Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítség/tanács kellene! Adott egy 99-es G Astra, komoly 89 ezres futással. Nemrég vettem észre, hogy mintha néha bénáznék a hátramenet kapcsolásával - olyankor mindíg megpróbáltam betartani a felenged, lenyom, vár 5 másodpercet, kapcsolni próbál sort, ám mintha ilyenkor is kegyetlenül kerregne - nem emel ki a kuplung?! Ezzel együtt néha néha egyesbe is nehezebb berakni a kelleténél, de a dolog igazából tegnap délután állt össze: a városban egy helyen lényegében képtelen voltam hátramenetbe tenni a váltót, folyamatosan kerregett a mozdulatnál.

Az imént felhívtam a szervízt, ahova járok, ők persze a szokásos "nézze meg, nincs-e a gumi felgyűrve a pedál alá" tanács mellett egy kuplungszerkezet cserét javasoltak 100+ fölötti irányárral.

Kérdés: Ez tényleg ilyen, hogy semmi állítás, hanem csere? Mondjuk nem lepne meg, nade a fene enné megy, 89ezer km az nem olyan sok elvileg... (nem visszatekert, családi verda volt eddig is :) ) Valami ötlet?

Kösz,

ndrews

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kérnék 1 kis segitséget. Nekem is Astrám van és 1 olyan probléma van a géppel hogy 80km/h után gázadásnál elkezd rángatni a kormány és remeg az egész eleje.

Már voltam vele szervizben ahol azt mondták hogy biztos a gumi kopott(ami igaz is volt) és azért van a jelenség de már kapott azóta újat ami ki is van

súlyozva természetesen.Nemrég lett rendbe vágva a teljes futómű nem lóg rajta semmi.Most jött el a pillanat amikor nem tudok mire gondolni.Köszi a segitséget előre is....

Próbáltad, hogy a hátsó kerekeket előre rakni és megnézni úgy mit csinál?

esetleg féltengelyre gondolnék még, de az igen szélsőséges eset, de láttam már ilyet.

köszi, próbálom...

ide vágó újabb kérdés

még nem próbáltam de mondták hogy elvileg úgy is lehet a hátsó ülést előre dönteni, hogy előtte az ülé részt felhajtom, és úgy le a háttámlát...

igaz?

Igen, felhajtod az ülőrészt, és lehajtod a háttámlát, így nagyobb lesz a "raktér" mintha csak lehajtanád a háttámlát, + nem nyomják egymást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség/tanács kellene! Adott egy 99-es G Astra, komoly 89 ezres futással. Nemrég vettem észre, hogy mintha néha bénáznék a hátramenet kapcsolásával - olyankor mindíg megpróbáltam betartani a felenged, lenyom, vár 5 másodpercet, kapcsolni próbál sort, ám mintha ilyenkor is kegyetlenül kerregne - nem emel ki a kuplung?! Ezzel együtt néha néha egyesbe is nehezebb berakni a kelleténél, de a dolog igazából tegnap délután állt össze: a városban egy helyen lényegében képtelen voltam hátramenetbe tenni a váltót, folyamatosan kerregett a mozdulatnál.

Az imént felhívtam a szervízt, ahova járok, ők persze a szokásos "nézze meg, nincs-e a gumi felgyűrve a pedál alá" tanács mellett egy kuplungszerkezet cserét javasoltak 100+ fölötti irányárral.

Kérdés: Ez tényleg ilyen, hogy semmi állítás, hanem csere? Mondjuk nem lepne meg, nade a fene enné megy, 89ezer km az nem olyan sok elvileg... (nem visszatekert, családi verda volt eddig is :( ) Valami ötlet?

Kösz,

ndrews

Hát... elvileg még korai lenne, az enyémben 140000 fölött van a Km és még normálisan kiemel. Egyébként tudtommal automata feszítésű a kuplung, ahogy kopik úgy áll utána a pedál, de egy idő után nem állítja tovább, cs az orvosság. Viszont (igaz nm néztem még árakat) én az a 100+ ezrest kicsit nagyon sokallom. Azért szvsz olyan 60 körül illene megállni, de tényleg nem tudom a gyári kuplungszett árát, szóval ha ennyi, akkor én nagyon nem várom a cserét :)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Próbáltad, hogy a hátsó kerekeket előre rakni és megnézni úgy mit csinál?

esetleg féltengelyre gondolnék még, de az igen szélsőséges eset, de láttam már ilyet.

Igen, felhajtod az ülőrészt, és lehajtod a háttámlát, így nagyobb lesz a "raktér" mintha csak lehajtanád a háttámlát, + nem nyomják egymást.

soha nem mertem még kipróbálni :)

kössz

Link to comment
Megosztás:

Hát... elvileg még korai lenne, az enyémben 140000 fölött van a Km és még normálisan kiemel. Egyébként tudtommal automata feszítésű a kuplung, ahogy kopik úgy áll utána a pedál, de egy idő után nem állítja tovább, cs az orvosság. Viszont (igaz nm néztem még árakat) én az a 100+ ezrest kicsit nagyon sokallom. Azért szvsz olyan 60 körül illene megállni, de tényleg nem tudom a gyári kuplungszett árát, szóval ha ennyi, akkor én nagyon nem várom a cserét :)

Na ja, én is furcsállanám, hogy 89e után elkopna a kuplung, hisz nem olyan kezekben volt az autó, hogy kellene... de nem csúszik, meg semmi olyan jelet nem ad, hogy elkopott volna, egyszerűen csak nem emel ki rendesen. (persze lehet a kettő összefügg...)

