Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tudtam, hogy ebben nem találok egyetértésre, de ez így van rendben. :)

Nekem az Opel előtt egy Swiftem volt, amit újonnan vettem, főleg városban járt és 9 év alatt mindössze 130ezer km-ig jutott. Össze sem lehet hasonlítani a szívótorkát az Astráéval. Természetesen a Suzuki is oda vezeti vissza a kartergázt, csak éppen annak az autónak semmi kartergáza nem volt. Olyan tiszta volt a pillangószelep még 100ezer után is, hogy én sem hittem a szememnek. Azok a motorok jobban tömítettek, kevesebb a kartergáz és az olajfogyasztás sem egy elfogadott dolog. Olyan, hogy "olaj utántöltés" számomra egy olyan dolog, amit az Astránál kellett megtanulnom.

Egyértelmű, hogy az Astra fényévekkel jobb autó, de a tény ettől tény marad. Fogyasztja az olajat és több a kartergáz, mint egy egyszerű, igénytelen Suzukinál. Kövezzetek meg, de én így gondolom...

Üdv.: Tobzos

A swiftek és Wagon R+ motorjai tényleg nagyon jók voltak, pöpec kis szerkezetek. Én is belegyűrtem vagy 150e-et és a motor, mint egy svájci óra.

De ahogy Józsi is mondja ez (Astra G) azért sokkal biztonságosabb.

Link to comment
Megosztás:

A swiftek és Wagon R+ motorjai tényleg nagyon jók voltak, pöpec kis szerkezetek. Én is belegyűrtem vagy 150e-et és a motor, mint egy svájci óra.

De ahogy Józsi is mondja ez (Astra G) azért sokkal biztonságosabb.

Nekünk is volt a családban egy Suzuki (93 -as, még Magyaroszágon sehol sem volt gyártás meg ilyesmi..., made in Japan, BP -en forgalmazták egyedül az országban!) pöpec kis gép volt az biztos.

Simán gyorsulta az akkori halálba hajtott, kintről behozott nyugati szutykokat, a motor pedig tényleg mint egy óramű....

Volt utána egy Honda Civic, soha semmi gond nem volt vele, mint ahogy a Suzukival sem!

Azért a Japán az Japán, tudnak vmit az autógyártás terén...... :) Toyotáról, Mazdáról már ne is beszéljünk......

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy az utastér világítás nem reagál a kapcsolójára, azaz ha kihúzom a világítás gombot. Egyébként ajtónyitások alkalmával rendesen működik. A kapcsolót már kiszedtem, de ránézésre nincs vele gond.

Szerintetek mi lehet a baja, és ez orvosolható-e házilag.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Ez volt az eredeti üzenetem:

"2002.12. havi 1.6 16V astrám van. Indításgátló hibát jelez gyújtáskor. Régebben már volt ilyen problémám, de mire elvittem szervízbe, addigra kiment belőlle a jel. Sajnos ez nem csak a jel felvillanásában nyílvánul meg, hanem valamikor nem lehet elindítani az autót. Többször előfordult már olyanis, hogy menet közben leállt a motor amikor üresben volt (azaz alapjáraton) az autó pl közlekedési lámpáknál. Na most újra itt a jel és nem tudnak vele mit kezdeni. Az indításgátló cserét meg nem akarom elkapkodni, mert gondolom nem lenne egy olcsó dolog. Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt? Esetleg érintkezési hiba? Fogalmam sincs. Mert nem hiszem, hogy az indításgátló rossz lenne, mert kb 4 hónapja semmi hibát nem jelzett csak most jött ki rajta megint."

