Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi
Talán huani kollegina foglakozott ezzel korábban.

köszi

Ha vissza is jelez baromi egyszerű dolgod van. Vegyél két ködlámpát, vágd ki a lyukat szereld be és örvendezzél. Ha a lököst lekapod, akkor láthatod, hogy a ködlámpa helye bele van sütve, pontosan ezen vonal mentén vágd ki, úgy, hogy a kivágott rész pont akkora legyen, mint a besütött rész. Valszeg cserélték valamiért a lökösödet, csak épp nem volt ködlámpás, vagy drága volt...

Kössz, pont a kivágás rész okoz problémát, közelebbről még nem láttam, hogy be volna e jelölve, de elhiszem neked :huh:

Le kell venni a lököst? Ettől féltem, egyszer leesett, szerencsére, azért mondom ezt mert egy csavar tartotta, egy parkolásnál történt, kicsit meghúztam valakit és leesett, még jó hogy akkor és nem forgalomban, szóval úgy lett visszarakva nehogy le kelljen venni :lol:

az illesztéseknél szakadás lett és a csavart nem lehetett hova fogatni

de majd meglátom mit tehetek

az meg hogy ez a lámpahiány gyári állapot -e vagy sem, már magam sem tudom

olasz import autó a kicsike, külön slussz és ajtó kulccsal, összesen 1 pár, 14es kerék... vannak furcsaságai...

szóval elvileg a csatlakozással nem lesz baj igaz?

ködlámpa az ködlámpa

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Urak.Problémám a következő,reggel az első elindulásnál a kuplung felengedésekor rázza az autót,utána semmi probléma nincs vele.Gyorsan hozzátenném,hogy nem csúsztatom a kuplungot feleslegesen,nem indulok pörgő kerekekkel.Valami okosat modjatok nekem ezzel kapcsolatban,hogy mi okozhatja ezt.Köszönöm előre is.

Szeva!

Okosat nem tudokmondani, de az enyém is csinálja, ill. már más is jelezte itt a problémát. Laikus vagyok, de én valamilyen párásodásra gondolok a kuplungtárcsa környékén, ha tévedek, lehet röhögni! :huh:

Kedves Szakik!

Nincs valami ötletetek? Mi az oka ennek a jelenségnek? Okoz valami károsodást?

U.i.: az F-em is csinálta, és az is csak ilyen nyirkos, dzsuvás időben.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap leműszakizott a kocsi!

Ami ebben a jó hír az az,hogy 2 évre kapta meg a műszakit.1999-es decemberi kiadású.

Mintha lett volna a műszakiról szó a múltkor.

Az enyém 1999 novemberi és enyém is 2 évre kapta meg...mi ebben a fura? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

De rég írtam ide.. De most van egy problémám. Kézikönyv és emlékeim szerint is a kulcs programozása így megy:

1) gyújtás, motor nem megy és akkor 30mp-ig működik

2) a zárban lévő kulcson egy gombot megnyomni

3) A kpzár ki-be kapcsol és ezzel jelzi, hogy a programozás megtörtént

Na most nekem még működnek a kulcsaim, de emlékeim szerint az újraprogramozás akkor is megcsinálható, ha ismeri még a kulcsot a rendszer.

Na most én ezt sehogy nem tudom megcsinálni. Egyszerűen nem akar ki-be kapcsolni a programozásnál a kpzár.

Ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

De rég írtam ide.. De most van egy problémám. Kézikönyv és emlékeim szerint is a kulcs programozása így megy:

1) gyújtás, motor nem megy és akkor 30mp-ig működik

2) a zárban lévő kulcson egy gombot megnyomni

3) A kpzár ki-be kapcsol és ezzel jelzi, hogy a programozás megtörtént

Na most nekem még működnek a kulcsaim, de emlékeim szerint az újraprogramozás akkor is megcsinálható, ha ismeri még a kulcsot a rendszer.

Na most én ezt sehogy nem tudom megcsinálni. Egyszerűen nem akar ki-be kapcsolni a programozásnál a kpzár.

Ez normális?

1. kulcs indítózárba betesz

2. Gomb megnyom, nyomva tart

3. gyújtás ráad (önindítani nem kell :huh: )

4. kp zár be-ki

5. Gomb elenged

sztem így működik

Link to comment
Megosztás:

1. kulcs indítózárba betesz

2. Gomb megnyom, nyomva tart

3. gyújtás ráad (önindítani nem kell :huh: )

4. kp zár be-ki

5. Gomb elenged

sztem így működik

szerintem pedig semmi ki-be zárás....csak megnyomod és utánna rendben....de vedd ki belőle az elemet..kb fél perc alatt szétszedhető és próbáld ki...ha az aksi cserénél a gépkocsi akkumulátorának cseréjére gondoltál, annak ehhez semmi köze....

Link to comment
Megosztás:

1. kulcs indítózárba betesz

2. Gomb megnyom, nyomva tart

3. gyújtás ráad (önindítani nem kell :huh: )

4. kp zár be-ki

5. Gomb elenged

sztem így működik

Igen, így mükszik, me nekem is efeledte gyári kulcsom a kódot és (itt kértem tanácsot) az első próbálkozásra bezárt a kp. zár.

