Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hogy érted, hogy milyen motorkód?!!

Nem tudod mi baja lehet neki, így amiket leírtam azok alapján esetleg!

hm?

üdv!

A motorkód az a forgalmiban lévő motorszám első része pl : Z16XEP, Z16XE, X16XE, X16XEL stb, stb

Sok minden függ attól, hogy milyen motorod van, ezért kérdezték

Link to comment
Megosztás:

nem értesz Z16XE ecu 2001 töl amig gyártották egy cikkszámon van

van hütö modulos és van amiben csak szoftveresen van benne

és van olyan évjárat amikor egr és hütő modul külőn részegységet alkot

és van olyan amiben egr külön rész és hütőmodul nincs benne de szoftveresen benne van.

2002 sorozattol

vagyis 2001 szeptemberétöl nincs hütőmodul csak szoftveresen

onnan kilehet iktatni az EGR szelepet szoftveresen..........

tiedböl is de "keresni fogja" a hütőmodult mint "hardver"

és sárgalámpázik de az utána lévő vezérlőegységek amik 2001 szeptembertől gyártottak ua mint az elöző ECU csak kiiktatták a hütőmodult igy szoftver vezérli öket.... de utána 2004töl egr sincs benne se hütőmodul

ezért lehet kiiktatni 2001 szeptembertől az egr-t

ennél világosabban nem tudom leirni

ha még mindig nem érted vagy nem tudom akkor te mit akarsz azzal az ecuval tudom nagyon jólhogy hol van

nap mint nap nullázok ki ecukat..... ugy hogy ne ott állj le vitatkozni hogy hol az ecu.....

várjá várjá várjá!

szerintem ez igy nem helyes, ha jólrémlik akkor:

2001 től csak a hütőmodulosban lehet kiirtani az AGR-t ( nincs klima beszerelve )

2003 tól pedig mindegyikben.

nekem még nem igazán sikerült 2001-2002 esben kiprogramozni az AGR-t,

Link to comment
Megosztás:

Csaó Skacok!

Opel Asta G. típusú kocsim van (2003-as) 1.2-es motorral, ma elmentem vásárolni és nem figyletem

nagyon benzint villogót már meg minden, és indítottam és nem indult be!

Valami kis kocsi villogót műszerfalon... tankoltam bele 2 ropié próbáltam indítani semmi! huh.gif

Valamié nem szívja fel benzint!

Van valaki aki nálam okosabb ebben, autószerelők valaki help me! smile.gif

Én gyanakszom benzinpumpára, szivattyúra hogy nem szívja fel benzint...!

Előtte még nem fagyott ki benzint azaz volt benne frankon nem volt vele ilyen baj most kapott sokkot a vas! dry.gif

Régebben am volt ehhez hasonló gondom, hogy indítottam és nem indult be valami kis dolgott cseréltek akkor ki benne és már indult is!

ui: Mindjárt berakom képet, hogy régen mit cseréltek ki és már jo is lett a kis opel! smile.gif

Am fogalmam nincs, hogy mi ez amit beraktam képet, de ezt cserélték ki régebben után gyártottba mikor kb ugyanez a gondom volt autóval!

http://kepfeltoltes.hu/view/090627/meretezdat_hu_IMG_0257_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm a segitséget!!!

Üdv!

ez meg a főtengely jeladó.

de ettől nem villog a motorkontrol...

Link to comment
Megosztás:

mondom elb...szták meg nem is én kértem meg aki csinált egy egy oldalas lapot ....

ugy is észül a saját majd átirom a honlap nevét.......

amíg nincs meg a másik szerintem ezt vedd is ki a profilból...mert ez nem semmi :) mint amikor a belsőleg szőke (vagy sötét) titkárnő(elnézést adminisztrátor...de manapaság a takarító nő is tisztasági menedzser :) ) belsőégésű motorokról gépel körömfestés közben... <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Csak egy kérdés. Belső levegő keringettető csappantyúm nekem is eltört és láttam a fórumon anno írást és képeket arról hogy hogy kell cserélni. Meg tudnátok mondani hogy hol találom. És cikszámot erről az alkatrészről?

Előre is köszi a választ!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Csak egy kérdés. Belső levegő keringettető csappantyúm nekem is eltört és láttam a fórumon anno írást és képeket arról hogy hogy kell cserélni. Meg tudnátok mondani hogy hol találom. És cikszámot erről az alkatrészről?

Előre is köszi a választ!!!!!!!

Helló!

Csak egy kis türelem. Én ma cseréltem, képeket csináltam, már csak össze kell ollóznom az anyagot és feltöltöm.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.