Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szomorú alkalom miatt újra kérdéssel fordulok hozzátok.

Ma éjjel hazafelé egy kóbor eb elém ugrott,sajnos a nagyobbik fajtából. :)

Lerombolta a gépsárkány jobb elején a műanyag spoiler-t.Úgy tűnik a fém részek nem sérültek, de ahol csavarok fogták a műanyagot ott a csavarfejekről leszakadtak cuccok és pár horpadás is keletkezett.Mint a múltkor írtam jövő héten viszem az 1 éves kötelezőre most meg még ez is lehúzza a családi kasszát.

Na szóval az lenne a kérdésem,hogy mennyibe kerül k.b. a spoiler javítása(ha lehet javítani) vagy cseréje?

Bocs,hogy ilyen hosszú lére eresztettem,de teljesen el vagyok keseredve.

Szeva casco nincs kötve a gépre?Én inkább bontóban néznék rá egy másikat,mert ha meghegeszteted,az már nem lesz az igazi,nomeg utána azt is fényeztetni kell.Bontóban olyan 40e kürül vannak lökösök,ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Szomorú alkalom miatt újra kérdéssel fordulok hozzátok.

Ma éjjel hazafelé egy kóbor eb elém ugrott,sajnos a nagyobbik fajtából. :)

Lerombolta a gépsárkány jobb elején a műanyag spoiler-t.Úgy tűnik a fém részek nem sérültek, de ahol csavarok fogták a műanyagot ott a csavarfejekről leszakadtak cuccok és pár horpadás is keletkezett.Mint a múltkor írtam jövő héten viszem az 1 éves kötelezőre most meg még ez is lehúzza a családi kasszát.

Na szóval az lenne a kérdésem,hogy mennyibe kerül k.b. a spoiler javítása(ha lehet javítani) vagy cseréje?

Bocs,hogy ilyen hosszú lére eresztettem,de teljesen el vagyok keseredve.

ha van casco,márpedig lennie kéne,akkor no para:)

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés. Ki lehet mérni valahogy hogy melyik tekercs szar vagy kompletten cserélni kell az egészet? Most néztem a komplett trafósor ára az 30-55ezerig van.

hát ha 351 akkor az 1. henger trafója szar

mivel egyben van ezért csere de beavatkozó tesztel meglehet állapitani hogy van szikra a gyertyán vagy nincs...

szoktam tartani gyárit meg van 2008-as autóból is 15 e ft körül vannak.....

Link to comment
Megosztás:

hát ha 351 akkor az 1. henger trafója szar

mivel egyben van ezért csere de beavatkozó tesztel meglehet állapitani hogy van szikra a gyertyán vagy nincs...

szoktam tartani gyárit meg van 2008-as autóból is 15 e ft körül vannak.....

Szia van cascó

csak az a baj,hogy a kár értéke kisebb mint a biztosítás alap összege

Link to comment
Megosztás:

Szia van cascó

csak az a baj,hogy a kár értéke kisebb mint a biztosítás alap összege

Akkor bontó. Készülj fel mindenestől caca 40-60 forintra (lökös, fény, szerelés), attól függ a lököst mennyibe tudod benyelni. Érdemes jól szétnézni, én láttam már 20-ért is meg 50-ért is bontottat.

Link to comment
Megosztás:

lambdaszonda működését ki lehet valahogy mérni, vagy csak a sárga lámpára lehet hivatkozni, hogy ok vagy nem ok?

Mert a 80-100 km/h közötti sebességnél a 7.4 liter q-rvasok, ugyanilyen használatnál 1-2 éve még 5.5-ből is megállt.

Link to comment
Megosztás:

lambdaszonda működését ki lehet valahogy mérni, vagy csak a sárga lámpára lehet hivatkozni, hogy ok vagy nem ok?

Mert a 80-100 km/h közötti sebességnél a 7.4 liter q-rvasok, ugyanilyen használatnál 1-2 éve még 5.5-ből is megállt.

Elvileg CO-nál látszik valamilyen szinten a lambda állapota, vagy legalábbis lehet következtetni rá.

Link to comment
Megosztás:

szevesztok

lenne hozzátok egy kérdésem. nekem egy 2006-os 1.4 16v astra-ám van.az a problémám hogy hideg motornál mikor el akarok indulni vele és a kuplongot engedem ráfele a kuplungpedál "lüktet".olyan érzés mintha nem tudna osszekapcsolódni a motorral. mikor teljesen rá van engedve a pedál normálisan müködik.ezt csak hideg motornál csinálja.tud nekem segiteni valaki?elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

szevesztok

lenne hozzátok egy kérdésem. nekem egy 2006-os 1.4 16v astra-ám van.az a problémám hogy hideg motornál mikor el akarok indulni vele és a kuplongot engedem ráfele a kuplungpedál "lüktet".olyan érzés mintha nem tudna osszekapcsolódni a motorral. mikor teljesen rá van engedve a pedál normálisan müködik.ezt csak hideg motornál csinálja.tud nekem segiteni valaki?elöre is köszi

Hát ezt passzolnám, majd az okosok megmondják, de szvsz mint laikus kuplunktárcsára gondolnék mint hibaforrás. Amikor üresben van járó motornál, és menyomod a kuplungot, nem változik abszolut észrevehetően a hang?

