Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdvözlet minden Opelosnak.

Van egy furacs kérdésem. ha tudtok kérem segítsetek.

Opel Astra G caraván 1,7 DTI autom van. 5. Sebességben 3000 es fordulatnál kigyullad a sárga szervíz lámpa. Több szervízben is voltam vele a hibát kiolvasták, ugyan azt állapitották meg: turbo nyomás hiba. de minden jó mondják a szervizbe a lámpa mégis mindíg ki gyullad. ha tudtok segíteni nagyon megköszönném.

Üdv: zozo961

Link to comment
Megosztás:

ez szerintem kacsa.

ilyen nincs.... szerintem.

Ja akkor valszeg az lehet, ha nálatok nem hallani semmi ilyenről,mert akkor gondolom vinnének ilyen hibával kocsikat vissza,de haver nagyon állította a dolgot, meg vele meg is történt. Szerintem ezé egy ellenőrzést megér, nehogy gond legyen.

Link to comment
Megosztás:

Dipa írta:Sziasztok!  

Eddig leginkább csak olvasgattam a fórumot, most szeretnék segítséget kérni.  

Az eset egyébként tanulságos lehet bárkinek. (persze lehet, hogy csak velem fordult elő)  

Vizsgára vinném a gépet. (G Astra Caravan 1.4 16V 1999.10.-hó)  

Többek között kanyarstabilizátor szilenteket kell cserélnem.  

Elvittem a jól bevált szerelőmhöz, aki a megrendelte az alkatrészt. (rendes nagynevű és márka kereskedésben)  

De mégsem tudta kicserélni, mert az új belső átmérője kisebb volt!  

Nekem 20-as belső átmérőjű kellene, ez rá is van írva az eredetire!  

Pedig számítógépben keresték ki, alváz- motorszám évjárat alapján.  

Ezt még három alkalommal, három kereskedésben játszottuk el!  

A helyzet most már kellemetlen, többször nem akarom eljátszani az  

"alkatrészt nem veszünk vissza/pénzt vissza nem adunk/ezt adta ki a számítógép/levásárolhatod" szitut.  

A lényeg: Légyszi segítsetek, hol tudok tuti pont ilyet vásárolni? (vidéken is?)  

Amit keresek: kanyarstabilizátor szilent, aminek 20-as a belső átmérője.  

Köszi!

Hello Dipa!  

Ez a hasított gumi betét kellene neked, igaz?  

Felhívtam a debreceni opel bótos ismerőst, rendeléstől számított másnapra beszerzi. 20-as belsővel, 880 pízért.  

Ennyit tudtam hirtelen.  

Dolington

Sziasztok!

Továbbra is fennáll a szilent problémám.

Szeretnék szakértői véleményt (uhuhu) arról, hogy tényleg csak 18-as és 22-es átmérőjű létezik ezekből?

Most már zavarban vagyok!!! További 3 üzletben is csak ilyet tudtak adni!!

Ha igen, akkor ezeket kell feltenni a 20-as rúdra?

Ha van 20-as is, azt hol lehet beszerezni? (Budapest-Salgótarján vonal mentén)

Köszönöm a segítséget!

u.i. Dolington, ha tuti a méret esetleg te is tudsz segíteni?

Link to comment
Megosztás:

a helyzet az,hogy pályafutásom alatt még egyetlen egyszer se cseréltettem stabilizátor gumiperselyeket. ugyhogy passzolom a kérdést, lehetséges, hogy neked cserélni kell, de nem tudom, hogy hogy lehet beszerezni.

az opel márkaszervizekbe alvázszám és motorszám alapján a jó alkatrészt tudják beszerezni neked....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Továbbra is fennáll a szilent problémám.

Szeretnék szakértői véleményt (uhuhu) arról, hogy tényleg csak 18-as és 22-es átmérőjű létezik ezekből?

Most már zavarban vagyok!!! További 3 üzletben is csak ilyet tudtak adni!!

Ha igen, akkor ezeket kell feltenni a 20-as rúdra?

