Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Helló!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy az utastér világítás nem reagál a kapcsolójára, azaz ha kihúzom a világítás gombot. Egyébként ajtónyitások alkalmával rendesen működik. A kapcsolót már kiszedtem, de ránézésre nincs vele gond.

Szerintetek mi lehet a baja, és ez orvosolható-e házilag.

Előre is köszi

szerintem a kapcsoló a rossz.

de pont ma ajánlottak nekem 13 ért egy vadi új lámpakapcsolót és gyárit. ha kell megadom a csóka számát...

Link to comment
Megosztás:

Én meg ebben veled értek egyet, úgyhogy minden rendben. :P

A lerakódások veszélye biztosan nagyobb így, de inkább pucolok pár havonta és eljárok városban 7,5 literrel. :)

Ezek a motorok tényleg pörgősebbek, mint a régiek, de az áttételezésük is kellően rövid emiatt.

Ezzel az önbepiszkító szokásukkal sosem fogok kibékülni...

:D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Ha egy 1,2 tonnás, áramvonalas autót sík úton egyenletes 50km/h-ás sebességgel akarsz mozgatni, akkor ahhoz néhány kW bőven elegendő (mindenképpen 10kW alatt)! Az 1,4-es Astra 50-nél pontosan 1500-at forog, azon a fordulaton ennek a többszörösét tudja az a motor. Ez persze csak a dolog szigorú fizikája...

Ha te harmadikban mész 50-nel, akkor teljesen feleslegesen forgatod a motort, jóval magasabb lesz a fogyasztásod és a károsanyag kibocsátásod, valamint az autódból jövő zajszennyezés is közel a duplája. Ezek már nem Zsigulik, amik vergődnek 2000-es fordulat alatt, ezeket már így találták ki. Városi forgalomban egy Astrával felesleges 2000-es fordulat fölé menni, 2500 fölé viszont már tiszta pazarlás.

Gyorsításhoz természetesen én is visszakapcsolok...

Jó lenne, ha ezt végre mindenki belátná és nem bőgetné a gépet fölöslegesen. Ha már pöfékelünk, akkor legalább csak annyit, amennyit muszáj...

A hidrodinamikus kenéselmélet itt erős szerepet kap...ha túl alalcsony fordulaton terheled a motor kenése nem megfelelő a terhelléshez, elvékonyodhat az olajfilm a két felűlet között és közel sem lesz olyan a kenés 1500 és alatta terhelt motor hamarabb elkopik és több lesz a lerakódás is, mert a gázok/gőzök és folyadékok áramlási sebességük(is) "segítségével" tudják magukkal vinni a szilárd szennyezőket és ha ez nincs meg akkor lerakódik...mondanom sem kell mindenki találkozozz üllepítő medencékkel...ha lelassúl az áramlás leüllepszik az anyag benne...aztán lehet csodálkozni, hogy eldugul nem megy, nemhúz, köhög, beragadt, besűlt... :D :)

Link to comment
Megosztás:

ezt én úgy fogalmaznám meg, hogy érzésre amikor jól érzi magát a motor...

én 2500 - 3000 között szoktam járni vele, ha tudom, hogy sík úton nem kell gyorsulni akkor akár 2000 körül is bekapcsolom az 5. et, de ha akár egy picit is kell gyorsitani visszakapcsolok....

nagyobb gyorsitáskor kihuzatom simán 4000 ig . ennyi. én az 5. et nagyáltalában olyan 80-90 körül kapcsolom.

A barátnőm 1.4 ese ( Z14XE ) az tök másképp vielkedik mint az enyém, az jobban kell huzatni ahoz hogy dinamikusabban lehessen vele közlekedni.

azt azért hozzátenném hogy az 1.8 as és az 1.4 es ég és föld alacsony fordulatnál... és sokkal alacsonyabb fordulaton is tudok közlekedni mint az 1.4 es. az 2500 alatt szenved szerintem. azzal simán közlekedésnél olyamatosan 3000 körül, lámpánál dinamikus gyorsitáskr 3500 körül váltom el.

