Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nemhiszem hogy az ország eggyik legnagyobb Opel szalonja és szervize olcsó és szar helynek számítana!Azért vittem oda Mert elvileg egy opelen ott minden hibát ki kellene tudni javitani.Nem csak új alkatrésszel!

itt 100-ezrekről van szó egy computer ügyben te se igen raknál a tiedbe ujat,egy 7 éves 200 000km-res astába.Alig ér1.5 miliót!Bár nemtudom.Csak tegnap este mikor bementem azt mondták hogy nem lehet megcsinálni ez evel nem jön össze.Mondtam hadd vigyek oda egy szerelőt.nagy szájhúzgálásra elmehettünk,és a szerelő srác fél óra alatt kinullázta az új computert az (én autómba) amit egy hete már nem sikerült nekik,és ami elvileg nem is jó hozzá!Körbe állták és elég vörös fejjel nézték mit csinál!Hétfőn bemegy és feltelepíti az autóhoz és kész!

Ezek után te mit mondanál?

És nem mondtam,hogy mindenki szar!Csak nekem ez a tapasztalatom a szakszervizekkel szemben,néhány kivétellel amit elismerek és tudom ajánlani mindenkinek!És itt nem kifejezetten opelről van szó.

Link to comment
Megosztás:

Én csak nem szeretném, ha itt elkezdődne az egymás anyázása. Olyan jól megvoltunk idáig. Bár minnél többen vagyunk annál vegyesebb a társaság /úgy mint a taxiban, egyébbként ebben a taxis dologban van valami igazad/. Ne bántsuk egymást, mindenki gondolja meg mit ír le, mert nem tudhatja ki olvassa el. Ez a fórum ne legyen olyan mint a többi. OK?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam opelemet (G 1.7dit 2001 évjárat karaván) nagyon meg vagyok vele elégedve,azonban lenne egy kérdésem:

A kapcsolók fűtés-venti stb.vajon meg van világítva? Ugyanis nálam nincs.

Ha hiba miatt nincs,hogy tudom javítani?

Mégegy ide nem illő kérdés:hátsó fejtámlát utólag be lehet szereltetni,vagy csak ülés csere segít? Előre is köszi.

Csá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam opelemet (G 1.7dit 2001 évjárat karaván) nagyon meg vagyok vele elégedve,azonban lenne egy kérdésem:

A kapcsolók fűtés-venti stb.vajon meg van világítva? Ugyanis nálam nincs...

Most így hirtelen megfogtál, de ha jól emlékszem meg vannak világítva... majd rácsekkolok. Ha viszont meg vannak világítva, akkor valószínű neked izzócsere lesz a megoldás...

Link to comment
Megosztás:

Most így hirtelen megfogtál, de ha jól emlékszem meg vannak világítva... majd rácsekkolok. Ha viszont meg vannak világítva, akkor valószínű neked izzócsere lesz a megoldás...

Caravan-ban is meg van világítva és együtt állítható a megvilágítás erőssége a többi műszerrel.

Link to comment
Megosztás:

Hűvös, esős időben némi párásodást véltem felfedezni az első ködlámpák belső üvegfelületén. Találkozott már valaki ilyesmivel? Kiküszöbölhető valahogy?

Nekem nincs ködlámpám, de ilyenről még nem olvastam itt a G Astra fórumon. A rendes fényszóró párásodásról viszont már tuti volt szó vhol... csak már nem emlékszem melyik topicban :oops:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

1.7 DTI opelem van! Akkumlátort cseréltem benne és azóta az elektromos ablakom csak úgy megy fel ha folyamatosan nyomom a gombot! Eddig elég volt egy érintés és felhúzta!

Kérdezem összefüghet a dolog, vagy csak egyszerűen elromlot!

Szeva!

Keress rá!

Volt már erről szó....de ha jól emlékszem annyi, hogy amikor megnyomod a gombot, akkor tartsd is nyomva folymatosan a végállásnál is nem tudom hány mp-ig, aztán a másik irányban is..mármint a le és felhúzási irányra gondoltam... :oops:

Egyértelműen attól van..ugyanis "memóriás"...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

1.7 DTI opelem van! Akkumlátort cseréltem benne és azóta az elektromos ablakom csak úgy megy fel ha folyamatosan nyomom a gombot! Eddig elég volt egy érintés és felhúzta!

Kérdezem összefüghet a dolog, vagy csak egyszerűen elromlot!

Emlékeim szerint lehet valahogy "programozni".

Lenyom>ablak leereszkedik> továbbra is nyomva tart/egy pillanatra felenged és megint kell nyomványolni. Utolsó lépésben nem vagyok biztos :roll: ?

