Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem lehet hogy nagyon alacsony fordulaton és magas sebességi fokozatban közlekedsz az üzemanyag spórolás miatt? Mert akkor is szokott kopogni az üzemanyag miatt. Próbálj egy kicsit sportosabban menni. Elenyésző lesz az üzemanyag fogyasztás különbség. Városban ne nagyon rakd 3-astól feljebb. 2000-2500 közt váltsd el.

Mikor egyedül vagyok, szoktam sportoltatni, de mikor már asszony meg 3 gyerek ;) mindig rámszólnak...

Általában vagy elinduláskor jelentlezik, vagy pl kereszteződésben... Guruló autó, belesek, nem jön semmi 2esbe be, gázt neki és ilyenkor jön általábana kopp-kopp...

Link to comment
Megosztás:

Mikor egyedül vagyok, szoktam sportoltatni, de mikor már asszony meg 3 gyerek ;) mindig rámszólnak...

Általában vagy elinduláskor jelentlezik, vagy pl kereszteződésben... Guruló autó, belesek, nem jön semmi 2esbe be, gázt neki és ilyenkor jön általábana kopp-kopp...

Biztos, hogy alacsony sebesség és kelleténél magasabb sebességi fokozat. De ezzel nem azt akarom mondani, hogy lassan gurulva erőszakold az egyest. Próbáltál már magasabb oktánszámú benyát. Igaz nekem jelenleg, egészségügyi okok miatt, automata a kocsim, de most evo neo van benne és sokkal simább egyenletesebb a járása is a kocsinak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis gondom a fűtésemmel (Astra G 1.6 8V 2000 x16szr).
Manuális klímás (Behr).
Ha a hőmérséklet állítót fűtésre tekerem, folyamatos kattogást hallani a műszerfalból, akkor is ha megy a ventillátor akkor is ha nem. A fűtés amúgy működik, hideg levegő állásban nincs kattogás. Esetleg tudja valaki mi lehet ez, mit nézzek meg?

Előre is köszi a segítséget ;)

Link to comment
Megosztás:

Mikor egyedül vagyok, szoktam sportoltatni, de mikor már asszony meg 3 gyerek ;) mindig rámszólnak...

Általában vagy elinduláskor jelentlezik, vagy pl kereszteződésben... Guruló autó, belesek, nem jön semmi 2esbe be, gázt neki és ilyenkor jön általábana kopp-kopp...

Esetleg csinálj egy rövid videót és töltsd fel, hátha többet mond.
Link to comment
Megosztás:

Na. Kaptam egy p0340 hibakódot...

Vezerműtengely pozíció érzékelő hiba...

Ezzel mi a teendő?

Már talán volt téma, és ha jól emlékszem, ilyenkor csere.

Egyébként nem tapasztaltam semmi hibajelenséget. Sz*rul megy, de azt már lassan megszoktam.

Illetve néha felélénkül, de semmi okát nem látom...

Haldokló jeladó okozhat ilyet?

Meddig lehet elhúzni a cserét?

Kedden lenne egy hosszabb utam, miért is ne most adná be...

Link to comment
Megosztás:

Csere, nem érdemes halogatni, mert otthagy valahol és vontatás vagy tréler lesz belőle.

:'(

És ez melyik jeladó?

Olyat találtam, hogy főtengely holtpont, illetve főtengely fordulatszám jeladó.

Gondolom a drágább lesz...

És ennek a haldoklása okozhatott nekem 3 hengerezést, illetve lomhaságot?

Ja, bocs. Azt hiszem megtaláltam:

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40870000-motor-erzekelokjeladok/40870247-vezermutengely-ford_szamjelado/143725-vezermutengely-ford_szamjelado-opel-astra-g-1_4-1_6

Ez lenne az?

Melyiket érdemes venni?

Mondjuk a gyári nem sokkal drágább.

Örültem volna, ha holtpont jeladó, az csak 5k... :unsure:

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Esetleg csinálj egy rövid videót és töltsd fel, hátha többet mond.

Hali, reggel megoldom a videó kérdést mindenféleképpen...

Ha ez a kopogás megoldódna, akkor a kövi projekt, h Borsodban, Miskolcon, Tiszaújváros környékén munkájára igényesebb autóvillamossági szerelőről infót valaki nem tudna adni?A probléma itt sem egyszerű, 3 naponta hordom fel tölteni az akksit, télen ergo ez még csökken. Akksival már lehet baj, de újkorában (4 éves, képzeljétek mennyire ki lehetek gyúrva :)) sem birta jobban. Egy fejegység lett belerakva utólag, meg sajna egyszer a motorvezérlője is meghalt. Akkor hipersebességel úgy oldották meg a szerelők, h az AC pumpa reléjére tettek /vmelyik vezetékébe iktatva/ egy biztosítékot, és letestelték. Nincs benne bizti, nem indul.Elvileg csak így tutdák életre kelteni a kocsit :S

Ennek kiküszöbölésére a biztosítékhoz tettem egy kapcsolót, amit bevezettem az utastérbe, hátha emiatt merül a kocsi /lopásgátlónak kiváló, és a kapcsoló is el van dugva :)/ De sajnos a probléma továbbra is fenn ál. Generátor tölt, ha jól emlékszem olyan 14,3-4 V-ot.

