Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A második kérdésem pedig, hogy hol tudok hátsó ablakfűtés javítószettet venni és körülbelül milyen árban van? Sajnos az alsó részen egyáltalán nem fűt a hátsó ablakom. Ha közelről megnézem, látni, hogy hiányos a fűtőszál.

Előre is köszönöm a segítséget!

Erre tud valaki választ adni?

Próbálkozz ragasztástechnikai szaküzletben! Néhány éve ott vettem én is, de elektronikai üzletekben is érdemes érdeklődni.

Ja, és a Google a barátod!! :) Nézd csak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14XE típusú autómon most lesz első lengéscsillapító csere. Kérdésem az, hogy lehetséges, hogy a rossz lengéscsillapító miatt kopog valami? Vagy más lehet a kopogás forrása? Valamint néha "nyöszörög" is valami, főleg, ha mondjuk egy fekvőrendőrön megyek át. Valaki mondta, hogyha esős idő lesz, akkor nem fogom hallani. És láss csodát, most volt esős idő, és nem hallom a "nyöszörgő" hang. Erre tudtuk valami megoldást?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14XE típusú autómon most lesz első lengéscsillapító csere. Kérdésem az, hogy lehetséges, hogy a rossz lengéscsillapító miatt kopog valami? Vagy más lehet a kopogás forrása? Valamint néha "nyöszörög" is valami, főleg, ha mondjuk egy fekvőrendőrön megyek át. Valaki mondta, hogyha esős idő lesz, akkor nem fogom hallani. És láss csodát, most volt esős idő, és nem hallom a "nyöszörgő" hang. Erre tudtuk valami megoldást?

Előre is köszönöm a válaszokat!

A kopogás első hallásra féltengely gyanú, de a nyöszörgés egyértelműen lengéscsillapító szerintem. Javítsatok ki ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14XE típusú autómon most lesz első lengéscsillapító csere. Kérdésem az, hogy lehetséges, hogy a rossz lengéscsillapító miatt kopog valami? Vagy más lehet a kopogás forrása? Valamint néha "nyöszörög" is valami, főleg, ha mondjuk egy fekvőrendőrön megyek át. Valaki mondta, hogyha esős idő lesz, akkor nem fogom hallani. És láss csodát, most volt esős idő, és nem hallom a "nyöszörgő" hang. Erre tudtuk valami megoldást?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Az enyém is "nyöszörög", vagyis inkább "szuszog". Megoldás: kapcsold be a rádiót. :)

Jobbat nem tudok, de remélem másnak van használható ötlete.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is "nyöszörög", vagyis inkább "szuszog". Megoldás: kapcsold be a rádiót. :)

Jobbat nem tudok, de remélem másnak van használható ötlete.

ehhe.....

Ez olyan tanács volt, mintha azt mondtad volna, hogy ha gázszagot érzel, használj illatosított gyertyát.. :)

Link to comment
Megosztás:

A kopogás első hallásra féltengely gyanú, de a nyöszörgés egyértelműen lengéscsillapító szerintem. Javítsatok ki ha tévedek.

Kopogás: kutyacsont.

Esőben elmúló nyöszörgés: szilentgumi.

ehhe.....

Ez olyan tanács volt, mintha azt mondtad volna, hogy ha gázszagot érzel, használj illatosított gyertyát.. :lol:

:) :) :D

Link to comment
Megosztás:

üléshuzatot le lehet szedni és mosógépben kimosni?

Tegyünk különbséget kárpit és huzat közt.

A huzat az az amit utólag húzol rá. Az természetesen ki lehet.

A kárpitot, az úgy tudom nem lehet leszedni csak úgy.

Tisztíttatni szokták, de asszem üléssel együtt, de az drágább procedúra

Link to comment
Megosztás:

Tegyünk különbséget kárpit és huzat közt.

A huzat az az amit utólag húzol rá. Az természetesen ki lehet.

A kárpitot, az úgy tudom nem lehet leszedni csak úgy.

Tisztíttatni szokták, de asszem üléssel együtt, de az drágább procedúra

Múltkor kollegám mesélte, hogy az off autóján leszedte a kárpitot és betette a mosógépbe pörögni.

Amikor F Astra ülését hegesztették, akkor is mintha leszedték volna teljesen a kárpitot, de már nem emlékeztem teljesen, ezért is kérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

Kopogás: kutyacsont.

Esőben elmúló nyöszörgés: szilentgumi.

:) :) :D

Köszi a sok választ, remélem akkor ezek megszűnnek, ha ki lesznek cserélve az említett alkatrészek...

Még egy kérdés... Ha az első lengéscsillapítók ki lesznek cserélve, akkor utána érdemes/kell futóművet állítani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14XE típusú autómon most lesz első lengéscsillapító csere. Kérdésem az, hogy lehetséges, hogy a rossz lengéscsillapító miatt kopog valami? Vagy más lehet a kopogás forrása? Valamint néha "nyöszörög" is valami, főleg, ha mondjuk egy fekvőrendőrön megyek át. Valaki mondta, hogyha esős idő lesz, akkor nem fogom hallani. És láss csodát, most volt esős idő, és nem hallom a "nyöszörgő" hang. Erre tudtuk valami megoldást?

Előre is köszönöm a válaszokat!

nyösszenni tud esetleg kiszáradt szilent is,lásd mercedes sprinter illetve vito....

Link to comment
Megosztás:

Tegyünk különbséget kárpit és huzat közt.

A huzat az az amit utólag húzol rá. Az természetesen ki lehet.

A kárpitot, az úgy tudom nem lehet leszedni csak úgy.

Tisztíttatni szokták, de asszem üléssel együtt, de az drágább procedúra

Le lehet szedni.Macerás de le lehet.A háttámla alján van két vas rúd.az feszíti meg.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a sok választ, remélem akkor ezek megszűnnek, ha ki lesznek cserélve az említett alkatrészek...

Még egy kérdés... Ha az első lengéscsillapítók ki lesznek cserélve, akkor utána érdemes/kell futóművet állítani?

amit te említettél, hogy ki lesz cserélve annak ezekhez semmi köze....a kutyacsont nem más mint a kanyar stab rúdja a gólyalábhoz...ha ez kopog és te "csak" teleszkópot cserélsz, akkor kopogás marad...ha a szilent nyöszög, már pedig ez biztos..akor megint hiába cseréled a teleszkópot....szóval ha a teleszkóp mérések szerint rendben van, akkor azt tök felesleges cserélni, hacsak nem kapott vmi ütést a gép...az említett hibáknál:

1. kopogás: ->ellenőrizd a kutyacsontot (tipus betegség)->cseréld

2. nyöszörgés: -> szilentek befújása gumi ápolóval vagy ha más nincs szilikon spray-el...ez csak tüneti kezelés, de időszakonként meg kell ismételni...

3. ha rossz a teleszkóp is mérésekkel igazolhatóan, akkor persze az is csere..de csak ettől ne várd a csend eljövetelét... :)

azt nem mondom, hogy nem kopoghat a telszkóp is, de elég ritkán főleg az első...és ráadásúl ettől még teljesen jól funkcionál....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.