Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Gázadás/gázelvételkor levő enyhe rángatás mitől lehet? Tisztítottunk pillangószelepet és környékét, de nem szereltük le teljesen, csak a gumicsövet. Látszólag tiszta is lett és utána mintha jó is lett volna (lehet, hogy csak placebo volt) Ötlet esetleg? Hibakódot villogtattam de nincs hiba. Z14XEP a motorkód

Link to comment
Megosztás:

hibakód kiolvasás

Próbáljátok meg ezek szerint!Ha a több pólusú csati van ,akkor az alul levő módon .

Szerintem működik Vekinél is!

Köszi, ezt megsasoljuk. A Peugeot is hasonlóan megy, csak ott nem állandó rövidzár van a steckerben, hanem pár másodpercre kell lehúzni földre, majd utána áll át kommunikációra, amit ki is villog, majd újabb földpontra húzás után küldi csak a hibakódokat, de ott is mindegyik után "nyugtázni kell" nyomógombbal.

Itt csak simán fixre kell kötni, és már jön is az áldás? Kipróbáljuk!

Wessz: nem tudom sajnos fejből a motorszámot, majd rákérdezek, illetve megnézzük, ha próbálkozunk a villogtatással.

Majd jelentkezem, mik a fejlemények. (bár itt kicsit off)

Link to comment
Megosztás:

:D

jajj mamám... :D

asszem ma már nem olvasok több fórumot, mert sírvafakadok :D

Most ilyen hülyeséget mondtam volna? Szerintetek nem lehet a rosszabb kenés miatt teljesítmény csökkenés? Én egyszer Mobil1-et raktam a verdába és érezhetően könnyebben járt a motor és szebb hangja is volt, mint a GM-es olajnál. Vagy csak bebeszéltem magamnak? Az is lehet. Akkor bocs... :D

Link to comment
Megosztás:

Most ilyen hülyeséget mondtam volna? Szerintetek nem lehet a rosszabb kenés miatt teljesítmény csökkenés? Én egyszer Mobil1-et raktam a verdába és érezhetően könnyebben járt a motor és szebb hangja is volt, mint a GM-es olajnál. Vagy csak bebeszéltem magamnak? Az is lehet. Akkor bocs... :D

Azért továbbra is a Mobilnál maradnék.. :D

Link to comment
Megosztás:

Most ilyen hülyeséget mondtam volna? Szerintetek nem lehet a rosszabb kenés miatt teljesítmény csökkenés? Én egyszer Mobil1-et raktam a verdába és érezhetően könnyebben járt a motor és szebb hangja is volt, mint a GM-es olajnál. Vagy csak bebeszéltem magamnak? Az is lehet. Akkor bocs... :D

Ha annyira rossz lenne a kenés, hogy érezhető lenne a teljesítménycsökkenés... az a motor nagyon rövid időn belül megszorulna rendesen... szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

áááááááá.... inkább maradok a kertészkedésnél. Úgy látszik ahhoz jobban értek. :D

én sem értek hozzá, csak logikus. :D

ha a szegényes kenés már teljesítménycsökkenéssel jár, az nagyon komoly surlódással is -> komoly kopással, melegedéssel -> rövid időn belüli megszorulással.

ha rossz a logikám, a tényleg hozzáértők majd kijavítanak :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most kötném online a Cascot, és ilyen hülyeségeket kérdez hogy ezekből mennyi van:

centrálkulcs

elektronikus indítókártya

gyújtáskulcs

szervízkulcs

ajtókulcs

távirányító

Na most nekem van egy távirányítós, meg a távirányítótlan. Gondolom mindenkinek ez a kettő van eredetileg,

EZeknek mi a hivatalos megnevezése?

Link to comment
Megosztás:

én sem értek hozzá, csak logikus. :D

ha a szegényes kenés már teljesítménycsökkenéssel jár, az nagyon komoly surlódással is -> komoly kopással, melegedéssel -> rövid időn belüli megszorulással.

ha rossz a logikám, a tényleg hozzáértők majd kijavítanak :D

Szerintem meg a fehéren és a feketén kívül létezik több árnyalat is... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uhuhu!

