Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

14 hours ago, Janó32 írta:

Én ezt a listát a köv képen közelíteném meg:

  • Törött a rugó? Mert ha nem, mi a hiba amiért cserélni kell?
  • Féknél nincs kérdés, ha elfogyott akkor csere (hogy milyen brand-et kövess, nem tudom, érdemes visszaolvasni, sajnos lassan minden gyártó termékére panasz van);
  • A szervóból mennyi olaj fogy? Mert ha mondjuk három-négy havonta kell 1dl és semmi más hibakép nincs, akkor nem nehéz kiszámolni hogy a felújítás költségén hány liter olajat tudsz utántölteni. Ráadásul ezek a felújítás műveletek/eredmények elég kétesélyesek hosszú távon;

Köszönöm a válaszokat, igyekszem én is válaszolni rájuk. :)

  • Tegnap kaptam egy megbízható szerelőnek az elérhetőségét, a héten felkeresem, s rákérdezek nála ezzel a listával kapcsolatban, ő mennyit mond rá.
  • Sajnos a rugó törött, látszik, hogy a feneke lejjebb van a szokottnál. Viszont most, hogy írtad a kérdést, beugrott, hogy 2 éve még édesapám kicseréltette mindkét hátsó rugót, mert töröttek voltak. Gondolom nem csak két évet kellene bírni a rugóknak, így ennek jobban utána kell nézni...
  • Féken nem szeretnék spórolni, ár/érték arányban keresném a legjobbat, közben ránéztem a láng webshopjára is, a bosch az arany színű, a brembo pedig gyémánt. Gondolom az elégedettség alapján osztályozzák. Ha nem, akkor tévedtem. :)
  • A szervóból 3 havonta 1-1,5 deci fogy, ha a csere árát nézem, kijön 43 liter olaj :) Más probléma nincs vele, nem cuppog, nem szorul, teszi a dolgát. Gondolom a 15 év alatt valamelyik tömítés elfáradt, az ereszti az olajat. Ezért gondoltam, hogy ha felújítanák, akkor megint bírná 15 évig :) Viszont az is igaz, hogyha kétesélyesek, akkor ablakon kidobott pénz. Ezért kérdeztem, hogy kinek mi a véleménye/tapasztalata a fékről meg a felújításról. :) 
  • Ma voltam tankolni, s városi fogyasztásban 10 liter fölött jött ki az átlag. Ez tavaly még 6-8 között mozgott. Korábban az volt a kocsival, hogy üresbe rakáskor lefulladt, nehezen indult újra, stb. motortisztító+fagyi óta nincs ilyen gondom. A szervizesek mondták, hogy volt lambda szonda hiba is eltárolva nemrégről, ha még egyszer előjön, azt is cserélni kell, mint írtam korábban. Elképzelhető, hogy meghibásodott a szonda, s emiatt ugrott meg a fogyasztás?

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, Proh írta:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem én is válaszolni rájuk. :)

  • Tegnap kaptam egy megbízható szerelőnek az elérhetőségét, a héten felkeresem, s rákérdezek nála ezzel a listával kapcsolatban, ő mennyit mond rá.
  • Sajnos a rugó törött, látszik, hogy a feneke lejjebb van a szokottnál. Viszont most, hogy írtad a kérdést, beugrott, hogy 2 éve még édesapám kicseréltette mindkét hátsó rugót, mert töröttek voltak. Gondolom nem csak két évet kellene bírni a rugóknak, így ennek jobban utána kell nézni...
  • Féken nem szeretnék spórolni, ár/érték arányban keresném a legjobbat, közben ránéztem a láng webshopjára is, a bosch az arany színű, a brembo pedig gyémánt. Gondolom az elégedettség alapján osztályozzák. Ha nem, akkor tévedtem. :)
  • A szervóból 3 havonta 1-1,5 deci fogy, ha a csere árát nézem, kijön 43 liter olaj :) Más probléma nincs vele, nem cuppog, nem szorul, teszi a dolgát. Gondolom a 15 év alatt valamelyik tömítés elfáradt, az ereszti az olajat. Ezért gondoltam, hogy ha felújítanák, akkor megint bírná 15 évig :) Viszont az is igaz, hogyha kétesélyesek, akkor ablakon kidobott pénz. Ezért kérdeztem, hogy kinek mi a véleménye/tapasztalata a fékről meg a felújításról. :) 
  • Ma voltam tankolni, s városi fogyasztásban 10 liter fölött jött ki az átlag. Ez tavaly még 6-8 között mozgott. Korábban az volt a kocsival, hogy üresbe rakáskor lefulladt, nehezen indult újra, stb. motortisztító+fagyi óta nincs ilyen gondom. A szervizesek mondták, hogy volt lambda szonda hiba is eltárolva nemrégről, ha még egyszer előjön, azt is cserélni kell, mint írtam korábban. Elképzelhető, hogy meghibásodott a szonda, s emiatt ugrott meg a fogyasztás?

