Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Halihó

nekem már volt ilyen problémám,a javitása nem kis munka,a középsö müanyag burkolatot ki kell szerelni,esetleg az elsö üléseket is mert ha sok folyadék befolyt a szönyeg alá akkor azt jobb kiszáritani.

A fütőtestet a motorral összekötő csövek gumi tömitése szokott megkeményedni,kirepedezni.

Ez a csatlakozó a gázpedál melletti részen található.

Ha a radiátor ment tönkre, akkor irj mert nekem van.

Sok sikert!

Csak fél siker.....

Ugyanis szétszedtük és nem találtuk szivárgás helyét. Le lett bontva a radiátor alatt lévő műanyag borítás,

Aminek nagyon ügyesen a kivezető nyílása a motortér felé,a motortér felöl van 2 csavarral rögzítve.

Ami csak aknárol, vagy csáposról hozzáférhető... :) bosszantó dolog, hogy ez a gondolom kondenzvíz kivezetésére is szolgáló borítás csak a radiátor alatt van és acsatlakozások ezen kívül vannak....

Ki volt az az ELMEBETEG aki ezt kitalálta. :lol:

Így ha a tömítés elfárad a hűtőfolyadék szépen befolyik a szönyeg alá, és ha nem szemfüles a delikvens sokáig rejtett hiba marad... :o

A másik érdekesség, hogy a radiátort csak ez az alsó borítás tartja fenn, plussz a csatlakozások

és pont ez lehet a bibi. Valószínű nem leht valami szoros a kapcsolat, és a radiátor mozoghat.

A tömítések idővel elfáradnak és megvan a baj...

Mi azzal kezdtük , hogy a megbontás után rögzítettük a radiátort, és figyeltük hol szivárog...

és nem szivárgott sehol, pedig egész nap kocsikáztam és figyeltem..

A bolt elött csak figyeltek..fickó kiszáll behasal a műszerfal alá.. talán most lopja? :) ... de hisz azzal jött..... :D

Úgyhogy este ősszeraktam, ha javul az idő valahogy kiszárítom a belsőt.... még hogy azt nem tudom.

:blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is üdvözlök minden fórumozót.

Tavaly szeptermber óta birtokolok egy 2001-es Astra G-t, azóta csak olvasgatom a fórumot és próbálok okosodni.

A következő problámával kapcsolatban kérnék egy kis segítséget:

Ha a kormányt picit megmozdítom akkor a motortérből nem erős, de azért jól hallható zümmögés hallatszik. A kormányszervó szivattyújára tippelek. Ha valóban az a probléma akkor vajon mi lehet a baja?

Ráadásul -egyáltalán nem biztos, hogy a két dolog összefüg de szintén a kormány megmozdításakor- a müszerfal mögül amolyan elektromos "zörgés" hallatszik. Nincs "amperszag" csak a hang olyan, mintha valami rosszul érintkezne. Tudom ez ezer dolog lehet, de esetleg valami tipp mielőtt bármit tennék?

Tudom mielőtt az ember szívességet kér illik előtte valamit letenni az asztalra, de eddig nem volt probláma amihez hozzá tudtam volna szólni, különösen "régi motorosok" mellett.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors reagálást és a segítséget!

Eddig halkabbnak tűnt. De lehet, hogy csak a saját szubjektivitásomnak estem áldozatul. Azért a folyadékszintet megnézem.

Valószínűleg ha lenne ötleted megírtad volna, de a műszerfal mögötti hanngal kapcsolatban esetleg valami ötlet?

Bár úgy sejtem egy autóvillamossági szerelő lesz a megoldás. Ezt így fórumon kersztül nehéz javítani :blink:

Még egyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

Egy kedves(jó a pálinkája) kollegámnak a majd' 2 éves Astrájával jött elő egy olyan probléma, hogy a napokban vette észre, hogy kb. 3 ujjnyi olaj hiányzik a szervóolaj tartályából. Alánézett és konstatálta, hogy a kormányszerkezeten, ahol van az első és hátsó oldalán egy 17-s és 19-s kulcsnyílású csavar, ott lát valami szivárgást.

Végülis azért nézett alá, mert mostanában balra kanyarodásnál gyenge, szortyogó hangot hall főként lassú menetnél.

Kinek van ötlete erről? Mik azok a csavarok és tényleg ott tűnik el az olaj? Esetleg garanciális típushiba?

Na itt egy fénykép a kormányszervóról.f2_1_b.JPG

Az ominózus csavar a kormányrúd alatti részen legalul, szemből látható, 17-es kulcsnyílású csavar. A csavar közepéből kiáll egy kb. 4-5 mm átmérőjű műa. csövecske. Valahonnan erről a részről jött a szivárgás.

Mire szolgál ez a csavar, tudja-e valaki?

Link to comment
Megosztás:

Ilyen nekem is van de eddig senki nem tudott rá magyarázatot adni....

Na akkor egy kicsit még had zörögjön, amíg valami más okból nem kell a műszerfal mögé nézni, illetve nem lesz egy kicsit jobb idő az ilyen babra munkákhoz.

