Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem olyan nincs is benne. :S Nekem helyette indexelésnél egy pillanatra mindig felvillan a vonóhorgos lámpa (akkor is, ha nincsen utánfutó a kocsin, csak a vonóhorog van meg).

Nyugi! csak azt jelzi, hogy megvan még a vonóhorgod ;) ;)

amúgy biztos van valami kis zárlat a csatlakozóban....

Link to comment
Megosztás:

2. Azt vettem észre, hogy alapjáraton, de főleg indítás után ha hirtelen nagy sebességgel sokat fordítok a kormányon álló helyzetben, akkor olyan érzésem van, mintha egy-egy pillanatra egy kicsit kevésébé segítene rá a kormányszervó. Vagy olyankor észrevettem már, ha indulok és közben tekerem a kormányt, de közben kicsit alacsonyra sikeredik a fordulatszám a gáz-kuplung játék közben (700 alá megy). Menet közben nem vettem észre, node akkor nyilván kevésbé is érzékeli az ember a rásegítés hiányát.

Szóval mennyire természtes ez?

Ha nem akkor mit ellenőrizzek, vagy mi lehet az oka ennek?

Esetleg okozhat ilyet a szervófolyadék mennyisége és hol kell ezt ellenőrizni?

előre is kösz: frz

Szia!

amúgy olyan 120000 nél a ganarátor csúszógyűrűi elkopnak, még idejében érdemes megnézetni, mert utána fesszabályzó, dióda sor is ugrik...

ez is okozhatja a problémát. vagy esetleg egy kicsit jobban lemerült akku. nekem általában télen csinálgatja, amikor jobban megszívja a diesel az akkut inditásnál.

Általában az olajjal nem lesz gondod...

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

És őt kilehet szerelni a műanyag szívócsőből vagy azzal együtt kell cserélni?

És milyen árban mozog?

Szia!

Ki lehet szedni a szívócsőből, de ha újat veszel, akkor szívócsővel együtt adják. Bár ha van hozzá szerszámod ,akkor a 2 csavarral könnyebb cserélni. Amúgy ha pesti vagy, az OPEL - DAEWOO bontóban a XX. kerben (keress rá google) adták anno a legolcsóbban 15 körül.

AMúgy olvastam még olyat itt, hogy fékjavítóval befújták, és megjavult....

Ha van otthon 1 próbát megér... nagy kárt már nem tudsz benne tenni..

Link to comment
Megosztás:

Szia!

amúgy olyan 120000 nél a ganarátor csúszógyűrűi elkopnak, még idejében érdemes megnézetni, mert utána fesszabályzó, dióda sor is ugrik...

ez is okozhatja a problémát. vagy esetleg egy kicsit jobban lemerült akku. nekem általában télen csinálgatja, amikor jobban megszívja a diesel az akkut inditásnál.

Általában az olajjal nem lesz gondod...

Köszi..

Nekem még csak 72E van benne, de akkor meg fogom nézetni akkor a generátort, hogy jól adja-e le a teljesítményt.

Egyébként este lámpánál is észre szoktam venni, hogy mikor forgolódok a garázsnál, el szokott kicsit halványodni a lámpa.

Fesz szabályzó nem lehet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ki lehet szedni a szívócsőből, de ha újat veszel, akkor szívócsővel együtt adják. Bár ha van hozzá szerszámod ,akkor a 2 csavarral könnyebb cserélni. Amúgy ha pesti vagy, az OPEL - DAEWOO bontóban a XX. kerben (keress rá google) adták anno a legolcsóbban 15 körül.

AMúgy olvastam még olyat itt, hogy fékjavítóval befújták, és megjavult....

Ha van otthon 1 próbát megér... nagy kárt már nem tudsz benne tenni..