Link to comment
Megosztás:

köszi

Kössz, pont a kivágás rész okoz problémát, közelebbről még nem láttam, hogy be volna e jelölve, de elhiszem neked :huh:

Le kell venni a lököst? Ettől féltem, egyszer leesett, szerencsére, azért mondom ezt mert egy csavar tartotta, egy parkolásnál történt, kicsit meghúztam valakit és leesett, még jó hogy akkor és nem forgalomban, szóval úgy lett visszarakva nehogy le kelljen venni :lol:

az illesztéseknél szakadás lett és a csavart nem lehetett hova fogatni

de majd meglátom mit tehetek

az meg hogy ez a lámpahiány gyári állapot -e vagy sem, már magam sem tudom

olasz import autó a kicsike, külön slussz és ajtó kulccsal, összesen 1 pár, 14es kerék... vannak furcsaságai...

szóval elvileg a csatlakozással nem lesz baj igaz?

ködlámpa az ködlámpa

..ha nem akarod leszedni a lökhárítót, úgy is meg lehet csinálni a kivágást (az egyik oldalt így csináltam, de a másiknál már leszedtem a lh.-t) csak úgy sokkal nagyobb szopás, egyébként pill. pákával vágtam, és nagyon jól vitte, meg sem kellett élezni egyszer sem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
..ha nem akarod leszedni a lökhárítót, úgy is meg lehet csinálni a kivágást (az egyik oldalt így csináltam, de a másiknál már leszedtem a lh.-t) csak úgy sokkal nagyobb szopás, egyébként pill. pákával vágtam, és nagyon jól vitte, meg sem kellett élezni egyszer sem :lol:

köszi

de először is megveszem a lámpákat :huh:

érdemes a gyárit igaz?

Link to comment
Megosztás:

köszi

de először is megveszem a lámpákat :huh:

érdemes a gyárit igaz?

Legolcsóbb utángyártottat (asszem 5e/db) vettem még anno (3éve) és tökéletes még mindig a foncsoruk megminden.

Még úgy is ,h az egyiknek mostanában elhagytam az alsó kupakját.

Link to comment
Megosztás:

Legolcsóbb utángyártottat (asszem 5e/db) vettem még anno (3éve) és tökéletes még mindig a foncsoruk megminden.

Még úgy is ,h az egyiknek mostanában elhagytam az alsó kupakját.

Szerintem szedd le, ott a besütés, kívülről lehet gányolni, de szerintem nem érdemes. (Gyorsan hozzáteszem, hogy gyári lökösben tuti van besütés, kérdés, hogy a Tied az-e)

Szerintem nem mindegy, a depo, tyc-eknek máshol van az állítókája (pontosan a föld felé néz, így elölről nem lehet állítani) és asszem az izzócsere sem egyszerű. A gyári (hella) új árban horror, bontóban szerintem nem találsz, vagy csak nagy szerencsével ép ködlámpákat. Van még u.gy.-ban arteb, ami valamikor gyári beszállító volt, így minden a helyén, csak a búra hagy némi kívánnivalót maga után. Picit zárványos, és az egyik oldalon az ARTEB-ből csak a RTE látszik (ára ugyanannyi, mint a tyc, deponak) és egy lépésről sem látod már, illetve a vetített képbe se szól bele.

Döntsd el Neked mi a jó.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 1999 novemberi és enyém is 2 évre kapta meg...mi ebben a fura? :huh:

Csak annyi,hogy ugye jövőre a 10 évnél idősebb autók csak 1 évre kapnak műszakit,és nem tudtuk,hogy

hogyan megy végbe az átállás a 2 évesről az egy éves műszakira.Még az is érdekes lesz,hogy mikor 1 év múlva lejár a zöldkártya

akkor hogy oldják meg a vizsgáztatást,mert ugye azt meg összevonják a műszaki vizsgával!

Link to comment
Megosztás:

Csak annyi,hogy ugye jövőre a 10 évnél idősebb autók csak 1 évre kapnak műszakit,és nem tudtuk,hogy

hogyan megy végbe az átállás a 2 évesről az egy éves műszakira.Még az is érdekes lesz,hogy mikor 1 év múlva lejár a zöldkártya

akkor hogy oldják meg a vizsgáztatást,mert ugye azt meg összevonják a műszaki vizsgával!

Szerintem nem lehet "élesen" váltani. Aki most év végén még két évre kapta meg a műszakit és egy évre a zöldk-t, annak jövőre lesz szerintem lehetősége csak zöldkártyát csinálni még.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem lehet "élesen" váltani. Aki most év végén még két évre kapta meg a műszakit és egy évre a zöldk-t, annak jövőre lesz szerintem lehetősége csak zöldkártyát csinálni még.

Egy logikus államban igen. Itt meg majd kiderül ha beborul.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem lehet "élesen" váltani. Aki most év végén még két évre kapta meg a műszakit és egy évre a zöldk-t, annak jövőre lesz szerintem lehetősége csak zöldkártyát csinálni még.

Logikusan gondolkozva valóban így lenne,de Abszurdisztánban???Vajon kedveznek az autósoknak???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.