Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

jajjj jajjjj. nem mondjunk olyat az urnak ami rá nem igaz.

se a te , se az ő autóján nem lehet lezárni az AGR szelepet. az csak az Astra F nél müködik.

Az Ő AGR je drágább,

ÉS az Ő AGR-jén nem lehet kiprogramozni az AGR müködését. mert azt csak a Z16SE motornál müködik.

rángathat amugy még a Trafósor hibája miatt is....

Akkor visszavonom...... és elnézést a félretájékoztatásért (jóhiszeműen tettem).

Neked pedig köszi az észrevételt........ (legalább már ezt is tudom). Bízzunk benne, hogy a Tisztelt OPEL-es "kolléga" körültekintően jár el a probléma felderítése ügyében......

Link to comment
Megosztás:

Emberek, mitől halhat be egy 1.7 DTI motorvezérlő? Megpusztult a vason, csak attol félek az adagolovezérlővel együtt....

Nem tudtok valami megbizható beszerzési forrást?

Hali,

Én anno azt tanultam, hogy bármely elektronikus alkatrész (és berendezés) az első bekapcsolás és a teljes elöregedés közötti időtartama alatt azonos valószínűséggel megy tönkre, tehát igenis előfordulhat, hogy valakinek már 30000 km-nél bedobja az unalmast, van aki meg több százezer km-t jár el vele hiba nélkül. Ettől még nem szar az elektronika, csak éppen abba a pici százalékba beleesik... ;) Persze próbálják a gyárak ezt kiküszöbölni, de a szerencsétlen barátom A4-ese is ugyanez a cipő, pedig az Audinál oda vannak a minőségtől, meg elég vastag a számla amúgy is....

Sajnos a mai autóknál már szinte minden elektronikusan vezérelt, ezért van az, hogy az emberek gyakran piszlicsáré problémák miatt állandóan a szervízbe járnak az autóval. Sokan herótozzák is a mai kocsikat, hogy bezzeg a régebbiek még az örökkévalóságnak készültek - na ja, a teljesítményük meg kisebb volt, a fogyasztásuk több, a kipufogógázaik büdösek, stb.

Azért rá lehet segíteni az elektronika meghibásodásra - jó kis motormosás meleg motoron, stb. Az 1.7DTI-nél a vezérlő fenn csücsül a szívósor tetején, amúgy is alulról kapja a meleget, felülről a hideget - a dilatáció jól öregíti az alkatrészeket... Ha esetleg hülyeséget mondanék az uhuhu úgyis kijavít :)

Forrás - próbálj bontóból szerezni, ha működik, az se rosszabb mint az új. Kispesten van egy jó bontó a Fő utcában, ott rendesek a srácok, engem sosem vertek át, meg van egy nagy bontó Szigetszentmiklóson az M0-nál (www.opelbonto.hu) - dehát Opel bontóból van bőven választék.

Üdv,

Hic

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes problémára keresek megoldást. 1,4 Astra G ötödikben bármilyen sebességnél gázadásra halk sipolást produkál az utastérben. Ha elveszem a gázt, vagy visszaváltok semmi, ötödikben viszont folymatosan, változó frekvenciával sípol. Mivel használtan vettem a gépet, nem tudom, új korában is csinálta-e. Amióta nálam van, ezt teszi. 50 km után nagyon idegesítő. Ilyenkor jön a hangosabb rádió hallgatás, de nem az igazi. Van valami ötletetek?

Én nyelestengelycsapágyra tippelnék, v. vmelyik váltótámcsapágyra.Szvsz amíg nincs izomból durva hangja, nem kell vele foglalkozni.

Sziasztok ! Sajnos izomból durva lett a hangja, így irány a szerelő. nyelestengely csapágy is, meg váltótámcsapágy is. + megsérült a tengely, amire a fokozatok vannak felfűzve+ az ötödik fogaskereke.

