Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!Mi történik akkor,ha egy nem riasztós Astránál bezárom a központi zárat,és utánna mégegyszer megnyomom a lezárás gombot?Úgy mintha élesíteném a riasztót.Mert az enyém nem riasztós,de ha ezt csinálom,akkor még 1-szer felvillan az index,és van valami központizár motor hang is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem működik. Valószínű innen kattintottál rá, ami nem a teljes linket próbálja betölteni. Másold be az egész szöveget a pdf-ig bezáróan a böngésződ címsorába és működni fog.

Ok. Közben rájöttem, hogy én voltam bal######... :lol: A Laserline 970ir-hez honnan lehetne letölteni manualt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nézegettem a topicot, de olyan hosszú hogy nincs időm rendesen végignézni rángatás ügyben. Szóval azt csinálja néha a kocsi, hogy főleg 1-esben, 2-esben olyan 1500-2000 ford. környékén elkezd rángatni menet közben, egy két pillanatig hiába nyomokodom a pedált. Aztán egyszer csak, mintha "kiköpne" valamit, elkezd húzni. Nem az a lefulladós, alacsony fordulatos rángatás ez, hanem valami más. És csak néha-néha (mostanában talán gyakrabban) fordul elő.

Láttam valami AGR vagy milyen hiba lehetőségét 1-2 hozzászólásban, esetleg ez is oda kapcsolódik.

Ja és még egy rövid kérdés: most 74e-nél cseréltük a fékbetéteket, tárcsákat, mert borzalmasan nyüszített már, (a szerelőm szerint a régi tárcsa tönkretette volna az új betétet), most párszáz km után enyhe nyiszogatásokat azért hallok fékezéskor, ez OK, vagy sem? Ennyi pénzér néma fékezést szeretnék.

Köszi ha valakinek van ötlete, és bocs hogy kicsit terjengős lettem.

Link to comment
Megosztás:

Qqcs!

A problémám a következő: szélvédő csere volt a verdán, és a riasztó-bekapcsolását-visszajelző kispiros lámpát eldugták. Pontosabban eddig az elsőoszlop és a szélvédő találkozásánál a sarokban volt kivezetve.Most is ott van csak a szakik elfelejtették kihúzni, ha erősen nézem látom hogy ott villog a sarokban a műanyag alatt.

Tehát: szeretném valahogy jól látható helyre ( ahol eddig is volt) tenni.

Kérdés: hol kellene megbontanom a müszerfalat vagy esetleg a motortér felöl benyúlni hogy ki tudjam húzni a lámpát ( ott a sarokban) ?

Köszi.

Off

Link to comment
Megosztás:

Qqcs!

A problémám a következő: szélvédő csere volt a verdán, és a riasztó-bekapcsolását-visszajelző kispiros lámpát eldugták. Pontosabban eddig az elsőoszlop és a szélvédő találkozásánál a sarokban volt kivezetve.Most is ott van csak a szakik elfelejtették kihúzni, ha erősen nézem látom hogy ott villog a sarokban a műanyag alatt.

Tehát: szeretném valahogy jól látható helyre ( ahol eddig is volt) tenni.

Kérdés: hol kellene megbontanom a müszerfalat vagy esetleg a motortér felöl benyúlni hogy ki tudjam húzni a lámpát ( ott a sarokban) ?

Köszi.

Off

Én a helyedben biztos visszavinném a "szakik"-hoz és a visszarakatnám oda, ahol volt... A motortér felől nem fogsz tudni hozzáférni, úgyhogy marad a műszerfal. Sok hasznos információ van a http://www.astra-g.de oldalon. Én is innen tájékozódom. Mintha találkoztam volna a Tripps & Tricks menüpont alatt a műszerfal lebontásának mikéntjével... Sok sikert hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Én a helyedben biztos visszavinném a "szakik"-hoz és a visszarakatnám oda, ahol volt... A motortér felől nem fogsz tudni hozzáférni, úgyhogy marad a műszerfal. Sok hasznos információ van a http://www.astra-g.de oldalon. Én is innen tájékozódom. Mintha találkoztam volna a Tripps & Tricks menüpont alatt a műszerfal lebontásának mikéntjével... Sok sikert hozzá!

