Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Van egy problemam, na de kinek nincs. :) Szoval a kerdesem, hogy tudtok e latatlanban tanacsot adni, vagy valaki hasonlo tapasztalattal?

Z12XE 2004 vegi, tavaly novemberben vettem, most 75e km-nel jarok.

A tunet: Elso inditasnal vagy 2 masodpercig nagyon csunyan csorog vagy ilyesmi. Utana valo inditaskor mar nem csinalja, vagy ha meleg a motor.

Szerelonel mikor sikerult beugranom, eppen nem csinalta, igy hat nyugtatgatot hogy ha menet kozben nincs gond + ... akkor ne izguljak.

Igazabol mintha az osz ota csinalna csak mostmar egyre hangosabban. Akkor csereltem benne olajat (W10 Castrol Magnatec) es akkor az elso inditasnal nagyon femes hangja volt.

Valaki valami hasonlo, vagy tip? <_<

Koszi

Helló!

Nekem Z14XEP-s G Astra csinálta ezt, amikor az önindító elkoszolódott a kuplungtárcsa porától. Leszedtem, kitakarítottam és azóta semmi ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nagyon nagy problémám. Z14XEP-s G Astra twinport torok szokásos módon elkopott. Sikerült szereznem egy kitünő állapotban lévő bontott torkot. Fel is szereltem, mindent a helyére raktam. Kocsi tökéletesen működik egy dolgot kivéve. Bizonyos kilóméter után (5-10km) eltárolja a P1112-es hibakódot. MIL lámpa menet közben egyszer sem jelez vissza, nem világít, még csak fel sem villan. Légtömegmérő, motorvezérlő próbára cserélve és azokkal is ugyan az a helyzet.

Amikor a twinport szeleppel volt a probléma, akkor mindig a P1113-as hibát tárolta el a computer. Van-e valami köze a P1112-es hibakódnak a twinport szelephez? Szerintetek hol kezdjem keresni a hibát?

Amit még észerevettem hogy a két szívótorkon nem eggyeztek a betük és a számok, de mind a kettő Z14XEP motorhoz való, a gyártási időben pedig 5 hónap a különbség.

Ami az autóban volt: 0 280 600 057; 55 556 265; KD

Ami most van az autóban: 0 280 600 073; 55 559 831; MP

Mi a különbség a kettő között?

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a problémám.

Szervós a 99es X14XE Astram, és a szervóhoz képest kicsit nehéz tekerni a kormányt.

Mitől lehet ez?

Mert egy normális szervós kocsinál sztem qva könnyen lehetne a kormányt tekergetni, de ezzel vmi lehet, mert nem 101es.

Olaj van benne?

Link to comment
Megosztás:

üdv!

Voltam szerelőnél most értem haza, már kocsim opel asta GCC 1.2-es (2003-as) típusú , azt mondta szerelő nekem, hogy immobilizer gondja van neki, és cserélni kellene egész immobilizer-t Opelban!

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ez mennyi pénzbe lenne nekem?!

Vagy mit javasoltok?!

Gyári immobilizer?

Után gyártott?

Bontóból, törött astra-bol kivenni az immobilizert?!

Mondtak nekem olyat, hogy gyári imo nem mehet tönkre csak alkatrészenként, azaz valami immobilizer karikát

mondtak nekem, valami jeladó egységet, meg a kulcsot átkellene tanitani más kóddal hogy vegye az adást a fedérzeti computerel és ennyi lenne a megoldás!

Szerintetek?

Köszönöm!

üdv!

Link to comment
Megosztás:

üdv!

Voltam szerelőnél most értem haza, már kocsim opel asta GCC 1.2-es (2003-as) típusú , azt mondta szerelő nekem, hogy immobilizer gondja van neki, és cserélni kellene egész immobilizer-t Opelban!

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ez mennyi pénzbe lenne nekem?!

Vagy mit javasoltok?!

Gyári immobilizer?

Után gyártott?

Bontóból, törött astra-bol kivenni az immobilizert?!

Mondtak nekem olyat, hogy gyári imo nem mehet tönkre csak alkatrészenként, azaz valami immobilizer karikát

mondtak nekem, valami jeladó egységet, meg a kulcsot átkellene tanitani más kóddal hogy vegye az adást a fedérzeti computerel és ennyi lenne a megoldás!

Szerintetek?

Köszönöm!

üdv!

pü ment...