Tipp? Sajnos a házi méregetéseket inkább kihagynám, pedig 4 évig tanították az elektronikát, ennyire se menne :) Beálltam inkább szakácstanoncnak utána - jó váltás nemde?

előre is köszi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali, sajnos videót nem tudtam készíteni, bölcsibe menet nem kopogott...majd legközelebb /tutti megérezte/

Viszont az üzemanyag szivattyú reléjét lefotóztam, rem jól látszik minden, várom a gondolatokat erről.ķözben az akksi megint töltőn pihen!!! :(

http://kepfeltoltes.hu/141020/20141020_080611_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nincs mese. Meg kell keresni mi fogyaszt.

Csomagtér világítás szokott lenni, ugye az nem látszik, ha bekapcsolva marad.

Sz*rul bekötött rádió stb.

Az üzemanyag szivattyú szerintem biztos nem lehet, az ciki lenne ha leállított motor esetén is folyton menne. :)

Nem bírná sokáig...

Meg lehet mérni az akksin nyugalmi állapotban az áramfelvételt.

4 évesen már elég öreg az akksi, bár volt töltve rendszeresen, tehát nincs oka tönkremenni :D

Én biztos, hogy ennyi kínlódás után (ha jól értettem 4 éve csinálod ezt?) már biztos felgyújtottam volna az egészet...

Mondjuk most is közel állok hozzá a sajátommal :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, multkor kaptam egy P0200 hibakódot, tegnap erre még pluszban kaptam egy másikat P0170.

Nagyon sok helyen a labda szondát teszik felelőssé ezért a hibáért ! Érdekesség ,hogy amikor sárga lámpa kigyulad néha jobban húz az autó. Amúgy hideg motornál dadog (erős benzinszag) meleg motornál normális,de nagyon ritkán olyan mintha három hengerezne ,rángat .

astra g 1.4 16v x14xe.

Valaki találkozott már ezzel a hibával !

Előre is köszönöm!

Módosítva : ati72
Link to comment
Megosztás:

P0170 az valóban lehet lambda hiba, bár nem kötelezően, mert ez a hibakód azt jelenti, hogy az üzemanyag korrekció elérte a limitet. Ez pedig lehet attól is, hogy rosszul mér a légtömegmérő, alacsony a benzinnyomás, rossz a motorhőmérséklet jeladó által adott érték, meg még akár mástól is. Szóval végig kellene ezeket nézni egy diagnosztikán, hogy mit mutatnak, és akkor az alapján lehet szűkíteni a kört.

P0200 viszont érdekes, mert elvileg azt jelenti, hogy az injektorok áramkörében nem stimmel valami, és ez nekem nem világos, hogy miért nem tudja a vezérlő megmondani, hogy melyik injektornál látja a problémát, hiszen mindegyik injektort külön hajtja meg. A rángatásnak, háromhengerezésnek simán lehet ez a hiba az oka, hogy valamelyik injektor néha nem fecskendez be.

Link to comment
Megosztás:

P0170 az valóban lehet lambda hiba, bár nem kötelezően, mert ez a hibakód azt jelenti, hogy az üzemanyag korrekció elérte a limitet. Ez pedig lehet attól is, hogy rosszul mér a légtömegmérő, alacsony a benzinnyomás, rossz a motorhőmérséklet jeladó által adott érték, meg még akár mástól is. Szóval végig kellene ezeket nézni egy diagnosztikán, hogy mit mutatnak, és akkor az alapján lehet szűkíteni a kört.

P0200 viszont érdekes, mert elvileg azt jelenti, hogy az injektorok áramkörében nem stimmel valami, és ez nekem nem világos, hogy miért nem tudja a vezérlő megmondani, hogy melyik injektornál látja a problémát, hiszen mindegyik injektort külön hajtja meg. A rángatásnak, háromhengerezésnek simán lehet ez a hiba az oka, hogy valamelyik injektor néha nem fecskendez be.

Egyépként a üzemanyag pumpa nem okozhatja álltalánosan a problémát, pl: gyenge a nyomás stb.

A benzin szűrő már majdnem lerohadt a hejéről ,úgy el volt hanyagolva.

