Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi
ahogy nézegetem, talán abba 12v/5w való

Gyári száma:

Part No: 93154848

Kat. No: 20 98 306

köszi

hát te ilyet meg hol találtál?

ezek a gyári izzó számai?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
aztán lassan előre is kellene lámpa, csak nincs kedvem nagy szereléshez

lehet veszek ilyesmit:

http://autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=27623

csak ezzel meg az lesz a baj, hogy pl míg egy "normál" ködlámpa izzója kiég, akkor izzócsere kell csak, LED-esnél komplett lámpacsere (bár elvileg az ritkábban "ég ki", és akkor is lehet trükközni egy-egy kiégett izzó ki és beforrasztásával, nem kell egészet cserélni)

Következő beruházás ez lesz, remélem ez is jó annyira mint egy SIMA ködlámpa!

Link to comment
Megosztás:

A nyáron figyeltem meg a külsőlevegő hőmérőjének egy érdekes tulajdonságát. Nem tudom, hogy más is észrevette-e már, de ha hűl a levegő, arra gyorsabban reagál, mintha melegedne. Hamarabb változnak a számok. Most is meg lehet figyelni, ha van valakinek garázsa, ki tudja próbálni a indulás előtt. Illetve megérkezéskor, ha időnként visszanéz a kocsira. Szerintem egyébként logikus is, hiszen ezáltal felhívja a sofőr figyelmét adott esetben a jegeseéds lehetőségére. De lehet, hogy csak érzéki csalódás :lol: Van esetleg nagy elektronyos tudor, aki ezt megerősíti?

Nem érzéki csalódás, tényleg így van. Elektronyos tudor se kell hozzá, elég ha előveszed a kézikönyvet és az is megerősít abban amit tapasztaltál:

4a030207285a6c4173bee8071aaa12e6.jpg

Link to comment
Megosztás:

csak ezzel meg az lesz a baj, hogy pl míg egy "normál" ködlámpa izzója kiég, akkor izzócsere kell csak, LED-esnél komplett lámpacsere (bár elvileg az ritkábban "ég ki", és akkor is lehet trükközni egy-egy kiégett izzó ki és beforrasztásával, nem kell egészet cserélni)

Következő beruházás ez lesz, remélem ez is jó annyira mint egy SIMA ködlámpa!

ez nagyon gyagyi szerintem, nem jó ez semmire

(már ha tényleg ködlámpát akarsz)

épp valamelyik nap láttam működés közben pont ilyet, azon kívül hogy "cicás" kb akkora a fénye hogy tényleg csak dísznek jó (egyébként meg nem néz ki jól)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
ez nagyon gyagyi szerintem, nem jó ez semmire

(már ha tényleg ködlámpát akarsz)

épp valamelyik nap láttam működés közben pont ilyet, azon kívül hogy "cicás" kb akkora a fénye hogy tényleg csak dísznek jó (egyébként meg nem néz ki jól)

pont ezekre a válaszokra van szükségem, igen tényleg ködlámpának kell, nappali fénynek ciki lenne, mivel a ködlámpa gomb be van kötve, onnan akarom működtetni, de akkor meg a hátsó ködlámpa is menne (feleslegesen)

tompított nem jó, refi pláne nem ha köd van

viszont anno mentem ködlámpás kocsival ködben és jobban lehetett látni

akkor marad a "gyári"?

http://www.lucid.hu/index.php?productID=13469

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Csak nem nyugszik a vas. Tegnap elindultam délután, ~200m után kanyarodni akartam, kuplung be, motor leáll. Kuplung ki elkapja elindul, de csak 3 henger. Be akarok állni a parkolóba, tolatnék, megint leáll. Újraindítanám, de mintha nem is tekerni az önindító a motort csak a hangját hallom. Csak elindul, de csak 3 henger. Leállítom, újraindít, megint az előbbi. Érdekes hang, 3 henger indul. Megint leállít újraindít, semmi baja. Utána mentem még erre-arra, többször nem csinálta, hibajelzése sem volt egyszer sem. Na ilyet még nem csinált. Valakinek valami ötlete? Úgy látom ebből most már szerelő lesz.

Szép napot Mindenkinek!

Azt honnan tudod, ha csak 3 henger megy?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerintem is az a lényeg, hogy egyik irányba se feküdjön ki a mutató.

Az meg, hogy a Clio-nál nem mocorog, mutathatja azt is, hogy annyira gagyi, érzéketlen a hőmérő, hogy csak akkor jelez, amikor már nagy gond van :lol:

Egyébként hőmérsekletet mérni és szabályozni a pontosság igényével elég nehéz. Nem egy egzakt valami és emiatt a körülbelüli érték megfelelő. Azt se gondolja senki, hogy ha a digitális hőmérőjén mondjuk 17,5 °C-t lát, akkor valóban annyi van. Az lehet gyakorlatilag bármennyi, akár 2-3 °C-t is tévedhet.