A fogyastáshoz annyit hogy télen az 1.4 es város 8, az 1.8 as 8L/100

Országúton 140 nél az 1.4 es 7,2-7,5 L/100 az 1.8 as 7 körül/100km.

Link to comment
Megosztás:

A hidrodinamikus kenéselmélet itt erős szerepet kap...ha túl alalcsony fordulaton terheled a motor kenése nem megfelelő a terhelléshez, elvékonyodhat az olajfilm a két felűlet között és közel sem lesz olyan a kenés 1500 és alatta terhelt motor hamarabb elkopik és több lesz a lerakódás is, mert a gázok/gőzök és folyadékok áramlási sebességük(is) "segítségével" tudják magukkal vinni a szilárd szennyezőket és ha ez nincs meg akkor lerakódik...mondanom sem kell mindenki találkozozz üllepítő medencékkel...ha lelassúl az áramlás leüllepszik az anyag benne...aztán lehet csodálkozni, hogy eldugul nem megy, nemhúz, köhög, beragadt, besűlt... :D :)

:D

na jóóóóó . Te ezt érted. Te okos vagy :D

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu:

Akkor most mi a helyes vezetési stílusa az astra g-nek? 3. vagy 4. fokozatban pöcsöljön az ember 50km/h sebességgel? 5. fokozatba 70-nél, vagy 100-nál illik kapcsolni? :)

mondjuk 1700-tól terhelni kb, de ott sem tartósan....főleg ha néha rágyorsítasz, majd újra vissza, de jobb 2000 felett lenni, néha jól megpörgetni mert az is kell neki :D az 5. kb 80-90 körűltől a legjobb..szerintem, de nem engem kérdeztél :D :D

Link to comment
Megosztás:

A hidrodinamikus kenéselmélet itt erős szerepet kap...ha túl alalcsony fordulaton terheled a motor kenése nem megfelelő a terhelléshez, elvékonyodhat az olajfilm a két felűlet között és közel sem lesz olyan a kenés 1500 és alatta terhelt motor hamarabb elkopik és több lesz a lerakódás is, mert a gázok/gőzök és folyadékok áramlási sebességük(is) "segítségével" tudják magukkal vinni a szilárd szennyezőket és ha ez nincs meg akkor lerakódik...mondanom sem kell mindenki találkozozz üllepítő medencékkel...ha lelassúl az áramlás leüllepszik az anyag benne...aztán lehet csodálkozni, hogy eldugul nem megy, nemhúz, köhög, beragadt, besűlt... :P :D

Hát ezt én nem tudtam volna ilyen szépen leírni, csak egyszerűen érzem, hogy mi kell a gépnek. Beszél hozzám a motor és azt mondja, hogy nyomd a gááázt! :) Vagy azok csak a hangok a felyemben?! :D :D

Link to comment
Megosztás:

mondjuk 1700-tól terhelni kb, de ott sem tartósan....főleg ha néha rágyorsítasz, majd újra vissza, de jobb 2000 felett lenni, néha jól megpörgetni mert az is kell neki :D az 5. kb 80-90 körűltől a legjobb..szerintem, de nem engem kérdeztél :D :D

Hasznos tanácsot mindenkitől elfogadok. :) Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Ha egy 1,2 tonnás, áramvonalas autót sík úton egyenletes 50km/h-ás sebességgel akarsz mozgatni, akkor ahhoz néhány kW bőven elegendő (mindenképpen 10kW alatt)! Az 1,4-es Astra 50-nél pontosan 1500-at forog, azon a fordulaton ennek a többszörösét tudja az a motor. Ez persze csak a dolog szigorú fizikája...

Ha te harmadikban mész 50-nel, akkor teljesen feleslegesen forgatod a motort, jóval magasabb lesz a fogyasztásod és a károsanyag kibocsátásod, valamint az autódból jövő zajszennyezés is közel a duplája. Ezek már nem Zsigulik, amik vergődnek 2000-es fordulat alatt, ezeket már így találták ki. Városi forgalomban egy Astrával felesleges 2000-es fordulat fölé menni, 2500 fölé viszont már tiszta pazarlás.

