Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Uhu lenne feléd egy kérdésem,mégpedig,hogy a lengéscsillapítóm a bal hátsó nagyon kicsit engedi az olajat,látszik a száron az olajpára.Az autó 1,5 éves,gariban meg lehet-e oldani a cseréjét.Hallottam olyat,hogy hatásvizsgálatnak vetik alá,és ha jól működik nem cserélik ki.Én úgy tudom,hogy a lengéscsillapító nem engedheti az olajat.Mi a meglátásod ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Uhu lenne feléd egy kérdésem,mégpedig,hogy a lengéscsillapítóm a bal hátsó nagyon kicsit engedi az olajat,látszik a száron az olajpára.Az autó 1,5 éves,gariban meg lehet-e oldani a cseréjét.Hallottam olyat,hogy hatásvizsgálatnak vetik alá,és ha jól működik nem cserélik ki.Én úgy tudom,hogy a lengéscsillapító nem engedheti az olajat.Mi a meglátásod ezzel kapcsolatban?

nem fogják kicserélni, mert nem eresztette el az olajat teljesen, és jól csillapít.

Amugy az opeléknél a gátlók 90 % ban egy picit eresztik az olajat, de ez nem gond. az enyém is ilyen volt 5.000 km után.

akkor vanbaj, ha nagyon ereszti az olajat. azt látod, hogy áll a trutyiban, akkor csere.

ne foglalkozz vele...

Link to comment
Megosztás:

nem fogják kicserélni, mert nem eresztette el az olajat teljesen, és jól csillapít.

Amugy az opeléknél a gátlók 90 % ban egy picit eresztik az olajat, de ez nem gond. az enyém is ilyen volt 5.000 km után.

akkor vanbaj, ha nagyon ereszti az olajat. azt látod, hogy áll a trutyiban, akkor csere.

ne foglalkozz vele...

Köszi szépen majd odafigyelek rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szerintetek mit lehetne azzal csinálni hogy a légzsák visszajelző lámpám ne világítson állandóan.?Tudom hülye kérdés de ki lehet valahogy törölni házilag,mert nincs kedvem megint 5000-ezret fizetni azért hogy az szerviz megmondja,hogy az övfeszítő csatlakozójával volt a gond az ülés alatt .Most már másodszor gombolják le rólam a lóvét és azt mondják hogy most tuti jó lesz de ez mindig csak két három hónapig tart .Most ugy járok vele fél éve hogy világít a visszajelző lámpa de meg mondom őszintén hogy már nagyon idegesít mert kisüti a szememet az a piros fény.Ja és a legnagyobb probléma az,hogy szerintem a légzsákok sem lépnének működésbe ilyenkor ha jól tudom.! :blush:

Én úgy tudom minden elvégzett munka garis...ha te azzal a hibával mentél be, hogy bent van a jelzés, és vmi gond van, akkor a hibát nem hárították el (csak kitörölték, bízva abban hogy ismét majd csak 1 év múlva jön elő akkor pedig újabb zseton), akkor (mivel nem szüntették meg a hibát!) meg kell csinálniuk és csak az esetleges plussz ktg terhel téged..mármint ha forrasztani vagy bármi ilyesmi plussz munka van, újra a törlést és ki-be állást meg ilyeneket felejtsenek el, hiszen te azért mentél előtte hogy csinálják meg, kifizetted a pénzt, de nem csinálták meg, tehát ez még ugyanaz a meló, így azonos tételeket nem számohatnak fel..!Szerintem....!

Link to comment
Megosztás:

úgy-úgy.... :)

fél év garancia van az elvégzett munkákra...

Hm akkor ezt benyaltam asszem mert a fél év az már lejárt. :lol: Na akkor megint fizetős lesz a buli.Mondjuk egyik ismerősöm azt mondta ne foglalkozzak vele mert ha koccolok olcsóbb lesz a javítás nem kell műszerfalat cserélni :D .Had ne mondjam mit válaszoltam rá :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hm akkor ezt benyaltam asszem mert a fél év az már lejárt. :lol: Na akkor megint fizetős lesz a buli.Mondjuk egyik ismerősöm azt mondta ne foglalkozzak vele mert ha koccolok olcsóbb lesz a javítás nem kell műszerfalat cserélni :D .Had ne mondjam mit válaszoltam rá :blush:

Csak nehogy ő is ott üljön :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a következő szám az gyári Bosch lambda száma?

