Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Egy izzó világítja meg mindet, sanszos, hogy kiégett,nekem is volt ilyen. Egy biztosíték több fogyasztóra van kötve, szóval szerintem tuti csak izzó. Húzzad a tekerőt erővel.
fogó nekem se vált be, azóta filccel festettem be a lejött festéket

HÚZD CSAK MEG BÁTRAN :D

De valaki írta hogy neki így is lehetett cserélni az izzót, nekem nem ment, meg kellett bontanom a falat :lol:

Oké, köszi. Akkor majd húzogatom... :rolleyes:

Íme egy bigyó, mindig ilyenre vágytam: http://bigyoshop.hu/?q=products/show/autos...io-kommunikator :D

Ezen az oldalon de sok hülyeség van. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudok segiteni, de a vaterán x17dtl néven hirdetö céget megtaláltam a neten, és millio cuccuk van opelhez! A cim: www.autoalkatreszfutar.com és BP-n a XI. kerületben vannak! Tehát kedves ja5000, itt tudsz rendelni.

vettem tőle, oké!

bp. fehérvárin, homasitától nem messze lakik..

Köszönöm a választ,majd ha elakadok valamivel majd még jelentkezem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha most én rakatok Vinóhorgot akkor elméletileg a müszerfalra is rá lehet kötni, hogy ott jelezzen vissza és csak izzó kell hozzá? Vagy kell más is? Csinált ilyet már valaki?

Igen nekem ilyen és még a szalonban raktak rá vonóhorgot. Villog a műszerfalon a vonóhorog jel ha indexelek és van rajta futó. gondolom

csak egy plusz izzó kellett hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos egy kis gondal fordulnék hozzátok sad.gif. Van egy 2.0 DTi caravan astram. Olyansmik történnek az utobbi időben, (egy hónapja van meg), hogy például ma reggel is első kulcsra beindul, berreg a motor ugy kb 10-20 másodpercet utánna meg egyből leáll!!!! Na innen kezdődnek a bajok.....önindíthatózok, nem akarja bevenni sad.gif. Hagyom tekerje és tekerje és tekerje és kb úgy a 4ik indításnál olyan 10-15-20 másodperc után valahogy nagy nehezen!!!! beindul a motor. Utána már nem akar leállni, de hát ilyen nekiindulással nemigen fogja bírni az aksim sajna. Na meg az önindítónak sem tesz jót szerintem sad.gif. Szerintetek mi lehet a gond? Kicseréltem a gázolajszűröt is, kitisztítottam a levegőszűröt!

Ilyeneket akkor csinál, úgy vettem észre ha 10-12 órát áll és mondjuk kint -5 alatt volt a hőmérséklet (éjjel).

Link to comment
Megosztás:

a piros csík is jó lesz, viszont jobb oldalt nem :rolleyes:

5 izzót meg nem rakok 1 tekerőhőz!!!

Szerintem ne is rakj 5 izzót.

Vegyél szórt fényú ledet /van belőle 180fokos és 120 fokos is/ vegyél mellé egy kb 500-600 ohm-os ellenállást forraszd össze öket és köst be ugy mintha izzó lenne.

http://www.vatera.hu/5mm_5_chipes_100_000m..._161480010.html

Mondjuk ilyet vegyél az ellenállás mellé kb 10ft és nem csak 1 ikont világít meg.

A piros csíkhoz tegyél piros ledet :D

Én valószínű ezt a ledes megoldást választom majd valamivel olcsóbb is és lehet válogatni mennyire szórja ill. ne szórja a fényt.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Egyébként a három alsó kis gombnak külön van az izzója? Azt csak úgy lehet cserélni, hogy leveszem a burkolatot? Az a fura, hogy egyszerre ment el a ventillátor résznek, meg az alsó résznek a világítása. Lehet, hogy biztosíték lesz...?

csak egy van középen GYÁRILAG!

valami szórt fényű cucc kéne oda nem?

ez szórt

mégsem szórja, túl közel lehet...

az imént azt találtam ki amúgy hogy végigvezetek egy pár vezetéket középről körbe, és ahol izzó lesz, csak ott megbontom a szigetelést és "beakasztom" az izzó lábait.