Alkatrészárak: 170e Ft + munkadíj. Rendesen mellbe vágott a hír. Mindez azért, mert kedves lengyel összeszerelő barátunk egy kicsivel kevesebb váltóolajat öntött a váltóba. Mivel az ötödik fokozat volt a legmagasabban, így oda kenőanyag már alig jutott. Először kávédaráló szerű hang jelentkezett a bal első keréknél, mely benyomott kuplungnál megszűnt. Aztán jött a sipolás+erősödő hang. Végül olcsóbb volt, ha vettem egy bontott komplett váltót, ami 60e-be került. Még most rakják be, remélem jó lesz.

Tanulság: az első hasonló jelnél váltóolaj szntellenőrzés! Bár a gyár szerint erre csak 100 000 km-nél van szükség.

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes problémára keresek megoldást. 1,4 Astra G ötödikben bármilyen sebességnél gázadásra halk sipolást produkál az utastérben. Ha elveszem a gázt, vagy visszaváltok semmi, ötödikben viszont folymatosan, változó frekvenciával sípol. Mivel használtan vettem a gépet, nem tudom, új korában is csinálta-e. Amióta nálam van, ezt teszi. 50 km után nagyon idegesítő. Ilyenkor jön a hangosabb rádió hallgatás, de nem az igazi. Van valami ötletetek?

Én nyelestengelycsapágyra tippelnék, v. vmelyik váltótámcsapágyra.Szvsz amíg nincs izomból durva hangja, nem kell vele foglalkozni.

Sziasztok ! Sajnos izomból durva lett a hangja, így irány a szerelő. nyelestengely csapágy is, meg váltótámcsapágy is. + megsérült a tengely, amire a fokozatok vannak felfűzve+ az ötödik fogaskereke.

Alkatrészárak: 170e Ft + munkadíj. Rendesen mellbe vágott a hír. Mindez azért, mert kedves lengyel összeszerelő barátunk egy kicsivel kevesebb váltóolajat öntött a váltóba. Mivel az ötödik fokozat volt a legmagasabban, így oda kenőanyag már alig jutott. Először kávédaráló szerű hang jelentkezett a bal első keréknél, mely benyomott kuplungnál megszűnt. Aztán jött a sipolás+erősödő hang. Végül olcsóbb volt, ha vettem egy bontott komplett váltót, ami 60e-be került. Még most rakják be, remélem jó lesz.

Tanulság: az első hasonló jelnél váltóolaj szntellenőrzés! Bár a gyár szerint erre csak 100 000 km-nél van szükség.

Közben olvasom, hogy már benne van, úgyhogy inkább nem írok semmit... :)

Módosítva : Tom
Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes problémára keresek megoldást. 1,4 Astra G ötödikben bármilyen sebességnél gázadásra halk sipolást produkál az utastérben. Ha elveszem a gázt, vagy visszaváltok semmi, ötödikben viszont folymatosan, változó frekvenciával sípol. Mivel használtan vettem a gépet, nem tudom, új korában is csinálta-e. Amióta nálam van, ezt teszi. 50 km után nagyon idegesítő. Ilyenkor jön a hangosabb rádió hallgatás, de nem az igazi. Van valami ötletetek?

Én nyelestengelycsapágyra tippelnék, v. vmelyik váltótámcsapágyra.Szvsz amíg nincs izomból durva hangja, nem kell vele foglalkozni.

Sziasztok ! Sajnos izomból durva lett a hangja, így irány a szerelő. nyelestengely csapágy is, meg váltótámcsapágy is. + megsérült a tengely, amire a fokozatok vannak felfűzve+ az ötödik fogaskereke.

Alkatrészárak: 170e Ft + munkadíj. Rendesen mellbe vágott a hír. Mindez azért, mert kedves lengyel összeszerelő barátunk egy kicsivel kevesebb váltóolajat öntött a váltóba. Mivel az ötödik fokozat volt a legmagasabban, így oda kenőanyag már alig jutott. Először kávédaráló szerű hang jelentkezett a bal első keréknél, mely benyomott kuplungnál megszűnt. Aztán jött a sipolás+erősödő hang. Végül olcsóbb volt, ha vettem egy bontott komplett váltót, ami 60e-be került. Még most rakják be, remélem jó lesz.

