Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

De gondolom már csak a javítás garis. Ha nem nyomják szét, akkor észre sem veszik, hogy belenéztek. Minden esetre nekem gyanús a szerviz, hogy ügyködnek valamit, de az meg szvsz 99% kamu, amit hibának mondtak.

Igen. De bőven elég lenne az is ha mégegyszer ki kéne fizetnem 60ezret. Szerintem is furcsa a dolog, főleg hogy menet közben égett le az önindító. Ami egyébként megtörtént, már mint láttam a leégett önindítót, mert tegnap mikor kiszerelték, kérdés nélkül mentem az autó után a műhelybe. Szerencsétlenem rendesen megizzadt, már csak az piszkálja a csőröm, hogy mi az amitől megizzadt. Vagy valami túlfesz, vagy nem tudom.

És az, hogy pont az éves szerviz után, valamint műszaki után történik. Meg merném kockáztatni, hogy ők barmoltak el valamit, de sajna nem értek hozzá eléggé. De az első alkalommal még bíztam benne, hogy ha elpiszkáltak valamit, akkor legalább tudják, hogy mi volt az.

Közben beszéltem autóvillamosságissal, de hát megnyugtatni ő sem tudott. Teljes körű villamos átvizsgálást, nem szivesen vállal, mert vagy két hétig méregethetne mindent azt mondta. Nekem meg csak pörögne az óra.

Link to comment
Megosztás:

Nem indítóztam. Nem szokásom menet közben. :lol: Az elektromos szagot, meg megismerem, ugyanis végzettségem alapján villamos szakember lennék (csak az autóvillamosság áll egy kicsit távol tőlem, mert eddig még nem volt alkalmam belemerülni). Hangzavart viszont tuti észrevettem volna, de az sem volt. Más is kérdezte, de ha én süket lennék, még akkor is van rá két tanum, akik az autóban ültek. Általában zenét hallgatok, néha nem is halkan, de e két ominózus alkalommal, csak a rádió ment éppen picit duruzsolva. Ha hallottam volna valamit, tuti megálltam volna hamarabb, és nem vártam volna meg a fény és füstjeleket. :lol:

Hogy miként égett le az önindító, pontosan én sem tudom, csak találgatni tudok. Ha rajtam múlott volna a dolog, akkor asszem nem váratott volna magára 4 évet. Ha mindkét esetben én hibáztam, akkor előjött volna ez már korábban. Egyébként egyenes úton ~50-es tempó mellett nem sok mindent lehet hibázni, pláne nem ráindítani.

Ezt halkan, de szintén gyanus az is, hogy mindez a szerviz után történt (addig nem volt semmi baja).

Próbáltam már járó motorra ráindítani, de nem a saját autón, hanem mikor először ültem a tanuló autóba, és azt hittem lefulladt a kereszteződés közepén. Akkor figyelmeztetett az oktató, azóta nem csináltam ilyet. <_<

A gyújtáskapcsolóról meg annyit, hogy ezt a szervizbe mondták, még az első alkalom után, hogy beragadt, és amiatt égett le. Nem vagyok egy autó-guru, szóval még el is hittem jóhiszeműen. Most már gyanakvóbb vagyok. :lol:

valoszinü hogy a gyujtáskapcsoloba összeégett az a rész amely az inditohoz viszi a tartóáramot de fülnek akkor is lenni kell hozzá mert ha a moci forgatja az inditot annak hangja van.

Link to comment
Megosztás:

Nem indítóztam. Nem szokásom menet közben. :lol: Az elektromos szagot, meg megismerem, ugyanis végzettségem alapján villamos szakember lennék (csak az autóvillamosság áll egy kicsit távol tőlem, mert eddig még nem volt alkalmam belemerülni).