Gyorsításhoz természetesen én is visszakapcsolok...

Jó lenne, ha ezt végre mindenki belátná és nem bőgetné a gépet fölöslegesen. Ha már pöfékelünk, akkor legalább csak annyit, amennyit muszáj...

hhhu....

Nem kötekedni akarok, de 1,2 tonna nem túl kevés, az áramvonalasságnak vajh'mi kevés köze van a légallanálláshoz 50 km\h-nál, a motornak pedig nem feltétlenül az a gazdaságos, ha a lehető legalacsonyabb fordulaton dolgoztatod.Lehet, hogy ugyanazon sebesség fenntartásához mélyebbre nyomod a pedált ötödikben, mint negyedikben.Ez kokszolódáshoz vezet.Én sem vagyok híve a túlzott kihúzatásnak, 1.4 16v motorral 2500-ig szoktam pörgetni.HA kihúzatom 3000-ig, akkor már agresszív vagyok :) Viszont az igaz, hogy a motor csak ezután kelne életre.Alatta nyugdíjas autó :D

más....A tetőantenna alatti gumit nehéz cserélni?Teljesen ketté van szakadva.Vagy érdemes egyáltalán?Úgy tudom nem az tömít a teőkárpit felé, legalábbis idáig még nem ázott be.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel abszolút nem értek egyet.

Ha egy 1,2 tonnás, áramvonalas autót sík úton egyenletes 50km/h-ás sebességgel akarsz mozgatni, akkor ahhoz néhány kW bőven elegendő (mindenképpen 10kW alatt)! Az 1,4-es Astra 50-nél pontosan 1500-at forog, azon a fordulaton ennek a többszörösét tudja az a motor. Ez persze csak a dolog szigorú fizikája...

Ha te harmadikban mész 50-nel, akkor teljesen feleslegesen forgatod a motort, jóval magasabb lesz a fogyasztásod és a károsanyag kibocsátásod, valamint az autódból jövő zajszennyezés is közel a duplája. Ezek már nem Zsigulik, amik vergődnek 2000-es fordulat alatt, ezeket már így találták ki. Városi forgalomban egy Astrával felesleges 2000-es fordulat fölé menni, 2500 fölé viszont már tiszta pazarlás.

Gyorsításhoz természetesen én is visszakapcsolok...

Jó lenne, ha ezt végre mindenki belátná és nem bőgetné a gépet fölöslegesen. Ha már pöfékelünk, akkor legalább csak annyit, amennyit muszáj...

Miért nem vesztek kamiont? Azon lehet váltani világba felező egy+egy+felező kettő+kettő stb ezeket is 1000-kénti ford szám utánablow.gif Ezen motorok 3600-nál érik el a nyomaték csúcsot. Tessék pörgetni és dinamikus ütemben váltani. Én spec városban ritkán váltok 4-be, így városban 8,2-vel kijövök(nyáron) és haladok is. Ez a környezetkimélő annyit amennyit muszáj.........horse.gif

Link to comment
Megosztás:

A károsanyagkibocsátás nem csökken, sőt nől az alacsony fordulatszámon forgó, részterheléssel dolgozó motornál. Aki nem hiszi, méressen egyet-egyet alapjáraton, alacsony és magas fordulatszámon, hideg ill. üzemmeleg motorral. Az összes összetevőt figyelembevéve a legrosszabb távozó gázt a hideg motor produkálja alapjáraton.

Az, hogy egy motor pörgős, az nem azt jelenti, hogy állandóan leszab.ig kéne forgatni. Az épp úgy árt, mint a túlzottan alacsony fordulatszám.

Link to comment
Megosztás:

szerintem a kapcsoló a rossz.

de pont ma ajánlottak nekem 13 ért egy vadi új lámpakapcsolót és gyárit. ha kell megadom a csóka számát...

Köszi szépen, de most még nem terveztem a kapcsolócserét. Ha aktuális lesz, megkereslek, hogy tudsz-e valamit.