Ha van 20-as is, azt hol lehet beszerezni? (Budapest-Salgótarján vonal mentén)

Köszönöm a segítséget!

u.i. Dolington, ha tuti a méret esetleg te is tudsz segíteni?

Persze, tudok segíteni. Akár postán is elküldhetem, vagy legközelebb 12-én megyek Pestre a Hó-show-ra. Holnapután csak a 0-ás gyűrűn fogok elsuhanni, de ott is kidobhatom valamelyik km táblánál aztán majd megkeresed.... :P :D

Viccen kívül, ha tutti a 20-as méret, szóljál nyugodtan, aztán megoldjuk. Mondjuk fura, hogy nekem meg egyből ezt a méretet mondta az opelbótos.

Üdv: Dolington

Link to comment
Megosztás:

Persze, tudok segíteni. Akár postán is elküldhetem, vagy legközelebb 12-én megyek Pestre a Hó-show-ra. Holnapután csak a 0-ás gyűrűn fogok elsuhanni, de ott is kidobhatom valamelyik km táblánál aztán majd megkeresed....

Viccen kívül, ha tutti a 20-as méret, szóljál nyugodtan, aztán megoldjuk. Mondjuk fura, hogy nekem meg egyből ezt a méretet mondta az opelbótos.

Üdv: Dolington

Köszi, nagyon rendes vagy!

PÜ-ben el tudlak érni (esetleg telefon?), vagy itt beszéljünk a részletekről?

Üdv: Dipa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már a múltkor kértem a segítséget ez ügyben tőletek, de nem nagyon boldogulok!

A hátsó pótféklámpám nem világít.

Hogy tudok hozzáférni, mert próbáltam leszedni-szétszedni de nem megy!

Lehet hogy csak az áram kábel csúszott le róla, nem tudom?!

Ez lenne az egyik amihez kérném a segítségeteket.

A másik a rendszámtábla világításom.

Zabálja az izzókat! Az elmúlt 1 hónapban kb. 3-4X cseréltem benne izzót!

Szerintetek mi a gond?

Az autó: G Astra, 1,4 90LE, 1999, Club

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

izzitógyertyát kel cserélni.

reggel majd ujra világitani fog....

No, ha nem is első reggelre, de a harmadikra igen :P Ekkor már kéziműszerrel is kitudtam mérni, hogy szakadt az egyik izzítógyertya. Viszont a beszerzés az nem volt egyszerű dolog, de azért csak összejött, kicseréltem oszt jó. :D Érdekes, hogy nem aludt el a hibajelzés, csak kb. az ötödik indítás után. Volna a komputerben valami algoritmus, ami az ilyen meg-megszünő hibákat csak egy idő múlva "hiszi el" hogy tényleg megjavultak :?:

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem neked még múltkor a TIS-ben, van az ajtódban legalább 2 csati, ami a pótféklámpával kapcsolatban van. Most fejből nem tudom, hol helyezkednek el, de majd megnézem újra és megírom. Valószínűleg vmi kontakt problémád van.

Én is valami csatlakozó problémára gondolnék,a féklámpánál,A rendszámtábla világításnál szintén vagy vezetékhiba ,zárlat ilyesmi. A biztik jók?Fzsolti !Amúgy ha Újfaluban járok a kocsimat megismered :sötétkék C Corsa 5 ajtós Opelclub felirattal a hátulján.A te géped hogy néz ki?

Link to comment
Megosztás:

Helló CORSikA!

Külsőleg nagyjából: középzöld G Astra! A városban ilyenből kb. 3-4 szaladgál! Az enyém 5 ajtós, 1.4-es, 90LE, az ajtó oldalán CLUB felirat!

A dísztárcsák küllősek!

Talán még arról felismered, hogy elől-hátúl van rajta sárfogó!

A többin a városban én még nem láttam!

Nagyjából ennyi!

Helló!

Ja és köszi mindenkinek a válaszokat!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Na van az X1 csati a műszerfalnál, ez küldi külön vezetékeken hátra a bal, jobb és pótféklámpához a feszt. 80-pólusú.

