Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Molyoltam ma kicsit az autón & motortérben és észrevettem hogy a kiegyenlítő tartályban a KALT jelzés alatt van kábé 1-1,5 cm-vel a hűtőfolyadék( hideg motornál ).

Mit kell beleönteni? ( csapvíz, desztvíz., fagyálló)

Novemberben mértük a hűtőfolyadékot és -30fokig tutti.

Off

Link to comment
Megosztás:

Nekem is dettó ugyanez volt: alapjáraton, felengedett kulungnál, vezetőoldali kerékhez hajolva lehetett jól hallani, de nekem pont fordítva: nyáron, nagy melegben csinálta csak. Már egész újkorában is észleltem időnként, csak akkor még nem jöttem rá mikor, milyen körülmények között és honnan jön a hang, mert ugye nem mindig csinálta. Azóta persze már kifigyeltem mikor csinálja... ahogy azt a fentiekben le is írtam. Annak idején próbáltam keresgélni neten a jelenség után, ezeket találtam a TC autódoktornál:

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/20010613/

Mondjuk azért azt nem hiszem, hogy az új G Astrámnak is ezen okból lett volna hangja.

Ez ugyan fabia, de még ezt találtam:

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/031106d/

Szal igazából sztem nem nagyon lettünk okosabbak a tekintetben, hogy mi adja ezt a hangot... Én ezek után belenyugodtam, hogy ez ilyen. Szétszedetni nem akartam a váltót e miatt. Ha nagyon hangos lett volna akkor talán

Tetszett a két írás, sajnos az én gépemben már van 80 e km, és vagy 10e km óta adja ezt a hangot. Tegnap mentem vele autópályán 500 km-et, és utána halkabb lett egy kicsit, de sajna reggel megint "kávédarálásra" ébredtem. Remélem nem ez a nyelestengely bizbasz csapágy vagy mi csinálja, amit a fenti írásban említettek. Elég rosszul hangzik. Én sem merem a váltót megbontatni, csak aztán nehogy széthulljon nekem valahol.

Link to comment
Megosztás:

Molyoltam ma kicsit az autón & motortérben és észrevettem hogy a kiegyenlítő tartályban a KALT jelzés alatt van kábé 1-1,5 cm-vel a hűtőfolyadék( hideg motornál ).

Mit kell beleönteni? ( csapvíz, desztvíz., fagyálló)

Novemberben mértük a hűtőfolyadékot és -30fokig tutti.

Off

vizet, de inkább keverve fagyállót.

szia klubtag ! :)

Link to comment
Megosztás:

Eszembe se jutott, hogy én nyúljak a váltóhoz ! Közben böngészgettem korábbi Vectrám szerelési könyvét, és ott az áll, ha a kuplungszerkezet szegecsei meglazulnak, az is adhat ilyen hangot alapjáraton, kinyomott kuplung nélkül a vezetőoldali kerék mellett. Uhuhu! Nincs valami tipped mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Molyoltam ma kicsit az autón & motortérben és észrevettem hogy a kiegyenlítő tartályban a KALT jelzés alatt van kábé 1-1,5 cm-vel a hűtőfolyadék( hideg motornál ).

Mit kell beleönteni? ( csapvíz, desztvíz., fagyálló)

Novemberben mértük a hűtőfolyadékot és -30fokig tutti.

Off

Csapvizet semmiképpen.

Link to comment
Megosztás:

:) nem is tudtam, hogy van ilyen!!! Ezek szerint ha a beszívott levegő hőmérséklete túl alacsony, akkor hiába üzemmeleg a motor, magasabb az alapjárati fordulatszám?

Az alapjáratot főként a vízhőmérsékletjeladó szabályozza, de ez is beleszól. Ha marha hideg a levegő, -15-20 C fok körül már nem esik vissza a normál fordulatra az alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Az autómba 60 ezer km van lassan vezérmü ékszijat kellene

cserélni. Nem e tud valaki egy jó márkát ajálni ,ami nem fog egy pár hónap

mulva elszakadni.az előző autómnál megtörtént 40 ezrembe került.

meg félek tőle hogy egyszer megbontják a motort akkor mindig lessz valami baja

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Az autómba 60 ezer km van lassan vezérmü ékszijat kellene

cserélni. Nem e tud valaki egy jó márkát ajálni ,ami nem fog egy pár hónap

mulva elszakadni.az előző autómnál megtörtént 40 ezrembe került.

meg félek tőle hogy egyszer megbontják a motort akkor mindig lessz valami baja

Vidd el egy megbízható és hozzáértő szerelóhöz, és majd ő megmondja, milyet ajánl. Mindíg cseréltess görgőket és vízpumpát.

