oldalának végén van az elérhetőség ahonnan beszereztem.

Módosítva : kahon
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom egyformák.

Én a csatlakozó nélküli Bosch univerzális ( 0258006953 ) szondát raktam be.

Kb 12e Huf volt.

Nem voltam olyan precíz mint DV, levágtam a csatit kábelestöl a tégi szondáról,

és ráforrasztottam az újra. zsugorcsővel leszigeteltem és kész.

DV oldalának végén van az elérhetőség ahonnan beszereztem.

Hát igen ez azért nem mindegy! Kicsit meg vagyok keveredve! A gyári azért gyári mert rajta van a csati de igazából ez is Bosch! Az univerzális meg csak abban különbözik a gyári csatlakozós bosch-tól hogy nincs rajta a csati? Én ilyen árajánlatot kaptam ma!

-Mobiletron 11.600

-FAE 20.730

-Delphi 20.880

-NGK 26.370

-Bosch 27.540

-GM 44.160

Ha csak a csati a különbség azt én is simán átforrasztom fél óra alatt,és spóroltam 15 ezret egy fél órás melóval :)

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

Hát igen ez azért nem mindegy! Kicsit meg vagyok keveredve! A gyári azért gyári mert rajta van a csati de igazából ez is Bosch! Az univerzális meg csak abban különbözik a gyári csatlakozós bosch-tól hogy nincs rajta a csati? Én ilyen árajánlatot kaptam ma!

-Mobiletron 11.600

-FAE 20.730

-Delphi 20.880

-NGK 26.370

-Bosch 27.540

-GM 44.160

Ha csak a csati a különbség azt én is simán átforrasztom fél óra alatt,és spóroltam 15 ezret egy fél órás melóval :)

Igen... Miért, az enyimbe meg olyan van, ami Corsa Z12XE-be kell, Bosch (+GM) de jó vele..... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tanácsot, ötletet kérnék Tőletek. Adott egy 2009-es rendkívül megkímélt Astra Classic II 1,4 benzin gépjármű 47e Km-el. Csere előtt áll, és mivel rendkívül megkímélt, vezett szervízkönyv, full garázsos, stb a rokonságon belülről rögtön lenne rá vevő, de csak tiszta lelkiismerettel akarom továbbadni. Soha semmi baja nem volt, mindent megadtam neki amit kellett, abből is a minőséget. Azonban, kb 3-5 hónapja érdekes dolgot hallok. Nagyjából az első ülések magassága vagy attól előrébb a motortér alól/környékéről. Amikor legalább 40km/h óra vagy attól nagyobb a sebesség rámegyek/belemegyek egy úthibára (kipúposodásra, vagy gödörbe) a jobb első kerékkel, vagy mindkettővel (csak a bal kerékkel történő rámenésnél nincs meg a hang) akkor olyan fémes hangot hallok a lehúzott ablakon keresztül (felhúzott ablaknál nem jön be a hang), mint amikor megütök egy acél dróttal egy fémet, vagy több aprópénzt dobálok a tenyeremben). Nem dúrva fémes hang, de mégis ilyenkor két fém egymáshoz ütődik, vagy épp szétmegy az érintkezésből, majd ismét összecsapódik. 2 szervízben is voltam, nem találnak semmit, lövésük nincs mi okozhatja. Azt mondták nyugodt lehetek, mindent megráztak, leszedtek, visszaraktak, minden a helyén van. Tehát a rázópad nem volt elég, ott nem jött a hang. Annyit még hozzátennék, hogy a kocsival telekre is jártam, zúzottköves úton, ahol rázkodott eleget, tehát valószínű ez a sok zötykölődés okozhatott valamit. Van ötletetek mi lehet ez? Köszi! (Kerék, és fék kizárva)

Link to comment
Megosztás:

T Lesliegold!

Nem tudom milyen szervizekben voltál. De ne menj astrával oda többet.

Ez a astra egyik "gyermekbetegsége".

Kutyacsont, születési nevén stabilizátor pálca (7).

GM alkatrész szám: 90498745

Opel katalógus szám: 3 50 611

Válasszál a 26-ból.

Párban illik cserélni.

Erős izgalmi állapotba is 10 perc munka.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T Lesliegold!

Nem tudom milyen szervizekben voltál. De ne menj astrával oda többet.

Ez a astra egyik "gyermekbetegsége".

Kutyacsont, születési nevén stabilizátor pálca (7).

GM alkatrész szám: 90498745

Opel katalógus szám: 3 50 611

Válasszál a 26-ból.

Párban illik cserélni.

Erős izgalmi állapotba is 10 perc munka.

