Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Dehogynem segít,csak másképpen :)

Az nem segítség, hogy kijavítja a szintaktikai hibákat. És leír olyanokat ami evidens. És az egyenesen baromság-hegy nem számít milyen "friss" az olaj. Tudtommal a használat során csökken a kenöképessége. Leírtam hogy meleg motornál nincs hidrotöke hang. Akkor melegen elmúlik a kopás? Ö csak a dexos2 hajtja mint egy kakukk, esetemben mint kiderült semmi köze a problémához. Szóval abszolút nem segítőkész csak egy okostojás. De már kértem hogy mellőzze felém a tanácsait ( gerinctelen módon álnéven teszi), de meghaladja az inteligenciáját.

Link to comment
Megosztás:

Az nem segítség, hogy kijavítja a szintaktikai hibákat. És leír olyanokat ami evidens. És az egyenesen baromság-hegy nem számít milyen "friss" az olaj. Tudtommal a használat során csökken a kenöképessége. Leírtam hogy meleg motornál nincs hidrotöke hang. Akkor melegen elmúlik a kopás? Ö csak a dexos2 hajtja mint egy kakukk, esetemben mint kiderült semmi köze a problémához. Szóval abszolút nem segítőkész csak egy okostojás. De már kértem hogy mellőzze felém a tanácsait ( gerinctelen módon álnéven teszi), de meghaladja az inteligenciáját.

 

Szia!

 

A dexos nem mágia, 2010-től lévő fogalom a GM-nél, az olajinfo.hu oldalon lehet rákeresni

 

Üdv!

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

A dexos nem mágia, 2010-től lévő fogalom a GM-nél, az olajinfo.hu oldalon lehet rákeresni

 

Üdv!

 

 

Szia!

 

Ez így van. Az én autóm 2006-os. Akkor még nem volt dexos2. Aztán 4 éves korában hirtelen megváltozott a konstrukció,

a 4 éves motorhoz tartozó gyártói követelmény hirtelen megváltozott visszamenőleg. Na ez a baromság.

 

Az én esetemben nem sz@pnék, ha Castrol 10W40 lett volna mindig és nem teszem bele a szutyok GM 5W30-ast, pedig az dexos2-es. Minőségi olaj, sűrűn cserélve - ne ez a "gyártói előírás".

 

( az " " használatát Mantec-től tanultam, így tudományosabb)

 

Üdv.

 

 

Link to comment
Megosztás:

T flali!

 

"... baromság ..."

Neked.

Igen. Értjük.

Ugorjunk!

 

Még egy apró megjegyzés:

 

"A GM Dexos 2 szabvány visszafelé kompatibilis a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványokkal, tehát mindenütt használható, ahol ezeknek a korábbi szabányoknak megfelelő olajok vannak előírva."

 

A lényeget aláhúztam, mindenütt használható (feltehetően melegen ajánlott), de abszolút nem zárja ki a korábbi szabványoknak megfelelő olajok (ha akkor anno az volt előírva) használatát! 2006-ban a korábbi volt előírva, mivel nem volt még dexos2.

 

Na most lehet ugorni.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Még egy apró megjegyzés:

"A GM Dexos 2 szabvány visszafelé kompatibilis a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványokkal, tehát mindenütt használható, ahol ezeknek a korábbi szabányoknak megfelelő olajok vannak előírva."

A lényeget aláhúztam, mindenütt használható (feltehetően melegen ajánlott), de abszolút nem zárja ki a korábbi szabványoknak megfelelő olajok (ha akkor anno az volt előírva) használatát! 2006-ban a korábbi volt előírva, mivel nem volt még dexos2.

Na most lehet ugorni.....

Ezt a csontot nem lehet eléggé lerágni amíg a soknevű szakértőnk hozzá tud szólni...
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Még egy apró megjegyzés:

 

"A GM Dexos 2 szabvány visszafelé kompatibilis a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványokkal, tehát mindenütt használható, ahol ezeknek a korábbi szabányoknak megfelelő olajok vannak előírva."

 

A lényeget aláhúztam, mindenütt használható (feltehetően melegen ajánlott), de abszolút nem zárja ki a korábbi szabványoknak megfelelő olajok (ha akkor anno az volt előírva) használatát! 2006-ban a korábbi volt előírva, mivel nem volt még dexos2.

 

Na most lehet ugorni.....

 

na hopsza!!!!

Link to comment
Megosztás:

Még egy apró megjegyzés:

 

"A GM Dexos 2 szabvány visszafelé kompatibilis a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványokkal, tehát mindenütt használható, ahol ezeknek a korábbi szabányoknak megfelelő olajok vannak előírva."

 

A lényeget aláhúztam, mindenütt használható (feltehetően melegen ajánlott), de abszolút nem zárja ki a korábbi szabványoknak megfelelő olajok (ha akkor anno az volt előírva) használatát! 2006-ban a korábbi volt előírva, mivel nem volt még dexos2.