A rögzítés meg szig.szalag vagy sziloplaszt :rolleyes:

Szerintem ne is rakj 5 izzót.

Vegyél szórt fényú ledet /van belőle 180fokos és 120 fokos is/ vegyél mellé egy kb 500-600 ohm-os ellenállást forraszd össze öket és köst be ugy mintha izzó lenne.

http://www.vatera.hu/5mm_5_chipes_100_000m..._161480010.html

Mondjuk ilyet vegyél az ellenállás mellé kb 10ft és nem csak 1 ikont világít meg.

A piros csíkhoz tegyél piros ledet :P

Én valószínű ezt a ledes megoldást választom majd valamivel olcsóbb is és lehet válogatni mennyire szórja ill. ne szórja a fényt.

tényleg, piroshoz piros, kékhez kék led :D

nem akarom másmilyent venni, mert akkor mindent cserélni kellene

maradok a régi cuccnál

http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&a...8,4&kat=hcc

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

legjobb az lenne fűtéscucchoz ha lenne led szalag, amiben smd ledek lenének kb 1 cm-enként :lol:

201001236638_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

szerk: LED távolság: 16mm :rolleyes: ez jó is lenne

http://www.ledaruhaz.hu/a66175

Kivitel: szuperfényes SMD TOPLED-ek vannak egy hajlékony nyomtatott áramköri lapra forrasztva, a hátulját öntapadó ragasztószalaggal vonták be.

A kezelése egyszerű, percek alatt fel lehet szerelni bármilyen sima, zsírtalanított felületre.

Darabolás: 5 cm-es (3 LED) szakaszokban ollóval vágható.

csak a kanyarokban lesz szerintem gond vele :P

vajon milyen erős fénye lehet?

összedobjuk??? :D

az a baj hogy annyi féle lehetőség van hogy abba fogok beleőrülni!

szerk:

na megnéztem, 35-40 centi BŐVEN eéég hogy körbemenjünk vele így (csak persze a burkolat alatt :P )

201001236656_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és mivel 5 centinként lehet darabolni, lehet meg lehet csinálni hogy 5cm-es darabokat ragasztok egymás után, és a daraboat egymás után kötöm! Így lehet megoldani a kanyarokat!

VÉLEMÉNY?

Ha veszek és jó és tetszik nektek is, lesz fél méterem eladó! :D

BÁR!!! :D akkor ilyennel lenne hamutartó világít is, sokkal durvább sok kis led mint 2 ami most van. Egyszerűbb is lenne ezzel dolgozni!

FEJLEMÉNYEK HAMAROSAN!

ELŐBB ÁTGONDOLOM!

2000 ft lenne a fél méter, izzó meg kellene 6 db (5ös csomag 1500 ft http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&a...8,4&kat=hcc

na? :D )

szerk: vagy hogy ne szenvedjek a kanyarokba, belülről raknám fel a belső oldalfalra, de úgy meg nem tudom jó lenne-e:

201001236638__2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
ne mán, ezért nem tudtam kiszedni, mert én úgy tudtam, hogy függőleges állásban kell belső világítás és ott benyomni a kallantyút :D

hát nekem nincs kis csavarhúzóm, a kihajtott gémkapocs meg nem fejt ki elég erőt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát nekem nincs kis csavarhúzóm, a kihajtott gémkapocs meg nem fejt ki elég erőt :D

ÁÁÁ,ezt nem hiszem el!Ennyit bütykölsz a fényekkel és nincs pici csavarhúzód?

Küldjek fénypostán?:lol:

Amúgy ,gratula!