Egyszer említettél egy spéci Astra G-hez kifejlesztett szervóolajat. Ennek van neve is, vagy csak simán bemegyek a szervizbe, és kérek egy egységnyit. Tényleg! Milyen kiszerelésben lehet kapni? Időnként ezt is cserélni kell? Mennyit kell az autóba borítani? :D

Más. Nemrég voltam szerelőnél átfésülni az autót, és javasolta a fékolaj cserét is. Ebbe milyen olajat kell tenni? Mennyi kell belőle? :D

Előre is köszi a segítséget! :D

Link to comment
Megosztás:

Nemtom :D

Pár dolgot lehet állítani, de nem hiszem hogy ez történt volna.

Meg kéne érdeklődni, nem-e raktak rá valami sw frissítést... :D

Szia! Nekem segítettél olajügyben,lecseréltem az 5w-40est (a prolongost), 10w-40 castrolra(magnetix).A tünet nem válltozott beindításkor ugyan úgy kéket füstöl. Szerinted? Azt mondják szelepszár szimering...

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem segítettél olajügyben,lecseréltem az 5w-40est (a prolongost), 10w-40 castrolra(magnetix).A tünet nem válltozott beindításkor ugyan úgy kéket füstöl. Szerinted? Azt mondják szelepszár szimering...

Hát meglehet... vagy leragadnak valamiért az olajlehúzó gyűrűk. hajtsd meg egyszer rendesen hosszú távon, Uhunak az segített

a hasonló problémán :D Hátha neked is bejön :D

Link to comment
Megosztás:

Hosszú távon kopik a vezérműtengely bütyke... bár a twinport hidrotőkéit nem ismerem, az előzőeknél ez volt

a gond belőle. A rövidebb szelepemelés pedig teljesítményvesztéshez is elég már.

Mennyi km van benne? Mennyi km-ként cseréled az olajat?

143e km, eddig sajna 30 ezrenként lett cserélve (nem az enyém volt) 140 ezernél cseréltem én először. Akarok 145-nél is, hogy kicsit tisztuljon. Van értelme?

Link to comment
Megosztás:

143e km, eddig sajna 30 ezrenként lett cserélve (nem az enyém volt) 140 ezernél cseréltem én először. Akarok 145-nél is, hogy kicsit tisztuljon. Van értelme?

Öreg hiba volt ennyit menni egy olajjal... most nagyon durván nézhet ki a motor belseje, inkább ne is akard tudni :D

Öblítő adalékot semmiképpen ne tegyél bele, mert a szennyeződéseket tényleg feloldja, de azok rögtön el fogják

tömíteni az olajjáratokat a csapágyaknál és a hidrotőkéknél is (valószínű már most is dugulás miatt csattog valamelyik

tőkéd). Az egyetlen maradéktalanul jó megoldás az, ha le van véve a hengerfej, ki van pucolva (és felújítani és kéne

akkor már, nem vészes árban). És ezzel együtt a kartert is le kell venni, és rendesen átmosni, ahol csak elérhető.

Továbbá az olajpumpát is át kell mosni. Ha szerencséd van, akkor nincs olyan szar helyzet, hogy szét is kelljen

fűzni a blokkot.

Sajnos ezzel jár, ha az ember nem karbantartja a motort rendesen... tudom hogy nem a te sarad ez, de sajna nálad

csapódik le. :D

Link to comment
Megosztás:

Rendesen használt és szervizelt motor esetén raknál bele?

Attól függ :D Én már raktam ilyet motorba, de szétszedés előtt. Így megspórolta az alkatrészek elpucolását :D

Normál használatban nem tennék ilyet bele, mert benne marad belőle, és már egy kevés is elég ahhoz, hogy

a csapágyazásról mossa állandóan az olajfilmet, és így csökkentse az olajzás hatékonyságát.

Szóval nem szoktam javasolni a használatát.

Link to comment
Megosztás:

Én Mobil 1 Protection Formula 0W40-et rakok bele. Esetleg neked: a Mobil 1 5W30 Esp Formula jó lehet..

Köszi Endyka! Mindenképp 5w kell bele, de Mobil olajat még soha nem használtam.

Gondolom jók vele a tapasztalataid, mindig ilyet használtál? Mennyi belőle 4L?

Erről mi a véleményetek: MOL Dynamic Prima 5W-40

Én spec. idegenkedek a MOL cuccaitól....

Vélemény??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.