Ha lesz megoldás, majd megosztom, hátha tudok valamit segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom itt is: mivel nem dohányzok, gondoltam a hamutartóban tartom az aprót parkoláshoz. Naná, hogy az első alkalommal beesett egy százas a hamutartó mögé! Ki lehet azt valahogy egyszerűen szedni? Tudom, a belsejét ki lehet, egy mozdulat, de az egészet? Vagy valami mást, hogy hozzáférjek? Vagy most már ennyivel többet ér a verda? Köszi!

ui: kívánom, hogy sose legyen nagyobb műszaki problémátok az autótokkal :)

Link to comment
Megosztás:

Na itt egy fénykép a kormányszervóról.http://i17.ebayimg.com/01/i/04/ef/6d/f2_1_b.JPG

Az ominózus csavar a kormányrúd alatti részen legalul, szemből látható, 17-es kulcsnyílású csavar. A csavar közepéből kiáll egy kb. 4-5 mm átmérőjű műa. csövecske. Valahonnan erről a részről jött a szivárgás.

Mire szolgál ez a csavar, tudja-e valaki?

sajnos fogalmam sincs. elmentem megnéztem egy kormánymüvet, de sehol sincs müanyag csövecske...

lehet hogy tulnyomásnál ott ereszti el a felesleget??? fogalmam sincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Reggelre lementem az autóhoz hogy induljak, és "se kép se hang".

Nosza szóltam egyik barátomnak hozott is bikakábelt, odaállt járó motorral az enyém mellé, és megpróbáltuk elindítani. Sajna nem jött össze.

Na irány a bolt, vettünk új akksit. Ezzel elindult, de bosszúsan vettem észre autómon a változásokat:

- Az elektromos ablak teljes le ill. felhúzásához folyamatosan nyomnom kell a gombot, hova lett az automata le ill. fel húzó automatika????? Eddig működött!

- Bekapcsoltam a klima kapcsolót páramentesítés céljából, de a motortérben a ventillátora meg se mozdult! Eddig amikor bekapcsoltam a klimát mindig elindult a ventillátora!

Ha tudnátok segíteni hogyan lehet visszaállítani az elektromos ablak automata működését egy gombnyomással hogy működjön magától fel ill. le. A klima ventillátora miért nem indul be?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Kovács G.

Link to comment
Megosztás:

igen ez egy ujabb tipushiba... :)

mi a durva?

az hogy ujra kell tanitani az ablak végállását, hogy tudja meddig huzza fel az ablakot???

- Az elektromos ablak teljes le ill. felhúzásához folyamatosan nyomnom kell a gombot, hova lett az automata le ill. fel húzó automatika????? Eddig működött!
felhuzod. utána ujra megnyomod felfelé, és ugytartod, halkan kattan, és kész.

- Bekapcsoltam a klima kapcsolót páramentesítés céljából, de a motortérben a ventillátora meg se mozdult! Eddig amikor bekapcsoltam a klimát mindig elindult a ventillátora!

4 fok alatt a klima nem kapcsol be. a ventilátor is csak akkor, ha szükség van rá.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az a durva, hogy elfelejti. De az jó, hogy van egyszerű megoldás :D

Nem csak G Astrában működik így (elfelejti). Haverom új Toyota Corolla-jában is ilyen. Sztem egyáltalán nem durva jelenség. Egyébként ha jól emlékszem a kézikönyv is említi pár helyen, hogy akkusaru leszedés után újra kell tanítani az ablakot. Sztem ez nem akkora gáz... Főleg hogy kb 5 mp-es "extra erőfeszítést" vesz igénybe. Sőt, tovább megyek... ha pl vkinek nem tetszik, hogy automatán megy fel az ablak, annak csak le kell szednie az akkusarut és nem kell újratanítania utána. Ez egy plusz feature, nem bug... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ASTRA G, Z16SE szívvel szerelt szekeremnek üzemmelegen azalapjárati fordulatszáma a napokban minden előjel nélkül felszökött 900-1000 közé.... (ami elvileg 750 körül van),

A motor rendesen indul, nem rángat, ráadásul ezt a 900-1000 körüli fordulatszámot egyenletesen tartja...

Hidegindításkor szintén simán elindul, a fordulatszám hidegen kb.: 1200-1500 kürül van.

Ha üzemmelegen leállítom és 20-30 mp múlva újraindítom a motort, akkor 20-30 mp-ig beáll a 750 körüli alapjárat, utána ismét megemelkedik.

A "villáskulcs" nem világít...

Kérdezném, hogy valaki találkozott-e már ilyen jelenséggel és mi lehet az oka?

A válaszokat előre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ASTRA G, Z16SE szívvel szerelt szekeremnek üzemmelegen azalapjárati fordulatszáma a napokban minden előjel nélkül felszökött 900-1000 közé.... (ami elvileg 750 körül van),

A motor rendesen indul, nem rángat, ráadásul ezt a 900-1000 körüli fordulatszámot egyenletesen tartja...

