Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Uhuhu!

Te mostanában cseréltél termo-t, ugye?

Neked mennyire áll be ca. 10 perc után - ebben a ceffet hidegben - a hőfokod?

Nekem általában - az utóbbi napokban / hetekben - úgy 88fok körül áll meg.

Az nem gáz... ugye?

hamar, és pont középre.

Nekem, mióta megvan, mindig ott áll kb. 88 foknál. A pont közép az a 90 fok. Azon a cca. 2 fokon ne aggódj. Biztos Ákos műszere csal... :)

Link to comment
Megosztás:

Én most mentem az autómmal, (-15 külső hőfok) 5km-er után 85 fokig ment a vizem (hideg a hűtő), majd termosztát nyit, hőfok visszaesett 80 fokra, melegszik a hűtő, majd következő 5km közben 83 foknál maradt a mutató. Nekem nyáron is ezt csinálja, a ventilátor 92 fok környékén indul be. (99-es X16XEL-es motor)
Uhuhu! Akkor nekem most a műszer csal, vagy a termosztátom rossz? Én abban a hitben voltam idáig, hogy jól működik, de kezdek elbizonytalanodni! Két hete cseréltem hűtőfolyadékot, a termosztáton keresztül (hideg motornál) nem tudtam keresztülfújni a vizet. Ezek szerint zárva volt. Módosítva : Budai Tamás
Link to comment
Megosztás:

Halihó!

felszereltem az autómra egy vonóhorgot (astra g ),minden ok. csak azt nem tudom,hogy az utánfutó irányjelző kontroll elektronikát miként kell bekötni,és milyen tipusú kell az autóba?

Ha van valaki, aki már csinált ilyet kérem irja meg a megoldást!

Köszönettel:Fatyó

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

felszereltem az autómra egy vonóhorgot (astra g ),minden ok. csak azt nem tudom,hogy az utánfutó irányjelző kontroll elektronikát miként kell bekötni,és milyen tipusú kell az autóba?

Ha van valaki, aki már csinált ilyet kérem irja meg a megoldást!

Köszönettel:Fatyó

Nincs benne a műszerfalban a kontrollizó helye?

Link to comment
Megosztás:

De igen,oda beraktam az izzót de semmi! :)

Énmár csináltam.

de nem emléxem pontosan, arra biztos emléxem, mert szétvetett az ideg,h azért kellett szétszedni a müszerfalat,mert egy izzót kispóroltak belöle..

De asszem egy biztit is tegyél be.

Link to comment
Megosztás:

Ma kérdeztem meg mennyibe kerül X16XEL motorhoz a termosztát+tömítőgyűrű: 15EFt kis kedvezménnyel. Régi C18NZ-s Astrámhoz hasonló házas kivitel 4EFt volt tömítőgyűrűvel, X16SZR-hez pedig 3200Ft-de ez ház nélküli. Elég drága ez a ketyere! Tud valaki gyárit olcsóbban?

Link to comment
Megosztás:

Ma kérdeztem meg mennyibe kerül X16XEL motorhoz a termosztát+tömítőgyűrű: 15EFt kis kedvezménnyel. Régi C18NZ-s Astrámhoz hasonló házas kivitel 4EFt volt tömítőgyűrűvel, X16SZR-hez pedig 3200Ft-de ez ház nélküli. Elég drága ez a ketyere! Tud valaki gyárit olcsóbban?

Én itt Kecskeméten 10400ft-ért kapnám, kedvezménnyel.Pedig muszáj lesz kicserélnem. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is muszáj lesz, mert uhuhu szerint lassan kezd kifáradni. A 10400Ft már barátibb ár. Hogy lehet ilyen kedvezményre szert tenni?

Hát, gyakorlatilag sokat kell vásárolni az Izsáki úti Opelboltban.A gyáriságról már nem vagyok annyira meggyőződve, és én balga nem is kérdeztem meg.

Link to comment
Megosztás:

Hát, gyakorlatilag sokat kell vásárolni az Izsáki úti Opelboltban.A gyáriságról már nem vagyok annyira meggyőződve, és én balga nem is kérdeztem meg.

Nekem anno a gyári termosz tömítéssel és kedvezménnyel együtt 8e volt a Csergőben.