Link to comment
Megosztás:

Úgy nézz ki bir vele hétvégére már kész is van azt mondta, ahhoz képest, hogy te 10 percet mondtál és kész is lenne kis különbség pár napig csávó szenved vele valami gyári sz..rt hozz hozzá mondtam is apunak hogy cimbi mondta, hogy ehhez nincs is gyári izzé, nem tudom vessz őszinte leszek benned jobban bizok mint akinél most van a vas szerelőné, kicsit sok nekem ez a 45 ezres téma, de apám tudja már nem érdekli csal legyen kész azt mondta és ne nyaggassam kocsi bajjal mindennap! :)

Nagyon megkel néznem alkatrész számlát amit add kezembe, majd apuval megyek félek, hogy húzni akar rajtam kis pénz 45 ezer még túros imoé nevetséges egyben komoly is!

wessz: nagyon szépen köszönök minden segítségedet, rendes csákó vagy! <_<

üdv!

Link to comment
Megosztás:

Úgy nézz ki bir vele hétvégére már kész is van azt mondta, ahhoz képest, hogy te 10 percet mondtál és kész is lenne kis különbség pár napig csávó szenved vele valami gyári sz..rt hozz hozzá mondtam is apunak hogy cimbi mondta, hogy ehhez nincs is gyári izzé, nem tudom vessz őszinte leszek benned jobban bizok mint akinél most van a vas szerelőné, kicsit sok nekem ez a 45 ezres téma, de apám tudja már nem érdekli csal legyen kész azt mondta és ne nyaggassam kocsi bajjal mindennap! :)

Nagyon megkel néznem alkatrész számlát amit add kezembe, majd apuval megyek félek, hogy húzni akar rajtam kis pénz 45 ezer még túros imoé nevetséges egyben komoly is!

wessz: nagyon szépen köszönök minden segítségedet, rendes csákó vagy! <_<

üdv!

itthon van immobox kinullázva ha kell....

azt bárilyen kódót lehet beleirni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, lenne egy kérdésem, mivel eddig sosem csináltam ilyet, de most csak ezért nem vinném szervizbe a paripát, szóval:

a hûtôvizembôl elég sok hiányzik, szerintem 5-6 deci biztos. Mivel tudom, hogy most csak -10 fokig jó a vizem,

gondoltam fagyállót töltök utána (eddig mindig csak ioncseréltet raktam bele).

Szóval milyen fagyállót vegyek? tök mindegy? 5-6 deci kb mennyit számit hômérsékletben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, lenne egy kérdésem, mivel eddig sosem csináltam ilyet, de most csak ezért nem vinném szervizbe a paripát, szóval:

a hûtôvizembôl elég sok hiányzik, szerintem 5-6 deci biztos. Mivel tudom, hogy most csak -10 fokig jó a vizem,

gondoltam fagyállót töltök utána (eddig mindig csak ioncseréltet raktam bele).

Szóval milyen fagyállót vegyek? tök mindegy? 5-6 deci kb mennyit számit hômérsékletben?

Nem tök mindegy milyet teszel bele. Olyat ami benne volt, remélhetőleg GM volt benne (azzal nem vízkövesedik a rendszer). A higitási arány rajta van a flakonon, és a hűtőrendszerben kb 8 liter megy bele, de nem tom kiszámolni <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy fura probléma merült fel a múlthéten a szekérrel!

A bal oldali fék elkezdett nyikorogni!

Méghozzá akkor hallani ha alacsony sebességel megyek és elötte fékeztem!

Valószínű nem megy vissza a helyére a fékpofa én erre gyanakszom!

Fékolaj 2006 dec.ben lett cserélve! Annyit kell még tudni, hogy kb 1,5-2 hónapja ezen az oldalon lett kerékagy cserélve /1000Km/

Esetleg valakinek valami ötlete, mit hogyan érdemes kezdenem!

Holnap lesz a napja hogy neki ugrok megbuherni!

Szerintem következők lehetnek a hibák:

1. vagy a kerékagy kottyanik és nem vmi nem jó benne, bár ennek nem sok esélyt látok

2. a fékbetét ezen az oldalon beadta az unalmast, esetleg a fékpofa ezen részébe valami idegen anyag került és ettől nyikorog

3. a fékmunkahenger vmi miatt szorúl és nem megy vissza rendesen /fékpor,kosz,akár mi/

Segítségeteket előre is köszi!

Megoldódott a probléma! A fékdugattyút megjárattam, de az igazi probléma az volt, hogy mikor kerékagyat cseréltünk a külső fékpofánál a rugó rosszúl lett vissza rakva és az a része befogott /ezért nem melegedett fullra/ most hogy belöttem a féket visszahúz a dugattyú, nem fog be a fék csak a fékpofának az a része ami fogott most nem ér hozzá a tárcsához <_< gondolom azért mert az elkopott jobban és majd össze kopik a kettő! Vagy cserélni kéne még csak 25 ezer km-er van bennük! Remélem nem lesz baja a féktárcsának, hogy nem teljes felületen fog a fékbetét!

Link to comment
Megosztás:

üdv!