A gond, hogy szombaton indulunk nyaralni, addig muszáj vmit csinálni, mert nem akarok ezzel szórakozni :(

Link to comment
Megosztás:

Na ja, én is furcsállanám, hogy 89e után elkopna a kuplung, hisz nem olyan kezekben volt az autó, hogy kellene... de nem csúszik, meg semmi olyan jelet nem ad, hogy elkopott volna, egyszerűen csak nem emel ki rendesen. (persze lehet a kettő összefügg...)

A gond, hogy szombaton indulunk nyaralni, addig muszáj vmit csinálni, mert nem akarok ezzel szórakozni :)

Hát csak egy 5let, de ha előre meneti sebességeknél nincs ilyen gond, akkor lehet hogy elment a szinkron. Elvileg ha jól tudom lehet állítani, de ne kérdezd hogyan, ennyire nem szoktam belenyúlni.

Link to comment
Megosztás:

köszi, próbálom...

ide vágó újabb kérdés

még nem próbáltam de mondták hogy elvileg úgy is lehet a hátsó ülést előre dönteni, hogy előtte az ülé részt felhajtom, és úgy le a háttámlát...

igaz?

Igaz... már aludtam is benn így Ű( akkor síkabb a felület)

Link to comment
Megosztás:

A hátramenet szinkronizált?

Konkrétan a szinkrongyűrűre gondolok. Ha jól tudom ha az elmegy, nem csak a normál sebességeknél okoz(hat) gondot, hanem a hátramenetnél is, de lehet át kell szerveznem az életemet, mert valahol félrevezettek :)

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan a szinkrongyűrűre gondolok. Ha jól tudom ha az elmegy, nem csak a normál sebességeknél okoz(hat) gondot, hanem a hátramenetnél is, de lehet át kell szerveznem az életemet, mert valahol félrevezettek :)

Szinkrongyűrűből ha jól tudom nem egy darab van, hanem minden előrementi fokozatnál 1-1, és ha jól gondolom, a hátramenetinél nincsen, ezért nem szabad megállás nélkül kapcsolni. Ezért amikort nincs teljesen kiemelve a kuplung, egyesnél nem recseg, mert a szinkron megfogja, ráfog a kuplungra, hisz elég csekély nyomaték menne át rajta. Hátrafele nincs ilyen, ott recseg. Ez az én elméletem :(

Link to comment
Megosztás:

Szinkrongyűrűből ha jól tudom nem egy darab van, hanem minden előrementi fokozatnál 1-1, és ha jól gondolom, a hátramenetinél nincsen, ezért nem szabad megállás nélkül kapcsolni. Ezért amikort nincs teljesen kiemelve a kuplung, egyesnél nem recseg, mert a szinkron megfogja, ráfog a kuplungra, hisz elég csekély nyomaték menne át rajta. Hátrafele nincs ilyen, ott recseg. Ez az én elméletem :(

:) Jól hangzik....

Megyek szervezni :P

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad, hogy a hátsó kerekeket előre rakni és megnézni úgy mit csinál?

esetleg féltengelyre gondolnék még, de az igen szélsőséges eset, de láttam már ilyet.

Igen, felhajtod az ülőrészt, és lehajtod a háttámlát, így nagyobb lesz a "raktér" mintha csak lehajtanád a háttámlát, + nem nyomják egymást.

Köszi ,megprobálom hátha segit..........

Link to comment
Megosztás:

:) Jól hangzik....

Megyek szervezni :P

Na meglett a bűnös, de ez annyira gáz. A szőnyeg volt. Kissé felcsúszott. Nem vészesen, de visszarángattam és nem tudtam reprodukálni a hibát. Hát akkor ezek szerint egyelőre továbbra sincs semmi gond az autóval :( Lekopogom... :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Na meglett a bűnös, de ez annyira gáz. A szőnyeg volt. Kissé felcsúszott. Nem vészesen, de visszarángattam és nem tudtam reprodukálni a hibát. Hát akkor ezek szerint egyelőre továbbra sincs semmi gond az autóval :) Lekopogom... :P

Hasonlóan jártam Kadettnél, csak nekem az tűnt fel, hogy nem akar 135-nél többet menni, hiába ért a pedál tövig :(

Link to comment
Megosztás:

Na meglett a bűnös, de ez annyira gáz. A szőnyeg volt. Kissé felcsúszott. Nem vészesen, de visszarángattam és nem tudtam reprodukálni a hibát. Hát akkor ezek szerint egyelőre továbbra sincs semmi gond az autóval :( Lekopogom... :hiya:

:P :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megfogadtam a tanácsot és lekötöttem a sarukat az akkuról legalább egy fél órára. A légzsák csatlakozó is rendesen a helyén volt. A lámpa továbbra is világít sajnos. Ezek szerint sprint valami márkaszervizbe töröltetni a hibát és akkor minden rendben lesz? És még az érdekelne, hogy ez pénzben mennyi lenne... Meg, hogy a márkaszervizt nem fogja érdekelni, hogy magánembertől vettem a lufit és nem tőlük?