Ha jól tudom ugyanolyan kell neked is.

Link to comment
Megosztás:

...X16SZR-hez pedig 3200Ft-de ez ház nélküli....

Azt azért ne felejtsük el, hogy az X16SZR-nél elég melós volt kicserélni a termosztátot. A fél motort szét kellett bontani vezérlésestől, ugyanis bent volt valahol hátul eldugva!

Simán 10e fölött volt a cseréje még egy "suffni szervízben" is!

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma reggel Opel I&B -nál, az ominózus ciripelő-berregő hang miatt. Vagy 1 órát voltam ott, megnézték a vezérlést ( amit 2 hete csináltak ) szerintük minden rendben van-volt. Bünykölgették azért és most nem hallani azt a zavaró hangot.

Most voltam lent és 4 órás állás után szépen csendben indult a motor. :D

Az igazi teszt majd holnap reggel lesz mert mindig reggel hideg motornál lehetett durván hallani.

Viszont azt mondták hogy lassan cserélni kelle a generátor-ékszíjfeszítő-görgőt. :)

Off

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma reggel Opel I&B -nál, az ominózus ciripelő-berregő hang miatt. Vagy 1 órát voltam ott, megnézték a vezérlést ( amit 2 hete csináltak ) szerintük minden rendben van-volt. Bünykölgették azért és most nem hallani azt a zavaró hangot.

Most voltam lent és 4 órás állás után szépen csendben indult a motor. :D

Az igazi teszt majd holnap reggel lesz mert mindig reggel hideg motornál lehetett durván hallani.

Viszont azt mondták hogy lassan cserélni kelle a generátor-ékszíjfeszítő-görgőt. :)

Off

1. Valszeg ráfeszítettek egy kicsit.Gondolom én.

2. Azért kicsierélhették volna már, ha szét volt szedve amúgy is ott a cuccos.Én még akkor hosszbordás szíjat is cseréltettem.

Link to comment
Megosztás:

van olyan hogy a termosztát zár, és nyit, de elöbb nyit, mert elfáradt...

nekem ils ilyen volt, 20 km t mentem az autópályán, addig feküdt, majd beállt 80 ra. miota kicseréltem azóta ######a nagyon...

Lehet, hogy félrevezetlek, de az F aastrámnál ki kellett cserélni a villogórelét olyanra, aminek eggyel több lába van. (Ugyanabba a fészekbe illik), és működött.

Link to comment
Megosztás:

Azt azért ne felejtsük el, hogy az X16SZR-nél elég melós volt kicserélni a termosztátot. A fél motort szét kellett bontani vezérlésestől, ugyanis bent volt valahol hátul eldugva!

Simán 10e fölött volt a cseréje még egy "suffni szervízben" is!

Nekem a haver ingyen cserélte ki "sufni" otthoni garázsban. :rolleyes:

Nekem anno a gyári termosz tömítéssel és kedvezménnyel együtt 8e volt a Csergőben.

Ha jól tudom ugyanolyan kell neked is.

A Csergőben is sokat kell vásárolni a kedvezményért? Borsod megyében miért nincs ilyen "kedvezményes" bolt? :blink:
Link to comment
Megosztás:

Egyet tanácsolhatok!

a belsö (középsö) tükröt ne vegyétek le, ha lehet.

Tegnap lekaptam, mert kellett egy tükör hirtelen, és ez kéznél volt.

Nem kellett feszegetni, csavargatni, egy könnyed húzással már lent is volt.

DE

a golyó fészke a LEVÉTELNÉL eltört....

Gratulálok....

Azóta ha visszateszem, lötyög...

Ennyire nem lehetett sz.r anyagbol..

Link to comment
Megosztás:

Nekem a haver ingyen cserélte ki "sufni" otthoni garázsban. :rolleyes:

A Csergőben is sokat kell vásárolni a kedvezményért? Borsod megyében miért nincs ilyen "kedvezményes" bolt? :blink:

Én azt Warwolf-nak írtam, az F Astra 1.4 és 1.6 16V külső gyári termosz ár volt - bocs hogy kicsit OFF volt...

Csergőben mindig kapsz kedvezményt ha klubtag vagy, de van szervízakció is ha sokat vásárolsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.