30. pont - pótfék

25. pont - bal féklámpa

31. pont - jobb féklámpa

Autó bal hátsó sarkában, burkolat mögött van az X24 csati. 11-pólusú. 6. pont - be az ajtóba a kábelkorbácsban

Ajtóban balra az ablaktörlő motortól 15 cm-re, az üveg alatt kb. 10 cm-el

van az X5 csati. 2-pólusú.

6. pont - pótféklámpához megy fel, ott is van természetesen egy végdugó, aminek a másik pontja testet ad a lámpának.

Tehát meg kellene nézni, ami a legegyszerűbb, nem kell sokat bontani hozzá. X24 csati 6. pontján megjön-e a fesz, ha benyomod a féket!!! Gyújtás, 2 emberes!

Ha megvan, akkor mész tovább, ajtókárpit le, X5. 6. pont ugyanez. Ha ott is megvan, keresd a lámpánál is. Ha ott is megvan, szar a lámpa vagy test nincs. Itt fenn azt is ellenőrizd!

Ha az X24. 6. pontra nem jön meg, GOTO X1. Cumis, alulról a 4. sor, balról a 6. érintkező. Csati valahol a lámpakapcsoló mögött, alatt keresendő, nagy 4-szögletes csati.

Remélem, kimerítő válasz volt! :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét Hozzátok fordulok egy kérdéssel: szeretném kicserélni az égőt a G-s Astrám rekflektor felkapcsolója mögött a műszerfal alatt. Nekem úgy tünik, hogy azt a panelt valahogy le lehet venni külön is (ott a műszerfal világítás szabályzó és a motoros reflektor magasság állító is). De hol találom a csavarokat, amit ki kell csavarnom hozzá? :P

Ha bonyolult, akkor ráhagyom a szervízre inkább...

Előre is köszi,

Üdv,

Edgeri

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

G Astra kormányszervóval van valakinek tapasztalata?

Ismerősöm autóján a tartályal egybeépített fém vacokból rendesen szivárog az olaj.Asszem ez maga az elektronyos olajszivattyú - jól gondolom?

Lehet-e ezt javítani (tömitések) vagy "egybe van öntve" és kuka/csere?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

G Astra kormányszervóval van valakinek tapasztalata?

Ismerősöm autóján a tartályal egybeépített fém vacokból rendesen szivárog az olaj.Asszem ez maga az elektronyos olajszivattyú - jól gondolom?

Lehet-e ezt javítani (tömitések) vagy "egybe van öntve" és kuka/csere?

Nekem a tartály tetején a kupak szélénél látszik mindig egy kis olaj szivárgás, már egészen új korától kezdve, de sokaknál láttam ezt.... Úgy tűnik ez ilyen? :?

Persze nem tudom a haverodnak mennyire szivárog... És ha jól értelmezem nem is ott, ahol nekem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a tartály tetején a kupak szélénél látszik mindig egy kis olaj szivárgás

Ez sajna nem a kupaknál szivárog.Körbetörölgettük + feltöltöttük,aztán egy hét alatt (max 50 km) minimumra esett a szint,úgyhogy ez már inkább folyás,mint szivárgás.A tartály fém részének az alja olajos, a teteje száraz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2000 évj. Z16SE G ASTRA-n 105.000 km revizión ma frissítettek szoftvert (nem kértem, "visszahívásos" ), állítólag az EGR (AGR) szelep működésében lesz változás.....

Kérdésem, hogy valakinek csináltak -e már szoftverfrissítést az autóján és milyen eredménnyel járt?

Én világító motor kontroll lámpával vittem vissza az enyémet a szervízbe, ahol kiderült, hogy az AGR szeleppel van probléma. Kicserélték a szelepet és lecserélték a motorvezérlő programját. Azt mondták, hogy ez típusprobléma a Z16SE motoroknál és a gyár nem tudta megoldani másként a problémát, mint a szelep kiiktatásával. Az új programban kikapcsolták az AGR szelep vezérlését.

Nem autóztam túl sokat azóta, de eddig semmi változást nem vettem észre az autó menetteljesítményén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.