Tanulság: az első hasonló jelnél váltóolaj szntellenőrzés! Bár a gyár szerint erre csak 100 000 km-nél van szükség.

vegyél bontóba váltót. mi olyan 40-50 között szoktuk beszerezni a bontott váltót.

Link to comment
Megosztás:

Az én problémámat már olvastam a topikon de ,megoldását nem láttam (Vagy túl gyorsan futottam a sorokon.)1.6-os 16 szelepes G astrám van 1200-2000 fordulat között néha rángatt de csak egyett és nagyon ritkán naponta kb 10-et (60 km autózok naponta a városban)Olyan mintha nem lenne áram a gyertyáknál egy pillanatra és kigyulad egy pillanatra a hiba lámpa de hiba kódot a szervízben sem tudtak kiolvasni.És csak gázadásnál fordul elő a probléma pld. váltásnál .Magasabb fordulaton vagy állandó gázadásnál még semmi sem történt.Egy kicsit idegesít a dolog az autóm 6 éves és ez az első meghibásodása (200000 km)

valószínű az AGR szeleped kezdi megadni magát, később égni fog a sárga (motordiagnosztikai lámpád)

a tesóménak is ez a hibája, de a tiédnek nem 100%-hogy az

Link to comment
Megosztás:

valószínű az AGR szeleped kezdi megadni magát, később égni fog a sárga (motordiagnosztikai lámpád)

a tesóménak is ez a hibája, de a tiédnek nem 100%-hogy az

Hello!

Én is rángatás témakörben "dolgozom". Már egy ideje hasonló problémám van, mint amik itt korábban előkerültek (1500-2000 között néha rángatózik). Most voltam szerelőnél, hibakódkiolvasás semmi eredményt nem mutat. A szerelőm szerint 99%-ban a gyújtótrafó lehet a ludas, de ugye nem mutat hibát "laboratóriumi" körülmények között, így nem tuti. A hozzáértők szerint mennyire lehet tuti ez a megoldás? Én szivesen kicseréltetném, ha ettől megoldódna, de azért annyi pénzt nincs kedvem kidobni, ha mégsem ez a gond. Honnan lehetünk biztosak, hogy nem az a bizonyos AGR vagy milyen szelep a ludas? Én nem értek hozzá persze, ezért is próbálok itt is érdeklődni.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én is rángatás témakörben "dolgozom". Már egy ideje hasonló problémám van, mint amik itt korábban előkerültek (1500-2000 között néha rángatózik). Most voltam szerelőnél, hibakódkiolvasás semmi eredményt nem mutat. A szerelőm szerint 99%-ban a gyújtótrafó lehet a ludas, de ugye nem mutat hibát "laboratóriumi" körülmények között, így nem tuti. A hozzáértők szerint mennyire lehet tuti ez a megoldás? Én szivesen kicseréltetném, ha ettől megoldódna, de azért annyi pénzt nincs kedvem kidobni, ha mégsem ez a gond. Honnan lehetünk biztosak, hogy nem az a bizonyos AGR vagy milyen szelep a ludas? Én nem értek hozzá persze, ezért is próbálok itt is érdeklődni.

Előre is köszi a segítséget!

Ha mindenképpen találgattok, akkor elősször az AGR-t próbáljátok kicserélni, mert jóval barátibb ára van mint a trafóhíd-nak. :)

ui: már rég jártam erre, de nem értem miért nem lehet egy fórum frissítés miatt legalább egy levelet megereszteni....ha volt ilyen akkor sorry, mert elkerűlte figyelmemet, de ezért nem jelentkeztem jó ideje...

Link to comment
Megosztás:

A héten figyeltem fel arra hogy furcsa kattogó,recsegő hangokat hallok az autó jobb-első kereke felöl! :blink:

Hétfőn viszem gumishoz ( fölugrik a nyári szett ),és ha már úgyis felemelik kicsit megrángatnám azt az elsőkereket.

Azt kérdezném ( főleg Ákos-mestert ) mi a tutti módszer? Egyenes állásban föl-le vagy elfordítva a kerék? Hogy is kell ezt?