Segítsetek már ki légyszíves, opel már hétvégén már jó lesz hál istennek immobilier 'cserélnek" ki benne, elakarom adni,

valami komolyabb vasat akarok venni, komolyabb motorral!

Nem tudom mennyit érhet!? Segítsetek már árat belökni plizz, felakarom rakni netre csak ne írjak már hülyeség árakat!

Szóval...

Opel Astra GCC,1.2-es, 2003/6 hó évjárat, km óra állás kb: 130000 km-nél van most!

Mennyit érhet Opelom?!! <_<

Köszönöm mindeni válaszát!

üdv

Link to comment
Megosztás:

üdv!

Segítsetek már ki légyszíves, opel már hétvégén már jó lesz hál istennek immobilier 'cserélnek" ki benne, elakarom adni,

valami komolyabb vasat akarok venni, komolyabb motorral!

Nem tudom mennyit érhet!? Segítsetek már árat belökni plizz, felakarom rakni netre csak ne írjak már hülyeség árakat!

Szóval...

Opel Astra GCC,1.2-es, 2003/6 hó évjárat, km óra állás kb: 130000 km-nél van most!

Mennyit érhet Opelom?!! <_<

Köszönöm mindeni válaszát!

üdv

Nézz körül pl. a Használtautó.hu -n és lődd be magadnak az árat.

990.000 - 1.600.000 Ft között láttam ezeket.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Korábban már említettem még tavasszal, hogy van egy kettős üzemű (gázos) autóm, amivel 2 márkaszervízt is megjártam már, de nem adtak rá választ miért lomha és miért durrog néha hidegen. Mindez kb. 100e Ft-omba került akkor.

Gyújtósor csere megvolt, gyertyacsere megvolt, eredmény ugyanaz...

A problémám a következő:

Indításkor mintha nem menne 1 henger. Nem tart fordulatot, hanem hullámzik. Ha felpörgetem, csúsztatott kuplunggal tudok közlekedni, de akkor is lassul és fullad, durrog. Amint átkapcsol gázra, mint a Knight Rider-ban a Turbo Boost gomb... Szóval gázzal tökéletes... volt! Amióta havi 2e km-t teszek meg vele, egyre romlik és gyorsításhoz a gázhoz még benzint is fecskendez, ami miatt mostanában sokkal rosszabbul gyorsul, hiszen a benzines része valamiért teljesen össze-vissza megy, erőtlen még melegen is.

Szakszervízbe már nem akarom vinni, hogy ismét megrövidítsenek, használnám csak gázzal (ameddig még meleg van és indul rendesen), de nem tudom, mert a benzin a gázos működésbe is belerondít.

Mi lehet a probléma? Próbáltam csak benzinesen is járni vele. Amellett hogy városi forgalomban balesetveszélyes a lefulladásai miatt, hosszabb autópályán sem javult semmi (nem koszos). Manapság amikor rálépek a gázra, a szívótorok felöl hallok hörgést, mintha szét akarna esni valami.

Várom a tanácsokat, ötleteket, lehetőleg olyat, ami a motortérbe nyúl bele és nem a pénztárcám mélyére. :)

Ja és már csak 1 kis apróság... már a 2. távirányító romlik el 1 hónap alatt.

Új elem, mégis 1x nyit, 1x nem. Van hogy csak felvillan a LED rajta, van hogy hosszan világít, van hogy látszólag jól működik, de mégsem csinál semmit a kocsi... olyankor gyújtás rá, gomb hosszan nyom, bezár, kinyit. Kb. 1-2 órát működik ezután hibátlanul, majd megint rövidet villan, hosszan ég, stb. de nem nyit/zár.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 2001 Z16 XE 1,6 16V astrám van. Most elkezdte azt a jelenséget produkálni hogy melegen (langyosan) leáll a motor. Azután hidegen megint inditható.

A motor kontroll nem világit,és annyit már sikerült kideriteni hogy a AC relé nem kap energiát .A szakik azt mondták hogy a motorvezérlő elektronika haldoklik

és azt kell cserélni ami nem 1 olcsó mutatvány. Miért csak meleg motornál? Lehet esetleg valami más baja is , ötlet?? köszi, elöre is ......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 2001 Z16 XE 1,6 16V astrám van. Most elkezdte azt a jelenséget produkálni hogy melegen (langyosan) leáll a motor. Azután hidegen megint inditható.

A motor kontroll nem világit,és annyit már sikerült kideriteni hogy a AC relé nem kap energiát .A szakik azt mondták hogy a motorvezérlő elektronika haldoklik

és azt kell cserélni ami nem 1 olcsó mutatvány. Miért csak meleg motornál? Lehet esetleg valami más baja is , ötlet?? köszi, elöre is ......

ecu csere van nálam ilyen ha kell....

sajnos az vezérli az ac relét.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.