Egyébként lehet, hogy elég lenne csak az A oszlop műanyag borítását lepattintani hozzá, de sztem is inkább vidd vissza, csinálják meg akik elrontották.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Szerintetek az mitől lehet,hogy alapjáraton eléggé füstől az Astrám?Menet közben nem,csak álló helyzetben alapjáraton füstől szerintem jobban,mint kellene.Az,hogy sport hátsó dob van rajta,az nem befolyásol semmit sem úgye?Vagy esetleg a direktszűrő?Vagy mitől füstőlhet?Köszi előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Nézegettem a topicot, de olyan hosszú hogy nincs időm rendesen végignézni rángatás ügyben. Szóval azt csinálja néha a kocsi, hogy főleg 1-esben, 2-esben olyan 1500-2000 ford. környékén elkezd rángatni menet közben, egy két pillanatig hiába nyomokodom a pedált. Aztán egyszer csak, mintha "kiköpne" valamit, elkezd húzni. Nem az a lefulladós, alacsony fordulatos rángatás ez, hanem valami más. És csak néha-néha (mostanában talán gyakrabban) fordul elő.

Láttam valami AGR vagy milyen hiba lehetőségét 1-2 hozzászólásban, esetleg ez is oda kapcsolódik.

Ja és még egy rövid kérdés: most 74e-nél cseréltük a fékbetéteket, tárcsákat, mert borzalmasan nyüszített már, (a szerelőm szerint a régi tárcsa tönkretette volna az új betétet), most párszáz km után enyhe nyiszogatásokat azért hallok fékezéskor, ez OK, vagy sem? Ennyi pénzér néma fékezést szeretnék.

Köszi ha valakinek van ötlete, és bocs hogy kicsit terjengős lettem.

Rángatással kapcsolatban: Hibakódot olvastattál már ki esetleg? Talán abból kiderül vmi... Én ezzel kezdeném.

Fék: vmennyire nekem is nyiszorog. Bár nekem már 30k van benne és volt egy-két "üvegesre" fékezésem... :lol:. Az újnál a nyiszorgás lehet pl hogy meg fog szűnni idővel, ha bejáródik, összekopik. Amúgy meg eleve a nagyon kis nyiszorgás még akár teljesen normális is lehet. Gyári tárcsák és betétek amúgy?

Link to comment
Megosztás:

Ez lehet AGR is, de még valamilyen szenzor vagy csati hiba, pl. hőmérséklet-szenzor vagy a MAP-szenzor környékén.

Köszi, csak azért kérdezem, hogy a szerelőnél legyen nekem is valami fogalmam a dolgokról, ne tudjanak eladni. :lol:

Rángatással kapcsolatban: Hibakódot olvastattál már ki esetleg? Talán abból kiderül vmi... Én ezzel kezdeném.

Fék: vmennyire nekem is nyiszorog. Bár nekem már 30k van benne és volt egy-két "üvegesre" fékezésem... :lol:. Az újnál a nyiszorgás lehet pl hogy meg fog szűnni idővel, ha bejáródik, összekopik. Amúgy meg eleve a nagyon kis nyiszorgás még akár teljesen normális is lehet. Gyári tárcsák és betétek amúgy?

Köszi neked is!

Ez a hibakód-kiolvasás még eszembe se jutott, megnézetem majd. Nem tudom hogy gyáriak-e a fékcuccok, egy ismerős szerelőhöz hordom a kocsit, aki opeles alkatrészeket szokott nekem szerezni, de pontosan nem tudom. Azt mondta, hogy ez nagyon jó, és ez nekem elég volt (nem vagyok valami tudatos fogyasztó, de megbízom benne :lol: ). Én is abban bízom, hogy megszűnik majd a hanghatás, meg egyáltalán nem olyan vészes, csak mégis.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a héten már 3-szor ment el a műszerfal világításom.

Biztos valami kontakt hiba, mert ha megmozgatom a világítás kapcsolót, akkor helyreáll.

A tanksapkám nem záródik, azt a héten cserélik.

Nem igazán erre számítottam egy astrától. :lol:

Nekem másfél év alatt 2x aludt ki, de épphogy megérintettem a kapcsolót, már vissza is jött. Egy kollegámnak kicserélték emiatt, azóta jó neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hi!

Van egy 2002-es astra g autóm.

A belső világítással van egy kis probléma.