Két csavarral? Akkor szerintem én rosszul tudom. Én azt hittem az ami a fekete műanyag cső közepén van, de ott nincs csavar. Tudnál képet feltenni esetleg? Van itthon féktisztítom és megpróbálnám. De pontosítanom kell hogy hol van és hogy néz ki, melyik az. Mert még laikus vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Két csavarral? Akkor szerintem én rosszul tudom. Én azt hittem az ami a fekete műanyag cső közepén van, de ott nincs csavar. Tudnál képet feltenni esetleg? Van itthon féktisztítom és megpróbálnám. De pontosítanom kell hogy hol van és hogy néz ki, melyik az. Mert még laikus vagyok.

Ha még nem volt leszedve, ergo gyári a szívócsöved (a légszűrő és fojtószelepház között), akkor nem csavarral (ababilincs) hanem gyorsszorítóval van rögzítve. az a kis fekete, kocka fedelű izé a légtömegmérő, amibe befutnak kábelek egy gyorscsatin keresztül.

Hogy pontosan hogyan lehet kiszedni, azt nem tudom, mert én még nem szedtem ki, de tuti ki lehet valahogy.

Egy próbát tényleg megér a féktisztítós mutatvány.

Link to comment
Megosztás:

Ha még nem volt leszedve, ergo gyári a szívócsöved (a légszűrő és fojtószelepház között), akkor nem csavarral (ababilincs) hanem gyorsszorítóval van rögzítve. az a kis fekete, kocka fedelű izé a légtömegmérő, amibe befutnak kábelek egy gyorscsatin keresztül.

Hogy pontosan hogyan lehet kiszedni, azt nem tudom, mert én még nem szedtem ki, de tuti ki lehet valahogy.

Egy próbát tényleg megér a féktisztítós mutatvány.

Gondolom őrá gondoltok!

http://kep.ivpicture.hu/85178.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődök, hogy a hátsó dobbal nektek mi a tapasztalatotok? Nekem most lesz 100 e Km a kocsiban, 2004-es a gép és totál szétrohadt a külső réteg, sőt az egyik tartója is lerohadt. Ráadásúl a gyári újonnan vagy 50 rugó, utángyártott 25 körül van. Nem tudom hogy érdemes-e ilyet bontóban venni, mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődök, hogy a hátsó dobbal nektek mi a tapasztalatotok? Nekem most lesz 100 e Km a kocsiban, 2004-es a gép és totál szétrohadt a külső réteg, sőt az egyik tartója is lerohadt. Ráadásúl a gyári újonnan vagy 50 rugó, utángyártott 25 körül van. Nem tudom hogy érdemes-e ilyet bontóban venni, mi a véleményetek?

Hát igen... Ebben a katalizátorors, vizet kipufogós modern világban gyakori probléma, hogy szarrá rohadnak ezek. De mivel ez a rohadás belülről indul, a bontósban van némi kockázat, mert kivülről meg lehet ép ami belül már beteg. Ettől persze még nem zárható ki, hogy onnan is érdemes venni, de az ár fontos tényező. Mindenképpen jól meg kell ütögetni és rázogatni, mert ha belül rohad, akkor az csörög is. Nekem pl kívülről még egész jól néz ki de már ha megütögetem, akkor hallani, hogy baj ven belül. Nekem 72 Evan a gépben.

Még nem cserélem, mert nem zajosan jár a gép, de számítok rá, hogy lassan majd cserés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Köszi..

Nekem még csak 72E van benne, de akkor meg fogom nézetni akkor a generátort, hogy jól adja-e le a teljesítményt.

Egyébként este lámpánál is észre szoktam venni, hogy mikor forgolódok a garázsnál, el szokott kicsit halványodni a lámpa.

Fesz szabályzó nem lehet esetleg?