Köszi.

Off

Link to comment
Megosztás:

A héten figyeltem fel arra hogy furcsa kattogó,recsegő hangokat hallok az autó jobb-első kereke felöl! :blink:

Hétfőn viszem gumishoz ( fölugrik a nyári szett ),és ha már úgyis felemelik kicsit megrángatnám azt az elsőkereket.

Azt kérdezném ( főleg Ákos-mestert ) mi a tutti módszer? Egyenes állásban föl-le vagy elfordítva a kerék? Hogy is kell ezt?

Köszi.

Off

A megrángatásra gondolsz?

minden irányban csak ne swarzenegger csinálja, mert utánna megnézheted kézben is :D

de lehet, hogy nem is rángatás kell annak....

1. nézzétek meg a féltengely porvédőjét nem e sérűlt, vizsgáljátok meg nincs e nagyobb lógása, mármint a csuklónak

2. avagy a kanyar stabilizátor "kutyacsontja" vagy hogy is nevezik is csinálhat csúnya dolgokat, mert hallottam már olyat is hogy vki vkijének a nagybácsija nénikéjénél eltört és ott kalimpált. B)

3. a fékbetét/féknyereg környékén is nézzetek körűl nem ott van vmi elszabadúlva vagy nagyon elkopva.

Üdv

Qpack

Módosítva : Qpack
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hát ismét egy érdekes kérdést dobnék fel a változatosság kedvéért. :D Még az utolsó hóeséskor mentem ki reggel a kocsihoz a (ponyva)garázshoz,amikor azt láttam,hogy a motorháztetőn egy kerek(kb teniszlabda nagyságú) folt és onnan lecsorogva valaminek a nyoma.Egészen máig azt hittem,hogy a hólé folyt rá a garázsról,mert erre-arra kicsit hiányos az építmény. B) Ma viszont nekiestem a tavaszi nagytakaritásnak és azt vettem észre,hogy megmaradt a folt,bár jóval halványabb,de akárhogy sikálom nem jön le.És akkor beugrott,hogy pár nappal elötte már láttam macska nyomokat a kocsin(ezeknek reszeltek :blink: ),úgyhogy valszeg az húgyozta le és nem hólé volt.

Van valakinek valami ötlete,hogy mivel lehet leszedni?Vagy csak a polír segít rajta?Előre is köszi.

Módosítva : Kékmókus
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hát ismét egy érdekes kérdést dobnék fel a változatosság kedvéért. ;) Még az utolsó hóeséskor mentem ki reggel a kocsihoz a (ponyva)garázshoz,amikor azt láttam,hogy a motorháztetőn egy kerek(kb teniszlabda nagyságú) folt és onnan lecsorogva valaminek a nyoma.Egészen máig azt hittem,hogy a hólé folyt rá a garázsról,mert erre-arra kicsit hiányos az építmény. B) Ma viszont nekiestem a tavaszi nagytakaritásnak és azt vettem észre,hogy megmaradt a folt,bár jóval halványabb,de akárhogy sikálom nem jön le.És akkor beugrott,hogy pár nappal elötte már láttam macska nyomokat a kocsin(ezeknek reszeltek :blink: ),úgyhogy valszeg az húgyozta le és nem hólé volt.

Van valakinek valami ötlete,hogy mivel lehet leszedni?Vagy csak a polír segít rajta?Előre is köszi.

Kész ! Neked véged! Megjelölt egy macska! ;)

Szólj neki, vagy szedd le alcohollal. :D

Nálam a ponyvatető a kedvenc helye. Állandóan tiszta szőr. Még a pórszívó sem igazán szedi ki belőle.

Örülök. ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Kész ! Neked véged! Megjelölt egy macska! :D

Szólj neki, vagy szedd le alcohollal. :D

Nálam a ponyvatető a kedvenc helye. Állandóan tiszta szőr. Még a pórszívó sem igazán szedi ki belőle.