A légtömegmérő az ami a levegőszűrő után van a vastag csőbe ugye !

Módosítva : ati72
Link to comment
Megosztás:

Egyépként a üzemanyag pumpa nem okozhatja álltalánosan a problémát, pl: gyenge a nyomás stb.

A benzin szűrő már majdnem lerohadt a hejéről ,úgy el volt hanyagolva.

A légtömegmérő az ami a levegőszűrő után van a vastag csőbe ugye !

Volt is eszemben, hogy koszos szűrő is lehet, csak valahogy kimaradt végül. De ha kicserélted, akkor az már nem lenne szabad, hogy problémát okozzon.

Igen, az a légtömegmérő ott a vastag levegőcsőben.

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Egyépként a üzemanyag pumpa nem okozhatja álltalánosan a problémát, pl: gyenge a nyomás stb.

A benzin szűrő már majdnem lerohadt a hejéről ,úgy el volt hanyagolva.

A légtömegmérő az ami a levegőszűrő után van a vastag csőbe ugye !

Még hogy nem, dehogyis nem! P0170 nálam az AC kiszakadt csövétől volt 3 napja!

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, multkor kaptam egy P0200 hibakódot, tegnap erre még pluszban kaptam egy másikat P0170.

Nagyon sok helyen a labda szondát teszik felelőssé ezért a hibáért ! Érdekesség ,hogy amikor sárga lámpa kigyulad néha jobban húz az autó. Amúgy hideg motornál dadog (erős benzinszag) meleg motornál normális,de nagyon ritkán olyan mintha három hengerezne ,rángat .

astra g 1.4 16v x14xe.

Valaki találkozott már ezzel a hibával !

Előre is köszönöm!

Légtömegmérő, vagy pedig még lambdaszonda.

Ha van Em327 OBD-d azzal meg lehet nézni ezt a két értéket. Szépen kirajzolja a grafikonokat.

Lambda: ugrálnia kell a jelnek, az a jó 0.8V és 0.3V között.

(megjegyzem nekem 99e-nél szállt el a lambda szonda)

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Még hogy nem, dehogyis nem! P0170 nálam az AC kiszakadt csövétől volt 3 napja!

Légtömegmérő, vagy pedig még lambdaszonda.

Ha van Em327 OBD-d azzal meg lehet nézni ezt a két értéket. Szépen kirajzolja a grafikonokat.

Lambda: ugrálnia kell a jelnek, az a jó 0.8V és 0.3V között.

(megjegyzem nekem 99e-nél szállt el a lambda szonda)

Ha az ac-nél hiba van akkor nem is indúl normálisan nem ,vagy ilyen cső hibánál még beindúl a motor és lehet vele menni.

Nekem a légtömegmérő a levegőszűrő után egy (kis gumicsonkban) van ,na ezt nem találom még a

Cromax honlapján sem ,vagy nem jó helyen keresem.

A labdaszonda szerintem még nem volt kicserélve az autóba pedig már 200 ezernél tartunk .

Sajnos nincs ilyen műszerem (kellene venni ) !

Jól elvolt hanyagolva a kocsi .

Módosítva : ati72
Link to comment
Megosztás:

200000km után simán lehet a lambdaszonda is, ezeknek elvileg 160000km az élettartamuk, de nyilván erősen függ a körülményektől is (autópályán állandó sebességgel haladva valószínűleg egymillió kilómétert is vígan kiszolgál, városban állandó indítás-leállítás meg 80000km alatt is kinyírja). Hallottam már olyanról, hogy úgy megy tönkre, hogy a jelszintek nagyjából stimmelnek, csak épp nem 1-es lambdánál ugrál, hanem magasabbnál, így a vezérlő azt hiszi, hogy jó a szonda, közben meg mégsem, így nem tudja konkrétan, hogy mi okozza gondot, csak azt látja, hogy valami nem stimmel.

Benzinnyomás lehet olyan, hogy nem tud eleget szállítani a rendszer. Indításkor, kis gáznál még megvan a nyomás, nagyobb gázadásra, főleg nagyobb fordulatnál, amikor a benzinigény nagy, akkor csökken a nyomás, elmegy az erő. Ilyenkor elszegényedik a keverék, a vezérlő a lambdajel alapján megpróbál utánahúzni, viszont ha eléri a korrekció a maximumot, akkor hibát jelez.

Szóval amint látod, nem lehet azt mondani, hogy ezt cseréld ki, akkor jó lesz, hanem végig kell menni a lehetséges hibaforrásokon, és egyesével kizárni azokat.

ELM327-el óvatosan, várjuk meg, hogy valaki megerősíti, hogy az X14XE motorral is használható-e. Én személy szerint nem tudom, és mivel csak 2001-től lett kötelező az OBD II, az X14XE meg addigra már nem volt piacon, ezért úgy tippelem, hogy nem fogja tudni kezelni.