Még ha nézem is elfáradok,amit művelsz a ledekkel! :P És még a fotók! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gyertya is lehet, meg trafóhíd, meg egyszerű lekokszosodás (inkább ez a valószínűbb). Ha azért jár mind a 4 hengered, az utóbbit egy kis meghajtással lehet orvosolni (csak nehogy úgy járj, mint én...), hadd égjen ki a takony. Ha trafóhídra gyanítotok, és van rá lehetőség, érdemes egy ugyanolyan típusú donort keresni és kipróbálni azzal, ne ugorj bele rögtön mindenféle cserébe. De inkább lerakódás lehet ez.

Noh sokkal okosabb ma sem lettem. reggeli indításkor pöcre indult 4 hengerrel, majd úgy 1 perc után (üresben járt amíg az ablakokat kapartam) leállt az egyik henger. nagyon dadogott így leállítottam, majd még pár percig kapargattam. Újraindítottam és megint 4 henger ment. Bementem vele melózni (Lágymányos-Budaörsi reptér kb. 8 km) és tökéletesen ment. Majd délután irány a szerelősrác (újabb 8 km) és ismét csak megy mind a 4 henger. És érdekes, mintha sokkal jobban menne, mint idáig bármikor. Minden esetre a hibakódot kiolvasta (4. henger gyújtáskimaradás) és mivel vittem 4 gyárit, a gyertyákat is kicserélte a szerelő. Bár a gyertyákon nem látszott semmi, ami a hibára utalna. Mondta is a srác, hogy szerinte ez trafóhíd lesz. Abban maradtunk, hogy megyek vele és ha újból előjön a hiba, akkor berak egy másik trafóhidat. :rolleyes: Vajh mennyibe kerül egy trafóhíd?

Link to comment
Megosztás:

hát nekem nincs kis csavarhúzóm, a kihajtott gémkapocs meg nem fejt ki elég erőt :rolleyes:

egy nagyobb szög, vagy erősebb drót is megteszi, a célnak megfelel.

Én egy szöggel szedtem le a tekerentyűt. Utána 2 kisebb csavarhúzó oldalról befeszít (kallantyúkat eltolni), egy harmadikkal meg kiemelni oldalról magát a kapcsolót.

Belül van egy kis sárga led ami a 0-helyzet-tompított állásokat világítja meg, és egy -ha jól emlékszem- foglalat nélküli rizsizzó 1 db, ami fényelvezető plexikkel szállítja a fényt minden egyéb helyre (ködlámpák, mag.állító, fényerő állító)

(A lednek gyárilag nem volt ell.áll.-a, nekem el is szállt 2 évesen, kapott egy 330 ohmos ell.állatkát, ezzel jó lesz szerintem :D )

Link to comment
Megosztás:

Noh sokkal okosabb ma sem lettem. reggeli indításkor pöcre indult 4 hengerrel, majd úgy 1 perc után (üresben járt amíg az ablakokat kapartam) leállt az egyik henger. nagyon dadogott így leállítottam, majd még pár percig kapargattam. Újraindítottam és megint 4 henger ment. Bementem vele melózni (Lágymányos-Budaörsi reptér kb. 8 km) és tökéletesen ment. Majd délután irány a szerelősrác (újabb 8 km) és ismét csak megy mind a 4 henger. És érdekes, mintha sokkal jobban menne, mint idáig bármikor. Minden esetre a hibakódot kiolvasta (4. henger gyújtáskimaradás) és mivel vittem 4 gyárit, a gyertyákat is kicserélte a szerelő. Bár a gyertyákon nem látszott semmi, ami a hibára utalna. Mondta is a srác, hogy szerinte ez trafóhíd lesz. Abban maradtunk, hogy megyek vele és ha újból előjön a hiba, akkor berak egy másik trafóhidat. :P Vajh mennyibe kerül egy trafóhíd?

A " trafóhíd " nem olcsó, bár szvsz nem is az a baj!

A becsapós a dologban a hibakód, mert a " Gyújtáskimaradás " hibát akkor adja be, ha valami tökéletlen az égéssel.

Sokan azonnal a gyújtórendszerre gyanakodnak, pedig az égéshez nem csak szikra kell..., hanem benzin is! :lol:

Szóval, most vannak új gyertyáid, nem lenne rossz, ha tankolnál más benzint , mint eddig! pl. kék V-Powert.