Link to comment
Megosztás:

ajjajj...

az Opel Ecotec motorjai iszonyat alacsony lóerőt és nyomatékot ad le alacsony fordulaton.

azaz sokkal több benzin kell ahoz hogy felgyorsitsa az autót egy 5. ben 50 nel müködő motor mint egy 3 vagy 4. ben közlekedő.

Tévhit hogy kevesebbet fogyaszt ha nem nyomod neki, hanem óvatosan 200 ig pörgeted...

ráadásul jól lecsulásodik minden ha nem forgatod, mert eza visszafolytott környezetbarát motor igényli hogy forgatva legyen, és ki tudjon égni rendesen...

Lásd Piedóne motorját aki városban 2000 pörgeti, és úgy kitámasztott a szelep / megragadt a motorba a lerakódott koksztól, hogy majdnem le kellett neki venni, ahogy hogy életre lehessen kellteni...

és különben is nyomni kő, mert minek vett az ember jó, és gyors autót, ha tötyög vele??? akkor mehenél kipolszlkival ish :D :D

jajj dehogynem. forgasd már el egyszer leszabályzásig, és érezd meg azt hogy ez a motor mikor ad le teljesítményt... az enyém 4500 felett... azalatt kicsit jobban megy mint egy IFA, de nemsokkal :D

Szia Uhuhu,

A véleményemmel végül teljesen egyedül fogok maradni, de mivel elég sokat foglalkoztam a témával, így kitartok az álláspontom mellett. Ha pár hozzászólással tovább olvasok, akkor már egy idiótának rajzolódom ki, aki 1000-es fordulaton jár padlógázon, de ha ez így lenne, akkor nem maradnának az autóim olyan állapotban, mint amilyenben maradnak. Te is már gyorsításról beszélsz, pedig leírtam, hogy ahhoz visszakapcsolok. De egy 50-es tempó tartásához messze bőven elegendő az az erő, ami 1500-nál megvan...

Láttunk már mindannyian tönkrement motorokat forgatottat és alacsony fordulaton használtat is. Ha megnézed az Astra használati utasítását, akkor azt olvashatod benne, hogy addig ne kapcsolj vissza, amíg nem erőlködik vagy rángat és hidd el, hogy nem írnának le ilyesmit, ha azzal vágóhídra küldenék a motorokat. A nagyobb kartergáz, a fojtószelepház koszolódás - valamint az olajfogyasztás - mindig autópályahasználat mellett jelentkezik intenzívebben. Magasabb fordulaton értelemszerűen több levegő kúszik le a dugattyúgyűrűk mellett, mérd meg egyszer az olajfogyasztásodat tartós autópályázás idején, nagyon meg fogsz lepődni. Az autót néha meg kell hajtani, ki kell kormozni, akkor is ha 3000-en jársz városban, mert gondolom piros lámpánál azért te is leengeded alapjáratra. Ebben teljesen egyetértünk, én is szeretem néha megnézni a leszabályzást. :)

Azzal, hogy ezek a motorok alacsony fordulaton "iszonyat" gyengék, nem értek egyet. Próbálj ki minél több 1,4-es autót (VW, Honda, Toyota, Renault, Peugeot), nézd meg őket 1000 és 2000 között is, hidd el nekem, hogy elégedett leszel az Opellal. Én is más autókat használtam azelőtt, kellemes meglepetés volt a motor viselkedése az alacsony tartományban. Ehhez még adottak a jó rövid fokozatok, szépen felhúzza magát az autó egész kis gázzal is.

Most pár szó az általad javasolt vezetési módról. Természetesen lehet így is, baj biztosan nem lesz belőle. Ugyanakkor illik tudni, hogy az Otto motorok legnagyobb veszteségforrása a fojtószelep. Minél inkább zárva van, annál rosszabb a motor hatásfoka. Ha úgy próbálunk meg egy benzinmotorral magas fordulatszámot elérni, hogy közben csak résnyire nyitjuk a pillangószelepet, akkor egy olyan üzemállapotba kényszerítjük, ahol a lehető legrosszabb a hatásfoka. Nem csaplak be, nézz utána ha gondolod. Attól lett a világ legjobb motorja pár éve a BMW-PSA közös 1,6-os benzinmotorja, mert a fojtószelep funkciójának egy részét meg tudták oldani a szelepemelés változtatásával, amivel hatalmas résveszteségtől szabadultak meg.