Egy apróság viszont érdekelt volna: amikor próbáltál indítózni a leállítás után, volt e vmi kattanás a kulcs elfordításával vagy semmi? mert azt esetleg el tudom képzelni, de nagyon megdöbbentő a gondolat is, hogy az indító bent maradt indítózás után...a bendix visszaforgatni/hajtani nem engedi, de a motor teker a behúzó tekercs pedig húz, és rövid időn bellűl, vmi túlmelegszik...ha a bendix jól bírja...a gyújtás kapcsoló belét lehet nem gyárival ha egyáltalán javították és ez okozhatta ismét ezt a hibát..igaz elvileg ha kiszállsz a gépből, hallanod kellene talán a forgó önindítót...de lehet a motor zaj elnyomja...ha pedig ki sem szállsz..nem tekered le az ablakot...utánna jönnek az indiánok és kiolvassák a hibát...de az lenne a meglepőú, ha nem is a gyújtáskapcsoló, de mégis valahonnan feszt kap a behúzó...meg kell keresni.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Egy apróság viszont érdekelt volna: amikor próbáltál indítózni a leállítás után, volt e vmi kattanás a kulcs elfordításával vagy semmi? mert azt esetleg el tudom képzelni, de nagyon megdöbbentő a gondolat is, hogy az indító bent maradt indítózás után...a bendix visszaforgatni/hajtani nem engedi, de a motor teker a behúzó tekercs pedig húz, és rövid időn bellűl, vmi túlmelegszik...ha a bendix jól bírja...a gyújtás kapcsoló belét lehet nem gyárival ha egyáltalán javították és ez okozhatta ismét ezt a hibát..igaz elvileg ha kiszállsz a gépből, hallanod kellene talán a forgó önindítót...de lehet a motor zaj elnyomja...ha pedig ki sem szállsz..nem tekered le az ablakot...utánna jönnek az indiánok és kiolvassák a hibát...de az lenne a meglepőú, ha nem is a gyújtáskapcsoló, de mégis valahonnan feszt kap a behúzó...meg kell keresni.. <_<

Miután kigyuladt az összes jelzőlámpa, őszintén szólva arra sem emlékszem, hogy én állítottam le a motort, vagy a jelzőlámpák kigyulladásával automatikusan állt le. Az tuti, hogy elfordítottam a kulcsot alapállásba. Mikor kiszálltam a motor már leállt, vagy csak nagyon halk volt, de az is pár másodpercig. Viszont más zaj nem volt, de addigra elég nagy volt már a füst, akkor már az önindító sem tekerhetett, hanem halott lehetett. Legalábbis a próbaindítás alatt meg sem nyekkent. De még mindig úgy gondolom, ha tekert volna, azt hallanom kellett volna.

Ami mondjuk, az első alkalomra nem volt igaz, mert akkor a proba indításnál emlékeim szerint mintha erőlködött volna pár másodpercet, de aztán nem is gyilkoltam tovább. De ott is miután félreálltam, és felpattintottam a motorháztetőt, akkor nem tekert semmi.

A gyújtáskapcsoló betétet elvileg kiszámlázták az első alkalommal kb 12ezres tétel, persze az más kérdés, hogy a csere megtörtént-e.

Meg nem tudnám most mondani, hogy a próbaindítások alkalmával kattant-e vagy sem. :lol:

Az a baj, ha nem számít az ember bajra, akkor nem koncentrál annyira rá, mikor meg megtörténik, akkor menti ami menthető. Sajnos ahhoz még tapasztalnom kell, hogy a probléma felléptekor már diagnosztizáljam is. :lol:

Ma egyébként elhoztam az autót, "elvileg minden rendben". Állításuk szerint megint a felsorolt dolgokat cserélték (garanciálisan szigorúan 0 HUF-ért). Pluszban annyit mondtak, hogy a kritikus pontokon kitisztították (nem tudom mit, ha már múltkor is megtették), és a fogaskoszorút megreszelték egy picit.

Hát remélem nem lesz vele több baj, de azért még bizonytalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Miután kigyuladt az összes jelzőlámpa, őszintén szólva arra sem emlékszem, hogy én állítottam le a motort, vagy a jelzőlámpák kigyulladásával automatikusan állt le. Az tuti, hogy elfordítottam a kulcsot alapállásba. ....