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Brembo már elég sok embernek okozott csalódást, többek között nekem is, miután egy vészfékezés miatt elvetemedett. ATE, ha igazán jót akarsz, éa hosszútávra tervezel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

2 napja a kocsim kiírja, hogy ölstand prüfen.. (olajszint ellenőrzés).

De minden rendben! 

Infót kaptam róla, hogy egy szenzor van a karter alján!

Viszont se a CROMAX-nálse sehol nem találok hozzá!

z18xe a motorkód! 

 

Tudtok valami tippet? 

Link to comment
Megosztás:

30 minutes ago, szpeki írta:

Sziasztok! 

2 napja a kocsim kiírja, hogy ölstand prüfen.. (olajszint ellenőrzés).

De minden rendben! 

Infót kaptam róla, hogy egy szenzor van a karter alján!

Viszont se a CROMAX-nálse sehol nem találok hozzá!

z18xe a motorkód! 

 

Tudtok valami tippet? 

Ki kell szedni a szenzort, ennyi idő után már nem csoda, ha tisztításra szorul. Nálam megoldotta a problémát... De óvatosan vele, már eléggé rideg lehet a műanyag része...

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Alex75 írta:

Brembo már elég sok embernek okozott csalódást, többek között nekem is, miután egy vészfékezés miatt elvetemedett. ATE, ha igazán jót akarsz, éa hosszútávra tervezel...

A Brembo engem is megsz...tott,illetve a szerelőmet.Elhozta a boltból és gyárilag ütött.Még jó hogy megmérte indikátorórával.Visszavitte vett más márkát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!
Olyan problémám lenne, h  volt egy elemcsere a gyári kulcsban és azóta nem mindig akarja lezárni az autót ( hiába nyomogatom a gombot). Viszont ha adok rá gyújtást és úgy nyomom be  a kulcson lévő gombot akkor működik egy pár napig aztán megint semmi. Van erre vmi ötlet? Az elem jó benne, már kettőt is kipróbáltam. Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

29 minutes ago, ibu írta:

Üdv!
Olyan problémám lenne, h  volt egy elemcsere a gyári kulcsban és azóta nem mindig akarja lezárni az autót ( hiába nyomogatom a gombot). Viszont ha adok rá gyújtást és úgy nyomom be  a kulcson lévő gombot akkor működik egy pár napig aztán megint semmi. Van erre vmi ötlet? Az elem jó benne, már kettőt is kipróbáltam. Válaszokat előre is köszönöm!

Vagy az elem tartó törött/repedt így el tud mozdulni mozdulni az elem vagy esetleg a mikrókapcsoló romlott el (már mindegyiket cserélni kellett esetemben. 1 volt rossz rossz ugyan de ha már volt alkatrész és szét volt szedve akkor cseréltük). Ritkán de előfordulhat h a kukcs elektronikája vagy a vevőegység hibás, de ez tényleg ritka eset.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, ibu írta:

Üdv!
Olyan problémám lenne, h  volt egy elemcsere a gyári kulcsban és azóta nem mindig akarja lezárni az autót ( hiába nyomogatom a gombot). Viszont ha adok rá gyújtást és úgy nyomom be  a kulcson lévő gombot akkor működik egy pár napig aztán megint semmi. Van erre vmi ötlet? Az elem jó benne, már kettőt is kipróbáltam. Válaszokat előre is köszönöm!