Ha csak halványodik egy kicsit a lámpa miközben használod a servot szerintem az természetes enyém is csinálja sőt más autó típusoknál is megfigyelhető ez a jelenség pl: skoda fábia , octávia.A servo motor nagy fogyasztó+ ég a lámpa működnek az egyéb fogyasztók (benzin pumpa, injektor,rádió stb)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen... Ebben a katalizátorors, vizet kipufogós modern világban gyakori probléma, hogy szarrá rohadnak ezek. De mivel ez a rohadás belülről indul, a bontósban van némi kockázat, mert kivülről meg lehet ép ami belül már beteg. Ettől persze még nem zárható ki, hogy onnan is érdemes venni, de az ár fontos tényező. Mindenképpen jól meg kell ütögetni és rázogatni, mert ha belül rohad, akkor az csörög is. Nekem pl kívülről még egész jól néz ki de már ha megütögetem, akkor hallani, hogy baj ven belül. Nekem 72 Evan a gépben.

Még nem cserélem, mert nem zajosan jár a gép, de számítok rá, hogy lassan majd cserés lesz.

Max. 6évet bírnak a külső rétegek típus(v, tervezési hiba). A vaterán vagy az expresszben 6-10000ft-ig lehet kifogástalan db-ot venni ha a hátsó dob szögletes(twinportoknál láttam) az mégolcsóbb. A zsombikár autósboltban jó árban lehet(zsombikar.hu)kapni.Amig nem lyukas a belső fala addig ez nem probléma.

Link to comment
Megosztás:

iggen, arra, bár nekem másképp néz ki picit, mert 1,8-as, de az lesz az.

Leszedtem a légtömeg mérőt. A vége el volt feketedve, de a féktisztítótól szép fémszínű lett. Kiszedni sem volt egyszerű, de visszetenni a helyére. Megszenvedtem vele. Kipróbálni nem volt időm, mert készülök a melóba. Majd holnap megyek vele.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot Mindenkinek!

Régen jártam erre, bár olvasgatom a fórumot. Most nagy szervizt csinálok a kicsikén. 2002, astra g 14xe. Azt vettem észre, hogy a féltengelyek környékén enyhén olajos a váltó, vagyis rárakodott az olajos kosz. Kérdésem, van ott valami szimering vagy hasonló, ahol a váltóba belecsúsznak a féltengelyek? A rövidebbik nagyon picit mozog vertikális irányban is. Ott érdemes valamit cserélni? Mindenki válaszát köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Leszedtem a légtömeg mérőt. A vége el volt feketedve, de a féktisztítótól szép fémszínű lett. Kiszedni sem volt egyszerű, de visszetenni a helyére. Megszenvedtem vele. Kipróbálni nem volt időm, mert készülök a melóba. Majd holnap megyek vele.

grat a szervízhez, írd meg a tapasztalatokat mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

grat a szervízhez, írd meg a tapasztalatokat mindenképp.

Köszi a gratulációt. ;) Ennyit csak megtudok csinálni. Szerelő a szakmám. Csak nem autó, hanem mezőgazdasági gépek. Ma reggel megyek az autóval, igaz csak város, de eddig városban is rángatott. meglátjuk ez volt e a baja vagy hogy használt-e a féktisztító.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot Mindenkinek!

Régen jártam erre, bár olvasgatom a fórumot. Most nagy szervizt csinálok a kicsikén. 2002, astra g 14xe. Azt vettem észre, hogy a féltengelyek környékén enyhén olajos a váltó, vagyis rárakodott az olajos kosz. Kérdésem, van ott valami szimering vagy hasonló, ahol a váltóba belecsúsznak a féltengelyek? A rövidebbik nagyon picit mozog vertikális irányban is. Ott érdemes valamit cserélni? Mindenki válaszát köszönöm szépen!

HI!

Aszem nekem egyszer emiatt ment el a valtóból az olaj még az F-ből . Sztem van szimering és érdemes cserélni ha már izzad.

Nekem úgy ment el az olaj, hogy észre sem vettem. Amikor már hallottam, hogy hangja van már mindegy volt. A vége az lett, hogy differenciál művet kellett cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Igen de neked mnt nekem az olaj fogyasztós motor van a paripában.