Esetleg valaki utána tud nézni??

A szám a következő:

Ezek vannak a szondán: LSH 25 25177596

0 258 005 055

59020633 12V

Gondolom valamelyik a cikkszáma (0 258 005 055) ?? Talán ez?

Mert találtam elvileg vadi új, 10ért adja a srác! Mert kettőt kapott, de már nem kell neki az egyik, mert eladta az autót

De képek alapján tényleg újnak tűnik, de gondolom le lehet takarítani?? vagy azért az látszik valahol, hogy használt??

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a következő szám az gyári Bosch lambda száma?

Esetleg valaki utána tud nézni??

A szám a következő:

Ezek vannak a szondán: LSH 25 25177596

0 258 005 055

59020633 12V

Gondolom valamelyik a cikkszáma (0 258 005 055) ?? Talán ez?

Mert találtam elvileg vadi új, 10ért adja a srác! Mert kettőt kapott, de már nem kell neki az egyik, mert eladta az autót

De képek alapján tényleg újnak tűnik, de gondolom le lehet takarítani?? vagy azért az látszik valahol, hogy használt??

Köszi a segítséget!

Itt megnézheted:

link1

link2

Azaz:

lsz.jpg

Vaqyis neked (Z14XE) nem jó

Link to comment
Megosztás:

Hm akkor ezt benyaltam asszem mert a fél év az már lejárt. :lol: Na akkor megint fizetős lesz a buli.Mondjuk egyik ismerősöm azt mondta ne foglalkozzak vele mert ha koccolok olcsóbb lesz a javítás nem kell műszerfalat cserélni :) .Had ne mondjam mit válaszoltam rá :blush:

Helló!

Egyszer nekem is világított az a lámpa. Gondoltam, hogy kitöröltetem a hibakódot, de előtte levettem az ülés alól azt a kis műanyag dobozt, lebontottam egy kicsit, hogy jobban hozzáférjek, és befújtam WD-40-nel. Miután összeraktam a lámpa el is aludt, és nem is kellett kitöröltetnem a hibakódot.

Próbáld meg, hátha neked is segít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó reggelt!

Akkor megint felteszem, elnézést, ha már tolakodás, de engem baromira bosszant és nem hagy nyugodni...

A múltkori olajtúltöltéses akció után, melyet a szerviz elkövetett, úgy érzem és már a mérések is igazolni látszanak, hogy az autó fogyasztása megnövekedett. nem is kicsit. (városban legalább1-1,5 literrel) Múltkori mérésem 8,3, a tegnapi 8,6 liter/ előtte eljártam a városit 7 körül, a vegyes 6,3-6,5 között.

A hűtővizem is "elfogyott"... :S

November 28.-án töltöttem fel a jelzés főlé kb 0,5-0,7 centire. (lehet 1 centi) most ez lényegtelen. megjelöltem, ezért tudom, meddig volt. Most a minimum szintnél van megint...Ez sem normális sztem!

(valószínű ez nincs összefüggésben az olajjal) Az olaj nem vizes, a víz nem olajos.

Mindkét panasz aggaszt és mielőtt beviharzok a szervizbe-gariba- az előtt szeretnék tájékozódni, hogy ne nézzenek teljesen madárnak, hülyének! Uhu esetleg mehetnék-e hozzátok, hozzád? Segítenél.-e kideríteni a dolgot, mert baromi fontos lenne, mert anyámnak adnám a kocsit, mert én Londonba költözök március közepén!

És szeretném rendesen, korrekten neki adni.

Mehetek Uhu? :blush:

Köszi szépen a segítséget mindnekinek!