Vedd le az akksi sarut pár másodpercre és utána tanítsd újra az ablakokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Opel G Astrám van pár hete és mostanában több dolog jött elő amiben remélem tudtok segíteni. Szóval X14XE-es motorról van szó és alacsony fordulaton erős gázadásra berezonál valami mintha egy vékony lemez lenne a másik probléma az hogy melegen enyhe zörgést és mintha kicsit nagyobb remegést észlelnék mint hidegen. Minden más jól működik pöcre indul jól megy  Mi lehet a probléma még kezdő vagyok a témában.

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

19 minutes ago, Jaszo írta:

Sziasztok!

 

Opel G Astrám van pár hete és mostanában több dolog jött elő amiben remélem tudtok segíteni. Szóval X14XE-es motorról van szó és alacsony fordulaton erős gázadásra berezonál valami mintha egy vékony lemez lenne a másik probléma az hogy melegen enyhe zörgést és mintha kicsit nagyobb remegést észlelnék mint hidegen. Minden más jól működik pöcre indul jól megy  Mi lehet a probléma még kezdő vagyok a témában.

Jelszó: kézrátétel! Nem, nem boszorkányság, sőt megjavulni sem fog tőle (csak kicsi eséllyel), azonban így -gyakran- egyszerű a hibát megtalálni. Fülelni kell, hogy kb honnan jön a hang (milyen fordulaton), és vagy megkérsz valakit vagy te magad végigtapogatod a gyanús területet (biztonságra nagyon figyelni).  Ha valami rezonál és ráteszed a kezed és elhallgat, akkor megvan (nálam pl a bizonyos fordulaton megjelenő rezonáló hang a légszűrőház volt, ami csak a bizonyos fordulaton "nekiremegett" valaminek, kézrátételkor megszűnt a hang, hiba oka megtalálva). Ez működhet kipufogónál (vigyázni a hő miatt!) vagy belső kárpitoknál (legendás eset, amikor a munkatársam bezavartam a kombim csomagtartójába hogy ott/onnan valami hang jön), elindultunk a kellő sebességig és ő menet közben mindent végigtapogatott, megtaláltuk (persze mindezt nem a forgalomban/közúton, mi a cég telephelyén mentünk fel-alá). A futóműnél értelem szerűen ez nem működik, ha csak nem az alján kapaszkodsz vagy 50km/h-val futsz mellette és közben tapogatod... :biggrin:

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, Janó32 írta:

Jelszó: kézrátétel. Nem, nem boszorkányság, sőt megjavulni sem fog tőle (csak kicsi eséllyel), azonban így egyszerű -gyakran- a hibát megtalálni. Fülelni kell, hogy kb honnan jön a hang (milyen fordulaton), és vagy megkérsz valakit vagy te magad végigtapogatod (biztonsági előírásra nagyon figyelni) a motorteret.  Ha valami rezonál és ráteszed a kezed és elhallgat, akkor megvan. Ez működhet kipufogónál (vigyázni a hő miatt!) vagy belső kárpitoknál (legendás eset, amikor a munkatársam bezavartam a kombim csomagtartójába hogy ott/onnan valami hang jön), elindultunk a kellő sebességig és ő menet közben mindent végigtapogatott, megtaláltuk (persze mindezt nem a forgalomban/közúton, mi a cég telephelyén mentünk fel-alá). A futóműnél értelem szerűen ez nem működik, ha csak nem az alján kapaszkodsz vagy 50km/h-val futsz mellette és közben tapogatod... :biggrin:

A motortér jobb oldaláról hallom a rezonálást majd valakit megkérek hogy segítsen ami jobban idegesit az a zörgés a motorban.:)

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, Jaszo írta:

A motortér jobb oldaláról hallom a rezonálást majd valakit megkérek hogy segítsen ami jobban idegesit az a zörgés a motorban.:)

Mondanom sem kell, hogy mechanikai hibát csak szerelő fog tudni azonosítani. Nem lehet hogy még nem szoktad meg és a szelep vagy hidrotőke hangját hallod ki? Vezérlés csere volt? Mert annak is lehet hangja ha már megfutotta amire tervezték, sőt a generátornak is. 

Link to comment
Megosztás:

Vezérlés csere nem tudom mikor volt, ha a hidrotőke hangját hallom ez normális? Meddig lehet igy vele közlekedni egyébként nem hangos a dolog ha a rádió egy picit is szól már nem hallom de engem zavar biztos hogy elviszem megnézetni csak jó lenne tudni mire számíthatok.

https://www.youtube.com/watch?v=iEusS5ZhwBw&feature=youtu.be

 

 

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Janó32 írta:

Jelszó: kézrátétel! Nem, nem boszorkányság, sőt megjavulni sem fog tőle (csak kicsi eséllyel), azonban így -gyakran- egyszerű a hibát megtalálni. Fülelni kell, hogy kb honnan jön a hang (milyen fordulaton), és vagy megkérsz valakit vagy te magad végigtapogatod a gyanús területet (biztonságra nagyon figyelni).  Ha valami rezonál és ráteszed a kezed és elhallgat, akkor megvan (nálam pl a bizonyos fordulaton megjelenő rezonáló hang a légszűrőház volt, ami csak a bizonyos fordulaton "nekiremegett" valaminek, kézrátételkor megszűnt a hang, hiba oka megtalálva). Ez működhet kipufogónál (vigyázni a hő miatt!) vagy belső kárpitoknál (legendás eset, amikor a munkatársam bezavartam a kombim csomagtartójába hogy ott/onnan valami hang jön), elindultunk a kellő sebességig és ő menet közben mindent végigtapogatott, megtaláltuk (persze mindezt nem a forgalomban/közúton, mi a cég telephelyén mentünk fel-alá). A futóműnél értelem szerűen ez nem működik, ha csak nem az alján kapaszkodsz vagy 50km/h-val futsz mellette és közben tapogatod... :biggrin:

Elnézést hogy téma közepébe vágok, mi volt a zörgő alkatrész a csomagtartódban? :) Nekem is kombi van és folyamatosan berezonálgat valami műanyag kis sz*rság lehet, már kivisz a síkból főleg most hogy a földmunkások hordják ki a földet és olyan az aszfalt mintha földes úton közlekednék. Lassan én is oda fogok kerülni hogy valaki beültetek és hallgatózzon :D

Jaszo

Amatőr ugyan a kérdés de meg fogják kérdezni a kollégák itt. Olajszint rendben van? Ha kevés az olaj akkor is szépen tudnak csattogni a hidrotőkék. Egyszer én is így jártam csak ezért mondom.

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

11 minutes ago, ftamas0201 írta:

Elnézést hogy téma közepébe vágok, mi volt a zörgő alkatrész a csomagtartódban? :) Nekem is kombi van és folyamatosan berezonálgat valami műanyag kis sz*rság lehet, már kivisz a síkból főleg most hogy a földmunkások hordják ki a földet és olyan az aszfalt mintha földes úton közlekednék. Lassan én is oda fogok kerülni hogy valaki beültetek és hallgatózzon :D

Jaszo

Amatőr ugyan a kérdés de meg fogják kérdezni a kollégák itt. Olajszint rendben van? Ha kevés az olaj akkor is szépen tudnak csattogni a hidrotőkék. Egyszer én is így jártam csak ezért mondom.