Ez egyre büdösebb nekem. :S

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, elment a Coupé, jött egy Honda Civic

Ötlet? Hát nem jött az ötlet. nem volt tervezett. Az asszony a Honda Hungary ba dolgozik, és kapott délben egy emailt, hogy vannak ócsón tesztautók. Az angol Honda gyár tulajdona, és valahol németországban áll 40 db honda, mindenféle. Volt Jazz, Civic diesel , benzines 1.8 as meg Type-R , Accord és a hybrid.

majd fél 3 kor felhivott, hogy 3/4 3 ig le kell adni ha kell. rávágtam, hogy jöjjön a diesel. kicsit bánom is meg nem is, hogy nem Accordot válaszotottam, de ez belefért megerőltetés nélkül , az accord csak komoly hitellel. Az Accord nagyon bejön... szóval így lett a Civic.

Jó autó, összehasonlithatatlan bármilyen vele egy kategóriás opellel. az astra h is elbujdokolhat mind kényelemnben, mint megjelenésben, mind belsőtérben...

Diesel, 2.200 cm3, 140 ló, valami 360 NM. megy mint az állat, most épp 6.5L/100 at fogyaszt, és ez csak város. Teli extrás, és a belseje az ultrajó.

szóval ennyi a rövid történet...

itt van egy két kép róla: http://akoskep.ini.hu

Sajnos vagy sem, de a leírtakat csak megerősíteni tudom, nekem is volt egy Civic és nagyon meg voltam vele elégedve. Semmi hiba nem jött elő a használat során, csak ment (nagyon is) és tette a dolgát.....

Nem írok már ennyi OFF -t mert kilőnek innen a modik, végül is ez egy opel fórum.

Szóval ha a tied is legalább ilyen minőségben fog neked produkálni, akkor csak jó vételt csináltál!

Mégegyszer gratulálok hozzá!

Még valami: megjelenése óta gondolkodom, hogy venni kellene egy ilyet, de most a tied megint csak "olaj a tűzre"...... <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új tagja vagyok az Opel Klubnak, bár már régóta olvasgatom a fórumot! Szerintem nagyon jó, sok hasznos dolgot tudhat meg innen az ember. Nekem is lenne egy kérdésem hozzátok! Az autóm egy 1999-es évjáratú egyhatos G Caravan. Mondanom sem kell, hogy mennyire szeretem, pedig még csak 3 hónapja vagyok a gazdája. Tehát a kérdés: hol találom ennek a modellnek a motorhőfok jeladóját! Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék tőletek kérdezni valamit.Kipróbáltam egyik ismerősöm ugyan olyan G-astráját,mint az enyém X14XE az övébe több km van de nem is ez a lényeg hanem az,hogy mégsem csinál olyat mint az enyém.

A jelenség a következő:ha egy adott sebességgel megyek mondjuk 60km/h 4.fokozatban és le veszem a lábamat a gázról a haver autója gyönyörű szépen motorfékezik tök egyenletesen lassul.Az enyémmel ugyan ez úgy zajlik,hogy le veszem a lábamat a gázról az autó motorfékezik,lassul,is de ilyen hülyén bólogat vagy nem is tudom mintha ringatózna.

Szerintetek ez mitől lehet?

Kicsit már idegesít mert ha városba megyek akkor max 4.-ig kapcsolok fel de ha el veszem a gázt akkor mindíg ezt csinálja,és tök úgy tűnik mintha nem tudnék vezetni <_<.Mostanában azt szoktam csinálni hogy kiteszem üresbe azt nem használom a motorféket de hát ezt sem lehet mindíg csinálni mert ha akarok egy állandó sebességet tartani akkor kicsit nyomni kell a gázt,kicsit el kell venni kicsit nyomni kicsit el venni és így tovább és így tovább.... azt akkor ilyenkor ringatózik. Valakinek valami ötlete ?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy az olajellenörző lámpa milyen okból szokott világítani? Mert ahogy néztem még van benne olaj, kb kicsivel fél alatt mutatja a pálca. Előfordulhat, hogy azt jelzi, hogy cserélni kellene? Mert még nem mentem vele 10ezret és még egy éve sem volt a csere. Milyen olajat ajánlanátok? Én esetleg Castrolra vagy Mobil-ra gondoltam, most GM van benne, de azzal nagyon hangosak a hidrotőkék télen, talán más fajta olaj ezt orvosolni tudná. Ja, egyébként Z12XE motor.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék tőletek kérdezni valamit.Kipróbáltam egyik ismerősöm ugyan olyan G-astráját,mint az enyém X14XE az övébe több km van de nem is ez a lényeg hanem az,hogy mégsem csinál olyat mint az enyém.

