Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Z14XE-nél hol van az olajnyomás-mérésre alkalmas csatlakozás? Hideg és kb 80 fokos motornál sincs semmi hidrotőke hang, de üzemmelegen előjön (kb 2 hidronak hallatszik a hangja). Arra tippelek, lehet hogy nincs megfelelő nyomás melegen.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

gedikart, on 08 Apr 2015 - 5:16 PM, said:

Z14XE-nél hol van az olajnyomás-mérésre alkalmas csatlakozás? Hideg és kb 80 fokos motornál sincs semmi hidrotőke hang, de üzemmelegen előjön (kb 2 hidronak hallatszik a hangja). Arra tippelek, lehet hogy nincs megfelelő nyomás melegen.

Milyen olajat használsz? Nekem hasonló volt GM Dexos 2-vel, akkor váltottam Castrolra, azóta nincs hangja.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek. Volt Bravurisom a Calibrán, nem mondom hogy atom jól tapad, de normális közlekedésre bőven alkalmas, és nem nagyon kopik. Ár-érték arányban megfelelő. Most a télim hasonló, Barum Polaris, már öt éves, de még mindig jól használható,

tapad, nem repedezik.

Első körön nekem is a Barum Polaris2-re esett a választásom, de jött egy jobb ajánlat (ár).

Így lett Hankook WinterIcept RS W442. Ezt sem bántam meg, igaz az idei télen nem volt hó így erről nem tudok nyilatkozni.

Link to comment
Megosztás:

gezoli, on 08 Apr 2015 - 5:22 PM, said:

Első körön nekem is a Barum Polaris2-re esett a választásom, de jött egy jobb ajánlat (ár).

Így lett Hankook WinterIcept RS W442. Ezt sem bántam meg, igaz az idei télen nem volt hó így erről nem tudok nyilatkozni.

Nem volt hó? Hol laksz, Floridában? :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Milyen olajat használsz? Nekem hasonló volt GM Dexos 2-vel, akkor váltottam Castrolra, azóta nincs hangja.

2012-ben vettem 76ezer km futással. Szervizkönyve szerint egy csere kivételével 10W40-et kapott (gondolom a GM márkát), az egy kivétel egy 5W30-as volt. Én 5W40 Mobil Synpower-t tettem bele (tudom nem Opel approved), már ennél is hallottam a hangját. Utána Fuchs GT1 pro flex 5W30-at kapott. Illetve most Mobil1 ESP 0W40-et. A hangot kb ezer és kétezer-párszázas fordulat között hallom csak.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

gedikart, on 08 Apr 2015 - 5:41 PM, said:gedikart, on 08 Apr 2015 - 5:41 PM, said:

2012-ben vettem 76ezer km futással. Szervizkönyve szerint egy csere kivételével 10W40-et kapott (gondolom a GM márkát), az egy kivétel egy 5W30-as volt. Én 5W40 Mobil Synpower-t tettem bele (tudom nem Opel approved), már ennél is hallottam a hangját. Utána Fuchs GT1 pro flex 5W30-at kapott. Illetve most Mobil1 ESP 0W40-et. A hangot kb ezer és kétezer-párszázas fordulat között hallom csak.

Akkor ezek szerint nem olaj probléma, a Mobil 1 a legjobb olaj amit próbáltam eddig (New Life 0w40). Mondjuk, lehet hogy a rendszeres 10W40-ezés levét iszod meg most...

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek. Volt Bravurisom a Calibrán, nem mondom hogy atom jól tapad, de normális közlekedésre bőven alkalmas, és nem nagyon kopik. Ár-érték arányban megfelelő. Most a télim hasonló, Barum Polaris, már öt éves, de még mindig jól használható,

tapad, nem repedezik.

Azt vettem észre, hogy nekem a Gumiméret miatt ilyen az ár! Vagyis úgy értem, hogy egy snasz mért akár minőségibb guminál 4-5 ezer is lehet

pl nekem a 195/55R16 Barum 19~21ezer között mozog

ugyan ez a gumi 205/55R16 15~17ezer , Hankook 18ezer..