Talán még sok is van benne kicsivel a szint felett van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Milyen gyakran cseréltek tompított fényszóró izzót G Astrában (Classic II 1.4 16V)? Ha kb. 3 havonta kiég az egyik az normális?

Seat Alteás ismerősömnél 2 éve van az autója, és ezalatt egyszer sem cserélt.

Évi 10ekm-t fut az autó, és városban is mindig felkapcsolt tompítottal megyek (szerintem nem baj, ha jobban látnak).

Indítás után kapcsolom fel a fényszórókat, mert állítólag az indításkori plusz áram nem használ az izzóknak. És mégis pár havonta cserélnem kell az egyik égőt.

Néhány éve megmérték, és a generátor nem töltött túl.

Hallottam olyat, hogy, ha gyakran kell fényszóró izzót cserélni, akkor érdemes az összes hátsó izzót kicserélni és az érintkezőket megtisztogatni.

 

Másik kérdés:

Bal oldali tükörfűtés nem működik. A tükörmozgató motor működik. Jobb oldalon a fűtés is megy.

Kaptam valakitől egy használt tükröt. De azzal sem megy, szóval valahol előtte van a gond.

Van valami egyszerű, laikus által is ellenőrizhető módszer a hiba megtalálására? (Biztosíték / szétcsúszott csatlakozó?)

 

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Jaszo írta:

Vezérlés csere nem tudom mikor volt, ha a hidrotőke hangját hallom ez normális? Meddig lehet igy vele közlekedni egyébként nem hangos a dolog ha a rádió egy picit is szól már nem hallom de engem zavar biztos hogy elviszem megnézetni csak jó lenne tudni mire számíthatok.

https://www.youtube.com/watch?v=iEusS5ZhwBw&feature=youtu.be

 

 

Hát, akárhogy fülelek, nem hallok semmi rémisztőt. A szelepek hangját hallom, mást nem. 

1 hour ago, ftamas0201 írta:

Elnézést hogy téma közepébe vágok, mi volt a zörgő alkatrész a csomagtartódban? :) Nekem is kombi van és folyamatosan berezonálgat valami műanyag kis sz*rság lehet, már kivisz a síkból főleg most hogy a földmunkások hordják ki a földet és olyan az aszfalt mintha földes úton közlekednék. Lassan én is oda fogok kerülni hogy valaki beültetek és hallgatózzon :D

Jaszo

Amatőr ugyan a kérdés de meg fogják kérdezni a kollégák itt. Olajszint rendben van? Ha kevés az olaj akkor is szépen tudnak csattogni a hidrotőkék. Egyszer én is így jártam csak ezért mondom.

A csomagtérajtó kárpitja, cseréltünk néhány bolhát (de lényegesen nem lett jobb). Aztán kiderült, hogy a hátsó ajtózár és lötyög lecsukott állapotban, a gumibakon tekertünk és nagyságrendekkel jobb lett (ettől feszülni fog így nem lötyög, cserébe nehezebb a lecsukás). Próbáld meg, hátha. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Mono írta:

Sziasztok!

 

Milyen gyakran cseréltek tompított fényszóró izzót G Astrában (Classic II 1.4 16V)? Ha kb. 3 havonta kiég az egyik az normális?

Seat Alteás ismerősömnél 2 éve van az autója, és ezalatt egyszer sem cserélt.

Évi 10ekm-t fut az autó, és városban is mindig felkapcsolt tompítottal megyek (szerintem nem baj, ha jobban látnak).

Indítás után kapcsolom fel a fényszórókat, mert állítólag az indításkori plusz áram nem használ az izzóknak. És mégis pár havonta cserélnem kell az egyik égőt.

Néhány éve megmérték, és a generátor nem töltött túl.

Hallottam olyat, hogy, ha gyakran kell fényszóró izzót cserélni, akkor érdemes az összes hátsó izzót kicserélni és az érintkezőket megtisztogatni.

 

Másik kérdés:

Bal oldali tükörfűtés nem működik. A tükörmozgató motor működik. Jobb oldalon a fűtés is megy.