Örülök. ;) B)

;) ;) Jó,de fehér foltot kaptam,nem feketét.Akkor is kicsengettek? :blink: :D Inkább a macskát fogom leszedni. :D Legalább meglesz a gyakorlás a paintball szezonra. :P

Bár jól hangzik az alcohol,de holnap inkább beugrom Opelékhez és megkérdezem a srácokat,hogy mit lehet tenni.Komoly baja biztosan nem lehet(legalábbis remélem),talán egy laza polír segít.Kicsit szivárványos a folt.

Link to comment
Megosztás:

...Komoly baja biztosan nem lehet(legalábbis remélem),talán egy laza polír segít.Kicsit szivárványos a folt.

Ha a folt szivárványos, akkor tuti leszedi a finom polír - esetleg te is megpróbálhatod pl. Turtle Wax PTFE-s finompolírral. Azért szivárványos, mert a folt egy nagyon vékony réteget képez a felületen, ami át is ereszti a fényt, meg vissza is veri részben - ezek az ún Newton gyűrűk, pont mint az olajfolt a vízen.... szóval a lakkot nem marta meg nagyon valószínűleg, csak baromira rátapadt.... Nem hiszem, hogy fényezni kéne az elemet :blink:

Link to comment
Megosztás:

:D ;) Jó,de fehér foltot kaptam,nem feketét.Akkor is kicsengettek? :blink: ;) Inkább a macskát fogom leszedni. :D Legalább meglesz a gyakorlás a paintball szezonra. ;)

Bár jól hangzik az alcohol,de holnap inkább beugrom Opelékhez és megkérdezem a srácokat,hogy mit lehet tenni.Komoly baja biztosan nem lehet(legalábbis remélem),talán egy laza polír segít.Kicsit szivárványos a folt.

ha csütörtökön kijössz Lurdyhoz, és hozol magaddal vmi hordozó kütyüt, akkor adok neked vmi trutyit

Én annó egy celux maradványt szedtem le a kocsiról fa deoval és maradt ott egy szép nagy folt. bementem egy szakboltba, kijött a csóka rákente és leszedte. Gondoltam megveszem, mert ezek után bunkóság lenne azt mondani, hogy kösz de nem kell B)

Link to comment
Megosztás:

ha csütörtökön kijössz Lurdyhoz, és hozol magaddal vmi hordozó kütyüt, akkor adok neked vmi trutyit

Én annó egy celux maradványt szedtem le a kocsiról fa deoval és maradt ott egy szép nagy folt. bementem egy szakboltba, kijött a csóka rákente és leszedte. Gondoltam megveszem, mert ezek után bunkóság lenne azt mondani, hogy kösz de nem kell :blink:

Köszi,de megoldódott,egy pici polír eltűntette.Attól föggetlenül megyek csütörtökön,mert eddig csak rossz időben voltam. :D

U.I:Két pár macskabőrből készült kesztyű eladó vagy osanos olajra cserélhető.Polírkendőt beszámítok! B)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Képzeljétek a központi zár nem nyitja a jobb hátsó ajtót. Az összes többi felpattan, de a jobb hátsó az nem. És ugyanez van zárásnál is, ha kézzel felhúzom, akkor be sem csukja. Mi lehet a gond, remélem nem súlyos a dolog, és vmi apró meghibásodásról lehet szó?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Képzeljétek a központi zár nem nyitja a jobb hátsó ajtót. Az összes többi felpattan, de a jobb hátsó az nem. És ugyanez van zárásnál is, ha kézzel felhúzom, akkor be sem csukja. Mi lehet a gond, remélem nem súlyos a dolog, és vmi apró meghibásodásról lehet szó?

Olyan, mintha a központi zár motorja nem működne a jobb hátsó ajtódban. Ha gyári a központi zár, akkor szerintem a legvalószínűbb, hogy kontakthiba vagy szétcsúszott vmi csatlakozó. A hibát a következő módon derítheted fel:

1. próbálj meg hallgatózni az ajtónál, hogy amikor működteted a zárat, akkor hallani-e a motort, vagy sem.