Ez a jel a szervízkulcsos kisautó :)

A könyv nem ír róla semmi, hogy mit jelez, ha gyújtáskor nem alszik el. Szóval nem villog, hanem folyamatosan világít. De ettől függetlenül valamikor el lehet indítani a motort, valamikor pedig nem és menet közben pedig gondol egyet és leáll a motor. (Amikor elindul a motor, onnét kezdve már nem világít a jel, nem is villog.) Na amikor leáll akkor általában 5 percet várnom kell mire el tudom indítani. A szervízben az indításgátlót mondták nekem, hogy azzal lehet valami. De mire bevittem, addigra persze nem volt benne a jel. Gépre rákötötték és nem mutatott ki semmi hibakódot! Nem tudtak vele foglalkozni! Ezek tudatában akinek bármilyen ötlete lenne, az legyen szíves jelezzen. Köszönöm

Egy másik kérdés, akinek 1.6 16V motor van az astrájában:

Mennyi az olajfogyasztásotok? Nekem ezelőtt egy 1.4 16V volt. Az szinte semmi olajat nem fogyasztott ehhez képest. Aki tudja, az írja meg nekem, hzogy mennyi a normális. Nincs túlhajtva az autó 3000Rpm fölé nem nagyon pörgetem, csak amikor előzök, vagy gyorsforgalmi úton. Fogyasztásom 7-7,5 között változik vegyes használatban.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem az immó gondja, ahogy Uhu is mondja... AGR szelep, lambda, folytószelepház koszolódás... ezek a legvalószínűbbek.

De meg kell nézni a hibakódot is még, hátha nyom valami értelmeset (gáz+fék nyomása gyújtás ráadáskor, és számolni a

villogásokat a műszeregységen).

Mindegyik alsókategóriás autó kartergáza a szívótorokba van visszavezetve... a suzukié is :)

Bocs, hogy ennyire értetlenkedek, de milyen villogást számoljak?:

"(gáz+fék nyomása gyújtás ráadáskor, és számolni a

villogásokat a műszeregységen)"

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem:

50-60-as tempónál 5. ben egyenletes tempónál ha elveszem a gázt elég érdekes kerregő /kattogó hangja van a motornak 1.4 XEP 93eKm.

Normális ez? Régebben nem figyeltem fel rá.

Szerintem 50-60 Km/h-nál nem egészséges az 5. fokozat! :D Én 50-nél még nem váltok fel negyedikbe sem. :)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy az utastér világítás nem reagál a kapcsolójára, azaz ha kihúzom a világítás gombot. Egyébként ajtónyitások alkalmával rendesen működik. A kapcsolót már kiszedtem, de ránézésre nincs vele gond.

Szerintetek mi lehet a baja, és ez orvosolható-e házilag.

Előre is köszi

Akkor esélyes, hogy a kapcsoló a rossz, de ki kell mérni mielőtt kicserélnéd. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 50-60 Km/h-nál nem egészséges az 5. fokozat! :D Én 50-nél még nem váltok fel negyedikbe sem. :)

O.K. Általában én sem, csak kérdeztem, hogy miért van ilyen hangja.

60 Km/h-nál is csinálja. 60-nál azért már jó az 5. nem? :D

Lényeg az, hogy 60-nál egyenletes tempónál (50-és 60 között figyeltem fel rá), ha elveszem a gázt, akkor érdekes hangja van.

Autószerelő azt mondta, hogy esetleg hidrotőke lehet. A gépet nem látta, csak telefonon beszéltünk.

Link to comment
Megosztás:

Celebrin!

Akartam neked PM üzit küldeni, de azt írja ki a gépem, hogy nem akarsz ilyen mókában részt venni. :D

Ne mááá! :D Megnéztem, de minden OK a beállításokkal. Nem értem, a múltkor sikerült küldened Pü-t, azóta nem állítottam át semmit. Ha továbbra sem sikerül, küldj mailt: celebrin@freemail.hu :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 50-60 Km/h-nál nem egészséges az 5. fokozat! :D Én 50-nél még nem váltok fel negyedikbe sem. :)

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Ha egy 1,2 tonnás, áramvonalas autót sík úton egyenletes 50km/h-ás sebességgel akarsz mozgatni, akkor ahhoz néhány kW bőven elegendő (mindenképpen 10kW alatt)! Az 1,4-es Astra 50-nél pontosan 1500-at forog, azon a fordulaton ennek a többszörösét tudja az a motor. Ez persze csak a dolog szigorú fizikája...