Módosítva : potyo
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

200000km után simán lehet a lambdaszonda is, ezeknek elvileg 160000km az élettartamuk, de nyilván erősen függ a körülményektől is (autópályán állandó sebességgel haladva valószínűleg egymillió kilómétert is vígan kiszolgál, városban állandó indítás-leállítás meg 80000km alatt is kinyírja). Hallottam már olyanról, hogy úgy megy tönkre, hogy a jelszintek nagyjából stimmelnek, csak épp nem 1-es lambdánál ugrál, hanem magasabbnál, így a vezérlő azt hiszi, hogy jó a szonda, közben meg mégsem, így nem tudja konkrétan, hogy mi okozza gondot, csak azt látja, hogy valami nem stimmel.

Benzinnyomás lehet olyan, hogy nem tud eleget szállítani a rendszer. Indításkor, kis gáznál még megvan a nyomás, nagyobb gázadásra, főleg nagyobb fordulatnál, amikor a benzinigény nagy, akkor csökken a nyomás, elmegy az erő. Ilyenkor elszegényedik a keverék, a vezérlő a lambdajel alapján megpróbál utánahúzni, viszont ha eléri a korrekció a maximumot, akkor hibát jelez.

Szóval amint látod, nem lehet azt mondani, hogy ezt cseréld ki, akkor jó lesz, hanem végig kell menni a lehetséges hibaforrásokon, és egyesével kizárni azokat.

ELM327-el óvatosan, várjuk meg, hogy valaki megerősíti, hogy az X14XE motorral is használható-e. Én személy szerint nem tudom, és mivel csak 2001-től lett kötelező az OBD II, az X14XE meg addigra már nem volt piacon, ezért úgy tippelem, hogy nem fogja tudni kezelni.

Egyépként kis fordulaton 2000 rpm környékén is szórakozik elalszik ,felvillan ,ég stb.

De odalépve a gáznak felmegy 4000-re is nem fúl le (csak nem bír).

Nagyon köszönöm nektek a segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Akkor a benzinnyomás és mennyiség valószínűleg rendben van. Légtömegmérőnél megér egy próbát, hogy kiszedni és lefújni róla a port, esetleg féktisztívóval megfújkálni, hogy leszedje a koszt róla, hátha javul a dolog. De csak óvatosan, mert érzékeny jószág.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a benzinnyomás és mennyiség valószínűleg rendben van. Légtömegmérőnél megér egy próbát, hogy kiszedni és lefújni róla a port, esetleg féktisztívóval megfújkálni, hogy leszedje a koszt róla, hátha javul a dolog. De csak óvatosan, mert érzékeny jószág.

Hogy kell kivenni ,mert nekem csak körbe forog a gumiágyba !

Link to comment
Megosztás:

Hogy kell kivenni ,mert nekem csak körbe forog a gumiágyba !

Húzd erősebben, kijön az;) Van egy perem, ami belepattan. A csatit pedig úgy tudod leszedni, hogy húzod kifele a fület, s lelöki. Azt is nézegettem egy darabig, amíg rájöttem.... Én 3 napja szedtem ki (akkor az itthoni Z12XEP-s corsaval cseréltem fel).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már kétszer hallottam lehúzott ablakkal, városban a lámpáknál kis sebességnél, hogy a bal oldali fék (elöl) köszörült. Kicsit ráléptem a pedálra és elhallgatott. Ez valami törmelék (kavics), vagy a kopás jele? Ha a kopás, azt hallanom kellene fékezéskor is, nem?

Ma megnéztem, és a bal külső fékbetét kopórétege 5 mm (teljes szélesség 10 mm), a bal belső kopórétege pedig 3,5-4 mm, és ezen a felén hozzáér a tárcsához a fékkopásjelző lemez... A tárcsa 20,9 mm, így komplett fékcsere következik. Tárcsa+betét+fékfolyadékon kívűl kell még valamit vennem? pl valami bizotsító, rögzítő fül, stb.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

El sem tudom mondani, h hányszor akartam már lecserélni!

de sajna pénz beszél..

Most inkább aprádonként próbálnám helyrehozni.

a rádiókikötéssel próbálkoztam, szétkötöttem, ugyanúgy lemerült.

Csomagtér, kesztyűtartó világítást is ellenőztem, lekapcsolnak.

Amit elfeljtettem írni, h van benne /szerintem utólagosan beszerelt/ riasztó, de már vagy 3-4éve szétkötettem.

inkább valami megbiztható villamosságira bíznám, ezek az egyszerűbb dolgok nem vezettek eredményre

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.