A nyáron figyeltem meg a külsőlevegő hőmérőjének egy érdekes tulajdonságát. Nem tudom, hogy más is észrevette-e már, de ha hűl a levegő, arra gyorsabban reagál, mintha melegedne. Hamarabb változnak a számok. Most is meg lehet figyelni, ha van valakinek garázsa, ki tudja próbálni a indulás előtt. Illetve megérkezéskor, ha időnként visszanéz a kocsira. Szerintem egyébként logikus is, hiszen ezáltal felhívja a sofőr figyelmét adott esetben a jegeseéds lehetőségére. De lehet, hogy csak érzéki csalódás :lol: Van esetleg nagy elektronyos tudor, aki ezt megerősíti?

Nálunk egy időben a műszerészek a következő feliratot helyezték el a nem hitelesített mérők mellé: Figyelem! A mérések csak tájékoztató jellegűek!

Nos, ezt mi is odaképzelhetjük a műszerfalra. No para!

csak ezzel meg az lesz a baj, hogy pl míg egy "normál" ködlámpa izzója kiég, akkor izzócsere kell csak, LED-esnél komplett lámpacsere (bár elvileg az ritkábban "ég ki", és akkor is lehet trükközni egy-egy kiégett izzó ki és beforrasztásával, nem kell egészet cserélni)

Következő beruházás ez lesz, remélem ez is jó annyira mint egy SIMA ködlámpa!

Szvsz jobb érzésű (és anyagi helyzetű :P ) ember nem Homasitából "öltözteti" autóját.

A SIMA helyett a SEMA-ról pedig jöhetne bármi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Szvsz jobb érzésű (és anyagi helyzetű :lol: ) ember nem Homasitából "öltözteti" autóját.

A SIMA helyett a SEMA-ról pedig jöhetne bármi! :lol:

hallottam és tapasztaltam már én is rosszat is, de egyelőre jó ez nekem, kisebb költségvetésekre, azonnal...

köszi az infót

szerk: meg nem is találtam más helyet ahol ilyeneket tudnék venni...

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Csak nem nyugszik a vas. Tegnap elindultam délután, ~200m után kanyarodni akartam, kuplung be, motor leáll. Kuplung ki elkapja elindul, de csak 3 henger. Be akarok állni a parkolóba, tolatnék, megint leáll. Újraindítanám, de mintha nem is tekerni az önindító a motort csak a hangját hallom. Csak elindul, de csak 3 henger. Leállítom, újraindít, megint az előbbi. Érdekes hang, 3 henger indul. Megint leállít újraindít, semmi baja. Utána mentem még erre-arra, többször nem csinálta, hibajelzése sem volt egyszer sem. Na ilyet még nem csinált. Valakinek valami ötlete? Úgy látom ebből most már szerelő lesz.

Szép napot Mindenkinek!

hihó

fojtószelepet és az EGR-t pucoltasd ki. Ismerősömnek kuplungkinyomásra akkor állt le amikor az EGR szarakodott. és utánna neki is nehezen kapta el.

Link to comment
Megosztás:

hihó

fojtószelepet és az EGR-t pucoltasd ki. Ismerősömnek kuplungkinyomásra akkor állt le amikor az EGR szarakodott. és utánna neki is nehezen kapta el.

Szia!

Akkor ezt megpróbálom, bár csak hétvégén lesz rá időm, de hátha. Úgy látszik ez a kíméletes használat odaver mindennek. :lol: Viszont ami érdekes volt, hogy semmi hibajelzés nem jött. A másik meg, hogy miért volt olyan hangja, mintha az önindító üresen tekerne. Elég kicsi a valószínűsége, hogy egy indítással jönne elő önindító hiba, és EGR szelep.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor ezt megpróbálom, bár csak hétvégén lesz rá időm, de hátha. Úgy látszik ez a kíméletes használat odaver mindennek. :lol: Viszont ami érdekes volt, hogy semmi hibajelzés nem jött. A másik meg, hogy miért volt olyan hangja, mintha az önindító üresen tekerne. Elég kicsi a valószínűsége, hogy egy indítással jönne elő önindító hiba, és EGR szelep.

Ha az EGR szelep már annyira levan taknyolódva akkor a gép leállhat sőt nehezen vagy egyáltalán nem is indul be utána, bár elvileg kellene hiba jelentésnek jönnie

Link to comment
Megosztás:

hát ha az ilyen izzómérete nagyobb a kipróbált többbi ilyen izzó méreténél, vagyis megegyezik jobb oldali ezzel akkor ok, ja és ha bele is tudom tenni

A hátsó ködzárófény felfedezéséről jut eszembe. Állítólag csak egy izzó behelyezésével mindkét oldalon lesz. Ez azért van, mert a számunkra normális és az angolok számára normális közlekedés miatt nem készítettek külön hátsó lámpatesteket és kábelezést csak a megfelelő oldaldalra kellett betenni az izzót.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ködzárófény felfedezéséről jut eszembe. Állítólag csak egy izzó behelyezésével mindkét oldalon lesz. Ez azért van, mert a számunkra normális és az angolok számára normális közlekedés miatt nem készítettek külön hátsó lámpatesteket és kábelezést csak a megfelelő oldaldalra kellett betenni az izzót.