Lehet feljebb váltok felnit.. mert a 205/40R17 az 22e a Barum-ból :D

inkább a drágább mint az olcsóbb KÍNYAI :D

Módosítva : szpeki
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémàm lenne,hogy x14xe motorkódú autónàl azt veszem észre hogy amikor megyek a kocsival akkor eszi a hűtővízet sajnos és nem tudom miért....

Hengerfejtömítés csere vagy vìzhűtőnél lehet probléma? Mert a hűtőnél alul làtok foltot és szerintem a hűtő sincs vmi jó àllapotban.

Esetleg itt eldolgozhatja a vízet? Mert tanàcstalan vagyok,nagyon rossz hogy mindig nézni kell a vízet hogy mennyi van benne illetve jön a meleg,esetleg hosszabb utazàs....

Tudnàtok segíteni nekem ebben a problémàban?

Köszönöm előre is segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

illetve a víznek a hőfoka nem megy feljebb 80-90 foknàl,hűtőventillàtor nem kapcsol be,termosztàt az új van benne,vìzpumpa is...szóval tanàcstalan vagyok nagyon...

így jó,ventillátor majd akkor kapcsol ha alapjáraton pöfög hosszabb ideig(90 fok felett) :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémàm lenne,hogy x14xe motorkódú autónàl azt veszem észre hogy amikor megyek a kocsival akkor eszi a hűtővízet sajnos és nem tudom miért....

Hengerfejtömítés csere vagy vìzhűtőnél lehet probléma? Mert a hűtőnél alul làtok foltot és szerintem a hűtő sincs vmi jó àllapotban.

Esetleg itt eldolgozhatja a vízet? Mert tanàcstalan vagyok,nagyon rossz hogy mindig nézni kell a vízet hogy mennyi van benne illetve jön a meleg,esetleg hosszabb utazàs....

Tudnàtok segíteni nekem ebben a problémàban?

Köszönöm előre is segítségeteket.

akkor ott a hiba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémàm lenne,hogy x14xe motorkódú autónàl azt veszem észre hogy amikor megyek a kocsival akkor eszi a hűtővízet sajnos és nem tudom miért....

Hengerfejtömítés csere vagy vìzhűtőnél lehet probléma? Mert a hűtőnél alul làtok foltot és szerintem a hűtő sincs vmi jó àllapotban.

Esetleg itt eldolgozhatja a vízet? Mert tanàcstalan vagyok,nagyon rossz hogy mindig nézni kell a

vízet hogy mennyi van benne illetve jön a meleg,esetleg hosszabb utazàs....

Tudnàtok segíteni nekem ebben a problémàban?

Köszönöm előre is segítségeteket.

Nekem is ugyanez a motorkód, hűtő alja gyöngyözött kicsit, folyamatosan fogyott a víz. Hűtő csere megoldotta én nissens márkájút raktam bele, 14 mátyás volt + munkadíj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! kellene egykis segitség:) Hogyan tudnám szétszedni a klimahűtőt,és a vizhűtőt szétbontás nélkül?A kettő között szépen televan mindenféle oda nemvaló cuccal..Arra gondoltam,hogy kimosom+kifulyom levegővel csakhát nem szeretném ha elszökne a gáz...Vlki csinált már ilyet? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémàm lenne,hogy x14xe motorkódú autónàl azt veszem észre hogy amikor megyek a kocsival akkor eszi a hűtővízet sajnos és nem tudom miért....

Hengerfejtömítés csere vagy vìzhűtőnél lehet probléma? Mert a hűtőnél alul làtok foltot és szerintem a hűtő sincs vmi jó àllapotban.

Esetleg itt eldolgozhatja a vízet? Mert tanàcstalan vagyok,nagyon rossz hogy mindig nézni kell a vízet hogy mennyi van benne illetve jön a meleg,esetleg hosszabb utazàs....

Tudnàtok segíteni nekem ebben a problémàban?

Köszönöm előre is segítségeteket.

Ugyanez a motorkód, ugyanez a hiba nálam is. Jobb oldalon a műanyag rész repedt el és ott spriccolt a víz egy pontból ha elértem a 90 fokot. Debrecenben 16-ért akarták javítani, helyette megrendeltem egy újat ugyanennyiért. Nemsokára megyek érte, holnap be is szerelik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.