A segítséget előre is köszi!

A légzsák hibát tudtommal csak géppel lehet kiütni, nem segít egyik trükk sem. A szervízben kb 5000 pénz töröltetni, de nem opelbe 3000 körül is meg lehet úszni.

Na, ha ott is hibát jelez, akkor lehet gáz van az új zsákkal, vagy rosszul lett összerakva.

Ja és nem kell mondani, hogy cserélve lett, valszeg nem fog feltűnni nekik, hacsak nem vauxhall logosat vettél. :)

Link to comment
Megosztás:

A légzsák hibát tudtommal csak géppel lehet kiütni, nem segít egyik trükk sem. A szervízben kb 5000 pénz töröltetni, de nem opelbe 3000 körül is meg lehet úszni.

Na, ha ott is hibát jelez, akkor lehet gáz van az új zsákkal, vagy rosszul lett összerakva.

Ja és nem kell mondani, hogy cserélve lett, valszeg nem fog feltűnni nekik, hacsak nem vauxhall logosat vettél. :)

Köszönöm szépen a segítséget. Amúgy kérdeztem az embertől akitől vettem, hogy lehet, hogy rossz a légzsák amit eladott. De azt mondta, hogy ez nem nagyon tud elromlani. Igazából ki sem lehet bontani és kárt tenni benne, úgyhogy szerinte csak a computer tárolja a hibát. Én nem nagyon értek hozzá, de ha kiderül, hogy mégis szar akkor visszaviszem neki :(

Rendes opel logós légzsák amúgy. Láttam vauxhallosat is, még jól is nézett ki... De azért mégiscsak jobb ez :P

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segítséget. Amúgy kérdeztem az embertől akitől vettem, hogy lehet, hogy rossz a légzsák amit eladott. De azt mondta, hogy ez nem nagyon tud elromlani. Igazából ki sem lehet bontani és kárt tenni benne, úgyhogy szerinte csak a computer tárolja a hibát. Én nem nagyon értek hozzá, de ha kiderül, hogy mégis szar akkor visszaviszem neki :)

Rendes opel logós légzsák amúgy. Láttam vauxhallosat is, még jól is nézett ki... De azért mégiscsak jobb ez :(

igaza volt a mokusnak, van egy légzsák indító, az tárolja a hibát. Magát a zsákot láttad, ha a matrica nem sérült, pontosabban nem bántotta senki, akkor kicsi esélye van, hogy bármi baja lenne.

A csatikat rendesen össze kell dugdosni és nem szokott gond lenni vele. Az oldallégzsákosoknál szokott hiba lenni, hogy az ülés alatti csatinál kontakthiba lesz és ezért piroslámpázik.

ja, ha légzsákot szerelsz, akkor akksi le és nem lesz piroslámpa.

Link to comment
Megosztás:

igaza volt a mokusnak, van egy légzsák indító, az tárolja a hibát. Magát a zsákot láttad, ha a matrica nem sérült, pontosabban nem bántotta senki, akkor kicsi esélye van, hogy bármi baja lenne.

A csatikat rendesen össze kell dugdosni és nem szokott gond lenni vele. Az oldallégzsákosoknál szokott hiba lenni, hogy az ülés alatti csatinál kontakthiba lesz és ezért piroslámpázik.

ja, ha légzsákot szerelsz, akkor akksi le és nem lesz piroslámpa.

hm hm az újabb astar-G-nél pl 2004-es modell torli magát a légzsák nem fog sárglámpázni ha véletlen gyujtás allat szerelte volna......

akkor fog de utána következő gyujtásnál törli a sárgalámpát és tárolt hibának fog számitani de müködni fog......

Link to comment
Megosztás:

hm hm az újabb astar-G-nél pl 2004-es modell torli magát a légzsák nem fog sárglámpázni ha véletlen gyujtás allat szerelte volna......

akkor fog de utána következő gyujtásnál törli a sárgalámpát és tárolt hibának fog számitani de müködni fog......

mindig van új a nap alatt. :)

Link to comment
Megosztás:

hm hm az újabb astar-G-nél pl 2004-es modell torli magát a légzsák nem fog sárglámpázni ha véletlen gyujtás allat szerelte volna......

akkor fog de utána következő gyujtásnál törli a sárgalámpát és tárolt hibának fog számitani de müködni fog......

Szisztok!

Ha a légzsákindító a légzsákkal csak egy pillanatra is elveszti a kapcsolatot élesített állapotban, akkor kigyújtja a piros légzsáklámpát, amíg azt műszerrel ki nem törli. Addig nem is fog nyílni a légzsák, és az övfeszítő sem fog aktiválódni. Nem segít rajta az akkusarulevétele sem. Az övfeszítő hibáját képes tárolt hibába átteni, ha megszünik a kontakthiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.