Hidegindításkor szintén simán elindul, a fordulatszám hidegen kb.: 1200-1500 kürül van.

Ha üzemmelegen leállítom és 20-30 mp múlva újraindítom a motort, akkor 20-30 mp-ig beáll a 750 körüli alapjárat, utána ismét megemelkedik.

A "villáskulcs" nem világít...

Kérdezném, hogy valaki találkozott-e már ilyen jelenséggel és mi lehet az oka?

A válaszokat előre is köszönöm...

Kollegám ma reggel mondta, hogy mióta ez a hideg van (ma pl. -23C-nál indult, vidék), nem esik vissza 1000 f/p alá az alapjárata.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ASTRA G, Z16SE szívvel szerelt szekeremnek üzemmelegen azalapjárati fordulatszáma a napokban minden előjel nélkül felszökött 900-1000 közé.... (ami elvileg 750 körül van),

A motor rendesen indul, nem rángat, ráadásul ezt a 900-1000 körüli fordulatszámot egyenletesen tartja...

Hidegindításkor szintén simán elindul, a fordulatszám hidegen kb.: 1200-1500 kürül van.

Ha üzemmelegen leállítom és 20-30 mp múlva újraindítom a motort, akkor 20-30 mp-ig beáll a 750 körüli alapjárat, utána ismét megemelkedik.

A "villáskulcs" nem világít...

Kérdezném, hogy valaki találkozott-e már ilyen jelenséggel és mi lehet az oka?

A válaszokat előre is köszönöm...

hidegen nekem is magas a fordulatszám, de érdekes módom nekem csak akkor fél napig áll a kocsi

Ha reggel bemegyek melózni akkor még teljesen normális, majd este viszont 1200 körüli a fordulat.

de ha már áll egy napot a kocsi akkor meg rendesen 1000-1100. Franc se érti ezt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ASTRA G, Z16SE szívvel szerelt szekeremnek üzemmelegen azalapjárati fordulatszáma a napokban minden előjel nélkül felszökött 900-1000 közé.... (ami elvileg 750 körül van),

A motor rendesen indul, nem rángat, ráadásul ezt a 900-1000 körüli fordulatszámot egyenletesen tartja...

Hidegindításkor szintén simán elindul, a fordulatszám hidegen kb.: 1200-1500 kürül van.

Ha üzemmelegen leállítom és 20-30 mp múlva újraindítom a motort, akkor 20-30 mp-ig beáll a 750 körüli alapjárat, utána ismét megemelkedik.

A "villáskulcs" nem világít...

Kérdezném, hogy valaki találkozott-e már ilyen jelenséggel és mi lehet az oka?

A válaszokat előre is köszönöm...

Nekem 2 napja pontossan így müxik az autóm. Akkor ezek szerint nem kell aggódnom miatta?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Van egy 1.4 16v astrám, amiben egészen a múlt hétig volt ABS, legalábbis érezhetően tette a dolgát. Viszont nem rég olyat blokkolt a kerék, hogy csak néztem. Nem volt hideg sem, tehát az út nem volt fagyos és nyálkás illetve vizes sem volt. Tehát semmi okát nem látom annak hogy blokkoljon. Gondoltam másnap kipróbálom megin, szintén száraz és jó útviszonyok voltak, és tessék, megint blokkol. És azóta is. Mi lehet a gond?

Ha vki tud, segítsen pls! Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Miután az alig 2 hónapos autómon hetente többször is kialudt a műszerfal világítása menet közben,elvittem szervízbe. 2-szer szédszedték a műszerfalat és közölték hogy nincs semmi hiba.Mondtam, hogy ha a világítás kapcsolót megmozgatom, akkor visszajön.Erre reakció: a szervízben nem tudták produkálni a hibát( álló autónál :D ) Elindultam az autóval, majd újra kialudt a műszerfal világítása. Visszamentem a szervízbe és közöltem, hogy újra s**r amit ők jónak mondanak és kértem, hogy cseréljék ki a világítás kapcsolómat. Erre válaszul közölte a szervizes, hogy ha kicseréli és mégsem lesz jó, akkor kifizetteti velem a kapcsolót 20-26e forintot.Mondtam neki, hogy ha nem lesz jó, akkor én meg kifizettetem vele az autómat.

Hazamenetben megint elment a műszerfal világításom. Nem nyúltam hozzá, és otthon a garázs elé állva lefényképeztem belülről, ahogy világít a lámpám, visszatükrözte a garázsajtó a fényét, és közben sötét a műszerfal.Ezzel a fényképpel bementem a szervízbe. Reakció: rendelünk egy vil.kapcsolót.

A hülyéje azt hitte, hogy unalmamban megyek be hetente egyszer 3-4 órára az autómmal, és szedetem szét az egész műszerfalat?

Pénteken újra visszaviszem.

Jó hír: a tanksapka ajtó cseréje óta bezáródik a tanksapkám.

Erre csak másfél hónapot vártam :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.