Ha te harmadikban mész 50-nel, akkor teljesen feleslegesen forgatod a motort, jóval magasabb lesz a fogyasztásod és a károsanyag kibocsátásod, valamint az autódból jövő zajszennyezés is közel a duplája. Ezek már nem Zsigulik, amik vergődnek 2000-es fordulat alatt, ezeket már így találták ki. Városi forgalomban egy Astrával felesleges 2000-es fordulat fölé menni, 2500 fölé viszont már tiszta pazarlás.

Gyorsításhoz természetesen én is visszakapcsolok...

Jó lenne, ha ezt végre mindenki belátná és nem bőgetné a gépet fölöslegesen. Ha már pöfékelünk, akkor legalább csak annyit, amennyit muszáj...

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy ennyire értetlenkedek, de milyen villogást számoljak?:

"(gáz+fék nyomása gyújtás ráadáskor, és számolni a

villogásokat a műszeregységen)"

Olvass vissza kicsit ezen a fórumon, már volt róla szó. Azt hiszem WESSZ írta le a legközérthetőbben. :D

Ha jól emlékszem: GÁZ+FÉK+GYÚJTÁS és számolni a villogásokat! A 10 villanás a nulla, a többi egyértelmű. Sajna a weboldalra nem emlékszem, ahol a hibakód lista található. :D

Én nem is tudtam kipróbálni, mert X-es moci van az Astrámban. :)

Link to comment
Megosztás:

Olvass vissza kicsit ezen a fórumon, már volt róla szó. Azt hiszem WESSZ írta le a legközérthetőbben. :D

Ha jól emlékszem: GÁZ+FÉK+GYÚJTÁS és számolni a villogásokat! A 10 villanás a nulla, a többi egyértelmű. Sajna a weboldalra nem emlékszem, ahol a hibakód lista található. :D

Én nem is tudtam kipróbálni, mert X-es moci van az Astrámban. :)

astra hibakódok

Link to comment
Megosztás:

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Ha egy 1,2 tonnás, áramvonalas autót sík úton egyenletes 50km/h-ás sebességgel akarsz mozgatni, akkor ahhoz néhány kW bőven elegendő (mindenképpen 10kW alatt)! Az 1,4-es Astra 50-nél pontosan 1500-at forog, azon a fordulaton ennek a többszörösét tudja az a motor. Ez persze csak a dolog szigorú fizikája...

Ha te harmadikban mész 50-nel, akkor teljesen feleslegesen forgatod a motort, jóval magasabb lesz a fogyasztásod és a károsanyag kibocsátásod, valamint az autódból jövő zajszennyezés is közel a duplája. Ezek már nem Zsigulik, amik vergődnek 2000-es fordulat alatt, ezeket már így találták ki. Városi forgalomban egy Astrával felesleges 2000-es fordulat fölé menni, 2500 fölé viszont már tiszta pazarlás.

Gyorsításhoz természetesen én is visszakapcsolok...

Jó lenne, ha ezt végre mindenki belátná és nem bőgetné a gépet fölöslegesen. Ha már pöfékelünk, akkor legalább csak annyit, amennyit muszáj...

OK, OK... többnyire egyet értek azzal amit mondasz. Viszont szerintem a lerakódások veszélye sokkal nagyobb lenne ha mindíg csak alacsony fordulaton használnám a gépet, ugyanis többnyire városban járkálok. Aztán meg jöhetne az AGR, pillangószelep és a többiek takarítása - mint neked... :)

Szerintem ezek a 16 szelepesek igénylik a fordulatot :D

Link to comment
Megosztás:

A szervízben az indításgátlót mondták nekem, hogy azzal lehet valami. De mire bevittem, addigra persze nem volt benne a jel. Gépre rákötötték és nem mutatott ki semmi hibakódot!

