Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerintem az üzemanyagszivattyú, ami a tartályból jutattja el az adagolóhoz az üzemanyagot, az visszaenged, és a gravitáció miatt visszafolyik mindenhonnan a tartályba az anyag. Aztán ennek idő kell, mire felnyomja ismét a renszerbe.

Hello potyo! Köszi az infót.Mivel sürgősen kellett a gép,így kénytelen voltam szerelőhöz vinni.A probléma és a megoldása a következő:Az adagolómban van az üzemanyagszivattyú beépítve,és ez szívja a szűrőn keresztül a tartályból a naftát.Mivel ez vakuum alatti rendszer,így csak a légbetörés jöhetett szóba.A vadi új gázolajszűrő gumitömítései olyan silányok voltak,hogy nem tömítettek rendesen.A megoldás,hogy egy alátétet raktunk a fedélleszorító(gázolajszűrő ház)csavar és a rajta lévő tömítés közé és megtéptük ismét rendesen a csavart.Azóta vettem egy másik szűrőt,egy minőségit.Amint lesz időm kicserélem és meglátjuk.

Köszi mégegyszer!Üdv:bigboy

Link to comment
Megosztás:

Hello potyo! Köszi az infót.Mivel sürgősen kellett a gép,így kénytelen voltam szerelőhöz vinni.A probléma és a megoldása a következő:Az adagolómban van az üzemanyagszivattyú beépítve,és ez szívja a szűrőn keresztül a tartályból a naftát.Mivel ez vakuum alatti rendszer,így csak a légbetörés jöhetett szóba.A vadi új gázolajszűrő gumitömítései olyan silányok voltak,hogy nem tömítettek rendesen.A megoldás,hogy egy alátétet raktunk a fedélleszorító(gázolajszűrő ház)csavar és a rajta lévő tömítés közé és megtéptük ismét rendesen a csavart.Azóta vettem egy másik szűrőt,egy minőségit.Amint lesz időm kicserélem és meglátjuk.

Köszi mégegyszer!Üdv:bigboy

Először erre gondoltam én is, hogy levegőt kap, de azt hittem, hogy a tartályban van a kisnyomású szivattyú, nem pedig az adagolóba beépítve, így a levegős dolgot elvetettem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A nejem Zafirája durván elkezdte enni az olajat. (1,8 benzin, 2001-es kb 200ezer km)

csak városban jár vele, napi 8-10 km, gyerek oviba meg vissza, meg bevásárlás.

dugóban nem ácsorog. (kisváros, nincs dugó)

valami ötlet?

A dugóban ácsorgás kevésbé koptatja a motort mint a szinte állandóan hideg üzem (napi 8-10km)

az egy fuvarra számolva 4-5 km (ha reggel oda este vissza)

mennyi az a "durván" dl/1000km ben mérve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A nejem Zafirája durván elkezdte enni az olajat. (1,8 benzin, 2001-es kb 200ezer km)

csak városban jár vele, napi 8-10 km, gyerek oviba meg vissza, meg bevásárlás.

dugóban nem ácsorog. (kisváros, nincs dugó)

valami ötlet?

Mi az, hogy durván?

Milyen olajat használsz?

Olajcsere periódus ?

Amúgy a kérdések megválaszolása nélkül javaslom, hogy cserélj olajat, ha lehet tegyél bele olyant, amit a magas futású motorokhoz ajánlanak ( pl. Valvoline MaxLife ), gyakrabban ellenőrizd a szintet - a fogyás mértékének a feltérképezése miatt - valamint csináltass egy motordiagnosztikát.

A városi használat sajnos nem kedvez egyik belsőégésű motornak sem, mivel a rövid távokon a hidegindítás következtében( benzinben dúsabb az üzemanyag) az olajfilm lemosódik a hengerfalról ezzel növelve annak és a gyűrűknek a kopását. Az olaj a benzintől felhígul és nem látja el a feladatát. Ha már muszáj így használnod, akkor javaslom még a csereperiódus csökkentését. Esetleg többet mehetnétek kirándulni, hogy a városi terhelést kicsit ellensúlyozzad... :D

Ha meg a fentiek nem segítenek a problémádon, akkor motordiagnosztikai vizsgálat, hogy visszaigazolja számodra az erőforrás elhasználódását és utána egy szakszerű motorfelújítás.

Aztán lehet újra csak koptatni, koptatni és koptatni....mert ez a motorok sorsa! :)

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy durván?

Milyen olajat használsz?

Olajcsere periódus ?

Amúgy a kérdések megválaszolása nélkül javaslom, hogy cserélj olajat, ha lehet tegyél bele olyant, amit a magas futású motorokhoz ajánlanak ( pl. Valvoline MaxLife ), gyakrabban ellenőrizd a szintet - a fogyás mértékének a feltérképezése miatt - valamint csináltass egy motordiagnosztikát.

A városi használat sajnos nem kedvez egyik belsőégésű motornak sem, mivel a rövid távokon a hidegindítás következtében( benzinben dúsabb az üzemanyag) az olajfilm lemosódik a hengerfalról ezzel növelve annak és a gyűrűknek a kopását. Az olaj a benzintől felhígul és nem látja el a feladatát. Ha már muszáj így használnod, akkor javaslom még a csereperiódus csökkentését. Esetleg többet mehetnétek kirándulni, hogy a városi terhelést kicsit ellensúlyozzad... :D

Ha meg a fentiek nem segítenek a problémádon, akkor motordiagnosztikai vizsgálat, hogy visszaigazolja számodra az erőforrás elhasználódását és utána egy szakszerű motorfelújítás.

