Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Benzines igen Z14XE kóddal. Nekem is az tünt fel hogy -1-2be csinálja. Rossz előjel?:??

Igen. Hideg van.

Hidegben kicsit tovább tart míg az olaj rendesen ellátja a feladatát. Mihelyst normálisan kapnak olajt a hidrotőkék rögtön el múlik a csattogás. Ha nem csitul akkor van baj.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Hideg van.

Hidegben kicsit tovább tart míg az olaj rendesen ellátja a feladatát. Mihelyst normálisan kapnak olajt a hidrotőkék rögtön el múlik a csattogás. Ha nem csitul akkor van baj.

Kb 2 mp- ideig csetteg. De az érdekes az hogy eddig ez sem volt. Még mikor -18 volt kinnt akkor sem. Ez az amiért figyelmes lettem rá.

Link to comment
Megosztás:

Ja, most nézem 14 ekm! Cseréld. Metabondért és infóért keresd Opel 16v -t.

Azért, mert elfáradt az olaj még nem kell más típusú (pl. 10w40) bele.

Igen már ráérett a csere dehát most nagyon kész vok anyagilag! Jövő hónapba remélem tudok rá félretenni. Ezek szerint akkor az olaj már nudli!

Most akkor 10W vagy 5W???

Link to comment
Megosztás:

Akkunak teljesen lényegtelen, sőt inkább ha áll (és az autóban nagyrészt csak áll), akkor hidegben álljon.

3-4 évet simán, ez után jelentkezik a különbség a jobb és a rosszabb akku között. Ezért nem mond az semmit, hogy valakinek 1-2 éves, és meg van vele elégedve...

Én nem modtam, hogy 1-2 év után voltam elégedett.

Link to comment
Megosztás:

sűrű? az érdekes lenne :lol:

Mert?

Itt egy idézet a Totalcaros Olajdokitól:

"Az olaj viszkozitási osztályait jelentik. A Society of Automotive Engineers (SAE) J300 szabványa viszkozitási osztályokat határoz meg a motorolajok számára. Ahhoz, hogy egy olaj adott viszkozitási osztályúnak mondhassa magát, teljesítenie kell az osztály elvárásait. Léteznek téli és nyári viszkozitási osztályok. A téli viszkozitási osztályok a 0W, az 5W, a 10W, a 15W, a 20W és a 25W, ahol a W a wintert rövidíti. A nyári viszkozitási osztályok a 20, a 30, a 40, az 50 és a 60.

A téli viszkozitási osztályok az olaj hidegen folyására, a szivattyúzhatóságára és a 100 fokon mért viszkozitásra vonatkozóan fogalmaznak meg követelményeket. (Vigyázat! A viszkozitás és a viszkozitási osztály különböző fogalmak!) Minél kisebb a W előtti szám, annál "vékonyabb" az olaj alacsony hőmérsékleten. Tehát pl. egy 5W és egy 10W olajat összehasonlítva kijelenthetjük, hogy

1. Az 5W-s olaj alacsonyabb hőmérsékleten is tud ugyanúgy keringeni, mint a 10W-s magasabb hőmérsékleten, illetve

2. Ugyanannyira alacsony hőmérsékleten az 5W-s jobban fog keringeni (azaz kenni), mint a 10W-s. A nyári viszkozitási osztályok a 100 és a 150 fokon mért viszkozitásra vonatkozóan fogalmaznak meg követelményeket. Minél nagyobb a nyári viszkozitás, annál sűrűbb az olaj üzemi hőmérsékleten. "

Linket is adok ha kell.

Bár én nem tudom fejből a gépkönyvet t,de szerintem a Z14XE-be 0 vagy 5W -s olaj kell nem 10w-s.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nézelődtem a neten és egyszerűen nem tudom megmondani, hogy mennyibe kerül egy Castrol Magnatec 10w40-es olaj 4 literes kiszerelésben.

5.000-től 12.000-ig láttam minden árat, de ki tudja, hogy melyiket mikor frissítették utoljára.

Mi számít olcsónak ebben az olajban? Amint láttam, sokan használtok ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nézelődtem a neten és egyszerűen nem tudom megmondani, hogy mennyibe kerül egy Castrol Magnatec 10w40-es olaj 4 literes kiszerelésben.

5.000-től 12.000-ig láttam minden árat, de ki tudja, hogy melyiket mikor frissítették utoljára.

Mi számít olcsónak ebben az olajban? Amint láttam, sokan használtok ilyet.

unixnál 9500ft a 4liter

Link to comment
Megosztás:

Z14XE kódú 1,4es 16szelepes 90700 (valós) km vel.

Szerintem ez teljesen jó.

CSak azért kérdeztem mert XEP nem eszik egyáltalán, de még ott sem lenne vészes ez.

XE esetén meg szerintem ez normális.

Ha valaki nem ért egyet ezzel akkor úgyis mondani fogja...

Link to comment
Megosztás:

sűrű? az érdekes lenne :lol:

Pedig de.

Igaza van corsIKa cartársnak, a 10W40-es olajnak rosszabb a hideg viszkozitása mint az 5W-snek, ergo ha ezzel az 5W-ssel indítás után 2 sec.-ig csettegnek a tőkék, akkor a 10W-ssel még sokkal tovább fognak. Szóval azt a 10W-s olajat hanyagoljuk, simán csak le kell cserélni a most benne levő 5W-s olajat (ugyanolyanra) ha már 14e km van benne.

Link to comment
Megosztás:

Pedig de.

Igaza van corsIKa cartársnak, a 10W40-es olajnak rosszabb a hideg viszkozitása mint az 5W-snek, ergo ha ezzel az 5W-ssel indítás után 2 sec.-ig csettegnek a tőkék, akkor a 10W-ssel még sokkal tovább fognak. Szóval azt a 10W-s olajat hanyagoljuk, simán csak le kell cserélni a most benne levő 5W-s olajat (ugyanolyanra) ha már 14e km van benne.

de XEL-nek asszem 10W-40-es kell

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.