 

Na most lehet ugorni.....

 

 

"a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványokkal, tehát mindenütt használható, ahol ezeknek a korábbi szabányoknak megfelelő olajok vannak előírva."

 

Senki nem gyárt már ennek megfelelő olajat!

Ez egy már nem létező előírás, így gyakorlatilag nincs rá piaci igény, senki nem gyárt ilyen olajat, senki nem kap rá ilyen jóváhagyást!

Többek között ez a hiba a logikában...

 

Szerk.:

 

Egyébként ha azt gondolod, hogy a dexos2 előírás "elhibázott", akkor miért gondolod, hogy a korábbi "GM-LL-..." előírás nem volt az?

Sőt ebből a logikából kiindulva még akár magyarázható is a dolog.

Nem lehet, hogy azért változtatták meg dexos2-re a korábbi követelményt, mert a korábbi előírás "elhibázott" volt? :)

Ez így logikusabbnak tűnik, mint fordítva... :)

 

Egyébként nem akarlak meggyőzni semmiről, csak egy kis gondolatébresztőnek szántam "mindenkinek, aki szereti"...

Tehát engem sem kell meggyőznöd semmiről :)

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

T. Mantec!

Köszönöm a válaszokat, megint sokat segítettél.

1. Elnézést "Edge" kihagyásáért - lesz@rom ezt a megjegyzésedet.

2. Ha jól értem elkoptak a hidrotőkék - talán ezt kellett volna leírnod, nincs szükség a buziskodásra.

3. Biztos van megoldás a "tükörben leköpésemen" kívül is, de Te nem tudod, mert különben leírtad volna segítőkészen.

 

(Egyébként több mint 30 ezret mentem már dexos2 olajokkal, és csak azóta vannak problámáim, de erről már írtam,

a korábbi "szerelőm" mindig az Opel Márkaszerviz volt - nem gondolom, hogy nekem kellet volna megmondani, hogy

mit tegyenek bele)

 

 

Ez esetben ki tudja milyen olaj került bele... :)

Ha nem te vetted te töltötted bele, bármi lehet...

Én többek közt ezért cserélem magam az olajat...

Link to comment
Megosztás:

"a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabványokkal, tehát mindenütt használható, ahol ezeknek a korábbi szabányoknak megfelelő olajok vannak előírva."

Senki nem gyárt már ennek megfelelő olajat!

Ez egy már nem létező előírás, így gyakorlatilag nincs rá piaci igény, senki nem gyárt ilyen olajat, senki nem kap rá ilyen jóváhagyást!

Többek között ez a hiba a logikában...

Szerk.:

Egyébként ha azt gondolod, hogy a dexos2 előírás "elhibázott", akkor miért gondolod, hogy a korábbi "GM-LL-..." előírás nem volt az?

Sőt ebből a logikából kiindulva még akár magyarázható is a dolog.

Nem lehet, hogy azért változtatták meg dexos2-re a korábbi követelményt, mert a korábbi előírás "elhibázott" volt? :)

Ez így logikusabbnak tűnik, mint fordítva... :)

Egyébként nem akarlak meggyőzni semmiről, csak egy kis gondolatébresztőnek szántam "mindenkinek, aki szereti"...

Tehát engem sem kell meggyőznöd semmiről :)

Senki nem állította, hogy a dexos2 hülyeség. Csak a szakirodalomból idézet szöveg ezt mondja (nem vagyok magyar tanár- de ezt jelenti az adott mondat). Ezt nem lehet másképpen értelmezni. Hogy mit lehet kapni, az más dolog. Én is dexos2 vel járok egyébként.

 

 

És lehet kapni "jó" olajat ami a korábbi előírásnak megfelel és nem dexos2. Szerintem van több is.

 

Mobil 5W-40 4L 3000x1 Mobil

Cikk-kód: MOBIL 5W-40 4L

Gyártó: (5)

Mobil

Bruttó kisker ár: 9 649 Ft

Kedvezményes ár: 6 561 Ft (-32%)

Jelenleg nem elérhető, kérjük válasszon a helyettesítő termékek közül.

Helyettesítő termékek

Termék tulajdonságok

A MOBIL SUPER 3000 X1 5W40 Extra nagyteljesítményű, szintetikus, üzemanyag-takarékos motorolaj. Alacsony viszkozitás szintjének köszönhetően könnyű futást és kiemelkedő hidegindítást biztosít. Kiválóan alkalmazható a modern, nagy teljesítményű motorokban, különösen turbófeltöltésű járművekben.Specifikáció:API SM/SL/SJ/CFACEA A3/B3/B4VW 502.00/505.00MB 229.3BMW LL01Opel GM-LL-B-025Peugeot/Citroën Automobiles B71 2296; Porsche A40

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

Senki nem állította, hogy a dexos2 hülyeség. Csak a szakirodalomból idézet szöveg ezt mondja (nem vagyok magyar tanár- de ezt jelenti az adott mondat). Ezt nem lehet másképpen értelmezni. Hogy mit lehet kapni, az más dolog. Én is dexos2 vel járok egyébként.

