Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Csak az alját,ami felfexik a mocira.Látni fogod milyen szép kormos,azt kell kitakarítani.

Az éjjel hazahozták az autóm ugyhogy szerzek brigeciolt és nekiesek. csak most az a másik gondom hogy úgy kaptam vissza az autót hogy a központi csak kulcsal működik. cseréltem elemet a távirányítóban, de nem az a baja. Ötlet?

A másik hogy másnak is nyekereg télen az első szilentek? ha huppanóba megy vagy megnyomkodja lefele az autó elejőt?

Link to comment
Megosztás:

Az éjjel hazahozták az autóm ugyhogy szerzek brigeciolt és nekiesek. csak most az a másik gondom hogy úgy kaptam vissza az autót hogy a központi csak kulcsal működik. cseréltem elemet a távirányítóban, de nem az a baja. Ötlet?

A másik hogy másnak is nyekereg télen az első szilentek? ha huppanóba megy vagy megnyomkodja lefele az autó elejőt?

A kulcsot betanítottad?

Gyújtás ráad és közben valamelyik gombot nyomva tartod a kulcson 5másodpercig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Mit tudok azért tenni, hogy legközelebb ne fagyjon be a kartergázcső...? Van valami alkatrész ami cseréjével ez elkerülhető? Úgy néz ki túlélte az autó, de még mindig félek attól, hogy esetleg komolyabb baja lehetett... Valaki járt már így közületek? Vagy esetleg ismerős?

Link to comment
Megosztás:

Nem tanítottam be. Bár jó lenne néha. Sikerült! Most már megy. Köszönöm! Ez volt a baja. De mitől mehet el?

Gondolom sokáig le volt véve az akksi, és elfelejtette.....

Az ablakok tudják a végállásukat, vagy sem? Vagyis ha nyomod hosszan a le vagy a felgombot, akkor végállásig elmegy, vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Kérném segítségeteket abban, hogy a 4-éves Z14xe gépemmel kapcsolatban.

Dec elején megállt kétszer a motorban az egyik henger, szerelő kiolvasta: 4 henger gyújtáshiba.

gyújtóhíd csere, +4 gyári gyertya.

Majd 2-hét mászkálás meg 400Km után megint megállt 3x. kiolvasás megint, most az 1-es hengerre írja ki a a hibát!

Mi okozhatja ezt?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom sokáig le volt véve az akksi, és elfelejtette.....

Az ablakok tudják a végállásukat, vagy sem? Vagyis ha nyomod hosszan a le vagy a felgombot, akkor végállásig elmegy, vagy sem?

Szia! Ez az érdekes, hogy nem volt az aksi bántva! Az éjjel hazahozto a sogórnőm, távirányítóval lezárta, reggel meg már nem ragált rá! De már működik!

Link to comment
Megosztás:

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Kérném segítségeteket abban, hogy a 4-éves Z14xe gépemmel kapcsolatban.

Dec elején megállt kétszer a motorban az egyik henger, szerelő kiolvasta: 4 henger gyújtáshiba.

gyújtóhíd csere, +4 gyári gyertya.

Majd 2-hét mászkálás meg 400Km után megint megállt 3x. kiolvasás megint, most az 1-es hengerre írja ki a a hibát!

Mi okozhatja ezt?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Szerintem(bár nem vagyok szerelőzseni)ha nem gyári a gyujtóhíd hanem utángyártott akkor az lesz a baj!

Már többször is olvashattunk itt ilyet,hogy az utángyártott nem az igazi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Mit tudok azért tenni, hogy legközelebb ne fagyjon be a kartergázcső...? Van valami alkatrész ami cseréjével ez elkerülhető? Úgy néz ki túlélte az autó, de még mindig félek attól, hogy esetleg komolyabb baja lehetett... Valaki járt már így közületek? Vagy esetleg ismerős?

A tiszták a csövek,nem fog befagyni,de érdemes évente átnézni a csöveket.

Van kartergáz lecsapató erre a célra,a vélemények megoszlanak a szükségességét illetően,rosszat nem teszel vele,ha van a gépsasban.

Link to comment
Megosztás:

Az AGR szelep alatt van tömítés? Vagy mivel szoktátok visszarakni?

Van alatta egy vékony fém tömítést,azt rakd vissza majd.

Nitrohigítóval is moshatod,az is kioldja a szutykot.

Ha kimostál belőle mindent,érdemes kézzel megjáratni,bár nem tudom neked melyik fajta van rajta már.

Link to comment
Megosztás:

A tiszták a csövek,nem fog befagyni,de érdemes évente átnézni a csöveket.

Van kartergáz lecsapató erre a célra,a vélemények megoszlanak a szükségességét illetően,rosszat nem teszel vele,ha van a gépsasban.

Köszi, ezt fogom tenni. Amennyire a szerelőm tudta, kitakarította a gépet. Most egyenlőre olyan állapotban van, hogy elég nehezen indul (első 2 indítás után leáll) és az alapjárat sem tökéletes, valamint állatira füstöl. Mit érdemes még megnézni? AGR szelep ilyenkor lekoszosodik? Injektor tisztító az üzemanyagba? Katalizátorból hogyan lehet eltávolítani az olajat... Vagy majd kifújja ha meghajtom egy kicsit? Már az is megfordult a fejembe, hogy beviszem az opel szervízbe... csak félek, hogy ott nagyon drága lesz..........