Abban van injektor tisztító adalék, nem árt időnként a rendszernek.

Még egy ötlet: ha legközelebb is kihagy a henger, kocogtassad meg csavarhúzóval a benzincsövet, vagy magát az injektor testet, aztán ha magára talál a motor, akkor felejtsd el a gyújtómodult!

AZ IGAZI AZ LENNE, HA A DADOGÁSKOR RAJTA LENNE A TECH-2, AZTÁN SASOLHATNÁD ONLINE A FÚVÓKÁK MŰKÖDÉSÉT!

Persze, ez csak találgatás innét messzi távolból, de nekem is volt ilyen hibamódom még korábban - sőt, NZ motorom (Astra F )el sem indult !! - csak kopogtatás után!

Váltottam üzemanyagot és csodák csodájára többet nem rakoncátlankodott sem az NZ, sem a 14XE motorom.

Ha ezek az olcsóbb népi gyógymódok nem hoznak érdemi javulást, akkor jöjjön csak az új gyújtásmodul, valami kedvező THM-mel! :rolleyes: :D

Üdv

Link to comment
Megosztás:

A " trafóhíd " nem olcsó, bár szvsz nem is az a baj!

A becsapós a dologban a hibakód, mert a " Gyújtáskimaradás " hibát akkor adja be, ha valami tökéletlen az égéssel.

Sokan azonnal a gyújtórendszerre gyanakodnak, pedig az égéshez nem csak szikra kell..., hanem benzin is! :lol:

Szóval, most vannak új gyertyáid, nem lenne rossz, ha tankolnál más benzint , mint eddig! pl. kék V-Powert.

Abban van injektor tisztító adalék, nem árt időnként a rendszernek.

Még egy ötlet: ha legközelebb is kihagy a henger, kocogtassad meg csavarhúzóval a benzincsövet, vagy magát az injektor testet, aztán ha magára talál a motor, akkor felejtsd el a gyújtómodult!

AZ IGAZI AZ LENNE, HA A DADOGÁSKOR RAJTA LENNE A TECH-2, AZTÁN SASOLHATNÁD ONLINE A FÚVÓKÁK MŰKÖDÉSÉT!

Persze, ez csak találgatás innét messzi távolból, de nekem is volt ilyen hibamódom még korábban - sőt, NZ motorom (Astra F )el sem indult !! - csak kopogtatás után!

Váltottam üzemanyagot és csodák csodájára többet nem rakoncátlankodott sem az NZ, sem a 14XE motorom.

Ha ezek az olcsóbb népi gyógymódok nem hoznak érdemi javulást, akkor jöjjön csak az új gyújtásmodul, valami kedvező THM-mel! :rolleyes: :D

Üdv

Köszi az észrevételt.

Így levezetve, akár gyanakodhatnék a benzinre is, hisz pénteken tankoltam és a hiba megjelenéséig kb 13 km-t mentem.

Igaz nem V-Powert tankoltam, de Shellnél. (Budaörsi Tesco) Asszem megfogadom a tanácsod, viszont még mindig tele van a tankom. Úgyhogy az üzemanyagváltással még várok a következő tankolásig. Oszt egy-két tankolásra befektetek egy kicsit a drágább benzinbe. Ha bejön, akkor többszörösen megtérült a befektetés. Ez a legkedvezőbb THM. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
egy nagyobb szög, vagy erősebb drót is megteszi, a célnak megfelel.

Én egy szöggel szedtem le a tekerentyűt. Utána 2 kisebb csavarhúzó oldalról befeszít (kallantyúkat eltolni), egy harmadikkal meg kiemelni oldalról magát a kapcsolót.