Most elolvasom a többi nekem szóló hozzászólást is, remélem nem kapok agyvérzést... :P

Link to comment
Megosztás:

A hidrodinamikus kenéselmélet itt erős szerepet kap...ha túl alalcsony fordulaton terheled a motor kenése nem megfelelő a terhelléshez, elvékonyodhat az olajfilm a két felűlet között és közel sem lesz olyan a kenés 1500 és alatta terhelt motor hamarabb elkopik és több lesz a lerakódás is, mert a gázok/gőzök és folyadékok áramlási sebességük(is) "segítségével" tudják magukkal vinni a szilárd szennyezőket és ha ez nincs meg akkor lerakódik...mondanom sem kell mindenki találkozozz üllepítő medencékkel...ha lelassúl az áramlás leüllepszik az anyag benne...aztán lehet csodálkozni, hogy eldugul nem megy, nemhúz, köhög, beragadt, besűlt... :D :)

Tetszik a hozzászólásod, muszáj válaszolnom rá... :P

Ha nyomás hatására elvékonyodik egy olajfilm, akkor az hidrostatika, de ez mindegy. :D

Gondoltam, hogy hamar átesünk majd a ló túloldalára és az lesz a téma, hogy ugyan ne járjunk már alapjáraton padlógázzal. És tényleg, ne tegyünk így!

Te alacsony fordulaton nem tudsz akkora terhelést elérni, hogy az olajfilm lássa annak kárát. Nyilván te is tudod, hogy mi történne ilyen extrém esetben: a benzin nem bírná a dolgot és kopogásérzékelő ide vagy oda, bizony csörgő hangokat hallanál a motorháztető alól. Aki még ezután sem veszi észre magát, az meg is érdemli. De attól ne vegyetek használt autót! :D

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhuhu,

A véleményemmel végül teljesen egyedül fogok maradni, de mivel elég sokat foglalkoztam a témával, így kitartok az álláspontom mellett. Ha pár hozzászólással tovább olvasok, akkor már egy idiótának rajzolódom ki, aki 1000-es fordulaton jár padlógázon, de ha ez így lenne, akkor nem maradnának az autóim olyan állapotban, mint amilyenben maradnak. Te is már gyorsításról beszélsz, pedig leírtam, hogy ahhoz visszakapcsolok. De egy 50-es tempó tartásához messze bőven elegendő az az erő, ami 1500-nál megvan...

Láttunk már mindannyian tönkrement motorokat forgatottat és alacsony fordulaton használtat is. Ha megnézed az Astra használati utasítását, akkor azt olvashatod benne, hogy addig ne kapcsolj vissza, amíg nem erőlködik vagy rángat és hidd el, hogy nem írnának le ilyesmit, ha azzal vágóhídra küldenék a motorokat. A nagyobb kartergáz, a fojtószelepház koszolódás - valamint az olajfogyasztás - mindig autópályahasználat mellett jelentkezik intenzívebben. Magasabb fordulaton értelemszerűen több levegő kúszik le a dugattyúgyűrűk mellett, mérd meg egyszer az olajfogyasztásodat tartós autópályázás idején, nagyon meg fogsz lepődni. Az autót néha meg kell hajtani, ki kell kormozni, akkor is ha 3000-en jársz városban, mert gondolom piros lámpánál azért te is leengeded alapjáratra. Ebben teljesen egyetértünk, én is szeretem néha megnézni a leszabályzást. :D

Azzal, hogy ezek a motorok alacsony fordulaton "iszonyat" gyengék, nem értek egyet. Próbálj ki minél több 1,4-es autót (VW, Honda, Toyota, Renault, Peugeot), nézd meg őket 1000 és 2000 között is, hidd el nekem, hogy elégedett leszel az Opellal. Én is más autókat használtam azelőtt, kellemes meglepetés volt a motor viselkedése az alacsony tartományban. Ehhez még adottak a jó rövid fokozatok, szépen felhúzza magát az autó egész kis gázzal is.