A jelenség a következő:ha egy adott sebességgel megyek mondjuk 60km/h 4.fokozatban és le veszem a lábamat a gázról a haver autója gyönyörű szépen motorfékezik tök egyenletesen lassul.Az enyémmel ugyan ez úgy zajlik,hogy le veszem a lábamat a gázról az autó motorfékezik,lassul,is de ilyen hülyén bólogat vagy nem is tudom mintha ringatózna.

Szerintetek ez mitől lehet?

Kicsit már idegesít mert ha városba megyek akkor max 4.-ig kapcsolok fel de ha el veszem a gázt akkor mindíg ezt csinálja,és tök úgy tűnik mintha nem tudnék vezetni <_<.Mostanában azt szoktam csinálni hogy kiteszem üresbe azt nem használom a motorféket de hát ezt sem lehet mindíg csinálni mert ha akarok egy állandó sebességet tartani akkor kicsit nyomni kell a gázt,kicsit el kell venni kicsit nyomni kicsit el venni és így tovább és így tovább.... azt akkor ilyenkor ringatózik. Valakinek valami ötlete ?

Nagy valószínűséggel lambda szonda probléma lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék tőletek kérdezni valamit.Kipróbáltam egyik ismerősöm ugyan olyan G-astráját,mint az enyém X14XE az övébe több km van de nem is ez a lényeg hanem az,hogy mégsem csinál olyat mint az enyém.

A jelenség a következő:ha egy adott sebességgel megyek mondjuk 60km/h 4.fokozatban és le veszem a lábamat a gázról a haver autója gyönyörű szépen motorfékezik tök egyenletesen lassul.Az enyémmel ugyan ez úgy zajlik,hogy le veszem a lábamat a gázról az autó motorfékezik,lassul,is de ilyen hülyén bólogat vagy nem is tudom mintha ringatózna.

Szerintetek ez mitől lehet?

Kicsit már idegesít mert ha városba megyek akkor max 4.-ig kapcsolok fel de ha el veszem a gázt akkor mindíg ezt csinálja,és tök úgy tűnik mintha nem tudnék vezetni <_<.Mostanában azt szoktam csinálni hogy kiteszem üresbe azt nem használom a motorféket de hát ezt sem lehet mindíg csinálni mert ha akarok egy állandó sebességet tartani akkor kicsit nyomni kell a gázt,kicsit el kell venni kicsit nyomni kicsit el venni és így tovább és így tovább.... azt akkor ilyenkor ringatózik. Valakinek valami ötlete ?

Szívótorok, agr, folytószelep ház takarítás mikor volt? Vagy lehet még lambda szonda is.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy az olajellenörző lámpa milyen okból szokott világítani? Mert ahogy néztem még van benne olaj, kb kicsivel fél alatt mutatja a pálca. Előfordulhat, hogy azt jelzi, hogy cserélni kellene? Mert még nem mentem vele 10ezret és még egy éve sem volt a csere. Milyen olajat ajánlanátok? Én esetleg Castrolra vagy Mobil-ra gondoltam, most GM van benne, de azzal nagyon hangosak a hidrotőkék télen, talán más fajta olaj ezt orvosolni tudná. Ja, egyébként Z12XE motor.

Köszi

A Castrol és a Mobil1 is jó. Folyamatosan világít? Lehet akár valami elektronikai hiba is a visszajelző lámpával, de lehet hogy valami nem stimmel az olajnyomással. Csere periódust nem jelez a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Szívótorok, agr, folytószelep ház takarítás mikor volt? Vagy lehet még lambda szonda is.

Hát igen ezzel kezdtem .Szívótorok patyolat agr folytószelep ház kitakarítva.a lamdáról meg le húztam a csatit és akkor is csinálta.De szerintem nem lamda mert tök hidegen is csinálja vagy nem tom.De azért köszi.