Aztán lehet újra csak koptatni, koptatni és koptatni....mert ez a motorok sorsa! :D

10-15 ezer közt cseréltetjük, nem várjuk meg sosem a 30ezret. 10w-40es mobil super megy bele,

az olajfogyasztása most 100 (száz) km -nél 1,5-2 deciliter.

inkább eladjuk, nem lesz semmiféle motorgenerál drága pénzért, kap a mamika valami kicsit jürgent.

ez eredetileg az enyém volt, de amit neki vettem golfot, azt megtartottam, mert jobban bejön.

:)

Link to comment
Megosztás:

10-15 ezer közt cseréltetjük, nem várjuk meg sosem a 30ezret. 10w-40es mobil super megy bele,

az olajfogyasztása most 100 (száz) km -nél 1,5-2 deciliter.

inkább eladjuk, nem lesz semmiféle motorgenerál drága pénzért, kap a mamika valami kicsit jürgent.

ez eredetileg az enyém volt, de amit neki vettem golfot, azt megtartottam, mert jobban bejön.

:D

Na az rengeteg..

Őszintén remélem nem akarsz átverni senkit vele...mármint vevőt

Link to comment
Megosztás:

Na az rengeteg..

Őszintén remélem nem akarsz átverni senkit vele...mármint vevőt

majd eladom ezt is valami nagybajuszú kalapos románnak, mint az alfát....

szerinted ha ennyi olajat eszik, minimálisan odafigyelő vevő nem venné észre?

amúgy szerintem a motor a végét járja, füstöl is már.

Link to comment
Megosztás:

amúgy szerintem a motor a végét járja, füstöl is már.

Az olajtól füstöl. Egy vizsgálatot tényleg megérne a dolog, mert nem okvetlenül van vége a motornak, lehet, hogy csak valami tömítést kopott/tört el. Bár ha igaz, hogy minden hidegindítás 100km meleg kopásnak felel meg, akkor ez már elég durva távolságot megtett...

Link to comment
Megosztás:

Az olajtól füstöl. Egy vizsgálatot tényleg megérne a dolog, mert nem okvetlenül van vége a motornak, lehet, hogy csak valami tömítést kopott/tört el. Bár ha igaz, hogy minden hidegindítás 100km meleg kopásnak felel meg, akkor ez már elég durva távolságot megtett...

ja, és napi 10 km-el, 55 éves :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne.

Ma reggel beindítottam a kocsit, és nagyon furcsa dolgokat hallottam amit eddig nem.

Kezdeném azzal, hogy:

Hétfőn mentem vele utoljára, és amikor ráadtam a gyújtást, majd beindítottam, egyből beröffent gond nélkül DE nem tudom leírni milyen hangot de ilyen " krosnyogásos, mintha valami megszorult volna a motorba, viszont nem az önindító az tuti biztos.

Körülbelül 1 másodperces hang volt aztán abba hagyta.

Majd aztán tovább pörögtek a horrorisztikus események láncolatai:

Kiszálltam a kocsiból, mondván " had melegedjen a motor", aztán fél perc után felpörgött a motor 2.000 fordulatig, aztán vissza.

Mindezeket a körülményeket, foghatjuk a hidegre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne.

Ma reggel beindítottam a kocsit, és nagyon furcsa dolgokat hallottam amit eddig nem.

Kezdeném azzal, hogy:

Hétfőn mentem vele utoljára, és amikor ráadtam a gyújtást, majd beindítottam, egyből beröffent gond nélkül DE nem tudom leírni milyen hangot de ilyen " krosnyogásos, mintha valami megszorult volna a motorba, viszont nem az önindító az tuti biztos.

Körülbelül 1 másodperces hang volt aztán abba hagyta.

Majd aztán tovább pörögtek a horrorisztikus események láncolatai:

Kiszálltam a kocsiból, mondván " had melegedjen a motor", aztán fél perc után felpörgött a motor 2.000 fordulatig, aztán vissza.

Mindezeket a körülményeket, foghatjuk a hidegre?

Fojtószelepházad esetleg taknyos lehet, vákumcsövek esetleg repedtek, lecsúszóban vannak - először ezt szemrevételezd. Hidegben több idő kell, mire az olajszivattyú felkapja a dermedtebb olajat, 1-2 másodpercig valóban "krosnyoghat" ( :D ).

Link to comment
Megosztás:

A vezető oldali övfeszítőt lehet javítani? Alig húzza vissza a biztonsági övemet, kezd idegesíteni.

Szerk: a fényszórót oldal irányban hogy lehet állítani? A külső sarka fölött lévő csavarral? Mert én hiába tekertem, nem mozdult semerre. Ha nem a fényszóróé, akkor mié az a tekerő?

Link to comment
Megosztás:

A vezető oldali övfeszítőt lehet javítani? Alig húzza vissza a biztonsági övemet, kezd idegesíteni.

.

Szerk: a fényszórót oldal irányban hogy lehet állítani? A külső sarka fölött lévő csavarral? Mert én hiába tekertem, nem mozdult semerre. Ha nem a fényszóróé, akkor mié az a tekerő?

ezt én sem tudom de örülnék ha valaki felhomályositana hogy kell az astra-n fényszorot állitani. valoszinü ledermed a bennelévö kenöanyag. várd meg a nyarat s minden megfog változni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.