Kaptam valakitől egy használt tükröt. De azzal sem megy, szóval valahol előtte van a gond.

Van valami egyszerű, laikus által is ellenőrizhető módszer a hiba megtalálására? (Biztosíték / szétcsúszott csatlakozó?)

 

Előre is köszi a válaszokat!

Milyen izzó? Normál vagy valami emelt fényerejű,mert azok élettartama elég rövid,nekem ez a tapasztalatom

Ezért vettem sima Hellát,kicsit sárgásabb a fénye,de jóval tartósabb

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, Mono írta:

Sziasztok!

 

Milyen gyakran cseréltek tompított fényszóró izzót G Astrában (Classic II 1.4 16V)? Ha kb. 3 havonta kiég az egyik az normális?

Seat Alteás ismerősömnél 2 éve van az autója, és ezalatt egyszer sem cserélt.

Évi 10ekm-t fut az autó, és városban is mindig felkapcsolt tompítottal megyek (szerintem nem baj, ha jobban látnak).

Indítás után kapcsolom fel a fényszórókat, mert állítólag az indításkori plusz áram nem használ az izzóknak. És mégis pár havonta cserélnem kell az egyik égőt.

Néhány éve megmérték, és a generátor nem töltött túl.

Hallottam olyat, hogy, ha gyakran kell fényszóró izzót cserélni, akkor érdemes az összes hátsó izzót kicserélni és az érintkezőket megtisztogatni.

 

Másik kérdés:

Bal oldali tükörfűtés nem működik. A tükörmozgató motor működik. Jobb oldalon a fűtés is megy.

Kaptam valakitől egy használt tükröt. De azzal sem megy, szóval valahol előtte van a gond.

Van valami egyszerű, laikus által is ellenőrizhető módszer a hiba megtalálására? (Biztosíték / szétcsúszott csatlakozó?)

 

Előre is köszi a válaszokat!

Az izzóval kapcsolatban énekem 3-éve van nappali menetfény az óta nem kellett cserélni izzót de előtte évente kiment mindegy melyik volt olcsó vagy drága,de ha nem volna menetfény akkor ezt még kipróbálnám gyári alkatrész https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-javitokeszlet-ellenallas-fenyszoroizzo-kimeleshez-astra-g-gyari-gm-9012029 úgy gondolom ezt nem véletlenül találták ki.

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, Mono írta:

Sziasztok!

 

Milyen gyakran cseréltek tompított fényszóró izzót G Astrában (Classic II 1.4 16V)? Ha kb. 3 havonta kiég az egyik az normális?

Seat Alteás ismerősömnél 2 éve van az autója, és ezalatt egyszer sem cserélt.

Évi 10ekm-t fut az autó, és városban is mindig felkapcsolt tompítottal megyek (szerintem nem baj, ha jobban látnak).

Indítás után kapcsolom fel a fényszórókat, mert állítólag az indításkori plusz áram nem használ az izzóknak. És mégis pár havonta cserélnem kell az egyik égőt.

Néhány éve megmérték, és a generátor nem töltött túl.

Hallottam olyat, hogy, ha gyakran kell fényszóró izzót cserélni, akkor érdemes az összes hátsó izzót kicserélni és az érintkezőket megtisztogatni.

 

Másik kérdés:

Bal oldali tükörfűtés nem működik. A tükörmozgató motor működik. Jobb oldalon a fűtés is megy.

Kaptam valakitől egy használt tükröt. De azzal sem megy, szóval valahol előtte van a gond.

Van valami egyszerű, laikus által is ellenőrizhető módszer a hiba megtalálására? (Biztosíték / szétcsúszott csatlakozó?)

 

Előre is köszi a válaszokat!

AMióta nálam van nem cseréltem egyet sem. 3 éve hajtom.  ezalatt 40e kmet mentem vele. Night brakeren gondolkozom de keveslem azt a 400 óra üzem időt... :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.