Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ma valami kopogást hallottam a futómű felől menet közben,a bal első sárvédőnél lenyomva a kasznit előjött a koppanás <_<

Még nem tudtam alánézni egyenlőre,melyik futóműelem lehet?

Ma levettem a kereket és egyből elém tárult a hiba:rugótörés :smartass:

Bíztam hátha megúszom 2 kutyacsont cserével de sajna nem, így karácsonykor jól jött...

nem tudom lehet így menni vele?telót mennyire nyüstöli meg?

Néztem Kayabát párban 17K lenne,vagy milyen márka lehet jó még? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ma levettem a kereket és egyből elém tárult a hiba:rugótörés :smartass:

Bíztam hátha megúszom 2 kutyacsont cserével de sajna nem, így karácsonykor jól jött...

nem tudom lehet így menni vele?telót mennyire nyüstöli meg?

Néztem Kayabát párban 17K lenne,vagy milyen márka lehet jó még? :huh:

Én törött hatsó rugóval közlekedtem simán, igaz nekem semmi tünetem nem volt.

Azért a padkáknál, bukkanóknál vigyáztam...

Nekem Starline került bele a szerelőm jóvoltából. Igaz mondtam neki, hogy erősítettet rakjon bele, abból még csak sima van...

Ez volt már a hab a tortán, lecserélem a szerelőt.

Kíváncsi vagyok meddig fog tartani...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma levettem a kereket és egyből elém tárult a hiba:rugótörés :smartass:

Bíztam hátha megúszom 2 kutyacsont cserével de sajna nem, így karácsonykor jól jött...

nem tudom lehet így menni vele?telót mennyire nyüstöli meg?

Néztem Kayabát párban 17K lenne,vagy milyen márka lehet jó még? :huh:

Én is azt rakattam bele a Cromaxnál, úgy 2 hónapja.

Mekkora rész tört le? Csak az alsó részéből?

Ha csak az, akkor tulajdonképpen használhatod, de ki tudja mikor törik el még pár helyen? Mi van, ha legközelebb feljebb törik és pont a gumidat lukasztja ki...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma mikor kiálltam a garázsból, akkor vettem észre hogy egy majd fél-tenyérnyi friss olajfolt van a kocsi alatt. Pénteken voltam olajcserén, de nem hinném hogy onnan csepeg (ua szaki nyúlt a kocsihoz), valamit mormogott hogy valami-valahonnan könnyezik, valami tömítést(?) kellene -majd- cserélni de ahhoz le kell venni a váltót(?)... Régebben is volt egy-egy csepp, de ma hazajövet után betettem egy kartont a kocsi alá, két óra alatt egy 200Ft-os érme nagyságú folt jött össze rajta... Valaki tapasztalt már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Ma mikor kiálltam a garázsból, akkor vettem észre hogy egy majd fél-tenyérnyi friss olajfolt van a kocsi alatt. Pénteken voltam olajcserén, de nem hinném hogy onnan csepeg (ua szaki nyúlt a kocsihoz), valamit mormogott hogy valami-valahonnan könnyezik, valami tömítést(?) kellene -majd- cserélni de ahhoz le kell venni a váltót(?)... Régebben is volt egy-egy csepp, de ma hazajövet után betettem egy kartont a kocsi alá, két óra alatt egy 200Ft-os érme nagyságú folt jött össze rajta... Valaki tapasztalt már ilyet?

Még tavaly. Olajat cseréltem a vasban. Mindent ugyan úgy csináltam ahogy szoktam, már több mint 10 éve. De valahogy az olajszűrö visszalazult egy picit, és ott megpattant némi olaj. Meghúztam, azóta nem jött elő a probléma. De ha már aláteszed, tetted azt a kartonlapot, picit aláhajolva nagyjából be lehet lőni, hogy honnét cseppen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma mikor kiálltam a garázsból, akkor vettem észre hogy egy majd fél-tenyérnyi friss olajfolt van a kocsi alatt. Pénteken voltam olajcserén, de nem hinném hogy onnan csepeg (ua szaki nyúlt a kocsihoz), valamit mormogott hogy valami-valahonnan könnyezik, valami tömítést(?) kellene -majd- cserélni de ahhoz le kell venni a váltót(?)... Régebben is volt egy-egy csepp, de ma hazajövet után betettem egy kartont a kocsi alá, két óra alatt egy 200Ft-os érme nagyságú folt jött össze rajta... Valaki tapasztalt már ilyet?