2. Ha igen, akkor mechanikai hiba lesz - szedd szét az ajtót (kárpit le) és nézd meg, nincs-e vmi. leakadva.

3. Ha nem, akkor elektromos hiba - ellenőrizd a kábelezést. Remélhetőleg csak kontakthiba és könnyen elhárítható. Ha nem, már csak a motorhiba marad... akkor cserés. :blink:

Ha utólagos a központi zár, akkor a legvalószínűbb, hogy mechanikai hiba van. Ezeknél a rudazathoz csavaros szorítóval rögzítik a motort és az gyakran lelazul...

Hát sok sikert... remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek, beléptem a klubba! :blink:

Az áldozat egy szerény 1.2-es 16szelepes Astra G lett, de az örömhöz némi üröm is vegyül elsőre..

Kereskedőnél lett véve a kocsi, a megtekintett állapot után adtam foglalót a kereskedő intézte a hitelt és az átírást is. ez tegnap volt. tegnap el is hoztam az autót. de akkor hirtelen biztosításért kellett rohangálni, majd pihentem a huzavonát, reggel meló (most is onnan írok.), így nem maradt időm arra hogy visszamenve rákérdezzek, hogy most miért világít folyamatosan a légzsák ikonja a műszerfalon??

neten utánakeresetem, és általában van ilyen elektromos gondja a G Astráknak, eddig ok. de akkor miért volt jó még szombaton a próbaúton? akkor volt a megtekintett állapot, azóta csak átvételkor láttam az autót és belekerült a szombati naphoz képest 26Km. a neten olyat olvastam még, ami elképsztő, de nem lehetetlen ,mert magyarországon vagyunk, hogy esetleg nincs is benne már légzsák!! lehet ilyen? természetesen elviszem egy szakmai kivizsgálásra a kocsit holnap, akkor többet tudok majd.

-hogy lehet megnézni hogy benne vannak a zsákok és csak valami elektromos kütyü rossz a kocsiban?

előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek, beléptem a klubba! :blink:

Az áldozat egy szerény 1.2-es 16szelepes Astra G lett, de az örömhöz némi üröm is vegyül elsőre..

Kereskedőnél lett véve a kocsi, a megtekintett állapot után adtam foglalót a kereskedő intézte a hitelt és az átírást is. ez tegnap volt. tegnap el is hoztam az autót. de akkor hirtelen biztosításért kellett rohangálni, majd pihentem a huzavonát, reggel meló (most is onnan írok.), így nem maradt időm arra hogy visszamenve rákérdezzek, hogy most miért világít folyamatosan a légzsák ikonja a műszerfalon??

neten utánakeresetem, és általában van ilyen elektromos gondja a G Astráknak, eddig ok. de akkor miért nem volt jó még szombaton? akkor volt a megtekintett állapot, azóta csak átvételkor láttam az autót és belekerült a szombati naphoz képest 26Km. a neten olyat olvastam még, ami elképsztő, de nem lehetetlen ,mert magyarországon vagyunk, hogy esetleg nincs is benne már légzsák!! lehet ilyen? természetesen elviszem egy szakmai kivizsgálásra a kocsit holnap, akkor többet tudok majd.

-hogy lehet megnézni hogy benne vannak a zsákok és csak valami elektromos kütyü rossz a kocsiban?

előre is köszi!

Amikor elhoztad tegnap, már világított vagy csak ma reggel? Én bevinném azért (Opel) szervízbe és megnézetném... a légzsákhibát tárolja a computer, tehát rögtön kiderül, mi is a gond. Sőt, úgy tudom alvázszám alapján a pontos konfigurációját meg tudják mondani a kocsinak, tehát, hogy minek kellene benne lennie. Talán csak egy csatlakozó széthúzódott, pl. az oldallégzsáké... ha meg tényleg nincsen benne valahol a lufi, ahol kellene, akkor azt hiszem kiverném a balhét a kereskedőnél. (asszem azt biztos nem köszönné meg.) Azt nem tudom, hogy jogilag mit tudsz tenni ilyen esetben - garancia, szavatosság, stb....

Remélem, csak kis gond lesz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.