Ákos esetleg ? :)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!!

Egy hibajelenségre szeretnék választ kapni!

A hiba:

Néha, nem rendszeresen, indításkor,hidegen/melegen "köszörüléssel" indul a motor, ill. ez, már rendszeres: alacsony fordulatszámnál ( 1500-2000) amikor "finoman" adom a gázt akkor rángat a motor, nem "megfullad" és (ez kb 2-3 rángatást jelent). Olyan, mintha gyújtás probléma lenne, de a rángatás után úgy megy mint akit seggberúgtak.

Ja igen, amikor nehezen indul felgyulad a "vidd szervízbe" lámpa, de leállítás és újraindítás után semmi lámpajelzés nincs. Tehát elvileg tökéletes!

A motor tip:Z16SE ( ez jófajta?? )

Link to comment
Megosztás:

A motor tip:Z16SE ( ez jófajta?? )

Viszonylag kevesünknek van ilyen motorja, egyedül a nemrég csatlakozott "AstraG16SE"-nek láttam, hogy ilyen van (esetleg konzultálhatsz vele). Úgyhogy nem tudok róla sokat mondani, csak annyit, hogy egy Merivábvan már ültem, amiben ilyen motor volt. Sztem tök jól ment. Nekem tetszik ez a 8 szelepes 1.6-os moci... Tartósságról, meghibásodásokról viszont nem tudok nyilatkozni. Sztem, ahogy uhuhu is mondta, tényleg érdemes szervízbe vinned... ahelyett, hogy itt most elkezdenénk találgatni. A hibakód pl sokat mondhat...

Ha van vmi fejlemény, írd meg légyszi!

Link to comment
Megosztás:

Sztem, ahogy uhuhu is mondta, tényleg érdemes szervízbe vinned

uhuhu rendes gyerek, még meg is mondaná, hogy mi a baja, meg mennyibe kerül, csak picit megunta azt, hogy idetéved egy új opeltulajdonos, az első hozzászólásánál kérdez, várja a megfelelő választ, ha neki nem megfelelő akkor anyázik, és soha többet nem jár erre.

Ha neki megfelelő válszt kapja akkor köszönés nélkül nem jön soha többet.

ezért nincs építő jellegü válasza....

MOTE klubtagoknak szivesen segitek, még össze is olajozom magam ha kell....

Link to comment
Megosztás:

uhuhu rendes gyerek, még meg is mondaná, hogy mi a baja, meg mennyibe kerül, csak picit megunta azt, hogy idetéved egy új opeltulajdonos, az első hozzászólásánál kérdez, várja a megfelelő választ, ha neki nem megfelelő akkor anyázik, és soha többet nem jár erre.

Ha neki megfelelő válszt kapja akkor köszönés nélkül nem jön soha többet.

ezért nincs építő jellegü válasza....

MOTE klubtagoknak szivesen segitek, még össze is olajozom magam ha kell....

Tudjuk uhuhu, tudjuk... :wink: Tudjuk, hogy egy picit ápolni kell a lelkedet... :roll: Ápolom is most kicsit: Te vagy a király, az isten! uhuhu RULZ!!! :supz: Köszönjük neked mindenkinek a nevében, akinek eddig segítettél! Mindig is tisztelettel adózunk végtelen tudásodnak a szívünk mélyén!

:prayer: :prayer: :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Keves Uhuhu!!

Én nem szeretnék azok közé tartozni, akik kérdeznek, megkapják a választ, aztán le se sz...ák az embert utána.

Így ismét köszönöm, hogy elolvastad az én "kis gondomat" :)

A válasz valóban a kérdésben van. Én csak tájékozódni szerettem volna.

Természetesen a további fejleményekről tájékoztatom a fórum olvasóit.

Még csak annyi, hogy szerintetek melyik OPEL szervízbe vigyem a jószágot?

Link to comment
Megosztás:

Keves Uhuhu!!

Én nem szeretnék azok közé tartozni, akik kérdeznek, megkapják a választ, aztán le se sz...ák az embert utána.

Így ismét köszönöm, hogy elolvastad az én "kis gondomat" :)

A válasz valóban a kérdésben van. Én csak tájékozódni szerettem volna.

Természetesen a további fejleményekről tájékoztatom a fórum olvasóit.

Még csak annyi, hogy szerintetek melyik OPEL szervízbe vigyem a jószágot?

Örülünk, hogy te nem olyan vagy... :wink:

Utsó opeles munkahelyedet ajánlhatjuk itt uhuhu? Vagy inkább privátban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.