Ha rosszul szerelik, akkor mindegy milyen gyártmányú a szíj, el fog szakadni, vagy át fog ugrani.

Link to comment
Megosztás:

Tudom kicsit más, de én balga az Astrámhoz utángyártott lámpát vettem.(bárnetettemvolna) Nem elég, hogy absz. nem lehet belőni rendesen a fényszórómagasságot, de mivel nem rögzíti rendesen az izzót, az szépen "rezeg" benne, és rendszeresen kiég.Nem lehet esetleg, hogy a tiéd is hasonló problémával küzd?

Mondjuk mióta megvettem a 4500ft-os izzókat, mármint a párat, azóta nincs gondom.

Link to comment
Megosztás:

Most értem haza, vidéken voltam. Érdekes , furcsa értékeket mutatott a vízhőfokmérőm! :-(

- lakotterületen belül ( 50-60 km/h , 4 seb.fokozat, 2500ford ) a víz 80fok alatt

- lakotterületen kivűl ( 100-120 km/h, 5 seb.fokozat, 3500ford. ) stabil 80-81 fok.

- Bp., belvárosi szötymörgés, dugó a körúton a víz 90fok.

Lehet hogy elhullott a termosztát és folyamatosan nyitva van? Elvileg 90fok a normális mindenhol nem?

Off

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Astra G 1.7 TDI autómnál a napokban inditás után égve marad a motor vezélö ellenörzö lámpa!Ha leállitom és újra inditom elalszik.Ha valaki tudna segiteni,hogy ezt miért csinálhatja megköszönöm.

nekem is kikigyul az alámpa

Megnézettem a kompjuterében hogy tárolva van e hiba,nincs

tárolva ojan hiba amitől még megy az autó

én is várom hogy mikor adja ki a baját.

Link to comment
Megosztás:

nekem is kikigyul az alámpa

Megnézettem a kompjuterében hogy tárolva van e hiba,nincs

tárolva ojan hiba amitől még megy az autó

én is várom hogy mikor adja ki a baját.

olyan nincs, hogy világit a lámpa, de nincs hibakód.

ha világit a lámpa akkor VAN hibakód.,

Most értem haza, vidéken voltam. Érdekes , furcsa értékeket mutatott a vízhőfokmérőm! :-(

- lakotterületen belül ( 50-60 km/h , 4 seb.fokozat, 2500ford ) a víz 80fok alatt

- lakotterületen kivűl ( 100-120 km/h, 5 seb.fokozat, 3500ford. ) stabil 80-81 fok.

- Bp., belvárosi szötymörgés, dugó a körúton a víz 90fok.

Lehet hogy elhullott a termosztát és folyamatosan nyitva van? Elvileg 90fok a normális mindenhol nem?

Off

termosztát cserére szorul.

nekem 160 nál pont középen állt a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Astra G 1.7 TDI autómnál a napokban inditás után égve marad a motor vezélö ellenörzö lámpa!Ha leállitom és újra inditom elalszik.Ha valaki tudna segiteni,hogy ezt miért csinálhatja megköszönöm.

Szia!

2 öteltem van. Nekem is majdnem ez a tipusvan.

Egyik, az izzitó gyertya hiba, de akkor a motorvezérlö lámpa, ha fel is villan inditás után, pár másodperc után elalszik.

a másik, csak 1 probát ér meg. Légtömeg mérö.

Tudom kicsit durva dolog, de ha nem jéghideg a motorod, akkor nyomd meg a gázpedált, és nézd meg, hogy kapcsol-e a turbó - vagy nem. Ha kapcsol, akkor 5000 fölé fog pörögni a motor, ha nem akkor 4000 után megáll....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.