Ha lehet hinni a szakinak, akkor főtengely szimering.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Még tavaly. Olajat cseréltem a vasban. Mindent ugyan úgy csináltam ahogy szoktam, már több mint 10 éve. De valahogy az olajszűrö visszalazult egy picit, és ott megpattant némi olaj. Meghúztam, azóta nem jött elő a probléma. De ha már aláteszed, tetted azt a kartonlapot, picit aláhajolva nagyjából be lehet lőni, hogy honnét cseppen.

Nem úgy tűnik hogy az olajszűrő alól jönne... http://opel.14.12.23.digitalisalbum.hu

Ha lehet hinni a szakinak, akkor főtengely szimering.

Igen, mintha ezt morogta volna...

Nagy macera (húzós munkadíj/beavatkozás)? Mennyire halogatható? (Január első/második heténél előbb nem lesz szerelőm...) Remélem az olajat is le kell ereszteni ha már pár napja belekerült a friss... Mi befolyásolja hogy ez megadja magát?

Link to comment
Megosztás:

Igen, mintha ezt morogta volna...

Nagy macera (húzós munkadíj/beavatkozás)? Mennyire halogatható? (Január első/második heténél előbb nem lesz szerelőm...) Remélem az olajat is le kell ereszteni ha már pár napja belekerült a friss... Mi befolyásolja hogy ez megadja magát?

Nincs jó hírem, elég szar meló, főleg ha nem lehet levenni a váltót úgy, hogy benn a motor. Ha sokáig halogatod, össze lesz cseszve a kuplung olajjal. Hogy mitől mehet tönkre a szimering? Olaj túltöltéstől is, de egy idő után mindenképp elöregszik, mint a gumialkatrészek általában.
Link to comment
Megosztás:

Beigazolódott a gyanum!A szervómotor lett zárlatos!Egy szál jött a töltésvisszajelzőtől 1 szál meg a sz.motortól,az a lényeg,hogy az egyikbe feszkónak kellett volna lenni,de mind kettő testet kapott!Kicseréltük a motort és minden jó!14.4-et tölt a generátor már!Köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Nem úgy tűnik hogy az olajszűrő alól jönne... http://opel.14.12.23.digitalisalbum.hu

Igen, mintha ezt morogta volna...

Nagy macera (húzós munkadíj/beavatkozás)? Mennyire halogatható? (Január első/második heténél előbb nem lesz szerelőm...) Remélem az olajat is le kell ereszteni ha már pár napja belekerült a friss... Mi befolyásolja hogy ez megadja magát?

Bizony ez nem az olajszűrőtöl jön, sajnos. Ugyan nekem F-es Astrán kellett főtengely szimeringet cserélni. Nos vagy elfelejtették hozzászámolni az árhoz az olaj árát amit nem hiszek, vagy nem kellett cserélni, leengedni az olajat. Vagy csak simán visszarakták, csak egy hetes volt a lé. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is azt rakattam bele a Cromaxnál, úgy 2 hónapja.

Mekkora rész tört le? Csak az alsó részéből?

Ha csak az, akkor tulajdonképpen használhatod, de ki tudja mikor törik el még pár helyen? Mi van, ha legközelebb feljebb törik és pont a gumidat lukasztja ki...

Futómű beállítás volt utána?Kellene rugócsere után egyátalán? :huh:

Amúgy Kayabát nem láttam a Cromaxnál 1.6-ra

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

Ez: N°: 7

Ennyibe kerül.

Ha már arra jár a szakértelem, érdemes megfontolni a kuplungtárcsa cserét is.

Azt akkor meg úgy szokták mondani, hogy kompletten érdemes cserélni, szerkezet+csapágy.

Nekem az jó 70e Ft volt. ennek 1/3-a munkadíj. (LUK)

A gyári Sachs volt...

Valami szimeringet is cseréltek, nem tudom ezt, vagy a váltó felől.

Szerintem ezt...

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

Ez: N°: 7

Ennyibe kerül.

Ha már arra jár a szakértelem, érdemes megfontolni a kuplungtárcsa cserét is.

130k km alatt csak nem fogyott annyira el (vidéki autó volt 10-11 éves koráig, kistelepülések közt használták), bár ki tudja... Húzós tétel a komplett szett...

Bizony ez nem az olajszűrőtöl jön, sajnos. Ugyan nekem F-es Astrán kellett főtengely szimeringet cserélni. Nos vagy elfelejtették hozzászámolni az árhoz az olaj árát amit nem hiszek, vagy nem kellett cserélni, leengedni az olajat. Vagy csak simán visszarakták, csak egy hetes volt a lé. :D

Sajnos tényleg nem... Szerkezetileg csak nincs akkora differencia az F és a G közt... Megvan hogy a nemlétező felesleges pénzt januárban mire költsük...