Vagy csak olyankor lüktet, amikor sebességben engeded ráfelé?

Link to comment
Megosztás:

Nemtom... kinyomó csapágyra gondoltam még, de szvsz attól nem igen kéne lüktetnie. Inkább tárcsa felé húznék, végül is tökmind1, ha a kettő közül bármelyik, legjobb tudomásom szerint együtt szokták cserélni.

Persze lehet más a baj.

Link to comment
Megosztás:

szevesztok

lenne hozzátok egy kérdésem. nekem egy 2006-os 1.4 16v astra-ám van.az a problémám hogy hideg motornál mikor el akarok indulni vele és a kuplongot engedem ráfele a kuplungpedál "lüktet".olyan érzés mintha nem tudna osszekapcsolódni a motorral. mikor teljesen rá van engedve a pedál normálisan müködik.ezt csak hideg motornál csinálja.tud nekem segiteni valaki?elöre is köszi

Hello!

7 hónapos a kocsim és ilyet már nekem is "csinált", 3-4 alkalommal is. A körülmények (napi első indítás) ugyanazok. Annyit vettem észre, hogy párás időben hajlamosabb lüktetni-rángatni. Az enyém még garanciális, de amíg nem válik rendszeressé a dolog, nem tudom érdemes-e megnézetnem.

Ha jól emlékszem, korábban már más is panaszkodott a jelenségre, jó lenne, ha valaki tudná a "tutit"!

U.I: Az F-esem is csinálta, de az 16 éves volt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam is meg van ez a rángatásos dolog. Úgy 30e km környékén kezdte talán, most van benne 50e, de már elég drasztikus. Z14XEP...Csak hideg motornál csinálja nekem is, de akkor indulásnál szinte ugrál az autó. Meleg motornál nem jelentkezik.

Akkor tehát valószínű hogy kuplungszerkezetet + tárcsát kell cserélni? Azért ez gáz. Milyet érdemes venni? Valeo, Sachs? Gyárilag milyen lehet benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam is meg van ez a rángatásos dolog. Úgy 30e km környékén kezdte talán, most van benne 50e, de már elég drasztikus. Z14XEP...Csak hideg motornál csinálja nekem is, de akkor indulásnál szinte ugrál az autó. Meleg motornál nem jelentkezik.

Akkor tehát valószínű hogy kuplungszerkezetet + tárcsát kell cserélni? Azért ez gáz. Milyet érdemes venni? Valeo, Sachs? Gyárilag milyen lehet benne?

Hello

Ugy látom nem egyedi jelenség.Nekem 20e km-nél kezdte, most 40e km van benne. Eggyenlőre még türhető de elöbb utóbb akkor csere lessz belöle. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kérdésem lenne ....2001es g astrám gyári aksija úgy néz ki megadni készül magát van valami extra ajánlat személyes tapasztalat alapján vkinek? Néztem bele Varta aksit, megfelelő?

köszi

nekem most fingott ki az akksim 5 év után ugyhogy vettem egy exide 2 év garival

13000ft volt igaz 44 amperes de hát légkondi nics benne

amugy is 55 exide 18 eft max

vannak még drágábbak is ....

Link to comment
Megosztás:

Vki már írta ezt a hibajelenséget nemrégen - ha nem elég lendülettel húzom ki az indítókulcsot a gyújtáskapcsolóból, akkor nem kattan vissza vmi pöcök és úgy érzékeli, hogy a kulcs még benne van (kinyitom az ajtót és sípolva figyelmeztet, pedig a kezemben a kulcs). Szóval viszem 2 éves szervízre - ragaszkodjak hozzá, hogy ezzel csináljanak vmit (garanciálisan) vagy ez ilyen, nem kell vele olyan finoman bánni.

Link to comment
Megosztás:

Vki már írta ezt a hibajelenséget nemrégen - ha nem elég lendülettel húzom ki az indítókulcsot a gyújtáskapcsolóból, akkor nem kattan vissza vmi pöcök és úgy érzékeli, hogy a kulcs még benne van (kinyitom az ajtót és sípolva figyelmeztet, pedig a kezemben a kulcs). Szóval viszem 2 éves szervízre - ragaszkodjak hozzá, hogy ezzel csináljanak vmit (garanciálisan) vagy ez ilyen, nem kell vele olyan finoman bánni.

Én simán kirántom belőle a kulcsot,és mindig visszakattan.... nem kell finomkodni annyira

Link to comment
Megosztás:

nekem most fingott ki az akksim 5 év után ugyhogy vettem egy exide 2 év garival

13000ft volt igaz 44 amperes de hát légkondi nics benne

amugy is 55 exide 18 eft max

vannak még drágábbak is ....

vannak,de én is az exide-ot ajánlom,kevés baj van vele,én 3 éve nyüstölöm,nem kicsit,és még birja....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám, amiben szeretném segítségeteket kérni. 3 hónapja vettem meg az astrámat és nem értek még hozzá.

Múlt héten egy mágus kivarázsolta az éj leple alatt a kormánylégzsákot a kocsimból. Tegnap vettem bele egy használtat amit beleraktam. A probléma az, hogy a légzsák visszajelzője a műszerfalon továbbra is világít. Mi lehet a probléma?

Ha valamit rossz helyre írok bocsi de még csak ma regisztráltam és ismerkedek :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.