Most pár szó az általad javasolt vezetési módról. Természetesen lehet így is, baj biztosan nem lesz belőle. Ugyanakkor illik tudni, hogy az Otto motorok legnagyobb veszteségforrása a fojtószelep. Minél inkább zárva van, annál rosszabb a motor hatásfoka. Ha úgy próbálunk meg egy benzinmotorral magas fordulatszámot elérni, hogy közben csak résnyire nyitjuk a pillangószelepet, akkor egy olyan üzemállapotba kényszerítjük, ahol a lehető legrosszabb a hatásfoka. Nem csaplak be, nézz utána ha gondolod. Attól lett a világ legjobb motorja pár éve a BMW-PSA közös 1,6-os benzinmotorja, mert a fojtószelep funkciójának egy részét meg tudták oldani a szelepemelés változtatásával, amivel hatalmas résveszteségtől szabadultak meg.

Most elolvasom a többi nekem szóló hozzászólást is, remélem nem kapok agyvérzést... :D

kinek a pap kinek a papné :)

amugy Honda 1.4 esbe és 1.2 esbe is volt szerencsém üldögélni mostanában, és az tényleg egy agyrém...

Link to comment
Megosztás:

mondjuk 1700-tól terhelni kb, de ott sem tartósan....főleg ha néha rágyorsítasz, majd újra vissza, de jobb 2000 felett lenni, néha jól megpörgetni mert az is kell neki :D az 5. kb 80-90 körűltől a legjobb..szerintem, de nem engem kérdeztél :) :D

Önmagában a fordulatszámok semmit nem jelentenek. Ha gázpedál állást (azaz terhelést) is állítanál ezzell párhuzamba, akkor értelmet nyerne a dolog.

Amit írok, az csak példa lesz, de valahogy így lehetne:

10% terhelés 1300-tól

25% terhelés 1800-tól

50% terhelés 2500-tól

100% terhelés 3500-tól

Én személy szerint 60km/h-tól javaslom az ötödiket, de csakis sík úton és egyenletes sebességhez. Gyorsításhoz tessék visszakapcsolni! Ifával is!!! :D

Link to comment
Megosztás:

hhhu....

Nem kötekedni akarok, de 1,2 tonna nem túl kevés, az áramvonalasságnak vajh'mi kevés köze van a légallanálláshoz 50 km\h-nál, a motornak pedig nem feltétlenül az a gazdaságos, ha a lehető legalacsonyabb fordulaton dolgoztatod.Lehet, hogy ugyanazon sebesség fenntartásához mélyebbre nyomod a pedált ötödikben, mint negyedikben.Ez kokszolódáshoz vezet.Én sem vagyok híve a túlzott kihúzatásnak, 1.4 16v motorral 2500-ig szoktam pörgetni.HA kihúzatom 3000-ig, akkor már agresszív vagyok :) Viszont az igaz, hogy a motor csak ezután kelne életre.Alatta nyugdíjas autó :D

más....A tetőantenna alatti gumit nehéz cserélni?Teljesen ketté van szakadva.Vagy érdemes egyáltalán?Úgy tudom nem az tömít a teőkárpit felé, legalábbis idáig még nem ázott be.

Jujj, de még mennyire, hogy van, nem is hinnéd. Próbáltál már biciklivel 50-nel menni? Nem könnyű dolog. De ha tudnál hanyattfekve bicajozni, akkor bizony simán sikerülne. Egy szó, mint száz, 50-nél már nagyon is számít, hogy ne egy kockával menjünk. Nézz utána bátran, de a légellenállás okozta teljesítmény képletében a köbön szerepel a sebesség.

A mélyebbre nyomott gázpedállal kapcsolatban leírtam kicsivel feljebb, hogy bizony így növekszik az Otto motor hatásfoka. Tudom, hogy ellentmondásosan hangzik, de ez tény. A német AutoBild-nek volt egy cikksorozata "Sparen mit vollgas" címmel, ami igen érdekes volt ebben a témában.