Kellemes napot!

krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múltkori olajtúltöltéses akció után, melyet a szerviz elkövetett, úgy érzem és már a mérések is igazolni látszanak, hogy az autó fogyasztása megnövekedett. nem is kicsit. (városban legalább1-1,5 literrel) Múltkori mérésem 8,3, a tegnapi 8,6 liter/ előtte eljártam a városit 7 körül, a vegyes 6,3-6,5 között.

A hűtővizem is "elfogyott"... :S

November 28.-án töltöttem fel a jelzés főlé kb 0,5-0,7 centire. (lehet 1 centi) most ez lényegtelen. megjelöltem, ezért tudom, meddig volt. Most a minimum szintnél van megint...Ez sem normális sztem!

(valószínű ez nincs összefüggésben az olajjal) Az olaj nem vizes, a víz nem olajos.

Egy kis olaj túltöltés kizárt, hogy üzemanyag fogyasztás növekedést okozzon. Nálam is eljátszották, hazamentem leszívtam ennyi. Lehet erősebb a lábad, drasztikusabban (izé, sportosabban :blush: ) közlekedsz, vagy lyukas a benzincsöved.

Én a hűtőfolyadékomat meg feltölthetem akármeddig, egy út után lemegy KALT-ig (hideg motornál persze), és onnan meg nem fogy. Hogy hova tűnik dunsztom sincs, mintha szerinte csak az lenne a jó szint. Lehet van valami túlfolyója. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem tudom G astran hogy van , de a zafirán be volt kábelezve (foglalat + minden), csak a lámpát kellett kifúrni, mert a jobbosban le volt vakítva a helye, ezek után csak egy égő kellett bele.

Megnéztem, ha a jobb oldali hátsó ködfény foglalatba teszek izzót, akkor világít, ha bekapcsolom a hátsó ködfényszórót. Már csak a burát kell kilyukasztani. Szerintem olvasztom, fúrni nem merem, hátha elreped. Csak szépen kell, mert látszik.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, ha a jobb oldali hátsó ködfény foglalatba teszek izzót, akkor világít, ha bekapcsolom a hátsó ködfényszórót. Már csak a burát kell kilyukasztani. Szerintem olvasztom, fúrni nem merem, hátha elreped. Csak szépen kell, mert látszik.

Vagy a sok vauxhall közül veszel olcsón egyet, mert ott elvileg pont fordítva van :blush:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egyszer nekem is világított az a lámpa. Gondoltam, hogy kitöröltetem a hibakódot, de előtte levettem az ülés alól azt a kis műanyag dobozt, lebontottam egy kicsit, hogy jobban hozzáférjek, és befújtam WD-40-nel. Miután összeraktam a lámpa el is aludt, és nem is kellett kitöröltetnem a hibakódot.

Próbáld meg, hátha neked is segít.

Na ezt be próbálom én is. :blush: Most azonnal. Bár én azt hallottam hogy ezt csak TEC2-vel lehet törölni.Na mindegy próba cseresznye :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó reggelt!

Akkor megint felteszem, elnézést, ha már tolakodás, de engem baromira bosszant és nem hagy nyugodni...

A múltkori olajtúltöltéses akció után, melyet a szerviz elkövetett, úgy érzem és már a mérések is igazolni látszanak, hogy az autó fogyasztása megnövekedett. nem is kicsit. (városban legalább1-1,5 literrel) Múltkori mérésem 8,3, a tegnapi 8,6 liter/ előtte eljártam a városit 7 körül, a vegyes 6,3-6,5 között.

...akkor szerencsésnek mondhatod magad, az én vasam 11-12 litert kajál be városban!

Most is 20 literből mentem el vele 180 km-t!!! :) :blush:

Az akárhogy is számolom 11 liter! És nem gyilkolom sőt, olyan öregurasan vezetek, hogy már nekem fáj! :D

Szóval nem tudom, hogy nálam meg mi lehet a baj! Gondoltam lambda dolog, de most, hogy a jelzett szonda nem jó bele, így a vásárlás elmarad, mert nincs most 40 ezrem erre a szarra!

Vagy folyik valahol a benzin! Nem tudom, majd alánézek!

Szóval ennyi! Már nem idegesítem magam, mert megőrülök! :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.