Link to comment
Megosztás:

A Castrol és a Mobil1 is jó. Folyamatosan világít? Lehet akár valami elektronikai hiba is a visszajelző lámpával, de lehet hogy valami nem stimmel az olajnyomással. Csere periódust nem jelez a lámpa.

először pislákolt, azóta folyamatosan világít

köszi az infót

Link to comment
Megosztás:

Hát igen ezzel kezdtem .Szívótorok patyolat agr folytószelep ház kitakarítva.a lamdáról meg le húztam a csatit és akkor is csinálta.De szerintem nem lamda mert tök hidegen is csinálja vagy nem tom.De azért köszi.

Első sorban a lamda szonda okozza. Amíg nem melegszik be a katalizátor üzemi hőfokra és nem égetiel a károsanyagot próbálja magasabb fordulaton tartani a motort. A baj az, hogy ha így közlekedsz a katalizátorod is tönkre mehet és az 140 000ft körüli tétel.A jó autónál az első 1-2km-nél csinálhat hasonlót míg bemelegszik a katalizátor(magasabban tartja a fordulatot és lassan engedi le a normálra <_< )

Link to comment
Megosztás:

először pislákolt, azóta folyamatosan világít

köszi az infót

Először a kocsit leállítani v. szervízbe vinni minnél előbb.Ha nincs olaj nyomás vagy rossz a nyomás érzékelő gomba akkor világit a lámpa.Olaj szintet ellenőrizni, ha tudod bemérni az olajnyomást így megtudod, hogy az olajszivattyúd a rossz vagy a nyomásérzékelőd. Nem tanácsos így közlekedni, mert drága egy esetleges motorgenerál. <_<

Link to comment
Megosztás:

Na most nálam is egy érdekesség: dugóban állok, meleg a motor és néha leesik 500 környékére a fordulat majd visszaáll rögtön.... Nem tudom mitől lehet...

Akkor nyisd ki a füled <_<....ablakot leteker, ha nem olajkályha vagy tuning dörömbölő mellett álsz, akkor hallani fogod szerintem, hogy a hűtőventi elindul, de szerintem ez is annak az oka, amit a másik fórumban írtam...

Link to comment
Megosztás:

Akkor nyisd ki a füled <_<....ablakot leteker, ha nem olajkályha vagy tuning dörömbölő mellett álsz, akkor hallani fogod szerintem, hogy a hűtőventi elindul, de szerintem ez is annak az oka, amit a másik fórumban írtam...

Nem, nem indul a venti. Legalábbis nem hiszem. Minden esetre majd meghallgatom...

Hmm, amúgy ezt a hibát, amit máshol írtál egy gyári alkatrésszel lehetne orvosolni? Mennyi annak az ára?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a klímakompresszort le lehet e úgy szedni, hogy utána használom az autót, mert fel kellene újítatnom!

De addig kellene az autó!

Gáz már úgy sincs benne, szóval az nem gáz ha elmegy!

És nagy meló leszedni?

Köszi a segítséget!

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem indul a venti. Legalábbis nem hiszem. Minden esetre majd meghallgatom...

Hmm, amúgy ezt a hibát, amit máshol írtál egy gyári alkatrésszel lehetne orvosolni? Mennyi annak az ára?

GYárival tudtommal igen...

Sajnos én sem tudom...uhuhu vagy wess talán tud mondani konkrét árakat....de ez nem hiba...az enyém immáron 4 éve csinálja(akkor volt csere az alkatrész) de mivel ritkán tekergetem állóhelyben így egyáltalán nem zavar...mert ugye a kormányt mozgó kocsinál kell tekerni, hameg mozog gázt is adsz általában...de mind2 jelenséget szerintem ugyanaz a cucc csinálja...de ettől tökéletes és működik! (vagy neked nem?)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a klímakompresszort le lehet e úgy szedni, hogy utána használom az autót, mert fel kellene újítatnom!

De addig kellene az autó!

Gáz már úgy sincs benne, szóval az nem gáz ha elmegy!

És nagy meló leszedni?

Köszi a segítséget!

Üdv

Gábor

azt nem tudom a tied melyik évjárat, de szeintem max dob egy hiba üzenetet...ami kitörlése igazából elhanyagolható összeg a felújításhoz képest... de nem lesz töltés...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.