Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sajnos előjött az első komoly problémám az autón. Néhány hete időnként kiment az egyik biztosítékom (22-es) és ennek megfelelően nem volt irányjelzőm (vészvillogóm) műszerfalvilágításom(km órám) , belső tér világításom.... Ami ugyebár az index miatt elég kellemetlen. (főleg hogy csak olasz nyelvű kezelési útmutató van az autóban) Nahmost tegnap szintén kiment az a bizonyos bizti. Kicseréltem. A köv. kanyarodásnál ismét kiment. (index nélkül jöttem haza, mert nem volt nálam több bizti...)

Először arra gondoltam, hogy az egyik index-izzómnál lehet zárlat. Végignéztem, cserélgettem shemmi. Elvittem ma szervízbe(nem márkaszervíz). Közölték hogy komoly a baj mert a biztosítéktáblánál lévő komputer???? ment ki a teljes biztipanelt cserélni kell.(kb 50.000Ft-ot mondtak rá) De megcsinálták ("áthidalták" ) és most ugyan gyorsabban villog az index de nem lesz vele gond.(csere nélkül sem) Ehhez képest ma ismét Pesten jártam és természetesen még "Befelé" elszállt az indexem. (a furcsa hogy az első ilyen alkalmakhoz képest csak az index szállt el ma is, tegnap is) Hazautat megint végigizgultam hogy index nélkül hazakeveredjek valahogy. De itthon vagyok.

Holnap megyek vissza a szervízbe.

Valakinek ötlet ne adj isten tapasztalat ez ügyben?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos előjött az első komoly problémám az autón. [...] Valakinek ötlet ne adj isten tapasztalat ez ügyben?

sajnálattal olvasom a gondod. sajnos én nem tudok ezügyben segíteni, de kézikönyv ügyben igen. nekem is olasz volt benne csak, opel szalonban kértem egyet, és adtak is egy újat ingyen. igaz, én mindig náluk javíttatok, szóval lehet neked kérnek érte majd némi pénzt, bár nemhiszem, ugyanis ők ezt ugyebár ingyen adják az új autók mellé. Kis szerencsével Te is szerezhetsz egyet, de ha mégse, pdf-ben letölthető a MOTE valamelyik oldaláról...

sok sikert a probléma megoldásához

Link to comment
Megosztás:

Na tehát újonnan 29000Ft lett volna az alkatrész (ez a komplett biztitábla) . Bontóból csak a multitimer (mert persze az a gond) 10.000Ft .

Tehát bontottat vettem. Jah és azt mondták hogy egyre többször jön elő ez a hiba. Tehát érdemes megjegyezni.....

A ki be-szerelés meg szerintem nem olyan nehéz. (Bár inkább elviszem szervízbe mert az a biztos)

Ja és még egyszer THANX az infókért és a segítségért UHUHU!

És remélem ezzel a cserével megszűnik a gondom.....

Link to comment
Megosztás:

Ma végre sikerült bejutnom Uhuékhouz az astrával. Megvizsgálták az autót és mégiscsak a multitimer volt a gond. Hozattak egy újat egyelőre minden rendben (kopp-kopp)

(a bontóban vásárolt is rossz volt.... :unsure: ) De remélem most már végre tényleg megszűnik a problémám...

Thanx UHU és csapata!

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Ma reggel kigyulladt a motor alakú kis sárga lámpa a műszerfalon töltés és az olajnyomás vészjelző között.

1.6-os, 2003-as G astra 77e km-rel.

Az autó egy ideje kis gáznál rángat, illetve néha elinduláskor is ránt egy nagyot amikor a kuplung felengedése után gázt adok.

Azt mondják itt a nagyokosok, hogy "tuti AGR szelep".

Mit érdemes csinálni ?

a ) kiolvastatni a hibakódot egy szervizben (mennyibe szokott ez fájni ?)

b ) levenni és megpróbálni kipucolni az AGR-t (érdemes ezt ? ha igen, van tömítés amit cserélni kell ?)

c ) kicserélni az AGR-t (aszonták az alkatrészesnél, ez 30e ft)

vagy esetleg valami mást ?

köszi,

T.

Link to comment
Megosztás:

Ma végre sikerült bejutnom Uhuékhouz az astrával. Megvizsgálták az autót és mégiscsak a multitimer volt a gond. Hozattak egy újat egyelőre minden rendben (kopp-kopp)

(a bontóban vásárolt is rossz volt.... :unsure: ) De remélem most már végre tényleg megszűnik a problémám...

Thanx UHU és csapata!

remélem tényleg yo lesz :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Defektes lett a kipufogó rendszerem.

Pontosabban : elöl, az első dobnál kifúj ( elég látványosan ) ha befogom hátul a kipufogócsövet. Ronda az autó hangja+ nem húz rendesen......ami ilyenkor illik.

Az kérdezném, hogy lehet ezt orvosolni? Komplett csere vagy csak az adott részt cserélik? A hátsó dobot kábé 2 éve cseréltem ( az is szétrohadt) . Az első rész 1 darabból áll vagy több részre bontható és úgy cserélhető? A katalizátor is ott van valahol ha jól sejtem?

Gyári, új alkatrész vagy bontott?

Szóval a lényeg: javítani kellene a hibát de lövésem sincs hol, hogyan, mennyiért..... Ha valakinek volt már ilyen esete ill. képben van kérem világosítson fel.

Hálám üldözni fogja. :unsure: :huh:

Kösz ( előre is )

Off

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Defektes lett a kipufogó rendszerem.

Pontosabban : elöl, az első dobnál kifúj ( elég látványosan ) ha befogom hátul a kipufogócsövet. Ronda az autó hangja+ nem húz rendesen......ami ilyenkor illik.

Az kérdezném, hogy lehet ezt orvosolni? Komplett csere vagy csak az adott részt cserélik? A hátsó dobot kábé 2 éve cseréltem ( az is szétrohadt) . Az első rész 1 darabból áll vagy több részre bontható és úgy cserélhető? A katalizátor is ott van valahol ha jól sejtem?

Gyári, új alkatrész vagy bontott?

Szóval a lényeg: javítani kellene a hibát de lövésem sincs hol, hogyan, mennyiért..... Ha valakinek volt már ilyen esete ill. képben van kérem világosítson fel.

Hálám üldözni fogja. :unsure: :huh:

Kösz ( előre is )

Off

Valamelyik pesti klubos kollega biztos tud jó kipufogóst,majd adnak telszámot vagy címet hova menj!

A kipuffos majd megmondja,hogy lehet-e hegeszteni vagy csak a csere oldja meg! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.