sajnos ilyen nincs... ha világitott a motorkontrol akkor a computer hibát tárol, és az ott marad amig ki nem törlik...

az inditásgátló menet közben nem tud hibát okozni...

ha leáll az lehet főtengely jeladó - hibakód: nincs motor fordulatszám jel

nyitva maradt AGR szelep - hibakód: AGR szelep nyitott, / vagy müködési hiba

folytószelep ház retkes, de attól még beindul...

vidd el az autót valami nem "Józsi bácsi érthozzá mert a Skodát is meg tudta javitani" szerelőhöz... mégmielött úgy megáll mint a szög :)

Link to comment
Megosztás:

OK, OK... többnyire egyet értek azzal amit mondasz. Viszont szerintem a lerakódások veszélye sokkal nagyobb lenne ha mindíg csak alacsony fordulaton használnám a gépet, ugyanis többnyire városban járkálok. Aztán meg jöhetne az AGR, pillangószelep és a többiek takarítása - mint neked... :)

Szerintem ezek a 16 szelepesek igénylik a fordulatot :D

Én meg ebben veled értek egyet, úgyhogy minden rendben. :D

A lerakódások veszélye biztosan nagyobb így, de inkább pucolok pár havonta és eljárok városban 7,5 literrel. :D

Ezek a motorok tényleg pörgősebbek, mint a régiek, de az áttételezésük is kellően rövid emiatt.

Ezzel az önbepiszkító szokásukkal sosem fogok kibékülni...

Link to comment
Megosztás:

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Ha egy 1,2 tonnás, áramvonalas autót sík úton egyenletes 50km/h-ás sebességgel akarsz mozgatni, akkor ahhoz néhány kW bőven elegendő (mindenképpen 10kW alatt)! Az 1,4-es Astra 50-nél pontosan 1500-at forog, azon a fordulaton ennek a többszörösét tudja az a motor. Ez persze csak a dolog szigorú fizikája...

Ha te harmadikban mész 50-nel, akkor teljesen feleslegesen forgatod a motort, jóval magasabb lesz a fogyasztásod és a károsanyag kibocsátásod, valamint az autódból jövő zajszennyezés is közel a duplája. Ezek már nem Zsigulik, amik vergődnek 2000-es fordulat alatt, ezeket már így találták ki. Városi forgalomban egy Astrával felesleges 2000-es fordulat fölé menni, 2500 fölé viszont már tiszta pazarlás.

Gyorsításhoz természetesen én is visszakapcsolok...

Jó lenne, ha ezt végre mindenki belátná és nem bőgetné a gépet fölöslegesen. Ha már pöfékelünk, akkor legalább csak annyit, amennyit muszáj...

ajjajj...

az Opel Ecotec motorjai iszonyat alacsony lóerőt és nyomatékot ad le alacsony fordulaton.

azaz sokkal több benzin kell ahoz hogy felgyorsitsa az autót egy 5. ben 50 nel müködő motor mint egy 3 vagy 4. ben közlekedő.

Tévhit hogy kevesebbet fogyaszt ha nem nyomod neki, hanem óvatosan 200 ig pörgeted...

ráadásul jól lecsulásodik minden ha nem forgatod, mert eza visszafolytott környezetbarát motor igényli hogy forgatva legyen, és ki tudjon égni rendesen...

Lásd Piedóne motorját aki városban 2000 pörgeti, és úgy kitámasztott a szelep / megragadt a motorba a lerakódott koksztól, hogy majdnem le kellett neki venni, ahogy hogy életre lehessen kellteni...

és különben is nyomni kő, mert minek vett az ember jó, és gyors autót, ha tötyög vele??? akkor mehenél kipolszlkival ish :) :D

Ezek már nem Zsigulik, amik vergődnek 2000-es fordulat alatt,

jajj dehogynem. forgasd már el egyszer leszabályzásig, és érezd meg azt hogy ez a motor mikor ad le teljesítményt... az enyém 4500 felett... azalatt kicsit jobban megy mint egy IFA, de nemsokkal :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.