Kokszolni a boxolók meg a súlyemelők szoktak... :D

Link to comment
Megosztás:

hhhu....

Nem kötekedni akarok, de 1,2 tonna nem túl kevés, az áramvonalasságnak vajh'mi kevés köze van a légallanálláshoz 50 km\h-nál, a motornak pedig nem feltétlenül az a gazdaságos, ha a lehető legalacsonyabb fordulaton dolgoztatod.Lehet, hogy ugyanazon sebesség fenntartásához mélyebbre nyomod a pedált ötödikben, mint negyedikben.Ez kokszolódáshoz vezet.Én sem vagyok híve a túlzott kihúzatásnak, 1.4 16v motorral 2500-ig szoktam pörgetni.HA kihúzatom 3000-ig, akkor már agresszív vagyok :) Viszont az igaz, hogy a motor csak ezután kelne életre.Alatta nyugdíjas autó :D

más....A tetőantenna alatti gumit nehéz cserélni?Teljesen ketté van szakadva.Vagy érdemes egyáltalán?Úgy tudom nem az tömít a teőkárpit felé, legalábbis idáig még nem ázott be.

Bocs, a tömegre vonatkozó felvetésedre nem reagáltam.

Amennyiben egy autóval nem akarsz gyorsítani, hanem csak egy sebességet tartani sík úton, akkor a tömeg ilyen értelemben nem játszik. Egyenletes sebesség esetén kizárólag a gördülési ellenállás keltette teljesítmény képletében jelenik meg a tömeg, de az nem jelentős egy modern jármű esetén. Ennek is utánanézhetsz, megint nem kamuztam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Corsa előtt Astra G 1.6 volt tény, hogy alacsony fordulaton meglepően nyomatékszegény volt az autó, nem igen lehetett vele gyorsulni, 3000 rpm felett viszont meglódult és ment....

A Corsa 1.2 twinport, alacsony fordulaton sokkal nyomatékosabb, vagy ha négyben 50 km/h -nál odalépek neki nagyon elhúz, ilyet az astra soha nem tudott. Gyorsabb, dinamikusabb autónak érzem, élvezetesebb vele vezetni mint a G- vel volt..... :)

Link to comment
Megosztás:

Miért nem vesztek kamiont? Azon lehet váltani világba felező egy+egy+felező kettő+kettő stb ezeket is 1000-kénti ford szám utánablow.gif Ezen motorok 3600-nál érik el a nyomaték csúcsot. Tessék pörgetni és dinamikus ütemben váltani. Én spec városban ritkán váltok 4-be, így városban 8,2-vel kijövök(nyáron) és haladok is. Ez a környezetkimélő annyit amennyit muszáj.........horse.gif

Kamiont? Jobbat tudok... :D

A jelenlegi 1,4-es motor alapjaira (csak a blokk maradt) az Opel elkészítette az 1,4-es turbo kivitelét. Hamarosan megjelenik a H Astrákban, de még a Vectra utódjába is bekerülhet a német szaklapok szerint. 140 lóerős lesz, de ez másodlagos. Az előzetes hírek alapján a motor kb. 220Nm-t ad majd le 1500-as fordulat környékén, tehát a VW TSI és a Fiat T-Jet motorok vetélytársa lesz. A VW motorok milliónyi tesztje alapján tudható, hogy egy ilyen motor már 1200-1300-as fordulattól vehemensen gyorsít, 2000 fölé menni pedig már szinte felesleges. Így érik el a bőven 7 liter alatti átlagokat.

Gondoljatok már bele, hogy azokban a motorokban 1500-on van 220Nm, egy mostani 1,4-es 90 lovas Astrában pedig mondjuk úgy 80-100Nm. És az olajfilm kibírja! És a főtengely kibírja! És a dugattyúk és a gyűrűk is kibírják!!!

Értitek már, hogy micsoda tartalék van még ezekben a motorokban??? A csoda határát feszegetjük!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.