Harti:

Ha hidrotőkék csattogan akkor az olaj megválasztásával lehet elvileg segíteni de ha csattog egy ideje az nem jó jel. Sztem cserélj olajat önts bele egy kis metanondot hátha akkor rendbe jön ha nem akkor sajnos ki kell szedni a hidrotőkéket. Sztem. Amúgy nem 100% hogy nem annyi az km az autóban attól még hogy kereskedőtől vetted.

H

Köszi mindenkinek az infókat, akkor megnyugodtam. ;)

A hidrotőke már egy jóideje csattog, multkori olajcserénél kapott motormosót, kicist segitett de nem sokat, esetleg milyen más olajat próbáljak? 5w40?

Link to comment
Megosztás:

Hello

Egy kis segítséget kérnék, ált. szervíz után figyeltem fel rá, hogy gyújtás ráadása után égve marad egy kisautó benne egy villáskulcsot ábr. ellenőrzőlámpa, de ha beindítottam az autót kialszik. Kérdésem, ez jelent-e valamit is, hogy nem akkor alszik ki ez a lámpa mint régen, amikor is gyújtás ráadása után 1-2mp múlva kialudt a többi sárga lámpával együtt.

Gyújtás ráadásakor, motor indításig az enyémben pl az alsó sornak kell világítani, és ha a szervízautó világít, akkor tárolt hibakód van a rendszerben.

Üdv Cartársak!

2 Dologról érdelődnék:

1. Ma atelekre menet sikerült mazsolamód belehuppannom egy árokba (2 km/h val) és lakoppant az alváz egy beton szegélyre. Semmi baj nem történt, csak annyi hogy lehorzsolódott az alvázvédő réteg egy kis helyen. Gondolom ezt ezért nem kellene így hagyni. Hogyan és mivel lehetne ezt a lehető leg hatékonyabban de lekvesébé drágán orvosolni?

Úgy hívják, hogy rücsi, van belőle sima, meg amelyik felhólyagosodik (az aljára szerintem ez jobban illik), meg millió színű. Vehetsz olyat, amiben gáz van, tehát nem kell hozzá plusz cumó a kifújáshoz. A szervizek kifujó pisztoly+kompresszor+sima flakont vesznek, mert úgy kb fele annyiba kerül. Szerintem Neked elég az 1. verzió. Olyan 2500-300 pénz egy flakon és lefújhatod vele a fél autó alját.

Az viszont zárlat gyanús. meg kell nézetni

Az utánfutó irányjelző visszajelzőnek úgy kell működnie hogy,

- amikor nincs futó, minden irányjelzésnél egyet villan,

- amikor van futó, akkor irányjelzés alatt folyamatosan villog.

Figyelembe véve, hogy a központi zár is az irányjelzőket villogtatja, szerintem nincs gáz a tiéddel.

Link to comment
Megosztás:

Az utánfutó irányjelző visszajelzőnek úgy kell működnie hogy,

- amikor nincs futó, minden irányjelzésnél egyet villan,

- amikor van futó, akkor irányjelzés alatt folyamatosan villog.

Figyelembe véve, hogy a központi zár is az irányjelzőket villogtatja, szerintem nincs gáz a tiéddel.

Köszi a megnyugtatást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődök, hogy a hátsó dobbal nektek mi a tapasztalatotok? Nekem most lesz 100 e Km a kocsiban, 2004-es a gép és totál szétrohadt a külső réteg, sőt az egyik tartója is lerohadt. Ráadásúl a gyári újonnan vagy 50 rugó, utángyártott 25 körül van. Nem tudom hogy érdemes-e ilyet bontóban venni, mi a véleményetek?

Szia ha z14xep a motorkód akkor nekem van egy 3500 km ert futott dob, én xcsináltattam rá sport dob ot ;) megbeszéljük ha kell. szép új állapotú ;) ocsó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.