Belül van egy kis sárga led ami a 0-helyzet-tompított állásokat világítja meg, és egy -ha jól emlékszem- foglalat nélküli rizsizzó 1 db, ami fényelvezető plexikkel szállítja a fényt minden egyéb helyre (ködlámpák, mag.állító, fényerő állító)

(A lednek gyárilag nem volt ell.áll.-a, nekem el is szállt 2 évesen, kapott egy 330 ohmos ell.állatkát, ezzel jó lesz szerintem :rolleyes: )

nagyon sokat segítettél köszönöm szépen! :D

Link to comment
Megosztás:

Noh sokkal okosabb ma sem lettem. reggeli indításkor pöcre indult 4 hengerrel, majd úgy 1 perc után (üresben járt amíg az ablakokat kapartam) leállt az egyik henger. nagyon dadogott így leállítottam, majd még pár percig kapargattam. Újraindítottam és megint 4 henger ment. Bementem vele melózni (Lágymányos-Budaörsi reptér kb. 8 km) és tökéletesen ment. Majd délután irány a szerelősrác (újabb 8 km) és ismét csak megy mind a 4 henger. És érdekes, mintha sokkal jobban menne, mint idáig bármikor. Minden esetre a hibakódot kiolvasta (4. henger gyújtáskimaradás) és mivel vittem 4 gyárit, a gyertyákat is kicserélte a szerelő. Bár a gyertyákon nem látszott semmi, ami a hibára utalna. Mondta is a srác, hogy szerinte ez trafóhíd lesz. Abban maradtunk, hogy megyek vele és ha újból előjön a hiba, akkor berak egy másik trafóhidat. :rolleyes: Vajh mennyibe kerül egy trafóhíd?

30.000 ft a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Nézegettem ezeket az SMD ledeket. Nem vészes az ára sem, sőt. Sztem ha megcsinálom ilyennel fogom. Lehet könnyebben lehet pozicionálni mint egy sima gömb ledet. Ugy értem a pozicionálást, hogy mivel lapos a felülete alul, könnyebb a rögzittése

hát igen, öntapadós, sima felület, hajlítható is, viszont oldalirányba nem hajlik, így nekem lehet nem lesz jó fűtéstekerőkhöz. Máshova meg nem tudom elképzelni!

Link to comment
Megosztás:

30.000 ft a gyári.

Köszi mester!

Kicsit húzós. De ha tudnám, hogy biztos ez a bibi, akkor beruháznék rá.

Ma a nagy hidegben pöccre indult és melóba befelé végig ment mind a 4 henger. De mégsem tetszik nekem valami.

Nehéz leírni, de mintha lámpánál várakozva az alapjárat egyenetlenebb lenne. (fordulatszám mérő szerint egyenletes) És úgy összességében nem úgy megy, mint eddig.

Magasabb fordulaton tartva minden jónak tűnik, de álló helyből indulva, mintha kicsit bedadogna, majd megindul, mint a nyíl.

Mintha a hangja is mélyebb (öblösebb) lenne. Szóval nem úgy megy, mint eddig.

Minden esetre a motordiagnosztika lámpa tegnap óta nem világít. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi mester!

Kicsit húzós. De ha tudnám, hogy biztos ez a bibi, akkor beruháznék rá.

Ma a nagy hidegben pöccre indult és melóba befelé végig ment mind a 4 henger. De mégsem tetszik nekem valami.

Nehéz leírni, de mintha lámpánál várakozva az alapjárat egyenetlenebb lenne. (fordulatszám mérő szerint egyenletes) És úgy összességében nem úgy megy, mint eddig.

Magasabb fordulaton tartva minden jónak tűnik, de álló helyből indulva, mintha kicsit bedadogna, majd megindul, mint a nyíl.

Mintha a hangja is mélyebb (öblösebb) lenne. Szóval nem úgy megy, mint eddig.

Minden esetre a motordiagnosztika lámpa tegnap óta nem világít. :rolleyes:

Annyira nem vág ide, de pl apósom Corsaja, azt csinálja hogy áll és ugyan nem változik a fordulat, de lehet érezni hogy .... nem tom hogy lehet leirni, néha mindha beremegne a motor.

szerk: 1.2 twinport

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.