Azt akkor meg úgy szokták mondani, hogy kompletten érdemes cserélni, szerkezet+csapágy.

Nekem az jó 70e Ft volt. ennek 1/3-a munkadíj. (LUK)

A gyári Sachs volt...

Valami szimeringet is cseréltek, nem tudom ezt, vagy a váltó felől.

Szerintem ezt...

Logikus, maga az alkatrész ára elenyésző ha már szét kellett szedni. Normális hozzáállás volt a szerelő részéről. Anno az F-nél 18 évesen 170k km környékén kellett komplett cserét véghez vinni. Azonban az az autó mindig is városi használatot kapott ill. tesóm is és én is azon tanulgattunk vezetni. Ez az elvileg modernebb/újabb konstrukció csaknem térdel le 130 km, persze tudom hogy használatfüggő...

Link to comment
Megosztás:

130k km alatt csak nem fogyott annyira el (vidéki autó volt 10-11 éves koráig, kistelepülések közt használták), bár ki tudja... Húzós tétel a komplett szett...

Sajnos tényleg nem... Szerkezetileg csak nincs akkora differencia az F és a G közt... Megvan hogy a nemlétező felesleges pénzt januárban mire költsük...

Logikus, maga az alkatrész ára elenyésző ha már szét kellett szedni. Normális hozzáállás volt a szerelő részéről. Anno az F-nél 18 évesen 170k km környékén kellett komplett cserét véghez vinni. Azonban az az autó mindig is városi használatot kapott ill. tesóm is és én is azon tanulgattunk vezetni. Ez az elvileg modernebb/újabb konstrukció csaknem térdel le 130 km, persze tudom hogy használatfüggő...

Abból, hogy modernem/újabb/drábább, még nem következik okvetlenül az, hogy nemis használódik el előbb...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Abból, hogy modernem/újabb/drábább, még nem következik okvetlenül az, hogy nemis használódik el előbb...

Na igen, az újabb és újabb generációknál már nem cél a tartósság... Szomorú, hiszen most már bőven ott tart minden technológia, hogy a kívánt súlycsökkentés és egyéb műszaki optimalizálás mellett lehetne legalább olyan tartós konstrukciókat összehozni mint 20 évvel ezelőtt. Csak hát az már a gyártónak nem üzlet.

Link to comment
Megosztás:

Futómű beállítás volt utána?Kellene rugócsere után egyátalán? :huh:

Amúgy Kayabát nem láttam a Cromaxnál 1.6-ra

Volt, de máshol és azért, mert utána vettem rá új téligumit. Egyébként csak minimálisan kellett állítani rajta.

Csergőéknél a Lesjöfors-t ajánlották Kayaba szintűként. Talán azzal sem nyúlsz mellé, de járj utána.

Link to comment
Megosztás:

Volt, de máshol és azért, mert utána vettem rá új téligumit. Egyébként csak minimálisan kellett állítani rajta.

Csergőéknél a Lesjöfors-t ajánlották Kayaba szintűként. Talán azzal sem nyúlsz mellé, de járj utána.

1.4 és 1.6 ugyanaz lehet?mert a cromaxnál külön hozza a kettőt,viszont a Kovácsautó webshopban a Kayabát ugyanazon cikkszámon hozza 1.4 és 1.6-ra is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem minimális a súlykülönbség a 2 autó közt,nem hinném hogy ebből gond lenne.Az enyémben fekete színű rugók vannak és fehéren van rányomtatva a 16 mm .Úgy tudom a színek a különböző keménységet jelölik és a mm változik pl kombi esetében asszem.

Link to comment
Megosztás:

Azt akkor meg úgy szokták mondani, hogy kompletten érdemes cserélni, szerkezet+csapágy.

Nekem az jó 70e Ft volt. ennek 1/3-a munkadíj. (LUK)

A gyári Sachs volt...

Valami szimeringet is cseréltek, nem tudom ezt, vagy a váltó felől.

Szerintem ezt...

de én ugy tudom hogy a szimmering cseréhez sem a kuplungtárcsa cseréhez nem kell az olajat lecserélni.

Link to comment
Megosztás:

1.4 és 1.6 ugyanaz lehet?mert a cromaxnál külön hozza a kettőt,viszont a Kovácsautó webshopban a Kayabát ugyanazon cikkszámon hozza 1.4 és 1.6-ra is.

Nézd meg neked mi van ráírva a rugóra, nekem ZC volt, a cikkszáma 90512016. Felhozza a te kocsidnál is az eCat?

Ha neked is ZC, akkor jó lesz neked is a Kayaba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.