Link to comment
Megosztás:

Szerintem(bár nem vagyok szerelőzseni)ha nem gyári a gyujtóhíd hanem utángyártott akkor az lesz a baj!

Már többször is olvashattunk itt ilyet,hogy az utángyártott nem az igazi!

Nem Opel, de munkatársam Skodájában pár hónap alatt 3 hidat cserélt....és gyári volt! :rolleyes: Vagyis kereskedésben vette.

Link to comment
Megosztás:

A tiszták a csövek,nem fog befagyni,de érdemes évente átnézni a csöveket.

Van kartergáz lecsapató erre a célra,a vélemények megoszlanak a szükségességét illetően,rosszat nem teszel vele,ha van a gépsasban.

Hol, s merre találhatom a kartelgáz csővet, mert kezd érdekelni. :)

Lehet Én is kitakaritgatom olajcserénként, ha ennyi bibit okozhat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezt fogom tenni. Amennyire a szerelőm tudta, kitakarította a gépet. Most egyenlőre olyan állapotban van, hogy elég nehezen indul (első 2 indítás után leáll) és az alapjárat sem tökéletes, valamint állatira füstöl. Mit érdemes még megnézni? AGR szelep ilyenkor lekoszosodik? Injektor tisztító az üzemanyagba? Katalizátorból hogyan lehet eltávolítani az olajat... Vagy majd kifújja ha meghajtom egy kicsit? Már az is megfordult a fejembe, hogy beviszem az opel szervízbe... csak félek, hogy ott nagyon drága lesz..........

AGR-el kapcsolatban!

Itt is írták, és munkatársam Z14XE-s kocsijával még nem is volt gond, mert mondta Neki a szerelő, hogy ezt pörgetni kell, és nem lesz Neki semmi baja, illetve jó olaj kell bele. 10e km-enként új olajat ad neki, illetve hajtja, 9-10l-es fogyasztása van a gépnek, de az olajat sem eszi....

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezt fogom tenni. Amennyire a szerelőm tudta, kitakarította a gépet. Most egyenlőre olyan állapotban van, hogy elég nehezen indul (első 2 indítás után leáll) és az alapjárat sem tökéletes, valamint állatira füstöl. Mit érdemes még megnézni? AGR szelep ilyenkor lekoszosodik? Injektor tisztító az üzemanyagba? Katalizátorból hogyan lehet eltávolítani az olajat... Vagy majd kifújja ha meghajtom egy kicsit? Már az is megfordult a fejembe, hogy beviszem az opel szervízbe... csak félek, hogy ott nagyon drága lesz..........

ezt én sajnos nem olyan kicsi gondnak ítélem meg....attól hogy eldugul a kartergáz cső, a motorba nem kellene olajnak kerülnie, max kinyomnia valami tömítést..pl főtengely szimmering, vagy a betöltő vagy a nívó pálca, hiszen a hengerben nagyobb nyomás van, beszivárogni, pedig a szelepszár szimmeringtől nem szabadna, és ráadásul a kipufogón is kiment...

Én sajnos hengerfej pakolásra gondolnék és így az olaj szinte egyből a hengerbe jut....sajnos szedtem szét ilyen mocit, illetve úgy mondom, hogy ott még a kipufogón csak a nagy kékség jött mert el tudta égetni és nem volt rajta katalizátor....

A katalizátorodba nem tudom mennyi jutott, de ha a kipufogón már folyt az olaj, akkor ez lutri, az olajból korom lesz, nem is kevés, ha sikerűl neki kitolnia, akkor semmi gond, de ha eltömíti, akkor csere...

Azt javaslom menj egy kicsit vele, de nem messzire és figyeld erősen az olajnyomás jelzőt, ha csak a katalizátorban ég el az olaj és azért füstöl, akkor elmúlik, de ha van utánpótlás, az már elég gáz....és nem múlik a füstölés....ne helyben alajáraton járasd, mert úgy a katalizátor nem tud felmelegedni üzemi hőfokra...

valamint az hogy nehezen indul, szerintem ismét azt támsztja alá, hogy vmi más gond is van nem csak a dugulás okzta ezt galibát!

Link to comment
Megosztás:

Az első futómű elkezdett nyekeregni, mind a két oldala egyformán. ha megnyomkodom lefele az autó elejét, vagy szintkülönbségbe megyek. Én a gumi silentekre gondolok hogy a hideg miatt. vagy lehet más az oka?

A számból vetted ki a szót pont ugyan ezzel a problémával küzdök kb 1 hete addig semmi gond nem volt.De szerintem is a szilentek vannak kikeményedve.

Valakinek valami más ötlete?Kicsit kezd idegesíteni mert olyan az autó mint egy speniter nyikorog minden gödörbe :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A számból vetted ki a szót pont ugyan ezzel a problémával küzdök kb 1 hete addig semmi gond nem volt.De szerintem is a szilentek vannak kikeményedve.

Valakinek valami más ötlete?Kicsit kezd idegesíteni mert olyan az autó mint egy speniter nyikorog minden gödörbe :rolleyes:

Uraim! Szilikont neki, aztán lecsendesül... :)

Nekem is ilyen ( volt), de én tavasszal beteszek újakat, mert már 9 éves lesz. Akkor kenés nélkül is csendben lesz, ha már egyszer ez a neve! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.