Köszönöm szépen. Holnap viszem egy 3. szervízbe. Mondjam nekik, hogy cseréljék, ha nem találnak mást?

Link to comment
Megosztás:

T Lesliegold!

Nem tudom milyen szervizekben voltál. De ne menj astrával oda többet.

Ez a astra egyik "gyermekbetegsége".

Kutyacsont, születési nevén stabilizátor pálca (7).

GM alkatrész szám: 90498745

Opel katalógus szám: 3 50 611

Válasszál a 26-ból.

Párban illik cserélni.

Erős izgalmi állapotba is 10 perc munka.

Sziasztok.

Ne haragudjatok hogy így beleszólok ebbe a témába, csak felmerült bennem egy kérdés így a pálca ügyén, méghozzá az hogy ha ezt az alkatrészt cseréljük nem kell futóművet is újra beállítani? Csak mert nekem is el kezdtek szólogatni mindkét oldalon, egyszer lett cserélve pár hónapja de szerintem valami gagyi lett beletéve (szerelő által).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ne haragudjatok hogy így beleszólok ebbe a témába, csak felmerült bennem egy kérdés így a pálca ügyén, méghozzá az hogy ha ezt az alkatrészt cseréljük nem kell futóművet is újra beállítani? Csak mert nekem is el kezdtek szólogatni mindkét oldalon, egyszer lett cserélve pár hónapja de szerintem valami gagyi lett beletéve (szerelő által).

Nem kell. Viszont a stabilizátor rúd szilenteket sem árt kicserélni, mert anélkül nem ér az egész semmit.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy opel astra g coupém van Z18XE motorkóddal. A problémám a következő: reggel indításnál bepöccen a motor, majd lefullad. Indítóznom kell többször (hiegben többször), amire nagy nehezen beindul a motor és érezhetően nem megy minden henger, mert rángat. Pár indítás után elindulok vele és vagy minden oké, vagy egy párszáz méter után lesz az. Ezután többé nem csinálja, csak a következő nap reggelén. Kivillan a check lámpa és a kipörgségátló lámpája is, amiből utóbbi a következő indításnál (amikor megy minden henger) elalszik, a motocheck lámpa meg vagy 4-5 indítás után. A számítógép azt jelezte, hogy kimaradt a gyújtás egy hengerben.

A motor teljesen fel lett újítva, nullkilométeresnek felel meg. Új dugattyúk (kar, gyűrű, minden), hengerfejezés, fúrás, szelepek cseréje, totál új hidrotőke sor, új trafó, új gyertyák. A pillangószelep is tökéletesen működik. Tettünk bele 5w30as olajat, de ezzel is csinálja. Az egyik opeles szerelő azt mondta, hogy túl nagy az oljanyomás és kitámaszt a hidrotőke. Minden új benne, szóval nem értem. Minden totál ki lett pucolva a motor összerakáskor is. Ami még segíthet, hogy néha azt érzem, hogy mintha nem húzna emelkedőn rendesen függetlenül attól, hogy most nagyon nem húzatom 3500 fölé.

Van ötletetek, hogy mi lehet a bibi?

Módosítva : DrLevi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy opel astra g coupém van Z18XE motorkóddal. A problémám a következő: reggel indításnál bepöccen a motor, majd lefullad. Indítóznom kell többször (hiegben többször), amire nagy nehezen beindul a motor és érezhetően nem megy minden henger, mert rángat. Pár indítás után elindulok vele és vagy minden oké, vagy egy párszáz méter után lesz az. Ezután többé nem csinálja, csak a következő nap reggelén. Kivillan a check lámpa és a kipörgségátló lámpája is, amiből utóbbi a következő indításnál (amikor megy minden henger) elalszik, a motocheck lámpa meg vagy 4-5 indítás után. A számítógép azt jelezte, hogy kimaradt a gyújtás egy hengerben.

A motor teljesen fel lett újítva, nullkilométeresnek felel meg. Új dugattyúk (kar, gyűrű, minden), hengerfejezés, fúrás, szelepek cseréje, totál új hidrotőke sor, új trafó, új gyertyák. A pillangószelep is tökéletesen működik. Tettünk bele 5w30as olajat, de ezzel is csinálja. Az egyik opeles szerelő azt mondta, hogy túl nagy az oljanyomás és kitámaszt a hidrotőke. Minden új benne, szóval nem értem. Minden totál ki lett pucolva a motor összerakáskor is. Ami még segíthet, hogy néha azt érzem, hogy mintha nem húzna emelkedőn rendesen függetlenül attól, hogy most nagyon nem húzatom 3500 fölé.

Van ötletetek, hogy mi lehet a bibi?

Üzemanyagszivattyú esetleg üzemanyagszűrő?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.