A tükör feletti középső lámpa világít és el si sötétedik indításnál valamint lezárásnál, ajtónyitásnál is világít. A kesztyűtartóban - gyujtás ráadva, a csomagtartóban (nyitott állapotban) illetve a két hátsó ajtó felett lévő lámpa (nytott ajtónál) nem ég. Test van + nincs a vezetékekben. A biztosíték jó, a 28-ra van kötve elvileg. A multitimer elvileg ok. Tud nekem ebben valaki segíteni esetleg kapcsolási rajzot küldeni vagy akármi? Még egy kérdés: a biztosíték táblán van egy pár relé. Régebben ha cseréltem a belső világítás biztosítékát akkor az egyik relé behúzott de már nem tudom melyik erről tud valaki valmit, hogy melyik miért felel? köszi a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

Van nékem egy G Astrám. A kérdésem az valaki szedett -e már ki fűtőtestet (radiátort..)

Pár hete lettem figyelmes arra , hogy apad a hűtőfolyadék.Az ótó alatt nem láttam semmi szivárgás nyomát.

De tegnap porszívózás közben vettem észre, hogy csicsog a vezető felöli szőnyeg....

Egy kis "kostoló " és kiderült fagyálló áztatja a szőnyeget...

A helyzet az , hogy semmit nem látni a műszerfal alatt, még az sem tiszta hogy hol van a fűtőtest....

De az is lehet hogy csak egy csatlakozás szivárog ?

Ugyan is OFF Golfommal már jártam hasonlóan, kilukadt a radiátor.

Igaz ott az ablakokról folyt a víz , annyira párásodott.

Most nincs ilyen jelenség, még...

Link to comment
Megosztás:

Van nékem egy G Astrám. A kérdésem az valaki szedett -e már ki fűtőtestet (radiátort..)

Pár hete lettem figyelmes arra , hogy apad a hűtőfolyadék.Az ótó alatt nem láttam semmi szivárgás nyomát.

De tegnap porszívózás közben vettem észre, hogy csicsog a vezető felöli szőnyeg....

Egy kis "kostoló " és kiderült fagyálló áztatja a szőnyeget...

A helyzet az , hogy semmit nem látni a műszerfal alatt, még az sem tiszta hogy hol van a fűtőtest....

De az is lehet hogy csak egy csatlakozás szivárog ?

Ugyan is OFF Golfommal már jártam hasonlóan, kilukadt a radiátor.

Igaz ott az ablakokról folyt a víz , annyira párásodott.

Most nincs ilyen jelenség, még...

Hagának volt asszem hasonló gondja, neki mintha a fűtéscsap lett volna a hibás.

Link to comment
Megosztás:

Van nékem egy G Astrám. A kérdésem az valaki szedett -e már ki fűtőtestet (radiátort..)

Pár hete lettem figyelmes arra , hogy apad a hűtőfolyadék.Az ótó alatt nem láttam semmi szivárgás nyomát.

De tegnap porszívózás közben vettem észre, hogy csicsog a vezető felöli szőnyeg....

Egy kis "kostoló " és kiderült fagyálló áztatja a szőnyeget...

A helyzet az , hogy semmit nem látni a műszerfal alatt, még az sem tiszta hogy hol van a fűtőtest....

De az is lehet hogy csak egy csatlakozás szivárog ?

Ugyan is OFF Golfommal már jártam hasonlóan, kilukadt a radiátor.

Igaz ott az ablakokról folyt a víz , annyira párásodott.

Most nincs ilyen jelenség, még...

Halihó

nekem már volt ilyen problémám,a javitása nem kis munka,a középsö müanyag burkolatot ki kell szerelni,esetleg az elsö üléseket is mert ha sok folyadék befolyt a szönyeg alá akkor azt jobb kiszáritani.

A fütőtestet a motorral összekötő csövek gumi tömitése szokott megkeményedni,kirepedezni.

Ez a csatlakozó a gázpedál melletti részen található.

Ha a radiátor ment tönkre, akkor irj mert nekem van.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Egy kedves(jó a pálinkája) kollegámnak a majd' 2 éves Astrájával jött elő egy olyan probléma, hogy a napokban vette észre, hogy kb. 3 ujjnyi olaj hiányzik a szervóolaj tartályából. Alánézett és konstatálta, hogy a kormányszerkezeten, ahol van az első és hátsó oldalán egy 17-s és 19-s kulcsnyílású csavar, ott lát valami szivárgást.

Végülis azért nézett alá, mert mostanában balra kanyarodásnál gyenge, szortyogó hangot hall főként lassú menetnél.

Kinek van ötlete erről? Mik azok a csavarok és tényleg ott tűnik el az olaj? Esetleg garanciális típushiba?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.