Sajna nem. Szerezned kell egy olyan lámpatestet, ami angol. Ha leveszed az izzótartó foglalatot, beteszed az izzót, felkapcsolod, örülsz. Utána tennéd vissza a foglalatot a lámpatestbe és hopp, nem megy be, mert az izzónak nincs meg a lyuka. Mintha itt olvastam volna, hogy valaki pákával nekiment a foncsornak (ha lehet így nevezni azt a részt) kiolvasztotta és jó lett. Bár én nem vagyok benne biztos, hogy ez így faja lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem. Szerezned kell egy olyan lámpatestet, ami angol. Ha leveszed az izzótartó foglalatot, beteszed az izzót, felkapcsolod, örülsz. Utána tennéd vissza a foglalatot a lámpatestbe és hopp, nem megy be, mert az izzónak nincs meg a lyuka. Mintha itt olvastam volna, hogy valaki pákával nekiment a foncsornak (ha lehet így nevezni azt a részt) kiolvasztotta és jó lett. Bár én nem vagyok benne biztos, hogy ez így faja lesz.

Nekem sincs meg a helye....

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
én példának csak azért írtam, hogy lásd a foglalat nélküli égőt

Tehát 99% hogy NEM AZ VALÓ BELE!

homasita szerint az még kisebb mint amit vettem, nekem meg nagyobb kell, de már rajta vagyok az ügyön, most fogok talán venni CSAK IZZÓT 300,- ért (foglalatost nem találok)

majd mesélek

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem. Szerezned kell egy olyan lámpatestet, ami angol. Ha leveszed az izzótartó foglalatot, beteszed az izzót, felkapcsolod, örülsz. Utána tennéd vissza a foglalatot a lámpatestbe és hopp, nem megy be, mert az izzónak nincs meg a lyuka. Mintha itt olvastam volna, hogy valaki pákával nekiment a foncsornak (ha lehet így nevezni azt a részt) kiolvasztotta és jó lett. Bár én nem vagyok benne biztos, hogy ez így faja lesz.

azt viszont nem értem, miért kell a jobb oldalra is ködzárófény

teljesen felesleges és megtévesztő (aki nem tudja, hol az astra féklámpája, azt is hihetné, hogy fékezel vagy beragadt a gombád)

Azért nem kell kettő, hogy a sofőr lásson hátrafelé. Azért kell hogy vmi égjen, hogy a hátulról jövő lássa, hogy ott poroszkál valaki. Ha meg kettő ködzárófény van benne és még fékezel is, pl. állsz a lámpánál, akkor a mögötted lévő ezután biztos a szemészetre megy. :lol:

Link to comment
Megosztás:

azt viszont nem értem, miért kell a jobb oldalra is ködzárófény

teljesen felesleges és megtévesztő (aki nem tudja, hol az astra féklámpája, azt is hihetné, hogy fékezel vagy beragadt a gombád)

Azért nem kell kettő, hogy a sofőr lásson hátrafelé. Azért kell hogy vmi égjen, hogy a hátulról jövő lássa, hogy ott poroszkál valaki. Ha meg kettő ködzárófény van benne és még fékezel is, pl. állsz a lámpánál, akkor a mögötted lévő ezután biztos a szemészetre megy. :lol:

Ez csak egy lehetőség. Anno a pl. FIAT Tipo-n gyárilag kétoldali volt. És mindig van aki szeret karácsonyfaként kinézni! :P (Hmmm... Néhány éve mekkora divat volt a szélvédő mögötti villogó karácsonyfa!)

Az elkeserítő, ha valakinek típusismeret kell egy ködzárófény és a féklámpa megkülönböztetéséhez főleg harmadik féklámpa mellett.

A harmadik (pót) féklámpa az tud pirítani rendesen.

És szarjon farfekvéses sünt, aki akkor is használja bármelyik ködlámpáját, amikor jók a látási viszonyok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már ködlámpa.

Vettem első ködlámpát, de sajnos finanszírozási problémák miatt nem eredetit, hanem "nem bepárásodó" TYC-et.

De bepárásodott, hogy szakadna rá az ég.

Mit lehet vele csinálni?

A hátulján alul-fölül az ellentétes oldalon van valami dugó, csak nem azzal kéne valamit csinálni, pl kivenni?

Inkább próbáld meg valami tömítőanyaggal körbehúzni őket. Ha kiveszed csak rosszabb lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.