És lehet kapni "jó" olajat ami a korábbi előírásnak megfelel és nem dexos2. Szerintem van több is.

Mobil 5W-40 4L 3000x1 Mobil

Cikk-kód: MOBIL 5W-40 4L

Gyártó: (5)

Mobil

Bruttó kisker ár: 9 649 Ft

Kedvezményes ár: 6 561 Ft (-32%)

Jelenleg nem elérhető, kérjük válasszon a helyettesítő termékek közül.

Helyettesítő termékek

Termék tulajdonságok

A MOBIL SUPER 3000 X1 5W40 Extra nagyteljesítményű, szintetikus, üzemanyag-takarékos motorolaj. Alacsony viszkozitás szintjének köszönhetően könnyű futást és kiemelkedő hidegindítást biztosít. Kiválóan alkalmazható a modern, nagy teljesítményű motorokban, különösen turbófeltöltésű járművekben.Specifikáció:API SM/SL/SJ/CFACEA A3/B3/B4VW 502.00/505.00MB 229.3BMW LL01Opel GM-LL-B-025Peugeot/Citroën Automobiles B71 2296; Porsche A40

A különbség csak annyi hogy erre azt írják általában: "meets GM-LL-B-25 requirements"

Tehát "olyan mint...", és nem pedig "az"...

Tehát valószínűleg olyan jóváhagyása nincs, nem is lehet.

Dexos2-nél is láttam már ilyet, valaki odaírta " meets requirements... ", de egyébként meg jóváhagyása nincsen.

Ez így kicsit vicces szitu... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak! :)

 

Classic, Z14XEP, '08... Más is tapasztalja a nyirkos időben tapasztalható "kuplung-dobálást"?

 

Rémlik, hogy már volt téma, de megoldásra nem találtam.

 

Annyi adalék, hogy az én kocsimon még gariban teljes kuplungszerkezetet cserélt a márkaszerviz (elvileg, csak a számlát láttam, a melót nem és kérdésemre sem tudtak válaszolni, hogy mi volt a baja, jellemző...).

Most már odáig fajult a dolog, hogy ezen a "fagyos nyarunkon" is - nyilván kevésbé, mint ősszel, vagy télen - képes volt 1 nap állás után baxakodni.

 

Van bármi ötletetek, merre keressem a hibát ebben a széthajtott (49.5 ezer km.) kocsiban? Rükiben pl. semmi baja, szépen elindul, de 1-esben tragédia, majd 5-6 perc menet után semmi nyűgje. Már abban sem vagyok biztos, hogy kuplung, teljesen tanácstalan vagyok.

 

Köszi előre is az ötleteket!

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak! :)

 

Classic, Z14XEP, '08... Más is tapasztalja a nyirkos időben tapasztalható "kuplung-dobálást"?

 

Rémlik, hogy már volt téma, de megoldásra nem találtam.

 

Annyi adalék, hogy az én kocsimon még gariban teljes kuplungszerkezetet cserélt a márkaszerviz (elvileg, csak a számlát láttam, a melót nem és kérdésemre sem tudtak válaszolni, hogy mi volt a baja, jellemző...).

Most már odáig fajult a dolog, hogy ezen a "fagyos nyarunkon" is - nyilván kevésbé, mint ősszel, vagy télen - képes volt 1 nap állás után baxakodni.

 

Van bármi ötletetek, merre keressem a hibát ebben a széthajtott (49.5 ezer km.) kocsiban? Rükiben pl. semmi baja, szépen elindul, de 1-esben tragédia, majd 5-6 perc menet után semmi nyűgje. Már abban sem vagyok biztos, hogy kuplung, teljesen tanácstalan vagyok.

 

Köszi előre is az ötleteket!

 

Mármint az indulásos remegést? Mert az nekem is van és picit nagyobb fordulaton indulok el vele. Ha nem akkor sorry

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, arra gondolok. Nálam sajna fordulatszám független.

 

Azt én is tapasztalom néha. Nem túl szimpatikus a jelenség, de magasabb fordulaton nem csinálja. Viszont hátramenetnél gyakoribb, ezért nem is állok be orral a garázsba. (sajnos lejt a garázs valamennyire a hátsó fal felé.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

A Redkoalás utángyártott légzsákfedelet próbálta már valaki? http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-legzsak-fedel-kormanyburkolat-dudagomb-astra-g-agila-a-corsa-b-combo-b-0199180-legzsakfedel-aftermarket

Vagy van valami bevált forrás, ahonnan jól illeszkedő fedelet lehet venni? 

Kollegám 7e körül vette racing bazárról, de úgy áll a helyén, mint tehénen a gatya...

 

ha érdekel pü-ben keres.GM original :icon1:

http://kepfeltoltes.hu/view/150923/20150518_182540_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.